1. Základní charakteristika modelu

Volkswagen Tiguan Allspace

Od horského průsmyku až po silnici na pobřeží – díky novému vozu Tiguan Allspace budete v mnoha destinacích jako doma. Suverénní, centrem pozornosti a vždy přitom projevíte svůj osobitý styl. Více o Volkswagen Tiguan Allspace

2. Design karosérie a interiéru

Exteriér

Exteriér

Centrum pozornosti s impozantním zevnějškem

Pozoruhodný zevnějšek, mnohostranné možnosti výbavy a působivý design světel - nový Tiguan Allspace toho má hodně co nabídnout. Výrazná zadní světla pak přispívají k tomu, že Tiguan Allspace zanechá vynikající dojem i při pohledu zezadu. Všechny linie výbavy jsou navíc vybaveny LED světly pro denní svícení. Tiguan Allspace Highline v rámci sériové výbavy využívá LED technologii i v zadních světlech a hlavních světlometech. Není to však jen líbivý vzhled, jenž patří k výhodám LED technologie. Diody emitující světlo spotřebují ve srovnání s konvenčními žárovkami nejenom méně energie, ale mají také dlouhou životnost.V případě, že Vám pro Vaše zavazadla nestačí ani spousta prostoru v interiéru, máte k dispozici praktické podélné střešní nosiče, které Vám přinášejí další možnosti transportu. Na ně můžete připevnit například střešní box, nosiče kol nebo držák lyží a snowboardů (nabídka Originálního příslušenství Volkswagen®). Od linie výbavy Comfortline jsou podélné střešní nosiče eloxované stříbrnou barvou.K působivému vzhledu vozu Tiguan Allspace přispívají navíc další designové chromované detaily. Mimořádně nápadné jsou zejména trapézové lemy výfuků v zadní partii.

Ať Vás Vaše plány zavedou kamkoli, v novém voze Tiguan Allspace budete vždy na čelné pozici, a to jak pokud jde o úroveň technologie, tak o design.

Led světlomety a led zadní světla

Zajistí lepší viditelnost a také lepší vzhled

Přitahují na sebe pohledy, avšak neoslňují: Dynamické LED světlomety* ve voze Tiguan Allspace zvětšují délku osvětleného pole před automobilem a zlepšují tak viditelnost při jízdě ve tmě nebo v mlze. Jejich další výhodou je snížená spotřeba energie a dlouhá životnost. LED světlomety jsou však výjimečné také díky svému designu. Vozu Tiguan Allspace dodávají dynamickou světelnou signaturu, která je pro značku Volkswagen typická. Inovativní design moderních zadních světel s LED technologií se pak projeví zejména za tmy, kdy je při brzdění zesílen účinek brzdového signálu: typický znak tohoto modelu, díky kterému je Tiguan Allspace v linii Highline zcela unikátní.

* Sériová výbava od linie Highline.

Kola

Design, který přitahuje pozornost a pohybuje se

Tiguan Allspace v sobě spojuje celou řadu vyjímečných designových prvků. Čtyři z nich jsou jeho kola, která jsou harmonicky sladěna s celkovým designem tohoto modelu a umocňují jeho charakter, který sahá od výrazné sportovní dynamiky až po stylovou eleganci.

Paket Offroad

Touha pro dobrodružství

Ať už se jedná o vyšší obrubník, nebo strmou kamenitou cestu, ten, kdo jede vlastní cestou, může narazit na překážky. Díky paketu Offroad, který se dodává na přání, můžete v mnoha případech reagovat s naprostým klidem. Přední nárazník, který je lakovaný v barvě vozu, zajišťuje totiž zvýšený nájezdový úhel a ochranné kryty chrání podvozek před poškozením. Výrazným a současně atraktivním detailem jsou také vysoce kvalitní nástupní prahové lišty v prostoru předních dveří s nápisem "Offroad".

