933 900 Kč
 • Cena vozu od: 933 900 Kč
 • Výkon: 110 kW
 • Spotřeba: 7,9 - 9,3 l/100km

Základní charakteristika modelu

Volkswagen Sharan - všude doma

Návrat domů je pro mnoho lidí stejně krásný jako odjezd na cestu. S vozem Sharan lze však nyní obojí spojit dohromady. Díky jeho flexibilní koncepci prostoru, praktickým bočním posuvným dveřím a maximálnímu komfortu na všech sedadlech ve třech řadách se v něm budete cítit téměř jako v oblíbeném domácím křesle. A kromě vysoce kvalitních materiálů v interiéru má Sharan také stylový exteriér.

Design karosérie

-

Exteriér

Spoustu místa

Co činí domov tak krásným? Spousta místa a spousta světla. Obojího nabízí Sharan dostatek. Jeho flexibilní koncepce prostoru a až sedm sedadel zaujmou ve všech variantách. Mimořádné množství světla i čerstvý vzduch pak zajistí velké panoramatické výklopné/posuvné střešní okno (výbava na přání) s tónovaným sklem a elektricky ovládanou žaluzií, kterou je možné plynule otevřít a zavřít i při otevřeném okně. Vy sami si tak určíte, kolik slunce budete ve Vašem voze Sharan mít.

-

Kola

Kola, která jedou s Vámi

Ke každým šatům patří vhodná obuv: S těmi správnými koly z lehké slitiny vytvoříte působivou kompozici. K dispozici je široká paleta designů, od decentních až po dynamické.

-

Bi-Xenonové světlomety

S bi-xenonovými světlomety bude Váš Sharan zářit ještě více

Užijte si radost ze světla: Přední světlomety vozu Sharan nejenom dobře vypadají, ale zajišťují také dokonalý výhled. Bi-xenonové světlomety s dynamickým osvětlením zatáček se natáčejí paralelně s pohyby volantu a optimalizují tak osvětlení vozovky v serpentinách a při odbočování. Potkávací světla se navíc přizpůsobují aktuální jízdní situaci, kdy se v závislosti na rychlosti jízdy mění tvar vyzařovaného světelného kužele, který se při vyšší rychlosti prodlužuje. Dalším pozoruhodným prvkem jsou LED světla pro denní svícení, jež společně s odrazovými světly zajišťují lepší viditelnost vozu za denního světla.

Design interiéru

-

Interiér

Když je někdy nutné dát garáž do auta

Transport dlouhých předmětů umožňuje zcela sklopné opěradlo sedadla předního spolujezdce. Díky zavazadlovému prostoru, který lze pomocí funkce "EasyFold" zvětšit až na 2 430 litrů, je pak Sharan připraven na téměř každý velký transport.

-

Integrované dětské sedačky

Vaše ratolesti mohou sedět na komfortních místech

Sharan může být na přání vybaven až dvěma integrovanými dětskými sedačkami. Komfort si mohou užít i Vaši nejmenší pasažéři. Při konfiguraci vozu Sharan se sami rozhodnete, zda Váš nový vůz bude vybaven jednou nebo dvěma integrovanými dětskými sedačkami, případně jimi nemusí být vybaven vůbec. Na integrovaných dětských sedačkách mohou cestovat malí cestující od věku tří let.

Součástí sériové výbavy pak jsou i úchytná oka ISOFIX, jejichž prostřednictvím mohou být na všech místech druhé řady sedadel bezpečně ukotveny až tři dětské sedačky. Vaši nejmenší tak mohou i při jízdách na dlouhé vzdálenosti cestovat pohodlně, bezpečně a způsobem, který je šetrný pro malé děti.

-

Klimatizace "Pure Air Climatronic"

Zajistí Vám individuální cestovní klima

Příliš horko, příliš chladno nebo snad něco mezi tím? Najít tu správnou teplotu může být poměrně složité zejména v případě, kdy v autě cestuje více osob. Díky třízónové klimatizaci "Pure Air Climatronic" patří diskuse o nastavení teploty minulosti. Klimatizace "Pure Air Climatronic" s regulací teploty ve třech zónách umožňuje nezávislé individuální nastavení teploty pro řidiče, předního spolujezdce i pro cestující na zadních místech.

Elektronický ovládací panel pro druhou řadu sedadel (výbava na přání) umožňuje cestujícím vzadu snadnou regulaci teploty, množství a rozdělení přiváděného vzduchu. Mód nepřímého větrání přispívá k tomu, aby cestující na předních místech neměli nepříjemný pocit průvanu. V případě zařazení zpátečky, nebo při aktivaci ostřikovačů, "Pure Air Climatronic" automaticky přepne na vnitřní cirkulaci. Je tak zamezeno vniknutí nepříjemných pachů zvenčí do interiéru vozu. Komfort klimatizace "Pure Air Climatronic" si v rámci sériové výbavy můžete užívat u linie Highline, pro ostatní linie se dodává na přání.

