2 052 900 Kč
 • Cena vozu od: 2 052 900 Kč
 • Výkon benzinového motoru: 250 kW
 • Výkon elektrického motoru: 100 kW
 • Výkon hybridní soustavy: 280 kW
 • Spotřeba paliva: 2,7 - 3 l/100km
 • Spotřeba proudu: 19,5 - 21,1 kWh/100km

Základní charakteristika modelu

Volkswagen Touareg eHybrid - SUV nové generace

Sebevědomý design vozu Touareg Plug-in hybrid, který definují přímé linie, vytváří impozantní dojem. Volitelné moderní prvky technické výbavy, jako je elektromechanická stabilizace naklánění, světlomety IQ.LIGHT LED Matrix využívající technologii LED-Matrix - a digitální palubní deska "Innovision Cockpit" posouvají komfort, zážitky i radost z jízdy do zcela nové, vyšší dimenze.

Design karosérie

-

Exteriér

Udává směr

Styl, který dostal novou formu. Čelní partie vyzařující sílu, prodloužená kapota motoru, ostře tvarované boční linie, markantní zadní LED světla - Touareg eHybrid je SUV v němž se spojuje elegance a dynamika.

Touareg spojuje měřítka charakterizující SUV s čistým vedením linií, dynamickými proporcemi a stylovou elegancí.

Široký, silný, sebevědomý: Silová povaha vozu Touareg eHybrid se nejdříve projeví na jeho dominantní čelní partii. Vertikální mřížka chladiče se spojuje se světlomety, chromované lamely se táhnou od centrálního loga "Volkswagen" do stran až do skleněných krytů světlometů. Prodloužená kapota motoru je definována čistými liniemi a působí sportovním dojmem.

Zajímavá je také zadní partie. Její progresivní vzhled podtrhují výrazná ramena a široká zadní světla. V centrální části je pak sebejistě umístěn nápis "Touareg". Výrazný a dynamický vzhled kompletuje černý leštěný střešní spoiler a velké chromované koncovky výfuků.

-

Světlomety IQ.LIGHT LED Matrix

Nikdo nemá rád řidiče, který oslňuje druhé

Světla, která téměř nikdy neoslňují: Volitelné IQ.LIGHT LED Matrix- světlomety využívající technologii LED-Matrix s dynamickou regulací dálkových světel "Dynamic Light Assist" osvětlují Vaši cestu jasněji a do větší vzdálenosti, aniž by přitom omezovaly výhled ostatních účastníků provozu ve Vašem okolí.

Senzační: Pozornost okolních pohledů upoutá Váš Touareg eHybrid již díky expresivnímu designu volitelných světlometů IQ.LIGHT LED Matrix, které využívají technologii LED-Matrix. Kromě základních funkcí potkávacích a dálkových světel mohou být díky technologii "Matrix" cíleně zapínány, resp. vypínány jejich jednotlivé LED segmenty. Vzniká tak mnoho možností rozdělení vyzařovaného světla pro různé jízdní situace.

Při jízdě s dálkovými světly jsou pomocí kamery zachycována protijedoucí i vpředu jedoucí vozidla. Na základě těchto informací jsou řízeny jednotlivé LED segmenty a Vy tak můžete jet s trvale zapnutými dálkovými světly, aniž by docházelo k oslňování ost

Ať tedy jedete ve městě, předjíždíte jiný vůz večer na silnici nebo jedete za špatného počasí po dálnici - segmenty Vašich světlometů IQ.LIGHT LED Matrix - využívajících technologii LED-Matrix přizpůsobí v závislosti na jízdní situaci šířku, délku a intenzitu světla osvětleného pole. Technologie "Matrix" tak umožňuje lepší osvětlení vozovky a přispívá ke zvýšené bezpečnosti a uvolněné jízdě - bez oslňování nebo nepříjemných odrazů světla.

-

Panoramatické výklopné/posuvné střešní okno

Volný výhled pro milovníky dobrodružství

Volitelné panoramatické výklopné/posuvné střešní okno s panoramatickou střechou vzadu zajistí v interiéru Vašeho vozu Touareg jedinečné vnímání prostoru a příjemnou světelnou atmosféru. Prostřednictvím komfortního stisknutí tlačítka si zajistíte čerstvý vzduch, volný výhled na nebe a pocit svobody bez hranic.

Nad Vámi bude pouze modré nebe nebo zářící hvězdy: Díky velkému panoramatickému výklopnému/posuvnému střešnímu oknu s panoramatickou střechou vzadu, které se dodává na přání, Vás již po otevření dveří uvítá příjemná světelná atmosféra, která evokuje pocity dálky a svobody. Střešní okno lze pohodlně vyklopit nebo posunout pomocí jediného stisku tlačítka. V horkých dnech si můžete užívat ještě více slunečních paprsků a ještě více čerstvého vzduchu.

-

Kola

Kola, která se líbí. Design, jenž se pohybuje

Nabídka kol pro Touareg uspokojí každý vkus: Ať se rozhodnete pro kola dynamická a sportovní nebo stylově elegantní - vždy budou dokonale ladit s celkovou kompozicí exteriéru a umocní působivý vzhledu Vašeho vozu Touareg.