Dveře zavazadlového prostoru s funkcí "Easy Open" a elektrickým zavíráním

Otevře dveře i dveře zavazadlového prostoru

Kolikrát se Vám už stalo, že jste stáli s plnými taškami před dveřmi zavazadlového prostoru a neměli jste volnou ruku, abyste auto odemkli? Díky praktické funkci "Easy Open", která se dodává na přání, můžete dveře zavazadlového prostoru otevřít, aniž byste museli cokoli z rukou odkládat. V případě, že máte klíč od vozu ve své kapse, stačí k otevření dveří zavazadlového prostoru pouze jeden malý pohyb pod zádí vozu. V sedmimístné verzi pak máte k dispozici objem zavazadlového prostoru až 1775* litrů. Mimořádně praktický je také mechanizmus, díky kterému lze ze zavazadlového prostoru snadno sklopit opěradla vnějších sedadel druhé řady a opěradla sedadel třetí řady a vytvořit tak prostor pro přepravu dlouhých předmětů, které přitom ani nemusíte odložit. Dveře zavazadlového prostoru pak můžete pohodlně zavřít - stačí pouze stisknout tlačítko na jejich straně. Dveře zavazadlového prostoru se zavřou až poté, co se s klíčkem od vozu vzdálíte od zádi nebo po uplynutí 20 sekund. Komfort tak začíná ještě před nastoupením do vozu.**

* Hodnota závisí na výbavě a kombinaci motoru a převodovky.

** Váš náklad prosím vždy řádně zajistěte proti pohybu.

Interiér

Interiér

Tolik prostoru, že se zde cítíte jako doma

Hodnoty, které skrývá interiér nového vozu Tiguan Allspace, Vás příjemně překvapí. Designový koncept interiéru se vyznačuje přehledností, čistými liniemi a tvary a velkou flexibilitou při využití. Velkorysé prostorové poměry zajišťují nejenom spoustu místa pro nohy ve druhé řadě sedadel. Tigual Allspace může být na přání vybaven i třetí řadou sedadel (pro cestující s výškou postavy do 160 cm). Výhody interiéru si tak může užívat až sedm cestujících.

Díky osvětlení "Ambiente", které je součástí sériové výbavy od linie Comfortline, se interiér ponoří do příjemného tlumeného světla. Při otevření dveří se světlo rozzáří zvýšenou intenzitou a usnadňuje Vám orientaci v interiéru. Toužíte také po slunečních paprscích? Panoramatické výklopné/posuvné střešní okno, které se dodává na přání, zajistí prvotřídní výhled na nebe. Střecha se skládá ze dvou skleněných dílů, kdy přední část lze pomocí elektrického ovládání vyklopit nebo posunout.

Všechny tři výbavové linie nového vozu Tiguan Allspace mají ve svém interiéru atraktivní dekory a potahy sedadel s líbivým designem. V inii výbavy Trendline jsou sedadla čalouněna potahovou látkou "Rhombus", v linii výbavy Comfortline Vás zaujme potahová látka "Lasano" a linie Highline potěší čalouněním sedadel z mikrofleece v designu "ArtVelours". Od linie výbavy Comfortline se můžete na přání rozhodnout pro čalounění sedadel v kůži "Vienna".

Sedadlo ergoActive

Před očima silnice, za zády komfort

Volitelné sedadlo ergoActive nebylo oceněno pečetí AGR "Aktion Gesunder Rücken" náhodou. Elektricky ovládaná bederní opěrka s masážní funkcí zajistí uvolnění, když to Vaše páteř potřebuje. Individuální pozici sezení, která je při jízdě šetrná pro Vaše záda, zajistí nastavení sklonu opěradla a hloubky sedáku. Sedadla ergoActive splňují nejenom nejvyšší nároky na ergonomii, ale okouzlí také díky svému vysoce kvalitnímu čalounění.

