Volkswagen SUV kupé ID.5 GTX
Volkswagen SUV kupé ID.5 GTX

Spojení elegantní sportovnosti s hospodárností: Volkswagen představí na IAA SUV kupé ID.5 GTX

Plně elektrický crossover ID.5 GTX1) bude v Mnichově vystaven jako maskovaný koncept blízký sériově vyráběnému modelu. Volkswagen prezentuje své první elektrické SUV s elegantní siluetou kupé. Pohon všech kol se dvěma elektromotory, dojezd až 497 km2).

Praha - ID.5 GTX oslaví 7. září světovou výstavní premiéru jako maskovaná studie na mezinárodním autosalonu IAA v Mnichově. Nový crossover je elegantní jako kupé, silný jako SUV a navíc má výhradně elektrický pohon. První SUV kupé na základě modulární platformy pro elektromobily MEB přesvědčí elegantním designem a výkonným pohonem všech kol se dvěma elektromotory. Elektromobil ID.5 GTX nabídne plnou konektivitu, přijímá aktualizace bezdrátově (Over-the-Air) a je vybaven technologií Car2X.

Sportovní, elegantní linie: ještě zamaskovaný model ID.5 GTX.

ID.5 GTX je první plně elektrické SUV kupé značky Volkswagen. Ladné linie modelu ID.5 GTX jsou mimořádně elegantní a sportovní. Působivý charakter vozu umocňují krátké převisy karoserie a velká kola.

Robustní příď, elegantní karoserie

Vysoké přídi dodávají sympatický výraz "světlomety IQ.LIGHT LED Matrix", které zvyšují bezpečnost jízdy za tmy inteligentně řízenými dálkovými světly. Horizontální osvětlenou lištu přerušenou uprostřed logem Volkswagen doplňují na straně řidiče i spolujezdce tři výrazné, osvětlené voštinové prvky, které navazují na charakteristický vzhled potkávacích světel a vyjadřují sportovní charakter i u stojícího vozu. Ploché A sloupky zvýrazňují eleganci střešní linie - táhne se nízko nad karoserií a zužuje se v integrovaném zadním spoileru. Horizontální linie na zádi umocňují šířku vozu, nejnápadnější je pruh světel. Prémiový dojem podtrhuje 3D design zadních LED světel.

GTX znamená nové pojetí sportovnosti

Zkratka GTX symbolizuje u značky Volkswagen novou sportovnost. GTX navazuje na tradici úspěšných modelů GTI, GTD a GTE, jejichž ducha přenáší do světa elektromobility. ID.5 GTX má po jednom elektromotoru na přední i zadní nápravě. Elektrický pohon všech kol zajišťuje vynikající jízdní výkony, suverénní trakci a sportovní ovladatelnost. Velká sada lithium-iontových akumulátorů mezi nápravami umožní dojezd až 497 km2) (předběžná hodnota).

ID.5 GTX se objeví u prodejců v příštím roce jako druhý model sportovní produktové značky GTX a další impulz pro realizaci strategie ACCELERATE. Volkswagen chce být nejžádanější značkou trvale udržitelné mobility. Cílem je zvýšit do roku 2030 podíl elektromobilů na celkovém prodeji značky Volkswagen v Evropě na 70 procent. Volkswagen bude mít do roku 2050 klimaticky neutrální bilanci emisí CO2.

vw suv kupe id 5 gtx 01 vw suv kupe id 5 gtx 02

1) ID.5 GTX - Vozidlo je studií blízkou sériově vyráběnému modelu.

2) Předběžný údaj dojezdu podle metodiky WLTP pro model ID.5 GTX s využitelnou kapacitou akumulátorů 77 kWh a pohonem všech kol dvěma elektromotory. Údaje dojezdu v jízdním cyklu WLTP u sériově vyráběného modelu se mohou lišit v závislosti na výbavě.

Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 50 závodech ve 14 zemích. V roce 2019 vyrobil Volkswagen 6,28 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Golf, Tiguan, Jetta nebo Passat. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 195 878 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen důsledně urychluje vývoj konstrukce automobilu. Elektrická mobilita, chytrá mobilita a digitální transformace značky jsou strategickými klíčovými tématy budoucnosti.