1 057 900 Kč
 • Cena vozu od: 1 057 900 Kč
 • Výkon benzinového motoru: 110 kW
 • Výkon elektrického motoru: 85 kW
 • Výkon hybridní soustavy: 180 kW
 • Spotřeba paliva: 1,5 - 1,6 l/100km
 • Spotřeba proudu: 13,8 kWh/100km

Základní charakteristika modelu

VW Tiguan eHybrid -Tandem jede lépe

Udělejte si sami názor na model Tiguan eHybrid. Nový Tiguan má celou řadu zajímavých vlastností. Světlomety IQ. LIGHT LED Matrix s LED denním svícením, přisvěcováním do zatáček a dynamickými směrovými světly. Sound systém Harman Kardon - Vaše oblíbená hudba, jak jste ji ještě nikdy neslyšeli.

Design karosérie

-

Výjimečný design

Nikdy nekončící cesta k dokonalsti

Nový Tiguan je ztělesněním nikdy nekončící cesty k dokonalosti. Jedním z důkazů tohoto trendu je jeho progresivní design. Od maskulinních proporcí, přes dynamickou přední partii s precizními liniemi, až po zvýrazněné zadní boční partie: Jeho markantní silueta dále umocňuje přednosti vozu: sílu inovací, suverenitu a nekompromisní funkčnost.

-

Design osvětlení

Výhled do budoucnosti: inteligentní osvětlení

Tiguan září v celé své kráse. Svůj podíl na tom mají také LED zadní světla a volitelné světlomety IQ.LIGHT LED Matrix, které jsou u modelu Tiguan Elegance a Tiguan R-Line navíc vybavené funkcí přisvěcování zatáček. Dodávají se v paketu s novými zadními světly a také s funkcí dynamické regulace dálkových světel Dynamic Light Assist. Jednotlivé LED segmenty světlometů jsou v závislosti na jízdní situaci za účelem řízení distribuce světla cíleně zapínány, resp. vypínány. To umožňuje uvolněnou jízdu nejenom Vám, ale také všem, kteří jedou před Vámi i proti Vám. Další pozoruhodnou vlastností světlometů jsou integrovaná dynamická směrová světla, která pomocí animace ukazují směr odbočení.

-

Kola

Potěšení pro oči: nabídka kol pro Tiguan

S jakou kombinací kol a pneumatik vypadá Váš Tiguan nejlépe, je čistě věcí osobního vkusu. Jak by se Vám líbila např. 20" kola z lehké slitiny Misano, která jsou určena pro model Tiguan R-Line a Tiguan R-Line Black Style? Jsme přesvědčeni, že se rozhodnete správně.

 • 20" kola z lehké slitiny Misano
 • 20" kola z lehké slitiny Suzuka
 • 20" kola z lehké slitiny Suzuka v černé barvě
 • 20" kola z lehké slitiny Kapstadt v šedé metalíze
 • 19" kola z lehké slitiny Valencia v černé barvě

Design interiéru

-

Interiér

Plný inovací

Prostorný interiér nového vozu Tiguan je ideálním místem pro ty, kteří myslí dopředu. Intuitivní ovládací prvky kabiny jsou dokonale přizpůsobeny potřebám řidiče a umožňují Vám, abyste se mohli zcela soustředit na to podstatné. Jedním z příkladů je multifunkční volant v kůži. Nebo digitální přístrojová deska Digital Cockpit, jež je vybavená velkým barevným TFT displejem s úhlopříčkou 10,25 palce (26 cm), a která je součástí sériové výbavy modelů Tiguan Elegance a Tiguan R-Line. Od linie výbavy Life jsou součástí sériové výbavy komfortní sedadla pro všechny cestující. LED vnitřní osvětlení vpředu i vzadu a ambientní osvětlení* pak zajistí útulnou atmosféru na nejvyšší úrovni.

* Sériová výbava pro Tiguan Elegance a Tiguan R-Line; výbava na přání pro Tiguan Life

-

Ambientní osvětlení

Světlo podle nálady: Každý den je přece jiný.

