VW Maraton Praha
Volkswagen Maraton Praha 2019 oslaví čtvrt století

Organizátoři očekávají 10 600 maratonců z celého světa. Nejprestižnější vytrvalostní běh v ČR odstartuje 5. května. Časomíru poveze Touareg, v Expo stánku se představí také exkluzivní modely Maraton Edition.

Volkswagen Maratonský víkend 2019 bude velkolepou oslavou čtvrt století prestižních maratonských běhů v Praze. Tradiční prestižní sportovní a společenská akce se letos uskuteční ve dnech 4. až 5. května 2019 a organizátoři očekávají, že se na trať nedělního závodu Volkswagen Maraton Praha vydá 10 600 běžců z celého světa, včetně světové maratonské elity, která si jeden z nejkrásnějších maratonských běhů na světě nemůže nechat ujít. Volkswagen je již více než 15 let titulárním partnerem běžecké ligy RunCzech a na hladkém průběhu maratonu se bude podílet mimo jiné flotilou vozidel v čele s modelem Touareg, který poveze časomíru.

"Mám velkou radost, že se Praha stane již popětadvacáté místem konání jednoho z nejkrásnějších maratonských běhů na světě za významného přispění značky Volkswagen," říká Jiří Štoček, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. "Volkswagen Maraton Praha, hlavní závod Volkswagen Maratonského víkendu 2019, bude oslavou čtvrt století prestižních vytrvalostních běhů v pražských ulicích, jejichž věhlas sahá daleko za hranice České republiky. Za tým značky Volkswagen se na start postaví nový Volkswagen Touareg, naše vlajková loď, schopná dojet do každého cíle i v těch nejnáročnějších podmínkách."

Volkswagen Maratonský víkend, na který je přihlášeno 10 600 nejlepších vytrvalostních běžců z celého světa, je tradičně největší běžeckou akcí v České republice. V neděli 5. května 2019 v 9 hodin se účastníci hlavního závodu běžeckého víkendu, Volkswagen Maraton Praha, vydají po zaznění startovního výstřelu na maratonskou trať, vedoucí ze Staroměstského náměstí malebnými pražskými uličkami a po břehu Vltavy zpět na Staroměstské náměstí. Nejrychlejší vytrvalci protnou cílovou pásku krátce po jedenácté hodině.

Pečetí kvality Volkswagen Maratonu Praha je prestižní zlatá známka IAAF, která potvrzuje, že organizátoři nabídnou účastníkům prvotřídní zázemí a skvělý servis na nejvyšší profesionální úrovni. Volkswagen Maraton Praha patří tradičně mezi velmi rychlé maratony. V roce 2010 zaběhl stále platný rekord závodu keňský běžec Eliud Kiptanui časem 2:05:39 h. Rekordmankou mezi ženami je Keňanka Valary Jemeli Aiyabeiová, která v roce 2017 uběhla 42 195 metrů za 2:21:57 h.

Volkswagen Maratonský víkend 2019 má na programu nejen hlavní maratonský závod, ale i celou řadu dalších běhů. Již v sobotu 4. května 2019 od 15 h čeká ve Stromovce rodiče a děti dm rodinný běh s délkou 3 nebo 5 km a o dvě hodiny dříve se majitelé čtyřnohých mazlíčků vydají tamtéž na "Procházku se psy" o délce 5 km.

volkswagen maraton praha 1

Volkswagen jako titulární partner Volkswagen Maratonského víkendu 2019 poskytuje pořadatelům flotilu osobních a užitkových vozů. V čele květnového Volkswagen Maratonu Praha 2019 pojede s oficiální časomírou vlajková loď značky, luxusní SUV Touareg.

Před maratonskou nedělí je široká veřejnost zvána na holešovické výstaviště, kde se od čtvrtka do soboty uskuteční Sport Expo, největší sportovní veletrh v České republice. Více než 120 vystavovatelů na něm představí svůj široký sortiment od běžeckého vybavení až po zdravou stravu, prevenci a regeneraci. Po celou dobu bude probíhat také atraktivní doprovodný program, jehož součástí bude mimo jiné Maraton Music Festival nebo Pasta Party s nabídkou nejlepších těstovin a ostatních zdravých lahůdek.

Také modelem Volkswagen Touareg se budou moci návštěvníci Expo veletrhu důkladně seznámit na stánkách značky, které kromě toho poskytnou všem návštěvníkům a fanouškům Volkswagen Maratonského víkendu 2019 dokonalé zázemí k odpočinku i zábavě. Pro malé i velké fanoušky běhu a zdravého životního stylu budou připraveny atraktivní soutěže a nejrůznější zábavní i sportovní aktivity.

Po Volkswagen Maratonský víkend je sice pomyslným vrcholem letošní běžecké sezony, nikoli však jejím koncem. Běžecká liga RunCzech, podporovaná značkou Volkswagen, bude pokračovat čtyřmi půlmaratony: Mattoni 1/2Maraton v Karlových Varech (18. května 2019), Českých Budějovicích (1. června 2019), Olomouci (15. června 2019) a Ústí nad Labem (21. září 2019). Fanoušci běhání mají ve svém kalendáři zapsánu také O2 Pražskou štafetu 2019 (ve dnech 25. a 27. června v pražské Stromovce). Po letních prázdninách bude následovat Birell Běh na 10 km Praha 2019, resp. adidas Běh pro ženy 5 km (oba závody se poběží v Praze 7. září 2019). Letošní běžeckou sezonu RunCzech ukončí 5. října 2019 městské závody Liberec Nature Run na 12 nebo 22 km.

Volkswagen je již od roku 2003 titulárním partnerem společnosti Prague International Marathon, závodů RunCzech a Volkswagen Maratonu Praha. Běh se řadí mezi tři nejoblíbenější sporty v České republice a pro své pozitivní zdravotní přínosy i snadnou dostupnost si nachází mezi širokou veřejností stále více příznivců.