-

Pakety sedadel

Vy budete operativní a Vaši spolucestující si budou užívat pohodlí

Rodina, přátelé, kolegové: Je-li k dispozici až sedm sedadel, tak si každý najde své místo. A díky systému pro usnadnění nastupování "Easy Entry" se i cestující na sedadlech ve třetí řadě dostanou pohodlně na svá místa. Váš Sharan může být na přání vybavený paketem šesti nebo sedmi sedadel. Oba pakety obsahují vždy dvě samostatná sklopná sedadla ve třetí řadě a dvě, resp. tři ve druhé řadě.

U paketu se šesti sedadly jsou obě sedadla druhé řady vybavena sériově bočními airbagy a napínači bezpečnostních pásů. Signalizace nezapnutých bezpečnostních pásů navíc prostřednictvím varovného světelného a akustického signálu upozorňuje, že někdo není řádně připoutaný. Součástí paketu se šesti i sedmi sedadly je rovněž klimatizace "Climatronic", která zajistí tepelnou pohodu na všech místech. Díky funkci pro usnadnění nastupování "Easy Entry" se cestující ve třetí řadě sedadel dostanou na svá místa velmi pohodlně.

U šestisedadlového i sedmisedadlového paketu stačí pouze opěradla vnějších sedadel druhé řady překlopit dopředu, následně celé sedadlo posunout a cesta k nastoupení i vystoupení je volná. A chcete-li někdy místo mnoha cestujících transportovat více zavazadel, pak pomocí funkce "EasyFold" jednoduše přizpůsobíte zavazadlový prostor vozu Sharan Vašim aktuálním potřebám.

-

Panoramatické střešní okno

I Vaše ratolesti mohou sedět na komfortních sedadlech

S vozem Sharan toho můžete s Vaší rodinou hodně objevit. Například slunce, mraky, vítr a mnoho dalšího. To proto, že Sharan lze na přání vybavit velkým panoramatickým posuvným/výklopným střešním oknem s plochou 1,1 m². Okno, které lze snadno otevřít až za úroveň druhé řady sedadel, zajistí v interiéru zcela výjimečnou světelnou atmosféru. Dostatečnou ochranu před slunečními paprsky zajišťuje tónování skla okna. Pomocí tlačítka lze otevřít nebo zavřít také elektricky ovládanou žaluzii, a to i při otevřeném střešním okně. Žaluzie však chrání nejen před slunečními paprsky, ale i před nepříjemným hlukem proudícího vzduchu při otevřeném střešním okně.

Konektivita

-

Telefonní rozhraní "Comfort"

S oběma rukama na volantu budete telefonovat bezpečněji

Buďte k zastižení, i když právě sedíte za volantem. Díky telefonnímu rozhraní "Comfort", které je součástí výbavy na přání, můžete mít při telefonování obě ruce na volantu a vše tak budete mít jistě pod kontrolou. Již Vám neunikne žádný hovor, a přesto se můžete plně koncentrovat na řízení.

Pohodlné telefonování za jízdy zajistí volitelné telefonní rozhraní "Comfort", které díky digitálnímu procesoru na zpracování hlasu, vysoce kvalitnímu mikrofonu ve stropě a reproduktorům vozidla zajišťuje mimořádně vysokou kvalitu hovoru. Maximální možnou kvalitu příjmu přitom zajistí propojení s vnější anténou vozu, které se uskutečňuje prostřednictvím indukční vazby v přihrádce ve střední loketní opěrce. V ní je mobilní telefon dobře uložen a Vy tak pro něj nemusíte pořizovat dodatečný držák.

-

Car-Net "Guide & Inform

Už nejezděte bez připojení k internetu

Internet může být užitečný v mnoha oblastech života - a platí to i v případě automobilu. Díky nejaktuálnějším datům můžete mít například neustálý přehled o situaci v dopravě. Na základě těchto informací tak můžete včas plánovat nebo změnit trasu Vaší cesty. Volitelné mobilní služby online "Car-Net Guide & Inform" toho však nabízejí mnohem více.
Internet v automobilu má pro Volkswagen synonymum "Car-Net". Je to zastřešující název pro mnoho praktických služeb a užitečných aplikací. Paket služeb Car-Net "Guide & Inform"¹ je k dispozici v kombinaci s navigačním systémem "Discover Media". Díky připojení k internetu můžete využívat ta nejaktuálnější data. Vytvoří-li se někde například dopravní zácpa, nebo naopak dojde k jejímu uvolnění, dozvíte se to online v reálném čase. Mimořádně komfortní je také automatické přizpůsobení trasy jízdy aktuální situaci.