Od teď si Váš Tiguan užijete každý den v novém světle. Interiér vozu může být totiž osvětlen měkkým nepřímým světlem v jedné ze 30 barev. Ať už se rozhodnete pro světlo v teplejších nebo chladnějších barevných tónech, v noční osvětlené metropoli nebo při jízdě po tmavé silnici mimo město: Podle aktuální situace vytvoříte pro sebe i pro Vaše spolucestující vždy tu správnou atmosféru.

Ambientní osvětlení se dodává sériově pro modely Tiguan Elegance a Tiguan R-Line, pro model Tiguan Life je součástí výbavy na přání.

-

Digital Cockpit Pro

Displej přístrojové desky ukazuje pouze to, co si přejete

Chcete mít na přístrojové desce pouze tachometr a otáčkoměr? Nebo chcete sledovat i další jízdní data a informace asistenčních systémů? Nebo navigační mapu? Či název skladby, kterou právě posloucháte? Nebo kombinaci výše zmíněných možností? Vše máte doslova ve svých rukou. Prostřednictvím multifunkčního volantu si jednoduše nakonfigurujete vlastní zobrazení, přesně podle Vašich potřeb. Digitální přístrojová deska Digital Cockpit Pro je součástí sériové výbavy pro linie Tiguan R-Line a Tiguan Elegance. Pro linii Tiguan Life se dodává na přání.

 • barevný TFT displej s úhlopříčkou 10,25 palce (26 cm)
 • možnost různých konfigurací; tři nejoblíbenější lze uložit
-

Sound systém

Hudbu v takové kvalitě jste ještě nikdy neslyšeli

Volitelný sound systém od společnosti Harman Kardon, který se dodává na přání, okouzlí svým dokonale vyladěným zvukem a sofistikovaným, elegantním designem. Byl speciálně navržen pro milovníky zvuku, kteří v průběhu jízdy chtějí nejenom poslouchat hudbu, ale chtějí si užít i její nejjemnější nuance. Můžete očekávat vyvážené výšky i hloubky a k tomu navíc i precizní podání basů. Sound systém Harman Kardon je zárukou vynikajícího zvuku, jaký jste ve voze Tiguan doposud nikdy neslyšeli.

Komfort

-

Navigační systém Discover Pro

Ukazuje, kam máte jet

Pro všechny, kteří chtějí ještě něco navíc: volitelný navigační systém Discover Pro:

 • všechny informace je možné paralelně zobrazit na displeji Digital Cockpit
 • systém lze řídit také pomocí hlasového ovládání bez použití speciálních povelů
 • barevný dotykový TFT displej se skleněným povrchem s úhlopříčkou 9,2 palce (23,4 cm), se senzorem přiblížení a ovládáním pomocí gest
 • příjem rádia v pásmu FM a anténní diverzita pro zajiště
 • systém rozpoznávání dopravních značek
 • volitelné telefonní rozhraní Comfort s možností připojení přes protokol bluetooth
 • Streaming & Internet
 • rozhraní App-Connect², vč. App-Connect Wireless pro Apple CarPlay™ a Android Auto™ od společnosti Google²
 • podpora hudebních formátů MP3, AAC a WMA
 • dva konektory USB-C
 • interní paměť o velikosti 10 GB pro volné využití
 • předinstalované mapy Evropy
 • příprava pro tři roky bezplatného využívání služeb We Connect Plus, vč. We Connect¹

¹ Pro užívání služeb We Connect je nutné, aby uživatel měl založený Volkswagen ID uživatelský účet.

² Rozhraní App-Connect podporuje technologie - Apple CarPlay™, Android Auto™ a MirrorLink®.

-

Easy open

Snadné uložení zavazadel

Situace, kterou jste určitě zažili: Stojíte před dveřmi zavazadlového prostoru Vašeho vozu obtěžkáni zavazadly a nemáte ani jednu ruku volnou, abyste je mohli otevřít. Díky volitelné funkci Easy Open Vám však k otevření dveří zavazadlového prostoru postačí jen pohyb nohou pod zadním nárazníkem. Systém přitom rozpozná klíček od vozu ve Vaší kapse. Stejně impozantní je i zavazadlový prostor sám. Díky inteligentní koncepci děleného zadního sedadla se sklopnými opěradly může být jeho objem až 1655 litrů.