Head-up-Display

Dění na vozovce máte stále před očima

Díky volitelnému panelu "Head-up-Display" máte všechny důležité informace, jako rychlost, hlášení asistenčních systémů nebo informace navigačního systému, přímo ve svém zorném poli. Data jsou obrazována na transparentním displeji, který se vysune z plochy palubní desky před čelním sklem - Vy tak máte vše před očima a nemusíte přestat sledovat dění na vozovce. Informace jsou dobře čitelné i v protisvětle. V případě, že "Head up Display" není aktuálně potřebný, lze jej zapustit do palubní desky a zakrýt prachotěsným krytem, který plynule navazuje na plochu palubní desky.

Rádia a navidační systémy

Konektivita

Ať už potřebujete v průběhu jízdy telefonovat, sledovat aktuální dopravní informace, jedete k cíli Vaší cesty pomocí navigace nebo jen chcete poslouchat Vaši oblíbenou hudbu – Váš Tiguan Allspace Vám přináší celou řadu možností, jak pohodlně a nekomplikovaným způsobem využívat moderní technologie.

DYNAUDIO Excite Surround

Aby kromě Vás seděl dokonale i každý tón

Chcete-li si svou hudbu užívat se všemi jemnými nuancemi, přesnými basy a čistými výškami, měli byste si poslechnout audiosystém "DYNAUDIO Excite Surround" od dánského výrobce specializujícího se na hi-fi techniku, který se dodává na přání pro linie výbavy Comfortline a Highline. K jeho výbavě patří osm reproduktorů, které jsou vyladěné na prostorové podmínky interiéru vozu, centrální reproduktor, subwoofer a šesnáctikanálový digitální zesilovač s celkovým výkonem 400 wattů, které Vám zprostředkují při každé jízdě dokonalou hudbu. Díky digitálnímu signálnímu procesoru (DSP), který řídí vyzařovací charakteristiku jednotlivých reproduktorů v závislosti na jejich umístění ve voze, zažijete vždy zvuk na každém sedadle tak, jako byste seděli v optimální poslechové pozici. Ať tedy preferujete hudbu akustickou nebo elektronickou, ať posloucháte rádi hudbu hlasitou nebo tichou, po každé jízdě budete vystupovat uvolněnější, než jste byli na jejím začátku.

Panoramatické výklopné/posuvné střešní okno s osvětlením "Ambiente"

Objevte více každý den a také každou noc

Interiér vozu Tiguan Allspace zahrnuje hodně atraktivních detailů, v neposlední řadě také díky volitelnému panoramatickému výklopnému/posuvnému střešnímu oknu s velkou plochou. Zářící hvězdy pak bude z pravé i levé strany obklopovat tlumené světlo. Po otevření dveří Vás přivítá působivé světlo v panoramatické střešním okně a v prostoru pro nohy - po nastartování motoru se pak navíc rozzáří i palubní deska. Intenzitu osvětlení "Ambiente" lze pohodlně regulovat prostřednictvím centrálního displeje.


4. Optimální konfigurace VW Tiguan Allspace

Volkswagen Allspace High R-line 2,0 TSI OPF 7DSG 4M

volkswagen tiguan allspace

Design pakety v ceně vozu

 • Potah sedadel:Magn.-Titan-Kristall:0 Kč
 • Vnější lakování:Šedá Platinum metalíza:15 700 Kč
 • Kola z lehké slitiny Sebring 19":0 Kč

Příplatková výbava v ceně vozu

 • Car-Net "Guide & Inform" + Security & Service: 0 Kč
 • Navigace "Discover Media": 23 200 Kč
 • Paket Zrcátka: 4 600 Kč
 • PreCrash: 3 700 Kč
 • Rozpoznávání dopravních značek: 0 Kč
 • Sedmimístné provedení: 15 500 Kč
 • Tažné zařízení výklopné s el. odjištěním: 23 400 Kč
 • Telefonní rozhraní: 0 Kč
 • 1 239 000 Kč s DPH 1 023 967 Kč bez DPH

Podívejte se na nové modely Tiguan Allspace , které máme ihned k dispozici.