 • Kola z lehké slitiny "Cascade" 8 J x 18, sériová výbava
 • Kola z lehké slitiny "Cordova" 8 J x 18, lakovaná ve stříbrné barvě "Sterling"
 • Kola z lehké slitiny "Concordia" 8 J x 18, leštěná
 • Kola z lehké slitiny "Osorno" 8 J x 19
 • Kola z lehké slitiny "Esperance" 8,5 J x 19
 • Kola z lehké slitiny "Tirano" 8,5 J x 18, leštěná
 • Kola z lehké slitiny "Montero" 9 J x 20
 • Kola z lehké slitiny "Braga" 9 J x 20, lakovaná černou barvou, leštěná, Volkswagen R
 • Kola z lehké slitiny "Nevada" 9 J x 20, leštěná, Volkswagen R
 • Kola z lehké slitiny "Suzuka" 9,5 J x 21, Volkswagen R

Design interiéru

-

Innovision Cockpit

Ovládací centrum bez ovladačů

Digitální palubní deska "Innovision Cockpit" patří k atraktivním detailům vozu Touareg eHybrid. Velký prohnutý displej s brilantním rozlišením zajistí řidiči vynikající orientaci. Mimořádně intuitivní je i koncepce ovládání bez ovládacích prvků. Posaďte se do kabiny bu

Poprvé je ve voze Volkswagen instalována digitální palubní deska - Digital Cockpit, která je pod společným skleněným krytem ("curved display") s displejem infotainment systému a tvoří tzv. "Innovision Cockpit", jež je mírně skloněný směrem k řidiči. Jeho ovládání se uskutečňuje prostřednictvím dotyků, gest nebo hlasových pokynů a je tak velmi snadné; odpadají mechanické spínače, ovladače a tlačítka. Ohromná plocha digitálního panelu je využívána pro zobrazení mnoha funkcí v odpovídající grafické reprezentaci nebo v podobě animací. Domovskou obrazovku (home) můžete doplnit i fotografiemi nebo zobrazením preferovaných funkcí. Některá zobrazení lze zvětšit, to ale není možné u standardních zobrazení nebo tachometru.

Digitální palubní deska "Innovision Cockpit" zahrnuje digitální přístrojovou desku, infotainment systém "Discover Premium", telefonní rozhraní "Business" s funkcí indukčního nabíjení pro Váš chytrý mobilní telefon a 4 USB porty. Integrováno je rovněž softwarové rozhraní Car-Net App-Connect, jehož prostřednictvím lze na velké dotykové obrazovce paralelně zobrazovat aplikace běžící na Vašem chytrém mobilním telefonu. Podporovány jsou všechny tři dostupné technologie - CarPlay™, Android Auto™ od společnosti Google a MirrorLink®. Infotainment systém mohou v průběhu jízdy prostřednictvím tabletu nebo chytrého mobilního telefonu ovládat také Vaši spolucestující, a to díky rozhraní "Volkswagen Media Control". Ze zadního sedadla tak lze např. nastavit hudební program nebo ze sedadla spolujezdce dálkově ovládat navigační systém. Pro nabíjení mobilních přístrojů i pro přenos dat jsou pak k dispozici USB porty vpředu a vzadu.

-

Digital Cockpit

Sledujte pouze informace, které Vás zajímají

Na volitelném digitálním kombinovaném přístroji "Digital Cockpit" může být zobrazeno více informací než jen tachometr, otáčkoměr a ukazatel stavu paliva - informace si můžete nechat individuálně zobrazit přesně podle svých aktuálních přání. Velký displej a inovativní funkce Vám poskytují větší přehled, než bylo možné kdykoli v minulosti.

To, co chcete mít zobrazené na obrazovce volitelného digitálního panelu "Digital Cockpit" s úhlopříčkou 12,3 palce (31 cm), si zvolíte prostřednictvím multifunkčního volantu nebo infotainment systému. Zcela podle aktuální potřeby si můžete vyvolat např. detailní jízdní data, navigační mapu na celé ploše displeje nebo optické zobrazení Vašich asistenčních systémů v 3D perspektivě. Možné je také cílené zvětšení navigační mapy. Místo osvědčených kruhových přístrojů si na celé ploše displeje můžete nechat zobrazit informace o titulu aktuálně přehrávané skladby nebo kontaktní informace o telefonním čísle, se kterým právě hovoříte. Případně lze zvolit kombinace zobrazení - např. navigační mapy a zobrazení média. Jasné je, že toho uvidíte více - a to velmi rychle, jedním pohledem.

-

Discover Premium

Zažijte infotainment v nové dimenzi

Volitelný navigační systém "Discover Premium" představuje novou dimenzi. Díky své ohromné dotykové obrazovce s úhlopříčkou 38 cm umožňuje zobrazení více informací a je připraven pro ohromné množství funkcí.

Velký, větší, největší: Navigační systém "Discover Premium", který se dodává na přání, umožňuje díky displeji s úhlopříčkou 15 palců (38 cm) lepší čitelnost navigačních map a otevírá mnoho možností zobrazení. Obsah i funkce si můžete zobrazit podle svých preferencí, a to i pokud se jedná o zobrazení Vašich aplikací z chytrého mobilního telefonu. Díky rozhraní Car-Net App-Connect můžete využívat technologie CarPlay™, Android Auto™ od společnosti Google a MirrorLink®, které umožňují paralelní zobrazení a ovládání vybraných aplikací běžících na Vašem chytrém mobilním telefonu pomocí displeje navigačního systému "Discover Premium". Prohnutý skleněný panel displeje je navíc magnetem pro pohledy. Ovládat jej můžete prostřednictvím dotyků, hlasových pokynů nebo gest.

Součástí navigačního systému "Discover Premium" je také telefonní rozhraní "Business" s funkcí indukčního nabíjení. Váš chytrý mobilní telefon tak lze nabíjet bez připojení přes kabel - stačí ho pouze jednoduše uložit do příslušné odkládací přihrádky.

-

Head-up-Display

Vaše pozornost není odváděna od dění v dopravě

Vaše pozornost se upírá na dění v silničním provozu, a přesto přitom můžete sledovat důležité informace o automobilu. Na sklo čelního okna jsou totiž promítány údaje o rychlosti, pokyny navigačního systému a upozornění asistenčních systémů.

