Volkswagen Golf Sportsvan

487 900 Kč

TENTO MODEL JIŽ NENÍ V NABÍDCE, PODÍVEJTE SE NA AKTUÁLNÍ MODELY VOLKSWAGEN GOLF.

Volkswagen Golf Sportsvan
Volkswagen Golf Sportsvan
Volkswagen Golf Sportsvan
Volkswagen Golf Sportsvan
Volkswagen Golf Sportsvan
Volkswagen Golf Sportsvan
Volkswagen Golf Sportsvan
Volkswagen Golf Sportsvan
Volkswagen Golf Sportsvan
Volkswagen Golf Sportsvan
Volkswagen Golf Sportsvan
Volkswagen Golf Sportsvan
previous arrow
next arrow
Slider

  • Cena vozu od: ---
  • Výkon: 75 - 96 kW
  • Spotřeba: 4,2 - 4,4 l/100km

Základní charakteristika modelu

Volkswagen nový Golf Sportsvan - nadčasová elegance

Velkoprostorový Golf.

Je součástí rodiny Golf, avšak výjimečné postavení v ní se projevuje jak v jeho jménu, tak v jeho designu. Golf Sportsvan se vyznačuje sportovním zevnějškem a prostorným interiérem.

Design karosérie

-

Exteriér

Zaujme svým sportovním vzhledem

Golf Sportsvan je o něco větší než model Golf, což se projevuje zejména prodlouženým rozvorem, elegantně protaženou kapotou motoru a větší výškou. K jeho sportovně dynamickému vzhledu přispívá také čelní partie se vstupy vzduchu a světlomety s LED světly pro denní svícení, stejně jako tenká dvoudílná zadní světla. Střešní spoiler, krátký přesah karoserie vpředu a nabídka kol z lehké slitiny kompletují výčet prvků, které tvoří jeho sebejistý obraz. Zajímavým detailem, který zaujme i ty největší znalce, je pak radarový senzor, jenž již není viditelně umístěný v nárazníku, ale skrytý za logem Volkswagen.

-

Kola

Perfektní vzhled pro Vás: nabídka kol pro Golf Sportsvan.

Máte možnost volby: Ať se rozhodnete pro kterákoli kola z lehké slitiny*, sportovní vzhled Vašeho vozu Golf Sportsvan zajistíte v každém případě. Přitom můžete vybírat kola o různé velikosti od 15 do 18 palců, stejně jako celé řady dynamických designů. Bohatá je rovněž nabídka kvality povrchu a barvy kol. Bez ohledu na to, zda preferujete kola s matným povrchem, kola eloxovaná nebo leštěná, dynamický obraz Vašeho nového vozu Golf Sportsvan posílíte vždy a navíc dále umocníte jeho atraktivní design.

-

LED světlomety

Vynikající světelné podmínky dokonce i před automobilem

Volitelné LED světlomety umocní kvalitu designu nového vozu Golf Sportsvan. Mají nízkou spotřebu energie. Navíc spektrální charakteristika jimi vyzařovaného světla je podobná spektru světla denního, a proto jsou velmi příjemné pro oči.

Design interiéru

-

Interiér

Zde se můžete uvolnit

Elegantní dekory a obložení, sedadla čalouněná trvanlivými látkami s moderními vzory a materiály navozující téměř luxusní atmosféru: Cestující ve voze Golf Sportsvan si mohou užívat prémiový design. A aby tento dojem nebyl ničím rušen, máte k dispozici praktické odkládací přihrádky na palubní desce, ve stropě a ve dveřích. Od výbavové linie Comfortline jsou na zadních stranách opěradel předních sedadel úložné kapsy a sklopné stolky, díky nimž je cestování pro pasažéry na zadních místech ještě komfortnější.

-

Rádia

Když chcete, můžete je využít i pro poslech rádia

K zajímavým detailům sériového rádia "Composition Colour" patří barevný dotykový displej se skleněným povrchem a s úhlopříčkou 16,5 cm (6,5 palce). K jeho další výbavě patří příjem rádia v pásmu FM a podpora hudebních formátů MP3 a WMA. Zdrojem hudebních dat může být rovněž SD karta. Poslech zajišťují čtyři reproduktory.