VW Tiguan Allspace skladem

 • 12V zásuvka
  • na středové konzole vzadu
  • v zavazadlovém prostoru
 • 12V zásuvka vpředu
 • 18" Dojezdové kolo
 • 2x LED osvětlení na čtení vpředu a vzadu
 • ACC - automatická regulace odstupu od vpředu jedoucího vozu do 210 km/h
  • s funkcí Front Assist - zkrácení brzdné dráhy a varování při nebezpečném snížení odstupu
  • funkce zastavení vozu (pouze u vozu s DSG)
  • funkce City - nouzové brzdění (do 30 km/h)
  • tempomat
 • Active Info Display
  • 12,3" obrazovka
  • s barevným multifunkčním ukazatelem
  • volitelné Info profily (např. Spotřeba a délka dojezdu, Navigace (pokud je objednaná ve voze), Ffektivita atd.)
  • v kombinaci s navigací "Discover Media" je možné navigační podklady zobrazovat pouze na jednom zařízení (Active Info Display, nebo display rádia).
 • Active Info Display
  • 12,3" obrazovka
  • s barevným multifunkčním ukazatelem
  • volitelné Info profily (např. Spotřeba a délka dojezdu, Navigace (pokud je objednaná ve voze), Ffektivita atd.)
  • v kombinaci s navigací "Discover Media" je možné navigační podklady zobrazovat pouze na jednom zařízení (Active Info Display, nebo display rádia).
 • Aktivní systém svícení LED světlomety s dynamickým přisvětlování zatáček
  • včetně LED denního svícení
  • regulace dálkového svícení (v závislosti na rychlosti, od cca 100km/h zvýšení svítivosti)
  • dynamické přisvětlování zatáček
  • "Dynamic Light Asssist"
  • regulace dálkových světlometů umožňující trvalé použití dálkových světel bez oslňování vozu v protisměru
  • částečné clonění pomocí maskovací funkce
 • Akustické a grafické upozornění nepřipnutých pásů vpředu,
  • grafické upozornění nepřipnutých zadních pásů
 • Akustický parkovací systém Parkpilot
  • zvuková signalizace dopředu i dozadu
  • zobrazení situace na displeji rádia
 • Ambientní osvětlení
  • podsvícené dekorační lišty na dveřích
  • 1x barva osvětlení
 • Asistent pro rozjezd do kopce
 • Automatická klimatizace Climatronic
  • automatická regulace
  • nastavení teploty oddělené pro řidiče a spolujezdce
  • klimatizovaná přihrádka spolujezdce
  • senzor kvality vnějšího vzduchu s automatickým přepnutím na vnitřní cirkulaci
  • 3zónová
 • Automatická převodovka DSG DQ500
 • Automatický spínač světlometů
  • Coming home (manuální)
  • Leaving home
 • Bederní opěrky vpředu
 • Bezklíčové odemykání Keyless Access
  • bezklíčové odemykání a startování
 • Boční a hlavové airbagy vpředu
  • hlavové vzadu
 • Boční skla vzadu a zadní sklo zatmavené
  • 65% absorpce světla
 • Chromované lišty okolo bočních oken
 • Dekorace "Dark Grid"
  • dekorace přístrojové desky
  • dekorace obložení dveří vpředu
 • Dešťový senzor
 • Dvoutónový klakson
 • Dvě opěrky hlavy vpředu, tři vzadu
  • zásuvné
 • Easy Open
  • otevírání zavadlového prostoru pohybem nohy pod zadním nárazníkem
  • dveře zavazadlového prostoru s dálkovým odjištěním
  • bezklíčové odemykání a startování Keyless Access
 • Easy Open
  • otevírání zavadlového prostoru pohybem nohy pod zadním nárazníkem
  • dveře zavazadlového prostoru s elektrickým otevíráním a zavíráním
  • dveře zavazadlového prostoru s dálkovým odjištěním
 • Elektromechanická parkovací brzda
  • s funkcí Auto Hold
  • asistent pro rozjezd do kopce
 • Elektronický imobilizér
 • Elektronický stabilizační systém ESP
  • hydraulický brzdový asistent
  • ABS, EDS, ASR, MSR
 • Emise splňující EU6 normu
 • EuroNCap paket
 • EuroNCap paket
 • Front Assist
  • systém sledování prostoru před vozem
  • funkce nouzového brzdění "City Brake"
 • Hlavice řadicí páky v kůži
 • Isofix