Car-Net Vám prostřednictvím služby Vyhledávání zvláštních cílů online umožní vyhledat celou řadu zajímavých restaurací, které možná ještě neznáte. A můžete samozřejmě rychle najít také další zajímavá místa. Ať už se jedná o hotel, čerpací stanici nebo otevřené kino - díky datům na internetu můžete udělat mnoho zajímavých a užitečných objevů.

-

Je dobré, když si můžete vybrat své spolujezdce

Jste připraveni na koncert na přání?

Ve Vašem voze Sharan si sami určíte, co budete poslouchat. Vybírat přitom můžete ze dvou rádií - s osmi reproduktory, snadným ovládáním a mnoha možnostmi připojení. Alternativně si můžete vybrat také navigační systém, který splní každé multimediální přání.

Navigační systém "Discover Media", který je součástí sériové výbavy, je vybaven barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 16,5 cm. K jeho další výbavě patří osm reproduktorů, příjem signálu v pásmech FM, dva sloty na SD karty, USB port a možnost připojení mobilního telefonu prostřednictvím protokolu bluetooth. Podporuje hudební formáty MP3, AAC a WMA. Systém je dále vybaven senzorem přiblížení - po přiblížení prstu k ovládacímu poli na displeji se toto pole zvětší a zvýrazní. Ovládání přístroje je díky tomu ještě jistější a snazší.

Všechny částky jsou vč. DPH, není-li uvedeno jinak. Fotografie jsou pouze ilustrativní a vyobrazené vozy mohou obsahovat prvky příplatkové výbavy.

Výbavové stupně

-
Volkswagen Golf GTI "Performance"

Volkswagen Sharan Comfortline

 • Cena od: 933 900 Kč
 • Výkon motoru: 110 kW
 • Výkon motoru: 150 k
 • Palivo: Benzin
 • Převodovka: Manuální / Automatická
 • Spotřeba paliva: 6,6 - 7 l/100 km
 • Emise CO₂: 152 - 161 g/km

Sériová výbava (Highlights)

 • 5místné provedení
 • 16" kola z lehké sitiny Memphis
 • Automatická klimatizace Cimatronic
 • Blind Spot Senzor systém hlídání mrtvého úhlu
 • Parkovací senzory Park Pilot
 • Boční a hlavové airbagy vpředu a hlavové airbagy vzadu
 • Dekor interiéru Triangle Titan
 • Dešťový senzor
 • Navigace Discover Media
 • Středová loketní opěrka vpředu
 • Střešní podélné nosiče černé
 • Boční posuvné dveře vpravo i vlevo
 • Zadní trojsedadlo s úchyty Isofix
 • Textilní koberečky vpředu a vzadu
 • Digitální radiopřijímač DAB+
 • Automatický spínač světlometů denní svícení Coming/Leaving home
 • Adaptivní tempomat ACC- automatická regulace odstupuod vpředu jedoucího vozu
-
Volkswagen Golf GTI "Performance"

Volkswagen Sharan Highline

 • Cena od: 948 900 Kč
 • Výkon motoru: 110 kW
 • Výkon motoru: 150 k
 • Palivo: Benzin
 • Převodovka: Manuální / Automatická
 • Spotřeba paliva: 6,8 - 7,2 l/100 km
 • Emise CO₂: 155 - 163 g/km

Sériová výbava Highline:

 • Chromované lemy spínače světlometů panelu pro ovládání vnějších zpětných zrcátek a oken
 • Zimní paket: vyhřívané trysky ostřikovačů čelního skla a vyhřívání předních sedadel
 • Střední plochy sedadel potažené alcantarou, vnitřní plochy zvýšených boků z umělé kůže
 • Podélné střešní nosiče stříbrně eloxované
 • 17" kola z lehké slitiny Sydney

Optimální konfigurace

Volkswagen Sharan 2.0 TDI 130kW

 • Naše cena:894 900 Kč

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Design pakety v ceně vozu

 • Potah sedadel: Titanově černá:0 Kč
 • Vnější lakování: Stříbrná Reflex metalíza:17 900 Kč
 • Kola z lehké slitiny Stratford 17":2 400 Kč