Rádio "Composition Media", které se pro všechny linie dodává na přání, zahrnuje osm reproduktorů. Dále disponuje CD přehrávačem a kromě funkcí a možností připojení rádia "Composition Colour" také USB portem a protokolem bluetooth pro připojení mobilního telefonu. Ovládání se uskutečňuje velmi komfortním způsobem prostřednictvím barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 20,3 cm (8 palců).

-

Panoramatické výklopné/posuvné střešní okno

Zapomeňte na uniformitu a pozvěte dovnitř slunce

Nový Golf Sportsvan nabízí nejenom velký prostor pro zavazadla, ale také spoustu místa pro světlo. A to na každém sedadle. Díky volitelnému panoramatickému výklopnému/posuvnému střešnímu oknu s elektrickým ovládáním si v teplých dnech můžete užívat sluneční paprsky a čerstvý vzduch. V případě, kdy sluneční záření je již příliš silné, můžete zatáhnout tónované sklo a vysoce kvalitní roletu. Každé počasí si tak můžete užít naplno - při zavřeném, vyklopeném nebo otevřeném střešním okně.

-

Velký zavazadlový prostor

Více místa. Méně stresu při nakládání

Maximální využití prostoru vozu Golf Sportsvan umožňuje zejména lavice zadního sedadla. Její jednotlivé části je možné posunovat podle toho, zda potřebujete více místa pro cestující na zadních místech, nebo např. pro Vaše nákupy. Po sklopení opěradla sedadla vznikne velká ložná plocha. Společně s variabilní podlahou pak vytvoříte zcela rovnou plochu, díky níž bude podstatně snazší nakládání i vykládání těžkých předmětů. Ve střední loketní opěrce je integrován průvlak pro transport dlouhých předmětů. Lze tak přepravovat lyže, snowboardy nebo slunečník, aniž by k tomu bylo nutné sklápět opěradlo zadního sedadla.

Od linie výbavy Comfortline lze navíc kompletně sklopit sedadlo spolujezdce a vytvořit tak ještě větší zavazadlový prostor. Vaší příští návštěvě obchodu s nábytkem tak již nic nestojí v cestě.

-

Navigační systémy

Když chcete, můžete je využít i pro poslech rádia

Nabídka infotainment systémů pro nový Golf Sportsvan zahrnuje navíc také dva navigační systémy. Navigační systém "Discover Media" má barevný dotykový displej s úhlopříčkou 20,3 cm (8 palců). K jeho výbavě dále patří osm reproduktorů, příjem rádia v pásmu FM, CD přehrávač, dva sloty na SD karty, multimediální rozhraní AUX-IN, USB port a protokol bluetooth pro připojení mobilního telefonu. Software přístroje je možné bezplatně aktualizovat.

Pro ty, kteří chtějí ještě něco navíc, je v nabídce navigační systém "Discover Pro", který nabízí inovativní ovládání pomocí gest a lze jej ovládat i pomocí hlasových pokynů. Je vybaven velkým displejem s úhlopříčkou 23,4 cm (9,2 palců), na kterém mohou být přehledným způsobem zobrazeny navigační mapy ve 3D perspektivě. Dále disponuje osmi reproduktory, příjmem rádia v pásmu FM, DVD přehrávačem s podporou formátů MP3, AAC a WMA, dvěma sloty na SD karty, rozhraním AUX-IN, USB portem a protokolem bluetooth pro připojení mobilního telefonu.

Všechny přístroje jsou vybavené anténní diverzitou a umožňují tak dobrý příjem i v místech se slabou úrovní signálu.

Komfort

-

Sklopné stolky

Stolečku, sklop se!

Od výbavové linie Comfortline jsou na zadních stranách opěradel předních sedadel úložné kapsy a sklopné stolky, díky nimž je cestování pro pasažéry na zadních místech ještě komfortnější.

-

Odkládací přihrádky

Vše důležité máte na dosah a ve svém zorném poli

Od výbavové linie Comfortline jsou na zadních stranách opěradel předních sedadel úložné kapsy a sklopné stolky, díky nimž je cestování pro pasažéry na zadních místech ještě komfortnější.

Odkládací přihrádky ve dveřích

Odkládací přihrádky ve dveřích nabízejí místo pro uložení drobných předmětů. Vy tak vždy najdete vše, aniž byste ztráceli čas hledáním.