  • příprava pro upevnění dvou dětských sedaček na zadních vnějších sedadlech
 • Koncové mlhové světlo
 • Kontrola poklesu tlaku vzduchu v pneu
  • nepřímé měření
 • Kryt zavazadlového prostoru
  • zatažitelný a odnímatelný
  • manuálně
 • LED osvětlení SPZ
 • Lane Assist
  • systém pro udržování vozu v jízdním pruhu
  • varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu zásahem do řízení
 • Loketní opěrka vpředu
 • Make-up zrcátka ve slunečních clonách
  • s osvětlením
 • Mlhové světlomety
  • se statickým odbočovacím světlem
 • Nekuřácké provedení
  • 12V zásuvka vpředu
 • Nápis "TSI Allspace" na víku zavazadlového prostoru
 • Nástupní lišty z ušlechtilé oceli
  • s nápisem "R-line"
 • Odkládací kapsy
  • na zadní straně předních sedadel
 • Odkládací přihrádka ve stropě
 • Opěradlo sedadla spolujezdce sklopné (zcela)
 • Osvětlení prostoru pro nohy vpředu
 • Osvětlení zavazadlového prostoru
  • pevné vpravo
  • odnímatelné vlevo
 • Palubní literatura v českém jazyce
 • Podlaha zavazadlového prostoru
  • textilní
 • Podélný střešní nosič stříbrný eloxovaný
 • Pohon všech kol
 • Progresivní řízení
 • Přední kotoučové brzdy 16"
 • Přední kotoučové brzdy 17"
 • Přední opěrky hlavy vpředu nastavitelné podélně a výškově
 • Přední sedadla výškově nastavitelná
 • Přihrádky pod předními sedadly
 • Přístrojová deska
  • elektronický tachometr
  • počítadlo celkových a denních kilometrů
  • otáčkoměr
 • R-line Interiér a Exteriér
  • 19" hliníková kola "Sebring"
  • barva: šedá metallic
  • rozměry: 19 x 8,5 J
  • pneumatiky: 255/45 R19 samozacelující
  • bezpečnostní šrouby proti krádeži
  • Potahy v látce "Race"
  • středový pruh látka "Race"
  • bočnice mikrovlákno "San Remo"
  • Kryty pedálů z leštěné oceli
  • Nárazníky a rozšíření prahů v "R-line" stylu
  • rozšíření blatníků černé
  • Multifunkční sportovní volant v kůži
  • s R-line logem
  • černý potah stropu
  • zadní spoiler v "R-line" stylu
  • nástupní lišty vpředu s R-line nápisem
 • Rozvor 2787mm
 • Rádio "Composition Media"
  • 8" barevný dotykový displej
  • 8 reproduktorů
  • FM příjem
  • USB také pro připojení Apple
  • Bluetooth handsfree
 • Sada nářadí a zvedák vozu
 • Sklopné stolky
  • na zadní straně předních sedadel
 • Standardní šrouby kol
 • Start-Stop systém
  • rekuperace kinetické energie při brždění u vozů s označením BMT
 • Systém rozpoznání chodce
 • Systém sledování únavy řidiče
 • Síť na zavazadla
 • Textilní koberečky vpředu a vzadu
 • Top - komfortní sedadla vpředu
 • Tísňové volání
  • tlačítko tísňového volání ve voze
  • umožňuje telefonickou hlasovou péči do chvíle, než dorazí potřebná pomoc
  • Hlasová péče je poskytována v 10ti evropských jazycích (němčina, angličtina, francouzština, italština, holandština, polština, portugalština, švédština, španělština a čeština)
 • Tříbodové bezpečnostní pásy vpředu a vzadu
  • výškové nastavení
  • s předepínači
 • Ukazatel stavu nádržky ostřikovačů
 • Variabilní podlaha zavazadl. prostoru
  • s odkladovým místem v muldě na rezervní kolo
 • Vnitřní zpětné zrcátko
  • s automatickou clonou
 • Vnější zpětná zrcátka v barvě vozu
 • Volba profilu jízdy
 • Výrobní závod Mexiko
 • Výstražný trojúhelník
 • Zadní kotoučové brzdy 16"
 • Zadní světlomety s LED technologií
  • zatmavené
 • Zimní výbava 1
  • vyhřívané přední sedačky
  • vyhřívané trysky ostřikovačů předního skla
 • Zpětná kamera "Rear Assist"
 • Čalounění stropu v černé
 • Čelní airbagy řidiče a spolujezdce
  • možnost deaktivace u spolujezdce
  • kolenní airbag řidiče
 • Čelní sklo tepelně izolující
  • reflektující infračervené záření