Lépe do zorného pole už umístit nelze. Volitelný "Head up Display" využívá sklo čelního okna jako projekční plochu pro zobrazení nejdůležitějších informací. Hodnotu aktuální rychlosti, upozornění asistenčních systémů nebo pokyny navigačního systému tak máte vždy k dispozici, aniž byste se museli dívat na přístrojovou desku nebo na displej navigačního systému. Zobrazené údaje na skle čelního okna jsou dobře čitelné i v protisvětle. Umístění projekce si navíc můžete sami určit. A jestliže údaje již nepotřebujete, lze "Head up Display" kdykoli vypnout.

-

Dekory

Jaký dekor nejlépe vystihuje Váš vkus?

Atmosféra v interiéru Vašeho vozu Touareg eHybrid je silně ovlivněna použitým dekorem. Na přání můžete vybírat z různých variant, které interiéru Vašeho vozu dodají ještě větší individualitu a osobitost.

Design interiéru Vašeho vozu Touareg eHybrid ovlivňuje nejenom atmosféru a prostředí vozu, ale je také projevem Vašeho osobního vkusu. Sériové dekory "Cortina Silber" zdobí stylovým způsobem středovou konzolu, palubní desku a panely dveří. U volitelných dekorů můžete vybírat ze dvou barevných palet - dekory z ušlechtilého dřeva s otevřenými póry "Olivesche" pro linii výbavy Atmosphere zajistí díky jedinečné struktuře pravého dřeva stylovou atmosféru. Detaily z kartáčovaného hliníku ve výbavové linii Elegance dodávají interiéru moderní futuristický nádech a zaujmou svou speciální strukturou s jedinečnými haptickými vlastnostmi. Avšak bez ohledu na to, jaké bude Vaše rozhodnutí, v obou výbavových liniích jsou na přání k dispozici také dekory z ušlechtilého dřeva. A rovněž středová konzola může být na přání vyvedena ve vysokém lesku. V kombinaci s palubní deskou "Innovision Cockpit" je středová konzola Vašeho vozu Touareg eHybrid lakována vždy černou barvou ve vysokém lesku.

Komfort

-

Ambientní osvětlení

Interiér se ponoří do Vaší oblíbené barvy

Za tmy se interiér vozu Touareg eHybrid promění na mimořádně útulné místo. Důvodem je bílé ambientní osvětlení interiéru jehož barva se na přání může měnit. Osvětlení interiéru pak může mít až 30 barevných odstínů a Vy tak vždy pojedete ve světle přesně podle Vašeho přání.

Nepřímé ambientní osvětlení v bílé barvě navodí ve voze Touareg ehybrid příjemnou atmosféru. Na přání lze u ambientní osvětlení měnit jeho barvu. Můžete pak vybírat ze třiceti barevných odstínů - podle Vaší nálady nebo podle toho, jakou barvu má rád Váš spolujezdec. Jak by to vypadalo s tmavě zelenou, elegantní modrou nebo s vyzývavou červenou? V jednotném barevném odstínu pak bude palubní deska, středová konzola i panely dveří, které jsou opatřené světelnou lištou. A zvolenou barvu bude mít i nepřímé osvětlení. Pro ještě působivější dojem bude Vámi zvolená barva přenesena také na digitální ukazatele - to v případě, že se rozhodnete pro digitální palubní desku "Innovision Cockpit".

-

Klimatizace "Air Care Climatronic"

Každý vnímá teplotu jinak

Jaká teplota je pro Vás příjemná? Díky sériové klimatizaci "Air Care Climatronic" si řidič i spolujezdec mohou nezávisle na sobě nastavit preferovanou teplotu. Volitelná čtyřzónová klimatizace "Climatronic" pak bere v úvahu i odlišné potřeby pasažérů na zadních místech.

Ve voze Touareg eHybrid bude vždy příjemné klima. Zajistí to klimatizace "Climatronic" s regulací teploty ve dvou, resp. na přání ve čtyřech zónách. Řidič i spolujezdec a volitelně také cestující na zadních místech si mohou nezávisle na sobě regulovat nastavení ve své klimatizační zóně. Radovat se mohou i alergici trpící sennou rýmou, protože antialergenní filtr zbavuje čerstvý vzduch přiváděný do interiéru pylových zrn.

Klimatizace navíc brání pronikání nepříjemných pachů do interiéru vozu, protože automaticky přepíná na vnitřní cirkulaci v případě, že dojde k aktivaci ostřikovačů čelního skla nebo k zařazení zpátečky. Regulace závislá na rychlosti jízdy pak řídí otáčky ventilátoru tak, aby se při pomalejší jízdě snížila hladina hluku v kabině.

-

Koncepce prostoru

Zažijte zcela novou dimenzi prostoru

Touareg eHybrid Vám zajistí volnost pohybu. To zahrnuje nejenom jeho jízdní vlastnosti, ale také velký prostor v interiéru. V kabině, jejíž přístrojová deska je mírně skloněna k řidiči, budete mít přehled a cestující si díky panoramatickému výklopnému/posuvnému střešnímu oknu s panoramatickou střechou vzadu budou užívat světlo, vzduch nebo výhled na hvězdy.

Touareg eHybrid je enormně flexibilní. Zajistí to nabídka místa v zavazadlovém prostoru a posuvná a sklopná lavice zadního sedadla dělená v poměru 40:20:40. Dveře zavazadlového prostoru lze pohodlně otevřít i zavřít prostřednictvím stisku tlačítka. Díky sadě pro upevnění zavazadel s vodícími lištami, upevňovacím popruhem a rozpěrnou tyčí v kombinaci s otočnou podlahou budete dobře vybaveni pro téměř všechny velké i malé expedice.