 

-

Personalizace

Vytvořený pro lidi, jež mají svůj profil

Váš nový Tiguan Vás pozná - a po jednorázovém přihlášení ve voze pomocí Vašeho Volkswagen ID (v závislosti na linii výbavy) automaticky aktivuje Váš individuální profil, a to od polohy sedadla přes osvětlení až po nastavení klimatizace. Tento profil je navíc možné přenést i do dalších vozidel. Maximální komfort je tak zajištěn i v případě, že se za volantem Vašeho vozu Tiguan střídá více řidičů.

-

Klimatizace

Příjemné klima pro všechny cestující

Vašemu spolujezdci je horko, ale Vám je chladno? Díky regulaci třízónové klimatizace lze nezávisle nastavit teplotu pro místa řidiče, spolujezdce a prostor zadních sedadel. Klimatizaci Air Care Climatronic, která je od linie Tiguan Life součástí sériové výbavy, lze pohodlně nastavit prostřednictvím intuitivního dotykového ovládání ve Vašem zorném poli. Klimatizace toho však umí ještě více. Se snižující se rychlostí jízdy a v závislosti na dalších faktorech automaticky klesají otáčky ventilátoru a snižuje se tak hladina hluku, který klimatizace vydává. Filtr s aktivním uhlíkem zachytává částice pylu, spory plísní, jemné částice prachu a další alergeny. A při použití ostřikovačů čelního skla nebo při zařazení zpátečky se automaticky aktivuje vnitřní cirkulace vzduchu. V interiéru vozu je tak za všech okolností zajištěno dobré klima.

-

Hlasové ovládání

Váš Tiguan Vás poslouchá na slovo

S novým vozem Tiguan můžete nyní komunikovat ještě intuitivnějším způsobem: Vaše přání můžete sdělit zcela přirozeným dialogem a Vaše pozornost přitom bude stále koncentrována na dění na silnici. Prostřednictvím intuitivního hlasového ovládání můžete řídit např. rádio, navigační systém nebo Váš telefon. A nemusíte přitom použít žádné speciální pokyny. Pouze stačí říci, co si přejete. Systém Vám bude rozumět. S využitím hlasového ovládání z paketu služeb We Connect Plus¹ bude porozumění dokonce ještě lepší.

¹ Pro užívání služeb We Connect je nutné, aby uživatel měl založený Volkswagen ID uživatelský účet.

Konektivita

-

We Connect

Nový Tiguan. Ve spojení se světem

Nový Tiguan Vám umožní přístup k digitálním službám se značkou Volkswagen: Na přání můžete mít od počátku zajištěno připojení k internetu a můžete využívat celou řadu služeb We Connect¹. Po jednorázové aktivaci a přihlášení pomocí Vašeho Volkswagen ID pak můžete velmi snadno a navíc bezplatně využívat inovativní služby online.

Služby We Connect¹ zajistí, že každý okamžik strávený za volantem pro Vás bude nejenom příjemnější, ale také komfortnější. Služby We Connect Vám umožňují přístup k celé řadě důležitých informací o vozidle a díky volání v případě poruchy, online alarmu nebo plánování termínu servisní prohlídky Vám zajistí příjemný komfort. Navíc můžete na dálku zkontrolovat, zda jsou zavřené dveře Vašeho vozu Tiguan a zda jsou vypnuta parkovací světla.

¹ Pro užívání služeb We Connect je nutné, aby uživatel měl založený Volkswagen ID uživatelský účet.

-

We Connect Plus

Objevte něco nového – na silnici nebo v digitálním prostoru

Celý svět digitální služeb Volkswagen posouvá konektivitu nového vozu Tiguan na vyšší úroveň: Volitelné služby We Connect Plus¹ nabízejí další inteligentní technologie, jako je inteligentnější navigace s informacemi o situaci v dopravě v reálném čase, streamování médií, internetové rádio nebo využití Vašeho chytrého mobilního telefonu jako dálkového ovládání pro celou řadu funkcí vozu. Služby We Connect Plus přinášejí ještě více komfortu a zábavy.

¹ Pro užívání služeb We Connect Plus je nutné, aby uživatel měl založený Volkswagen ID uživatelský účet.