Ceny všech modelů jsou v Kč včetně 21% DPH.

Veškeré údaje obsažené v tomto ceníku mají pouze informativní charakter. Od data předání do tisku nebo uveřejnění na internetu mohlo dojít k úpravám.

5. Asistenční systémy a bezpečnost

Asistenční systémy

Active Info Display

Centrum informací s vysokým rozlišením

Díky volitelnému digitálnímu panelu Active Info Display si můžete užívat všechny výhody kombinovaného přístroje na velkém barevném TFT displeji s úhlopříčkou 31cm (12,3 palců). Prostřednictvím různých informačních profilů můžete cíleně nastavit data s nejvyšší prioritou, která se na displeji kombinovaného přístroje zobrazí společně s klasickými ukazateli - otáčkoměrem, tachometrem a počítadlem kilometrů.Informační profily zvolíte rychlým a nekomplikovaným způsobem pomocí multifunkčního volantu. Zcela podle potřeby tak můžete vyvolat např. detailní data o jízdě nebo si můžete na displej přidat optické zobrazení informací Vašich asistenčních systémů. Aktivní plocha displeje přitom může být využita ještě efektivnějším způsobem, protože mezi kruhovými ukazateli mohou být zobrazena další data.V kombinaci s navigačním systémem "Discover Media" se pak můžete rozhodnout, zda chcete navigační mapu zobrazit na panelu Active Info Display nebo zda ji chcete mít klasicky na displeji přístroje. Navigační systém "Discover Pro" pak umožňuje paralelní zobrazení na obou displejích.Starý dobrý tachometr budete ve voze Tiguan Allspace hledat marně. Na jeho místě je umístěn vysoce moderní displej s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 31,2cm (12,3 palců) - "Active Info Display" (výbava na přání). Kromě klasických přístrojů, jako je otáčkoměr, tachometr a počítadlo kilometrů zobrazuje spoustu užitečných informací, které si můžete uspořádat podle vlastního přání a které tak máte ve svém zorném poli. V módu navigace lze např. posunout tachometr a otáčkoměr k okrajům a vytvořit tak větší místo pro navigační mapu. Také funkce asistenčních systémů mohou být pohodlně integrovány na grafickou plochu tachometru. "Active Info Display" lze využít rovněž pro zobrazení informací dalších systémů. Data zobrazovaná na displeji infotainment systému ve středové konzole, jako např. telefonní kontakty nebo titul přehrávaného CD, mohou být zobrazena také na panelu "Active Info Display".

Trailer Assist

snadné parkování i s přívěsem

Pro všechny, kteří někdy chtějí pustit volant: Volitelný asistent pro couvání s přívěsem "Trailer Assist" značně usnadňuje v rámci možností daných systémem manévrování s přívěsem, které může být např. v úzkém koridoru ještě těžší. "Trailer Assist" Vám však pomůže i v obtížných situacích. Vy musíte pouze zařadit zpátečku, stisknout parkovací tlačítko a pomocí ovladačů vnějších zpětných zrcátek nastavit požadovaný směr jízdy přívěsu. Nyní už pouze pohodlně sledujete, jak "Trailer Assist" zajíždí s přívěsem do Vámi zadaného místa. Systém za Vás automaticky přebírá řízení. Na Vás zbývá pouze ovládání pedálů plynu a brzdy - a sledování průběhu celého procesu. Pomocí opakovaného stisku parkovacího tlačítka nebo převzetí ovládání volantu můžete do procesu zasáhnout.