A v případě, že objem zavazadlového prostoru již nestačí, můžete využít volitelné podélné střešní nosníky. Slouží jako základna pro upevnění střešních nosných systémů pro Vaše zavazadla, jízdní kola, lyže nebo kajak. Podélné střešní nosníky jsou eloxované v černé nebo stříbrné barvě a i bez aktuálního praktického využití podtrhují sportovní a výrazný vzhled Vašeho vozu Touareg eHybrid.

-

Sedadlo ergoComfort

Pohodlí s 18 parametry

Užijte si v průběhu jízdy trochu relaxace. Volitelné sedadlo "ergoComfort" pro místo řidiče a spolujezdce totiž může být na přání vybaveno masážní funkcí. Různé masážní programy napomáhají uvolnění Vašich zad. Vy tak zůstanete fit i po hodinách strávených za volantem.

Bez ohledu na to, zda cestujete na dlouhou nebo krátkou vzdálenost, zda jedete v serpentinách nebo po dálnici, na volitelném sedadle "ergoComfort" se Vám bude sedět vždy dobře a pohodlně. Díky 18 nastavitelným parametrům ho lze přizpůsobit tělesným proporcím řidiče i spolujezdce. Kromě elektrického nastavení v podélném směru, výšky a sklonu opěradla, lze elektricky nastavit také opěrku pro nohy. Pneumaticky je navíc možné nastavit boční části sedáku i opěradla. Pneumaticky je nastavitelná také bederní opěrka, která dále přispívá k uvolnění zádového svalstva. Sedadlo je vybaveno rovněž vyhříváním, takže komfort si můžete užívat i v chladných obdobích roku.
Volitelná masážní funkce navíc zahrnuje osm různých programů pro uvolnění, zapojení a posílení zádového svalstva. Hlazení, dynamická bodová masáž (simulující dopady pingpongového míčku) nebo vlny: Co Vám dělá nejvíce dobře? Díky možnosti regulace teploty v několika dalších stupních se budete při každé jízdě cítit jako v péči kompaktního wellness centra.

-

Easy Open a Easy Close

Otevírá Vám zcela nové možnosti

Máte plné ruce? Volitelná funkce "Easy Open" Vám umožňuje otevřít dveře zavazadlového prostoru, aniž byste museli cokoli odložit. Díky funkci "Easy Close" Vám pak pro zavření dveří zavazadlového prostoru postačí pouze jeden stisk tlačítka.

Kolikrát už jste stáli s plnými taškami před kufrem Vašeho vozu a neměli ani jednu ruku volnou k tomu, abyste odemkli a otevřeli dveře? Praktická funkce "Easy Open", která se dodává na přání, Vám umožňuje otevřít dveře zavazadlového prostoru, aniž byste museli cokoli pustit z ruky. Máte-li ve své kapse klíček od vozu, pro odemčení a otevření dveří zavazadlového prostoru postačí pouze malý pohyb nohou pod zadním nárazníkem.

Stejně jednoduše lze dveře zavazadlového prostoru také zavřít - stačí k tomu pouze stisknout tlačítko na jejich vnitřní straně. Dveře se zavřou teprve tehdy, když se s klíčkem vzdálíte od zádi vozu nebo po 20 sekundách nečinnosti. Vaše jízda tak začne i skončí stejně pohodlně.

Konektivita

-

Car-Net

Přístup do online světa Car-Net máte otevřený

Internet a digitální propojení do sítě se staly součástí naší každodenní reality, proč byste se jich tedy měli vzdát zrovna v automobilu? Ve voze Touareg eHybrid  jsou proto sériově k dispozici mobilní služby online Car-Net.

Prostřednictvím systému Car-Net máte k dispozici kvalitnější a rychlejší informace. Můžete si tak v průběhu jízdy nechat přečíst zprávy, které Vás zajímají. Do cíle své cesty se dostanete pohodlným způsobem, když pojedete po trase, která se přizpůsobí aktuální situaci v dopravě. A čas ušetříte také při hledání parkovacího místa, protože jste přímo navedeni k volnému parkovacímu místu v parkovacím domě nebo na oficiálním parkovišti v cílové destinaci.

-

App-Connect & Media Control

Existuje také Aplikace pro Váš Touareg

Na vše je k dispozici nějaká aplikace. A celá řada jich je k dispozici také pro Touareg eHybrid. Prostřednictvím rozhraní App-Connect, které podporuje Android Auto™, Apple CarPlay™ a MirrorLink® lze připojit Váš chytrý mobilní telefon k infotainment systému vozidla. Po připojení telefonu tímto způsobem, je možné prostřednictvím velkého dotykového displeje ve voze Touareg ovládat vybrané aplikace běžící na Vašem chytrém mobilním telefonu. Stále více aplikací pak využívá informace získané o vozidle a poskytuje zajímavé funkce: Například aplikace "My Guide" Vám s ohledem na aktuální počasí a denní dobu může zobrazit zajímavé cíle ve Vašem okolí; díky aplikaci "My Rules" pak může být automaticky poslána SMS zpráva, jakmile dorazíte do cíle Vaší cesty.

Volkswagen Media Control pro operační systém Android a iOS může zapojit do hry i Vaše spolucestující. Pomocí chytrého mobilního telefonu nebo tabletu totiž mohou dálkově ovládat infotainment systém. Lze tak například jednoduše vybrat hudební program nebo do navigačního systému přenést cíle z adresáře, a to dokonce i ze zadních sedadel.