-

We Upgrade

V novém voze Tiguan lze dodatečně aktivovat celou řadu funkcí a systémů

Možnost dodatečné individualizace: Celou řadu funkcí, kterými je nový Tiguan vybaven, je možné nejenom aktualizovat, ale jako tzv. funkce We Upgrade¹ je lze dodatečně také aktivovat. Například infotainment systém Ready 2 Discover je možné rozšířit na plnohodnotný navigační systém nebo lze dodatečně aktivovat rozhraní App-Connect (pro paralelní zobrazení aplikací z mobilního telefonu na displeji infotainment systému) - pro technologie Apple CarPlay™ a Android Auto™ od Google je pak možné bezdrátové připojení. Dodatečně lze aktivovat např. také volitelné hlasové ovládání.

¹ Pro užívání služeb We Upgrade je nutné, aby uživatel měl založený Volkswagen ID uživatelský účet.

-

Streaming a internet

Výroky jako: „Ta cesta je nekonečná“ nebo „Hrozná nuda“ už neuslyšíte

V novém voze Tiguan máte přístup k vybrané streamovací službě, jako např. k Apple Music, a bezpočtu živých rádií a podcastů v internetovém rádiu¹. Integrovaný wifi hotspot pak zajistí stabilní připojení k internetu, a to až pro osm zařízení. Zkrátí tak zejména cestování na dlouhé vzdálenosti a také otázky "Kdy už tam budeme?" jistě neuslyšíte. Pro streamování hudby prostřednictvím navigačního systému Vašeho vozu Tiguan pouze stačí, abyste se jednoduše přihlásili Vašimi přihlašovacími údaji. Pak už si můžete užívat Vaší oblíbenou hudbu a nepotřebujete k tomu žádné externí zařízení.

¹ Pro užívání služeb We Connect je nutné, aby uživatel měl založený Volkswagen ID uživatelský účet.

-

App-Connect

Vaše aplikace Vám přinesou ještě více radosti

Volitelné softwarové rozhraní App-Connect¹ umožňuje komfortní využívání aplikací a dat z Vašeho chytrého mobilního telefonu. Vybrané aplikace a datové soubory jsou přes rozhraní App-Connect přeneseny do Vašeho zorného pole na displej infotainment systému, jehož prostřednictvím je lze pohodlně ovládat. Lze tak velmi snadno přistupovat k hudbě, zprávám, mapám nebo audioknihám. Volkswagen přes rozhraní App-Connect podporuje tři komunikační standardy pro připojení chytrého mobilního telefonu k infotainment systému - Apple CarPlay™, Android Auto™ od společnosti Google a MirrorLink®. Využití rozhraní CarPlay™ a Android Auto™ je pak díky možnosti bezdrátového připojení velmi pohodlné. Bezdrátové připojení je možné v kombinaci s navigačními systémy Discover Media nebo Discover Pro a také s rádiem Ready 2 Discover.

¹ Rozhraní App-Connect podporuje technologie - Apple CarPlay™, Android Auto™ a MirrorLink®.

Výbavové stupně

-
Volkswagen Tiguan eHybrid - Elegance

Volkswagen Tiguan eHybrid Elegance

 • Cena od: 1 055 900 Kč
 • Výkon motoru: 110 kW
 • Výkon motoru: 150 k
 • Převodovka: Automatická
 • Palivo: Plug-in hybrid (benzin)
 • Spotřeba paliva: 1,5 - 1,6 l/100 km
 • Emise CO₂: 33 - 35 g/km
 • Spotřeba proudu: 135 kWh/100 km
 • Emise CO₂: 0 g/km

Elegance

 • 18" kola z lehkých slitin Frankfurt
 • IQ.Light LED Matrix
 • Dynamic Light Assist
 • Barevné ambientní osvětlení
 • Blind Spot senzor a Rear Traffic Alert
 • PreCrash
 • Zpětná kamera Rear Assist
 • Parkovací asistent Park Assist
 • Easy Open
 • Digital Cockpit Pro
-
Volkswagen Tiguan eHybrid - R-Line