Příplatková výbava v ceně vozu

 • Akční paket Space+ 7místné provedení: 55 100 Kč
 • Bi-xenonové světlomety: 35 700 Kč
 • Boční airbagy vzadu: 9 400 Kč
 • Boční skla vzadu a zadní sklo zatmavené 65% absorpce světla: 7 600 Kč
 • Car-Net "Guide & Inform": 0 Kč
 • Dynamic Light Assist: 11 300 Kč
 • Easy Open bez alarmu: 27 300 Kč
 • Navigace "Discover Media": 21 500 Kč
 • Nezávislé vodní topení: 39 600 Kč
 • Paket Zrcátka: 4 500 Kč
 • Prodloužená záruka 4 roky/80.000 km: 13 400 Kč
 • Rozpoznávání dopravních značek pomocí kamery: 0 Kč
 • Slevový kod - Comfort View: -38 300 Kč
 • Tažné zařízení výklopné s el. odjištěním: 24 500 Kč
 • Tire mobility set: 1 400 Kč
 • Zpětná kamera: 10 200 Kč
 • 12V zásuvka
 • 12V zásuvka v zavazadlovém prostoru
 • 2 držáky nápojů v každé řadě
  • vpředu zakrytelné
 • 5místné provedení
 • ACC - automatická regulace odstupu od vpředu jedoucího vozu do 210 km/h
  • s funkcí Front Assist - zkrácení brzdné dráhy a varování při nebezpečném snížení odstupu
  • funkce zastavení vozu (pouze u vozu s DSG)
  • funkce City - nouzové brzdění (do 30 km/h)
  • tempomat
 • ACC - automatická regulace odstupu od vpředu jedoucího vozu do 160km/h
  • s funkcí Front Assist - zkrácení brzdné dráhy a varování při nebezpečném snížení odstupu
  • funkce zastavení vozu
  • funkce City - nouzové brzdění (do 30km/h)
 • Akustický parkovací systém Parkpilot
  • zvuková signalizace dopředu i dozadu
  • zobrazení situace na displeji rádia
 • Automatická klimatizace Climatronic
  • automatická regulace
  • 3zónová teplotní regulace
  • klimatizovaná přihrádka spolujezdce
 • Automatický spínač světlometů
  • denní svícení
  • Coming/Leaving home
  • vnitřní zpětné zrcátko s aut. clonou
  • dešťový senzor
  • osvětlení prostoru pro nohy
 • Bederní opěrky vpředu
  • u řidiče el. nastavitelná
  • u spolujezdce manuálně nastavitelná
 • Bez "C-kolejnice" v kufru
 • Centrální zamykání s dálkovým ovládáním
  • v kombinaci bez alarmu
  • 2 klíče
 • Chromované lišty okolo bočních oken
 • Chromované orámování
  • spínače světlometů
  • panelu pro ovládání vnějších zpětných zrcátek a oken
 • Dekorace interiéru "Piano Black"
  • dekorace přístrojové desky
  • dekorace obložení dveří vpředu
 • Dešťový senzor
 • Dvojitá koncová světla
  • brzdové světlo LED
 • Dvoutónový klakson
 • Elektrické dětské pojistky pro zadní dveře, ovladatelné u řidiče
 • Elektromechanická parkovací brzda
  • s funkcí Auto Hold
 • Elektronická uzávěrka diferenciálu XDS
 • Elektronický imobilizér
 • Elektronický stabilizační systém ESP
  • hydraulický brzdový asistent
  • ABS plus, EDS, ASR, MSR
 • Emisní norma EU6
 • Halogenové světlomety
  • s denním svícením
 • Koncové mlhové světlo
 • Kontrola poklesu tlaku vzduchu v pneu
 • Kryt zavazadlového prostoru
  • zatažitelný a odnímatelný
  • manuálně
 • LED osvětlení SPZ
 • Lane assist + Multifunkční kamera
 • Make-up zrcátka ve slunečních clonách
  • s osvětlením
 • Mlhové světlomety
  • se statickým odbočovacím světlem
 • Multifunkční 3ramenný volant v kůži
  • s možností řazení pod volantem
  • ovládání rádia
  • ovládání telefonu
  • ovládání palubního počítače
  • hlavice řadicí páky v kůži
 • Nekuřácké provedení
  • odkládací prostor ve středové konsole vpředu
  • odkládací prostory v zadních dveřích
 • Nádoba na odpadky
  • vyjímatelná