-

eSim

Vždy v dobré náladě

Ve voze Touareg eHybrid budete vždy online. Pevně zabudovaná eSIM karta Vám zajišťuje přístup k internetu - a tím také do světa mobilních služeb online Car-Net. K dispozici tak máte vždy ty nejaktuálnější informace a můžete si nonstop užívat zábavu na nejvyšší úrovni.

Pro zajištění přístupu k internetu již ve svém voze nepotřebujete chytrý mobilní telefon. Ve voze Touareg eHybrid je totiž integrována eSIM karta, která umožňuje využívání mobilních služeb online a internetového rádia. Pomocí funkce "connected Radio" pak můžete poslouchat Vámi zvolenou rozhlasovou stanici i v případě, že se dostanete mimo dosah jejího vysílače. Tato funkce "hybridního rádia" může být totiž automaticky a nepozorovaně přesměrována z terestriálního příjmu na streaming signálu z internetu. Díky funkci "Always on" jsou z internetu odebírány nejnovější dopravní informace. Na základě těchto předpovědí získáte podle hustoty provozu návrhy trasy cesty optimalizované pro dosažení cíle v nejkratším možném čase. Další výhodou je, že software je vždy ve své nejnovější verzi, protože aktualizace map i softwaru přístroje jsou stahovány z internetu. Nemusíte tak již ani do servisu ani nemusíte aktualizace provádět manuálně.

eSIM není dostupná ve všech zemích EU. Více informací u autorizovaného prodejce.

-

Telefonní rozhraní

Vždy v dobré náladě

Změť kabelů v automobilu patří minulosti. Volitelné telefonní rozhraní "Business" zajistí vynikající příjem. Jeho součástí je také funkce indukčního nabíjení chytrého mobilního telefonu.

Pohodlné telefonování v průběhu jízdy zajistí volitelné telefonní rozhraní "Business". Díky digitálnímu procesoru na zpracování řeči, vysoce kvalitnímu mikrofonu ve stropě a reproduktorům vozu zajišťuje mimořádně vysokou kvalitu hovoru. Optimální příjem je díky připojení k vnější anténě vozu zaručen i v místech s kriticky nízkou kvalitou signálu mobilní sítě.

Součástí výbavy je také odkládací přihrádka, ve které lze indukčně bez použití kabelu nabíjet chytrý mobilní telefon. Podmínkou je, že telefon musí podporovat standard Qi. Telefonní hovory započaté mimo automobil lze přes rozhraní bluetooth přenést na hands free sadu ve voze. Ovládání se uskutečňuje pomocí hlasových pokynů, multifunkčního volantu nebo přes infotainment systém. Zcela jednoduše - a přesně tak, jak si přejete.

-

Navigační systém

Navigace může být velmi komfortní

Navigační systém "Discover Pro", který je součástí sériové výbavy, má velký dotykový displej se skleněným povrchem a splní každé přání. Pro Touareg eHybrid je v nabídce navíc také navigační systém "Discover Premium", který společně s přístrojovou deskou "Digital Cockpit" tvoří jeden displej s prohnutým povrchem, který je natočen směrem k řidiči. Displej je plně digitalizovaný a má novou intuitivní koncepci ovládání.

Navigační systém "Discover Pro", jenž je sériově vybaven rozhraním App-Connect, lze zcela intuitivně ovládat prostřednictvím barevného dotykového TFT displeje se skleněným povrchem s úhlopříčkou 9,2 palce (23,4 cm) se senzorem přiblížení a inovativního ovládání pomocí gest. K ovládání celé řady položek menu často postačí jednoduché horizontální pohyby ruky před displejem přístroje. Systém je vybaven předinstalovanými mapami Evropy, osmi reproduktory a umožňuje příjem rádia v pásmu FM. Jedinečný zážitek z tohoto infotainmentu pak završuje slot na SD kartu, USB port a telefonní rozhraní využívající protokol bluetooth.

Vlajkovou lodí mezi navigačními systémy je volitelný systém "Discover Premium", jehož displej má úhlopříčku 14,9 palce (38 cm). Je součástí palubní desky "Innovision Cockpit", ve které je integrován pod společným sklem. Celý panel je skloněn k řidiči a sahá od tachometru až ke středové konzole. Systém, ve kterém nejsou žádné mechanické ovladače, lze komfortním způsobem ovládat hlasovými pokyny, gesty nebo prostřednictvím dotyků stejně jako jste zvyklí u Vašeho chytrého mobilního telefonu.

-

DYNAUDIO

Objevte na Vašich cestách také svět zvuku

Nejvyšší tóny pro Touareg eHybrid. Ale také bezedné hloubky. Na přání Vás bude při cestování provázet fantastický zvuk audiosystému 7.1 Dolby-Surround od firmy DYNAUDIO, jehož součástí je 14 reproduktorů, které jsou přesně přizpůsobené prostorovým poměrům vozu.

Společnost DYNAUDIO, která se specializuje na zpracování zvuku, dodává ozvučení pro ta nejvýznamnější studia na světě. Díky audiosystému "DYNAUDIO Confidence" se Touareg eHybrid promění na pojízdný koncertní sál. Do vozu bylo zabudováno čtrnáct reproduktorů, které byly nakalibrovány tak, aby byl na každém místě zajištěn optimální poslechový zážitek. Pro zajištění standardu 7.1 Dolby-Surround-Sound jsou v interiéru vozu zabudovány čtyři vysokotónové reproduktory, dva střednětónové reproduktory, 4 hlubokotónové reproduktory, 2 efektové reproduktory vzadu, jeden centrální řečový reproduktor vpředu a subwoofer v zavazadlovém prostoru. Mezi ně je rozdělen výkon koncového zesilovače 730 wattů. Není proto divu, že nikdo nechce z vozu vystoupit, a to ani dlouho potom, co dojedete do cíle Vaší cesty.