Lane Assist

Přímé linie i při jízdě po silnici

Asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist" omezuje v rámci možností daných systémem riziko nehody vyvolané ztrátou koncentrace. Prostřednictvím kamerového modulu v uchycení vnitřního zpětného zrcátka je snímáno vodorovné dopravní značení jízdního pruhu a současně je vyhodnocována pozice automobilu. Jestliže Váš Volkswagen vyjede z vyznačeného jízdního pruhu, "Lane Assist" Vás varuje lehkým protipohybem volantu. V případě, že je systém aktivovaný, automaticky reaguje od rychlosti 65km/h. Naopak nereaguje při rychlosti jízdy pod 60km/h nebo při zapnutém blinkru.

Area View

Vidí dopředu v každém směru

Díky volitelnému prostorovému kamerovému systému "Area View" získáte v rámci prostoru snímaného objektivy kamer přehled o situaci kolem Vašeho vozu. Obrazy ze čtyř kamer jsou přenášeny na displej Vašeho systému infotainment. Můžete tak vidět i do míst, která jsou z místa řidiče špatně viditelná. Lze tak například zcela přesně zajet k oji přívěsu nebo při couvání objet případné překážky. Při manévrování v těsných místech Vám pak systém "Area View" zajišťuje přehled okolo celého vozu, což je mimořádně komfortní. Spojením obrazu ze všech čtyř kamer systém vypočítá pohled z ptačí perspektivy. Ten Vám v rámci prostoru snímaném objektivy jednotlivých kamer ukazuje, co se děje okolo celého automobilu. To je velký přínos pro orientaci zejména v náročném terénu.

Dynamic Light Assist

Dálková světla, která neoslňují

Díky volitelné dynamické regulaci dálkových světel "Dynamic Light Assist" můžete jet s trvale zapnutými dálkovými světly. Systém se aktivuje automaticky při úplné tmě a při rychlosti nad 60 km/h. Prostřednictvím kamery jsou rozpoznávána světla protijedoucích i vpředu jedoucích automobilů a dálková světla jsou pomocí maskovací funkce částečně cloněna. Při regulaci dálkových světel je zohledňován také vliv pouličního osvětlení. Vozovka před automobilem je tak při různých situacích v dopravě vždy velmi dobře osvětlena.

Parkovací asistent

Pohodlné parkování na stisk tlačítka

Tiguan Allspace Vás nejenom dovede do cíle, ale navíc za Vás také zaparkuje. Parkovací asistent ,,Park Assist", který se dodává na přání, změří při jízdě parkovací mezery po obou stranách silnice. V případě, že najdete vhodné parkovací místo, automaticky převezme řízení a navede automobil do podélných a příčných parkovacích míst - a následně z nich dokáže vyjet.

Asistent pro jízdu v koloně

Zajistí pohodlí i při jízdě v koloně

Volotelný asistent pro jízdu v koloně za Vás při jízdě ve váznoucí dopravě sleduje ostatní automobily, automaticky reaguje, a v rámci možností daných systémem udržuje Váš vůz v jízdním pruhu a ovládá brzdy a plyn. Při jízdě v koloně Váš vůz automaticky zastaví a po daném časovém zpoždění opět rozjede. Vše zajišťuje vzájemně sladěné osvědčené asistenční systémy - volitelný adaptivní tempomat ACC a asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu ,,Lane Assist". Asistent pro jízdu v koloně je významným přínosem pro pohodlí ve váznoucí dopravě a navím eliminuje riziko nehod typických pro jízdu v dopravní zácpě.