 • Odklací schránky v prostoru pro nohy
  • vlevo a vpravo v 2.řadě
 • Odkládací kapsy a sklopné stolky
  • na zadní straně předních sedadel
 • Odkládací prostor s víkem na přístrojové desce
 • Odkládací přihrádky pod předními sedadly
 • Osvětlení prostoru pro nohy
 • Palubní literatura v českém jazyce
 • Palubní počítač Premium s barevným displejem
  • funkční rozšíření palubního počítače o možnost nastavení nezávislého vodního topení, rychlostního limitu pro zimní pneu, paketu světla a výhled, hodin, volby jazyka a jednotek
 • Podélný střešní nosič stříbrný eloxovaný
 • Posilovač řízení
  • s proměnlivým účinkem v závislosti na rychlosti
 • Potahy sedadel
  • středový pruh Alcantara
  • boky v kožence
  • 5místné provedení
 • Přední opěrky hlavy vpředu nastavitelné podélně a výškově
  • integrovaná tlačítka pro odjištění
 • Přihrádka ve stropě uzavíratelná
 • Přístrojová deska
  • elektronický tachometr
  • počítadlo celkových a denních kilometrů
  • otáčkoměr
 • Rádio "Composition Media"
  • 6,5" barevný dotykový displej
  • 8 reproduktorů
  • CD přehrávač
  • FM příjem
  • slot na SD kartu
  • USB
  • Bluetooth handsfree
  • Telefonní rozhraní
 • Rádio "Composition Media"
  • 6,5" barevný dotykový displej
  • 8 reproduktorů
  • CD přehrávač
  • FM/AM příjem
  • slot na SD kartu
  • USB
  • Bluetooth handsfree
  • Aux-in zdířka
  • Telefonní rozhraní
 • Rádio "Composition Media"
  • 6,5" barevný dotykový displej
  • 8 reproduktorů
  • CD přehrávač
  • FM/AM příjem
  • slot na SD kartu
  • USB
  • Bluetooth handsfree
  • Aux-in zdířka
  • Telefonní rozhraní
 • Rádio "Composition Media"
  • 6,5" barevný dotykový displej
  • 8 reproduktorů
  • CD přehrávač
  • FM/AM příjem
  • slot na SD kartu
  • USB
  • Bluetooth handsfree
  • Aux-in zdířka
 • Rádio "Composition Media"
  • 6,5" barevný dotykový displej
  • 8 reproduktorů
  • CD přehrávač
  • FM/AM příjem
  • slot na SD kartu
  • USB
  • Bluetooth handsfree
  • Aux-in zdířka
 • Sedadlo spolujezdce zcela sklopné
  • opěradlo sedadla zcela sklopné
 • Sedadlo řidiče i spolujezdce výškově nastavitelné
  • elektrické nastavení sklonu opěradla u řidiče
 • Signalizace nezapnutých bezpečn. pásů
  • akustická a světelná
 • Soubor zimní výbavy
  • vyhřívané trysky ostřikovačů čelního skla
  • vyhřívaná přední sedadla
 • Sportovní komfortní sedadla vpředu
 • Start-Stop systém
  • rekuperace kinetické energie při brždění
 • Středová loketní opěrka vpředu
 • Systém sledování okolí
  • Front Assist
  • City Brake
 • Systém sledování únavy řidiče vyhodnocováním pohybu volantu
 • Textilní koberečky vpředu a vzadu
 • Vnitřní osvětlení
  • s opoždeným zhasínáním a ztmíváním
  • 2 lampičky na čtení vpředu a vzadu
 • Vnitřní zpětné zrcátko
  • s automatickou clonou
 • Volkswagen Connect
 • Vyhřívaná přední sedadla
 • Výstraha nezapnutí bezpečnostních pásů
  • zvuková a světelná výstraha při nezapnutí bezpečnostních pásů vpředu a vzadu
 • Zadní 3 sedadla s Isofix
  • příprava pro upevnění 3 dětských sedaček na sedadlech druhé řady
  • 3 samostatná sedadla v druhé řadě sedadel, posuvná a sklopná s funkcí Easy Fold
  • možnost nastavení sklonu opěradla
 • Zadní dveře vpravo i vlevo posuvné
 • Čelní airbagy řidiče a spolujezdce
  • možnost deaktivace u spolujezdce
  • kolenní airbag řidiče
 • Čelní sklo snižující průnik hluku
  • termoizolační