Linie výbavy

-

Linie výbavy "Elegance"

Připravte se na mimořádně exkluzivní estetický zážitek

Touareg eHybrid "Elegance": Stylová elegance v kombinaci s vynikajícím designem.

Exteriér modelu Touareg eHybrid Elegance krášlí leštěná 18" kola z lehké slitiny a chromované lišty na mřížce chladiče, okolo bočních oken a na bočních prazích. Uvnitř pak dominují chladné šedé nebo modré tóny v kombinaci s černou barvou - např. na hliníkových dekorech - dále pak paket výbavy v kůži "Vienna"¹ s kontrastními švy ve světle šedé. Na přání se můžete rozhodnout pro ještě luxusnější verzi paketu výbavy v kůži "Savona"², která zahrnuje pohodlná sedadla ergoComfort na místech řidiče a spolujezdce a dekory "Silver Birch" z ušlechtilého dřeva.

¹Střední plochy sedadla a vnitřní plochy zvýšených boků jsou čalouněné kůží "Vienna"
²Střední plochy sedadla a vnitřní plochy zvýšených boků jsou čalouněné kůží "Savona"

-

Linie výbavy "Atmosphere"

Potěšení pro Vaše smysly

Touareg e Hybrid Atmosphere nepřipustí žádné kompromisy, pokud jde o ušlechtilé materiály a mimořádný komfort.

Touareg eHybrid Atmosphere potěší Vaše smysly dekory z ušlechtilého dřeva s otevřenými póry "Olivesche" a paketem výbavy v kůži "Vienna"¹ v teplých hnědých tónech. Ušlechtilý vzhled interiéru podtrhují ozdobné švy v béžové barvě a kovové nástupní prahové lišty; v exteriéru pak zapůsobí 18" kola z lehké slitiny a chromované lišty. Na přání se můžete rozhodnout pro dekory z ušlechtilého dřeva s otevřenými póry "Walnuss" a paket výbavy v kůži "Savona"² v exkluzivním dvoubarevném designu společně s vynikajícími sedadly ergoComfort na předních místech.

¹Střední plochy sedadla a vnitřní plochy zvýšených boků jsou čalouněné kůží "Vienna"
²Střední plochy sedadla a vnitřní plochy zvýšených boků jsou čalouněné kůží "Savona"

Výbavové stupně

-
Volkswagen Touareg eHybrid Elegance

Volkswagen Touareg eHybrid Elegance

 • Cena od:2 052 900 Kč
 • Výkon motoru: 250 kW (340 k)
 • Převodovka: Automatická
 • Palivo: Plug-in-hybrid (benzín)
 • Spotřeba paliva: 2,7 l/100 km
 • Emise CO₂: 61 g/km
 • Spotřeba proudu: 21,1 kWh/100 km

Highlights

 • 18" kola z lehkých slitin "Concordia"
 • ACC - automatická regulace odstupu
 • Akustický parkovací systém Parkpilot
 • Alarm s ostrahou interiéru
 • App-Connect + Volkswagen Media Control
 • Design paket "Aluminium"
 • Elektrické otevírání a zavírání kufru
 • Navigace "Discover Pro"
 • Potahy v kůži "Vienna"
 • Přímé měření tlaku v pneu
 • Statické LED světlomety
 • Střešní podélný nosič stříbrně eloxovaný
 • Tísňové volání
-
Volkswagen Touareg eHybrid Atmosphere

Volkswagen Touareg eHybrid Atmosphere

 • Cena od:2 052 900 Kč
 • Výkon motoru: 250 kW (340 k)
 • Převodovka: Automatická
 • Palivo: Plug-in-hybrid (benzín)
 • Spotřeba paliva: 2,7 l/100 km
 • Emise CO₂: 61 g/km
 • Spotřeba proudu: 21,1 kWh/100 km

Atmosphere

 • 18" kola z lehkých slitin "Cordova"
 • ACC - automatická regulace odstupu
 • Akustický parkovací systém Parkpilot
 • Alarm s ostrahou interiéru
 • App-Connect + Volkswagen Media Control
 • Designpaket "Atmosphere"
 • Elektrické otevírání a zavírání kufru
 • Navigace "Discover Pro"
 • Potahy v kůži "Vienna"
 • Přímé měření tlaku v pneu
 • Statické LED světlomety
 • Střešní podélný nosič stříbrně eloxovaný
 • Tísňové volání

Asistenční systémy

-

Adaptivní tempomat ACC

Nejlépe se Vám pojede, když budete mít správný odstup

Adaptivní tempomat ACC s prediktivní regulací rychlosti Vám pomáhá udržovat nastavenou komfortní hodnotu odstupu od vpředu jedoucího vozidla, a to až do Vámi přednastavené maximální rychlosti. Prediktivní regulace rychlosti rozšiřuje funkce ACC o asistenci při dodržování maximální povolené rychlosti jízdy a řízení rychlosti při jízdě v zatáčkách. Systém respektuje oficiálně stanovenou maximální povolenou rychlost a Vy se tak vyvarujete jejího překročení. ACC navíc na základě dat trasy jízdy z navigace přizpůsobí rychlost při jízdě zatáčkami, křižovatkami (odbočování) a okružními křižovatkami. Je tak zvýšen komfort cestování a současně snížena spotřeba paliva.

Omezovač rychlosti pomáhá tomu, aby nebyla překročena nastavená maximální rychlost jízdy.

-

Park Assist

Parkování s příjemným pocitem

Parkovací asistent "Park Assist" Vás pohodlně navede do Vámi vybraného parkovacího místa. Vy pouze ovládáte pedály plynu a brzdy a systém se postará o vše ostatní.