Volkswagen Tiguan eHybrid R-Line

 • Cena od: 1 088 900 Kč
 • Výkon motoru: 110 kW
 • Výkon motoru: 150 k
 • Převodovka: Automatická
 • Palivo: Plug-in hybrid (benzin)
 • Spotřeba paliva: 1,6 l/100 km
 • Emise CO₂: 35 g/km
 • Spotřeba proudu: 13,8 kWh/100 km
 • Emise CO₂: 0 g/km

R-Line

 • 19" kola z lehké slitiny Valencia Grey
 • Nárazníky R-Line
 • Zadní spoiler R
 • Přední světlomety LED Matrix
 • Podélné střešní nosiče v černé barvě
 • Interiér R-Line
 • Sportovní multifunkční volant v kůži vyhřívaný R-Line
 • Barevné ambientní osvětlení
 • Blind Spot senzor a Rear Traffic Alert
 • PreCrash
 • Digital Cockpit Pro

Asistenční systémy a bezpečnost

-

Travel Assist

Nové vlastnosti řízení

Nový Tiguan je vybavený technologiemi, díky nimž se dostanete pohodlněji do cíle Vaší cesty. K nim patří také volitelný asistenční systém Travel Assist, který na stisk tlačítka zajistí komfort na vysoké úrovni, a pomáhá Vám při monotónních a únavných jízdách:

 • Travel Assist zejména při jízdách po dálnicích a silnicích 1. třídy udržuje vůz v jízdním pruhu a současně udržuje rychlost. Zohledňuje přitom také odstup od vpředu jedoucího vozu.
 • V kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG zajišťuje pohodlné popojíždění ve váznoucí dopravě.
-

Emergency Assist

Reaguje, když Vy nereagujete

Systém Emergency Assist, který se dodává na přání, zasáhne v případě zdravotní indispozice řidiče. Jestliže systém neregistruje žádnou aktivitu řidiče, nejdříve se ho snaží přimět k reakci. Jestliže ten na varování nereaguje, systém kontrolovaným způsobem vozidlo zastaví. Může tak v rámci možností daných systémem zabránit nehodě.

-

Front Assist

Reaguje předvídavějším způsobem než kdykoli v minulosti

Nový Tiguan Vám prostřednictvím systému nouzového brzdění Front Assist s rozpoznáváním chodců pomůže v případě hrozící nehody snížit závažnost potenciální kolize, nebo jí v ideálním případě dokonce zcela zabrání. Systém identifikuje osoby i ostatní automobily v jízdní dráze a včas před nimi varuje řidiče. V případě, že řidič adekvátně nereaguje, systém začne automobil automaticky nouzově brzdit.

-

Systém proaktivní ochrany cestujících

Chráněni jste ze všech stran

Systém proaktivní ochrany cestujících dokáže rozpoznat situace, při nichž hrozí zvýšené riziko nehody. V reakci na to, se automaticky zavřou okna včetně panoramatického výklopného/posuvného střešního okna, a dojde k preventivnímu napnutí bezpečnostních pásů na předních sedadlech. Je dobré vědět, že tato funkce ve Vašem voze existuje. Ještě lepší ale je, když ji nikdy nebudete muset využít.

Technologie

-

Motory

Dva motory = vyšší výkon

Plug-in hybridní pohon umožňuje využít společného výkonu dvou motorů - benzinového a elektrického. V případě modelu Tiguan eHybrid odpovídá maximální výkon benzinového motoru hodnotě 110 kW (150 koní), maximální výkon elektrického motoru potom hodnotě 85 kW (116 koní). Celkový maximální výkon hybridní soustavy činí 180 kW (245 koní).

-

Baterie

Pro jízdu na čistě elektrický pohon

Díky lithium-iontové baterii o využitelné kapacitě 13 kWh můžete na čistě elektrický pohon dojet až 50 km (dle NEDC). Plné nabití baterie z klasické zásuvky (výkon 2,3 kW) trvá přibližně 5 h, při využití maximálního nabíjecího výkonu 3,6 kW potom přibližně 3:40 h.

Objednejte si testovací jízdu modelu VW Tiguan

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka

VW Tiguan - Stránky WikipediaVW Tiguan - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv tiguan, wolkswagen tiguan, wolksvagen tiguan