Ceny všech modelů jsou v Kč včetně 21% DPH.

Veškeré údaje obsažené v tomto ceníku mají pouze informativní charakter. Od data předání do tisku nebo uveřejnění na internetu mohlo dojít k úpravám.

Asistenční systémy

-

Front Assist & ACC

I v husté dopravě můžete zůstat zcela v klidu

Přáli jste si někdy mít asistenta, který by za Vás sledoval dopravu před vozidlem? Díky automatické regulaci odstupu ACC a systému kontroly okolí vozu "Front Assist" včetně funkce nouzového brzdění City, která je rovněž součástí paketu, můžete cestovat naprosto uvolněně. V silničním provozu můžete být v klidu v případě, že máte dostatečný odstup od vpředu jedoucího vozu. Účinnou podporu přitom představuje automatická regulace odstupu ACC, která je pro linii Highline součástí sériové výbavy.

ACC měří vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla a také jeho relativní rychlost. Příslušný senzor přitom monitoruje oblast před vozem. V kolonách a dopravních zácpách a v případě, že je Váš Volkswagen vybaven dvouspojkovou převodovkou DSG, systém brzdí Váš automobil až do úplného zastavení a v závislosti na situaci během krátké doby opět pokračuje v jízdě. Za jízdy pak systém v rámci daných možností udržuje odstup od vpředu jedoucího vozu, a to až do rychlosti 160 km/h.

Při jízdě automobilem někdy nastane nepředvídatelná situace, při které je nutné rychle a intenzivně brzdit. V takových případech pomůže systém kontroly okolí vozu "Front Assist" včetně funkce nouzového brzdění City, který je společně s ACC součástí paketu. V případě, že "Front Assist" rozpozná v rámci daných možností kritický pokles vzdálenosti od vpředu jedoucího vozu, varuje řidiče pomocí akustické i optické signalizace a současně připraví brzdový systém na nouzové brzdění. Jestliže nebezpečná situace trvá i nadále, systém začne automobil automaticky brzdit, a sníží tak rychlost, při které dojde k potenciální srážce.

Systém "Front Assist" pomáhá řidiči i v průběhu vlastního brzdění tím, že v případě potřeby zvýší tlak v brzdovém systému na maximum. Funkce nouzového brzdění City je rozšířením systému "Front Assist", která najde uplatnění ve váznoucím městském provozu. Při rychlostech od 5 do 30 km/h v posledním okamžiku před nárazem reaguje na hrozící kolizi a zahájí nouzové brzdění.

-

„Blind spot senzor“ s asistentem pro „vyparkování“

Váš automobil Vám pomáhá při změně jízdního pruhu a při vyjíždění z parkovacího místa

"Blind spot senzor" Vás v rámci možností daných systémem varuje před automobily, které se nacházejí v tzv. "mrtvém úhlu". Asistent pro "vyparkování" monitoruje prostor po stranách Vašeho automobilu při couvání z řady stojících vozidel.Volitelný systém "Blind spot senzor" pracuje od rychlosti 15 km/h.

Jakmile se v tzv. "mrtvém úhlu" nachází jiné vozidlo, systém na potenciální nebezpečí upozorňuje světelnou signalizací z LED diod ve vnějším zpětném zrcátku. V případě, že řidič i přesto zapne směrovku, začne LED signalizace blikat se zvýšenou intenzitou světla a varuje tak před nebezpečím. Asistent pro "vyparkování" podporuje řidiče v rámci daných možností při couvání z řady stojících vozidel. Systém prostřednictvím senzorů v zadním nárazníku monitoruje prostor po stranách vozu.

V případě, že se do tohoto prostoru blíží jiné vozidlo a vzdálenost od něj poklesne pod kritickou mez, zazní varovný signál a zobrazí se také varovná zpráva na displeji rádia, resp. navigačního systému. Jestliže řidič na varování nereaguje, systém zabrzdí vozidlo a může tak zmírnit následky potenciální kolize nebo jí v optimálním případě může zcela zabránit.

-

Elektricky ovládané boční dveře a dveře zavazadlového prostoru

Stačí pouhý stisk tlačítka

Dveře zavazadlového prostoru vozu Sharan je možné otevírat a zavírat také pouhým stiskem tlačítka (výbava na přání) - to je velmi praktické pro ty, kteří mají rádi, když za ně namáhavou práci udělá někdo jiný. Máte plné ruce nákupu a vůbec se Vám nechce pokládat vše na zem, abyste si mohli otevřít velké dveře zavazadlového prostoru? V takovém případě přenechejte tento úkol vozu Sharan.

Pouhým stiskem tlačítka na klíči dálkového ovládání se již při Vašem příchodu otevřou elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru (výbava na přání). Po naložení opět stačí pouhý stisk tlačítka ve spodní hraně dveří k tomu, aby se automaticky zavřely. Vy už poté jen nastoupíte a odjedete. A kdybyste si vzpomněli, že ještě v zavazadlovém prostoru něco potřebujete, lze jeho dveře snadno otevřít i z místa řidiče.