Technologie

4Motion

Vždy budete mít optimální trakci

Volitelný stálý pohon všech kol 4MOTION v řádu milisekund zajistí, aby každé kolo bylo optimálním způsobem přizpůsobené danému povrchu vozovky. Spolehlivě je tak zabráněno jak protáčení, tak zablokování jednotlivých kol a Váš automobil získá bezpečnou trakci na téměř jakémkoli povrchu. 4MOTION tím přispívá k většímu komfortu. Kromě toho jej lze kombinovat se systémy regulace jízdní dynamiky, jako je elektronický stabilizační systém, protiprokluzový systém (ASR), regulace brzdného účinku motoru (MSR) a elektronická uzávěrka diferenciálu (EDS).

4Motion Active control

Vyladěný

Jízda ve Vašem voze Tiguan Allspace bude zdrojem radosti i při nejrozmanitějších povětrnostních podmínkách a na proměnlivém povrchu vozovky, a to zejména v případě, že se rozhodnete pro motor s volitelným pohonem všech kol 4MOTION. Aby se daným podmínkám současně mohly lépe přizpůsobit také všechny palubní systémy, je k dispozici systém 4MOTION Active Control, který prostřednictvím otočného ovladače umožňuje zvolit jezdu z možností "Snow", "Offroad", "Offroad Individual" a "Onroad". Systém komunikuje s asistentem pro jízdu z kopce, asistentem pro rozjezd do kopce, s elektronickým stabilizačním systémem a s elektronickou uzávěrkou diferenciálu. V závislosti na zvoleném profilu se mění také vlastnosti pohonu, jako je citlivost plynového pedálu, průběh řazení rychlostních stupňů, efekt brzdění motorem, účinek parkovací brzdy a stupeň uzamčení diferenciálu. Výsledkem je ničím nerušený zážitek z jízdy, zejména při jízdě na sněhu nebo po nezpevněných cestách.

Volba jízdního profilu

Spolehlivá trakce na každé povrchu

Volba jízdního profilu, která se dodává na přání, Vám umožňuje upravit nastavení motoru, převodovky a určitých asistenčních systémů. Volba "Normal" je standardní nastavení, která zajišťuje vyvážené jízdní vlastnosti. Volba "Eco" podporuje hospodárnou jízdu, volba "Sport" v kombinaci s volitelnou adaptivní regulací podvozku DCC mimo jiné zajistí tužší nastavení podvozku, zatímco nastavení "Comfort" je zárukou mimořádně komfortní jízdy. Volba "Individual" Vám umožňuje modifikaci jednotlivých nastavení podle Vašich preferencí. Jestliže jste se rozhodli pro motor v kombinaci s pohonem všech kol 4MOTION, máte díky otočnému ovladači 4MOTION Active Control k dispozici další možnosti nastavení, které jsou přínosem zejména při jízdě mimo zpevněné cesty.

Motory

Větší efektivita

Benzinové motory určené pro Tiguan Allspace pracují s technologií TSI a díky kombinaci přímého vstřikování benzinu a inteligentního přeplňování jsou mimořádně efektivní. Rovněž TDI motory s technologií vstřikování paliva Common-Rail zaujmou svou hospodárností a velkou tažnou silou. Díky stlačení vzduchu potřebného pro spalování pomocí turbodmychadla poháněného výfukovými plyny je dosaženo nejenom zvýšení výkonu, ale je také ušetřena energie. Pro Tiguan Allspace Highline se můžete např. rozhodnout pro silný agregát 176kW (240k) TDI, který má působivé výkonové rezervy. V kombinaci s pohonem všech kol 4MOTION je zárukou optimální trakce na nejrůznějším povrchu. Díky opatřením BlueMotion Technology, která jsou součástí tohoto pohonu, šetříte palivo, aniž byste se museli vzdát dynamických jízdních vlastností. Opatření BlueMotion Technology zahrnují mimo jiné systém využívání energie uvolněné při brzdění a systém "Start-Stop".

6. Objednejte si testovací jízdu modelu Tiguan Allspace

Povinná položka


VW Tiguan Allspace - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv Tiguan Allspace, wolkswagen Tiguan Allspace, wolksvagen Tiguan Allspace