Volitelný parkovací asistent "Park Assist Plus" rozpozná příčná i podélná parkovací místa a při parkování přebírá ovládání volantu. Z podélných parkovacích míst dokáže následně také vyjet. Vy přitom ovládáte pouze pedály plynu a brzdy a pozorně sledujete okolí vozu. Předpokladem pro zaparkování do podélné parkovací mezery je, že nejdříve musíte podél ní projet, aby ji systém mohl rozpoznat a změřit.

-

Chráněni budete ze všech stran

Systém proaktivní ochrany cestujících „PreCrash“

Abyste Vy i Vaši spolucestující byli v bezpečí, chrání Vás ze všech stran volitelný systém proaktivní ochrany cestujících "PreCrash". Jestliže systém rozpozná hrozící kolizi, automaticky uskuteční preventivní opatření - napne bezpečnostní pásy, uvede sedadla do vertikální polohy a zavře otevřená okna včetně panoramatického střešního okna.

Volitelný systém proaktivní ochrany cestujících "PreCrash" zasáhne v případě, že nastane kritická jízdní situace. Pro její rozpoznání jsou využívány informace od několika systémů vozu, asistenčních systémů a jejich senzorů. Při rozpoznání nebezpečí jsou v závislosti na situaci přijata různá bezpečnostní opatření. Dojde k napnutí bezpečnostních pásů předních sedadel, zamknou se dveře a zavřou se okna včetně panoramatického střešního okna.¹ Při hrozící kolizi s vozidlem, které se blíží zezadu, je aktivována varovná funkce směrových světel (blinkrů) s vysokou frekvencí blikání.

-

Asistent pro jízdu v koloně

Pomáhá Vám při popojíždění ve váznoucí dopravě

Volitelný asistent pro jízdu v koloně usnadňuje řidiči v rámci možností daných systémem ovládání vozu při popojíždění v dopravní zácpě a snižuje riziko nehod, které vznikají při jízdě v koloně.

Více komfortu i ve váznoucí dopravě: Volitelný asistent pro jízdu v koloně umožňuje komfortní ovládání vozu při popojíždění v dopravní zácpě a eliminuje riziko nehod, které jsou pro tyto situace typické. Systém udržuje automobil v jízdním pruhu a automaticky ovládá plyn a brzdy.

-

Nemůžete vidět za roh

Asistent pro sledování dopravy v příčném směru

Nepřehledné výjezdy a křižovatky, do kterých není vidět, nutí řidiče k tomu, aby do nich pomalu naslepo vjížděl. Díky pomoci radarových senzorů se asistent pro sledování dopravy v příčném směru může v rámci daných možností "kouknout" doslova za roh. Systém Vám tak může pomoci rozpoznat vozidla nebo chodce blížící se v příčném směru.

Volitelný asistent pro sledování dopravy v příčném směru využívá radarové senzory v přední partii vozu, které monitorují prostor před Vaším vozem a při rychlosti do 30 km/h varují prostřednictvím akustické a optické signalizace před rozpoznanými vozidly v příčném směru. Jestliže se blíží jiný automobil, který je mimo Vaše zorné pole, a Váš Touareg se pohybuje vpřed rychlostí do 10 km/h, systém začne vůz nouzově brzdit s cílem zabránit hrozící kolizi. Asistent pro sledování dopravy v příčném směru Vás tak podporuje při vyjíždění z nepřehledných míst nebo při vjíždění do nepřehledných křižovatek.

-

Systém „Night Vision“

Uvidíte i to, co je skryto ve tmě

Přístroje pro noční vidění možná znáte ze špionážních filmů. Nyní máte jeden takový k dispozici ve Vašem automobilu. Infračervená kamera systému "Night Vision" rozpozná tepelný obraz člověka nebo zvířete před vozidlem a zobrazí ho v kabině.

Noční vidění. Srážku s divočákem nebo srnou nechce při nočních jízdách zažít nikdo. Díky systému Night vision teď vozy Volkswagen chrání nejen zvěř, ale i lidi, ať už jde o posádku, či chodce. Každý řidič to někdy zažil. Jedete noční krajinou či lesem a najednou jen tak tak míjíte člověka v tmavém oblečení u krajnice. Nebo srnku. Velkým pomocníkem v těchto situacích je asistent nočního vidění Night Vision prvně představený v současné generaci Touaregu. Systém je vybaven citlivou termokamerou zaznamenávající infračervené paprsky, které vyzařují živé organismy. Pokud před vozem spatří člověka nebo zvíře, varuje řidiče, aby mohl včas zareagovat. ¹

Koho systém vidí?
Infračervená kamera dokáže zaregistrovat objekty, jako jsou stojící lidé, cyklisté a větší zvířata, pokud nejsou schovaní za stromem či jinou překážkou. Systém je dokáže odhalit v rozmezí zhruba 10 až 130 metrů před vozidlem.¹ Asistent objekty sleduje a analyzuje jejich pohyb. Jakmile se dostanou do potenciální dráhy vozu, nebo když lze předpokládat, že do ní vstoupí, upozorní systém řidiče na digitálním přístrojovém panelu Digital Cockpit.

Jak varování vypadá?
Infračervený systém generuje černobílý obraz, který se promítá na virtuálním přístrojovém panelu. Jakmile zaregistruje člověka nebo zvíře, kteří jsou zatím mimo rizikový koridor, označí je žlutým rámečkem. Pokud objekty překročí definovanou bezpečnou hranici, označí je červeně. Zazní také akustické upozornění, a pokud je vůz vybaven volitelným head-up panelem, zobrazí se i na něm varovný červený symbol. Zároveň auto nastaví brzdový systém do pohotovostního režimu, aby byl připraven okamžitě zabrzdit.