Boční posuvné dveře otevřete i zavřete pouhým stisknutím tlačítka

"Sezame otevři se" - téměř stejně okouzlujícím způsobem je u vozu Sharan možné otevřít i zavřít boční posuvné dveře s elektrickým ovládáním (výbava na přání). Na pravé ruce malé dítě a v levé nákupní taška. Máte-li děti, jen zřídkakdy máte volné ruce. Z toho důvodu je Sharan možné na přání vybavit elektrickým ovládáním bočních posuvných dveří. Otevírání zvenku je možné pomocí tlačítka na dálkovém ovládání, zevnitř pak pohodlně stiskem příslušného tlačítka v kabině. Jejich posun je přitom neobyčejně hladký. Rovněž hlučné bouchání dveřmi při nastupování dětí je věcí minulosti.

-

Asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist"

Udržujte své vozidlo v jízdním pruhu a zachovejte si přitom přehled

Monotónní jízdy, zužující se jízdní pruhy a úzké venkovské silnice mohou po delší době strávené za volantem vést k oslabení koncentrace. Asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist", který je součástí výbavy na přání, Vás proto v rámci daných možností podporuje tím, že brání neúmyslnému opuštění jízdního pruhu. Asistent "Lane Assist", který je součástí výbavy na přání, přispívá v rámci možností daných systémem, k tomu, aby nedošlo k nehodě z důvodu neúmyslného vyjetí z jízdního pruhu. Prostřednictvím kamery zabudované v držáku vnitřního zpětného zrcátka je zachycováno vodorovné dopravní značení jízdního pruhu.

V případě, že Váš Sharan začne opouštět jízdní pruh, "Lane Assist" Vás na to upozorní lehkým protipohybem řízení. Je-li systém zapnutý, aktivuje se automaticky při rychlostech nad 65 km/h. "Lane Assist" se nereaguje v případě, že rychlost vozidla poklesne pod 60 km/h nebo je-li zapnutý blinkr.

-

„Easy Open“

Pomůže Vám v případě, když právě nemáte žádnou ruku volnou

Tuhle funkci si zamilujete zejména v situacích, kdy máte plné ruce. Díky volitelnému zamykacímu systému "Easy Open", který funguje na základě informací od senzorů, Vám k pohodlnému otevření dveří zavazadlového prostoru postačí jeden pohyb nohou. Funkce "Easy Open", která se dodává na přání, Vám usnadní ukládání zavazadel do zavazadlového prostoru.

Držíte-li v obou rukách například těžkou přepravku s nákupem, nemusíte ji již pokládat na zem a hledat klíček od vozu. K otevření dveří zavazadlového prostoru totiž postačí pouze pohyb nohou pod zadním nárazníkem. Podmínkou je, že u sebe musíte mít klíček od vozu, který je rozpoznán příslušným senzorem zamykacího systému "Keyless Access" na zádi automobilu.

Bezpečnost

-

Multikolizní brzda

Udržujte pozornost při vzájemných kolizích

Multikolizní brzda se v novém voze Sharan aktivuje v případě, že řidič po srážce nereaguje dostatečně rychle. Systém může po nárazu prostřednictvím okamžité aktivace brzd zabránit případným následným kolizím.

Multikolizní brzda je navíc v rámci možností daných systémem schopna zabránit tomu, aby se automobil dostal do smyku. Cestující v novém voze Sharan tak v ideálním případě neutrpí žádná zranění, která by byla způsobena následnými kolizemi a ani ostatní účastníci provozu nepřijdou k újmě.

Řidič přitom má kdykoli možnost prostřednictvím dotyku pedálů plynu nebo brzdy činnost systému ukončit. Multikolizní brzda je u nového vozu Sharan součástí sériové výbavy.

Technologie

-

Dvouspojková převodovka DSG

Zapomeňte na řazení, ale ne na radost z jízdy

S touto převodovkou budete jezdit hospodárně a také sportovním způsobem. Dvouspojková převodovka DSG, která je součástí výbavy na přání, zajišťuje nepostřehnutelnou změnu převodových stupňů bez přerušení přenosu hnací síly. Spojuje přitom výhody manuální a automatické převodovky.

Sportovní temperament manuálního převodovky a současně snadné ovládání převodovky automatické - to jsou dvě výhody, které získáte, když se rozhodnete pro dvouspojkovou převodovku DSG, která je součástí výbavy na přání. DSG se skládá se ze dvou vzájemně nezávislých dílčích převodovek, které jsou podle aktuálního převodového stupně střídavě spojovány s motorem.

Výsledkem je plynulá změna převodového stupně bez přerušení přenosu hnací síly. Dvouspojková převodovka DSG řadí velmi efektivně a Vy tak jedete hospodárněji než s konvenční automatickou převodovkou.

