VW ID. Charger
VW ID. Charger

Wallbox od společnosti Volkswagen

Nový ID. Charger značky Volkswagen je moderní řešení pro nabíjení baterie Vašeho elektromobilu u Vás doma. Inteligentní, efektivní a inovativní. Přesvědčte se sami.

Čerpací stanice pro Váš domov

Elektromobilita se tak stane ještě komfortnější: stačí přijet domů, připojit elektromobil k síti a relaxovat - a příští den odstartuje s baterií plnou energie.

Stručně řečeno: budoucnost se stává přítomností.

Naše již brzy dostupné wallboxy ID. Charger nabízejí díky všem svým výhodám a funkcím vhodné řešení pro Váš domov, které je přizpůsobené přesně Vašim potřebám.

Aktuálně dostupnou nabídku wallboxů a dobíjecích stanic naleznete na stránkách společnosti MOON.

vw id charger 02

Výhody zařízení Wallbox

Pohodlné účtování elektřiny

ID. Charger Pro je díky svému elektroměru s MID certifikací ideálním řešením pro všechny, kteří potřebují přesné a individuální měření odebrané elektřiny, jako jsou například řidiči firemních vozidel.

Zajímavý poměr cena - výkon

Naše wallboxy ID. Charger umožňují nejenom rychlejší a pohodlnější nabíjení Vašeho elektromobilu, ale jejich další výhodou je také atraktivní cena.

Omezený přístup pro větší bezpečnost

Vy sami určíte, kdo smí používat Váš wallbox ID. Charger Connect nebo Pro. Proces nabíjení je možné autorizovat buď pomocí RFID, nebo aplikace. Stejně tak lze nabíječku zamknout, resp. odemknout.

Dokonalé spojení

Oba modely walboxu ID. Charger Connect i Pro jsou připojeny k internetu, a to přes WiFi, Ethernet nebo přes LTE s daným objemem přenášených dat (sériově s modelem Pro, na přání s modelem Connect). Pomocí aplikace We Connect ID. máte prostřednictvím svého chytrého mobilního telefonu permanentní přístup k wallboxu a můžete ho tak spravovat, řídit proces nabíjení a máte k dispozici i mnoho dalších funkcí.

Komfort díky kompatibilitě

Nabíječku ID. Charger můžete použít k nabíjení všech současných i budoucích elektromobilů se značkou Volkswagen i od jiných výrobců s připojovacím konektorem Typ 2. Nabíjecí kabel, který je pevně připojen k nabíjecí stanici, také eliminuje problém s jeho hledáním, rozplétáním a ukládáním, a je tak dalším přínosem pro komfort.

Krátký čas nabíjení, dlouhotrvající radost z jízdy

Wallbox ID. Charger nabíjí Váš automobil až 8krát rychleji než při nabíjení z běžné elektrické zásuvky. Při nabíjecím výkonu 7,2 kW se baterie vozu nabije na plnou kapacitu přes noc a při nabíjecím výkonu 11 kW postačí k nabití baterie něco málo přes šest hodin.

vw id charger 03

Internet a ID. Charger

V závislosti na verzi modelu Vám ID. Charger může poskytnout užitečné informace v reálném čase - prostřednictvím aplikace přímo do Vašeho chytrého mobilního telefonu.

WiFi/Ethernet
Model ID. Charger Connect je sériově vybaven online funkcí a lze jej přes wifi nebo ethernet (LAN) připojit u Vás doma k internetu.

LTE
Naše nabíjecí stanice podporuje také LTE síť. Tato další volba je zpoplatněná a zajišťuje optimální komunikaci aplikace a wallboxu - včetně posílání neomezeného objemu dat.

LTE s elektroměrem s MID certifikací
Wallbox ID. Charger využívá při komunikaci nejnovější standard LTE. Zabudovaný elektroměr s MID certifikací zajišťuje navíc transparentnost, například mezi firemními řidiči a zaměstnavatelem.

ID. Charger. Tři varianty

ID. Charger

Základní model:

 • Vysoce kvalitní design Volkswagen
 • Nabíjecí výkon až 11 kW AC (3 fáze)
 • Pevný nabíjecí kabel s délkou až 7,5 m
 • Integrovaný proudový chránič
 • Kompatibilní s prostředky ochrany proti přetížení

ID. Charger Connect

Kromě funkcí a výbavy základního modelu ID. Charger navíc obsahuje:

 • Wifi nebo LAN rozhraní pro připojení k internetu
 • Vzdálený přístup pomocí aplikace
 • Rozhraní Plug & Charge ready
 • Inteligentní systém řízení energie přes rozhraní EEBUS
 • Volitelný LTE modul s možností odemčení

ID. Charger Pro

Kromě funkcí a výbavy modelu ID. Charger Connect navíc obsahuje:

 • LTE modul sériově
 • Elektroměr pro účely fakturace

Naše instalační služba

Chcete si domů pořídit nabíjecí stanici? Pak stačí jen zvolit naši instalační službu a můžete se pohodlně usadit a relaxovat.

Zcela bezúdržbový paket

Volitelná instalační služba, kterou zajišťují a garantují naši certifikovaní instalační partneři, Vám poskytne odborné a profesionální rady, instalaci a uvedení Vašeho wallboxu ID. Charger do provozu. Instalační balíček zahrnuje následující služby:

 • Osobní prohlídku místa instalace u Vás doma
 • Návrh řešení pro Váš domov včetně seznamu nutných kroků a úprav
 • Instalaci a uvedení do provozu

Instalace bez komplikací

Ta nejdůležitější věc týkající se instalačního servisu Volkswagen: Po sjednání dohody se už nemusíte o nic starat. Vše, co bude pro instalaci potřeba, si přivezeme s sebou. Od odborných znalostí po bezpečnostní spínače a kabely.

vw id charger 04


Nejprve pro jistotu v rámci kontroly na místě vše osobně znovu prověříme. Poté společně s Vámi najdeme vhodné místo pro Váš wallbox ID. Charger, nainstalujeme ho a uvedeme ho do provozu. Nakonec provedeme test nabíjecí stanice s Vaším elektromobilem - pokud ještě žádný nemáte, uděláme to pomocí testovacího zařízení. Naše práce končí až v okamžiku, kdy proudí elektřina a Vaše auto je řádně nabité.


Ostatně: Naše wallboxy ID. Charger jsou vyráběny s neutrální bilancí emisí CO₂. A prostřednictvím našich partnerů Vám nabízíme také tarif elektřiny pro domácnosti, která 100% pochází z obnovitelných zdrojů. Naprosto ekologicky se tak budete chovat nejenom za volantem, ale i doma.


Více informací o aktuálně dostupných wallboxech, dobíjecích stanicích a dalších službách naleznete na stránkách společnosti MOON.