Bdí, i když není zapnutý
Systém nočního vidění hlídá prostor před vozidlem, i když zobrazování na digitálním panelu není aktivované. Pokud asistent vidí nebezpečnou situaci v rychlostech nad 50 km/h, automaticky obraz spustí a lidi či zvířata červeně označí. Pokud vůz jede pomaleji, na přístrojovém panelu ukáže jen varovný symbol.

Upozorní i světly
Asistent nočního vidění umí jít ještě dál. Pokud je vůz vybaven moderními světlomety IQ.Light s technologií LED Matrix, člověka či zvíře na krajnici krátce aktivně osvětlí. Jde o rychlý záblesk, který dotyčné neoslní, řidiče ale jasně upozorní, aniž odvádí jeho pozornost. Osvětlení funguje v rychlostech nad 60 km/h a jen mimo obytné zóny.

Motory

-

Motory

Dva motory = vyšší výkon

Plug-in hybridní pohon umožňuje využít společného výkonu dvou motorů - benzinového a elektrického. V případě modelu Touareg eHybrid odpovídá maximální výkon benzinového motoru hodnotě 250 kW (340 koní), maximální výkon elektrického motoru potom hodnotě 100 kW (136 koní). Celkový maximální výkon hybridní soustavy činí 280 kW (381 koní).

-

Baterie

Pro jízdu na čistě elektrický pohon

Díky lithium-iontové baterii o využitelné kapacitě 14,3 kWh můžete na čistě elektrický pohon dojet až 57 km (dle NEDC). Plné nabití baterie z klasické zásuvky (výkon 2,3 kW) trvá přibližně 8:30 h, při využití maximálního nabíjecího výkonu 7,2 kW potom přibližně 2:30 h.

Technologie

-

Řízení všech kol

Řízení všech kol zajistí lepší stabilitu a současně i manévrovací schopnosti

V případě, že se kromě předních kol natáčejí i kola zadní nápravy, dá se dosáhnout menšího průměru otáčení. Touareg eHybrid může být na přání vybaven touto technologií, jež extrémně zlepšuje manévrovací schopnosti automobilu a zlepšuje stabilitu řízení.

Volitelný systém řízení všech kol¹ pro Touareg eHybrid má mnoho výhod: Zmenší se poloměr trajektorie při zatáčení - parkování a vyjíždění z parkovacího místa tak vyžaduje méně manévrování. Systém řízení všech kol pomáhá také při dynamické jízdě: Při vyšších rychlostech se kola natáčejí v souhlasném směru. Při vyhýbání se překážkám nebo změně jízdního pruhu na dálnici tak dojde k citelnému zvýšení jízdní stability a bezpečnosti.

¹ Dodává se pouze v kombinaci se vzduchovým pérováním, automatickou regulací světlé výšky, výškovým nastavením a elektronickou regulací tlumičů.

-

Váš automobil se prostě nebude naklánět

Elektromechanická aktivní stabilizace naklánění

Projíždíte rádi zatáčky sportovnějším způsobem? Volitelná elektromechanická aktivní stabilizace naklánění omezuje boční náklony karoserie i tendenci k nedotáčivosti. Výsledkem jsou úžasné jízdní vlastnosti.

Elektromechanická aktivní stabilizace naklánění¹ omezuje boční náklon karoserie při projíždění zatáčky a také náklony karoserie způsobené jednostrannou nerovností vozovky. Ta však jako doposud používané aktivní stabilizace nepracuje na hydraulickém principu, ale elektromechanicky. Systém tak reaguje podstatně citlivěji a je aktivní již při nízké rychlosti. Hodnota nastavení stabilizátorů se vypočítává 400krát za sekundu. Výrazně se tak při jízdě po nerovném povrchu zvyšuje komfort jízdy, přesnost řízení, dynamika, stabilita a trakce. Vyjádřeno jinými slovy - systém Vám přináší výrazně větší radost z jízdy.

¹ Dodává se pouze v kombinaci se vzduchovým pérováním a se systémem řízení zadní nápravy.

-

Paket Offroad

Zvládnete i náročný terén

Když se chcete pustit do dobrodružství jízdy mimo zpevněné cesty nebo si snad dokonce chcete podmanit extrémní terén, měli byste se blíže seznámit s volitelným paketem "Offroad".

Jeho součástí je přizpůsobení jízdních vlastností vozu, které zajišťuje rozšířené možnosti volby jízdního profilu. Kromě sériových jízdních profilů "Normal", "Sport", "Comfort", "Eco", "Sníh", "Offroad" a "Individual" získáte další dvě volby: "Šotolina" a "Písek". Jejich prostřednictvím se daným podmínkám přizpůsobí chování motoru, převodovky i určitých asistenčních systémů. Pohon všech kol 4MOTION řídí otáčky každého kola nezávisle na ostatních a zajišťuje tak bezpečný pohyb vozu vpřed i v případě, že některá kola ztratí kontakt s terénem.

Součástí paketu "Offroad" jsou také další modifikace, které zajistí, abyste nemuseli uhnout před náročným terénem - např. ochranný kryt palivové nádrže, ochranný kryt chladiče, ochranný kryt baterie a zesílený ochranný kryt podlahy vozu. A dvě tažná oka představují jistotu záchrany pro ostatní účastníky expedice.

-

Vzduchové pérování

Vždy ve správné výšce

Aby Vaše radost z jízdy nebyla ničím omezena, může být Touareg eHybrid vybaven na přání komfortním vzduchovým pérováním, které přizpůsobí světlou výšku karoserie aktuálnímu stavu terénu.

Objednejte si testovací jízdu modelu Touareg

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka

Volkswagen Touareg - Stránky WikipediaVolkswagen Touareg - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv Touareg, wolkswagen Touareg, wolksvagen Touareg