-

BlueMotion Technology

Když hospodárnost má pro Vás tu nejvyšší prioritu

Modely, které jsou vybavené opatřeními BlueMotion Technology, mají díky vzájemně sladěným inteligentním optimalizačním opatřením nížší spotřebu paliva. Efektivní způsob jízdy Vám zajistí mimo jiné systém "Start Stop", který je součástí sériové výbavy.

Ten, při každém zastavení automaticky vypne motor - například při stání na červenou nebo před železničním přejezdem. Po sešlápnutí pedálu spojky, se motor opět nastartuje a Vy můžete normálně pokračovat v jízdě.

Ke snížení spotřeby paliva však přispívají také pneumatiky se sníženým valivým odporem a rovněž tzv. rekuperace, jejíž podstatou je využívání energie uvolněné při brzdění, která je měněna na energii elektrickou a následně ukládána do baterie vozu.

-

TDI

Užijte si velkou sílu při nízké spotřebě paliva

Hodně a rádi cestujete, můžete však přitom mít nízkou spotřebu paliva? Naše naftové TDI motory jsou vybavené technologií Common Rail a jsou optimalizované na efektivitu, krouticí moment a výkon.

Motory TDI se značkou Volkswagen vyvíjejí díky technologii Common Rail maximální sílu při nízké spotřebě paliva. Automobily, které jsou vybavené touto generací naftových motorů, využívají přímé vstřikování paliva a přeplňování turbodmychadlem. Nafta je přitom do spalovacího prostoru vstřikována dynamicky prostřednictvím rozdělovacího vedení.

Motory TDI se vyznačují nízkou spotřebou, velkou silou a velmi vysokým výkonem. Kromě toho mají klidný chod a díky velkému krouticímu momentu umožňují sportovní styl jízdy.

-

TSI

Rozhodněte se pro kombinaci radosti z jízdy a racionálního myšlení

Benzinové motory TSI jsou dokonalým spojením výkonu a hospodárnosti. Maximální krouticí moment si u nich můžete užívat již při nízkých otáčkách. Inovativní benzinové TSI motory se značkou Volkswagen mají vysoký výkon a velký krouticí moment při nízké spotřebě paliva. Důvodem je kombinace malého zdvihového objemu, přeplňování turbodmychadlem a přímého vstřikování paliva, které jsou zárukou velmi rovnoměrného vyvíjení síly a mimořádné efektivity.

Volkswagen přitom využívá technologii tzv. downsizingu, kdy pohonná jednotka vyvíjí vysoký výkon při nízkém zdvihovém objemu. Tato technologie se v současnosti považuje za nejefektivnější způsob úspory paliva.

-

App-Connect

Váš Volkswagen se promění na chytrý mobilní telefon na kolech

Váš chytrý mobilní telefon Vám v mnoha případech ulehčí stres všedních dnů. A díky rozhraní App-Connect jej můžete využívat dokonce i v době, kdy sedíte za volantem. Aplikace, které jsou s rozhraním App-Connect kompatibilní, můžete pohodlně ovládat prostřednictvím dotykového displeje systému infotainment.

Vaše pozornost přitom nebude odváděna od dění na vozovce. Díky softwarovému rozhraní App-Connect¹, které se dodává na přání, jsou na displeji ve středové konzole paralelně zobrazovány speciální aplikace běžící na Vašem iPhonu nebo chytrém mobilním telefonu a které tak lze v průběhu jízdy pohodlně využívat.

Aplikace jsou přenášeny na displej rádia, resp. navigačního systému a mohou tak být prostřednictvím jeho dotykové obrazovky v zorném poli řidiče pohodlně ovládány. Aby nebyla za jízdy odváděna pozornost řidiče od situace v dopravě, mohou být v průběhu jízdy využívány pouze aplikace, které jsou kompatibilní s rozhraním App-Connect¹, jako např. "Think Blue. Trainer.", "Shared Audio", "Drive & Track" nebo "My Guide". Využívány mohou být rovněž aplikace, které nemají přímý vztah k automobilu, jako např. internetové rádio nebo služby poskytující zprávy. Volkswagen v současnosti podporuje tři rozhraní pro připojení chytrých mobilních telefonů - MirrorLink™, CarPlay™ od společnosti Apple a Android Auto™ od společnosti Google.

Technické údaje

0 Kč
Volkswagen Sharan - Technické údaje

Objednejte si testovací jízdu modelu Sharan

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka

VW Sharan - Stránky WikipediaVW Sharan - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv Sharan, wolkswagen Sharan, wolksvagen Sharan