-

Sedadlo ergoActive

Když Vám záleží na zdraví Vašich zad

Kde je Vaše oblíbené místo? Vždy tam, kde právě sedíte: Sedadlo ergoActive (výbava na přání), u kterého je možné nastavit 14 parametrů, zajišťuje vysoký komfort sezení. Sedadlo řidiče můžete pohodlně přizpůsobit proporcím Vašeho těla a zajistit tak úlevu Vašim zádům. Inovativní sedadlo je vybaveno masážní funkcí a vyhříváním.

-

Komfort sezení

Ve voze Golf Sportsvan si můžete užívat komfort sezení na vyšší úrovni

Zvýšená pozice sezení Vám zajišťuje lepší přehled při jízdě a usnadňuje také nastupování i vystupování. Cestující na zadních místech si větší pohodlí mohou užívat také díky loketní opěrce a flexibilní lavici zadního sedadla.

Asistenční systémy

-

Asistent pro jízdu v koloně

Přináší pocit klidu. I ve stresujícím prostředí

Volitelný asistent pro jízdu v koloně zajišťuje komfortní popojíždění ve váznoucí dopravě. Využívá přitom osvědčené funkce, jako je adaptivní tempomat ACC a asistent pro udržování vozu jízdním pruhu "Lane Assist". Váš Golf Sportsvan následuje vpředu jedoucí vozidlo a automaticky přitom v rámci možností daných systémem ovládá plyn a brzdy a udržuje automobil v jízdním pruhu.

Asistent pro jízdu v koloně je součástí "Asistenčního paketu".

-

Emergency Assist

Probouzí Vaše smysly. A předchází tak nepříjemnému procitnutí

Volitelný asistent pro případ náhlého zdravotního selhání "Emergency Assist" začne automaticky pracovat v případě, že neregistruje žádnou aktivitu řidiče. Jestliže systém i přes varování nezjistí žádnou odezvu, nadále zkouší přimět řidiče k reakci pomocí brzdných rázů, varovných tónů, varovné světelné signalizace a cyklického natáčení volantu a současně varuje spolujezdce i ostatní účastníky provozu. Nedojde-li k převzetí řízení, je vozidlo kontrolovaným způsobem zastaveno. V rámci možností systému je tak možné předejít nehodě.

Asistent pro jízdu v koloně je součástí "Asistenčního paketu".

-

Park Assist

Nenechte se při parkování vyvést z míry. Nechte za sebe zaparkovat

K tomu, aby parkovací asistent "Park Assist" navedl Váš Golf Sportsvan do parkovací mezery, stačí, když její délka je pouze o 80 cm delší než délka vozu. To, zda parkovací místo splňuje tuto podmínku, navíc dokáže i sám zjistit - při jízdě podél řady stojících vozidel rychlostí do 40 km/h. Systém Vás však podporuje nejenom při couvání do podélných parkovacích míst, ale také při zajíždění do parkovacích míst popředu, a to jak do příčných, tak i podélných - například v podzemních garážích, kde je velmi málo místa. Vy při manévrování ovládáte pouze pedály spojky, plynu a brzdy, asistent přitom navádí Váš vůz po ideální dráze do parkovací mezery - z podélných parkovacích míst navíc dokáže také samostatně vyjet. Prostřednictvím uchopení volantu, vyřazením rychlosti nebo stisknutím tlačítka "Park Assist" pak můžete kdykoli opětovně převzít nad vozem kontrolu nebo činnost asistenta ukončit.

-

"Front Assist" a Adaptivní tempomat ACC

Bezpečný prostor při jízdě a ochrana před nebezpečím

V silničním provozu je uklidňující, když máte dostatečný odstup od vozidla, které jede před Vámi. Adaptivní tempomat ACC, který je součástí výbavy na přání, Vám přitom v rámci daným možností pomáhá.

ACC měří vzdálenost a rychlost vpředu jedoucího vozidla. Při jízdě v kolonách a dopravních zácpách systém brzdí Váš Golf Sportsvan - v kombinaci s dvouspojkovou převodovkou až do úplného zastavení - a během krátké chvíle automaticky opět pokračuje v jízdě. Systém v rámci daných možností udržuje bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozu, a to až do rychlosti 210 km/h.

Někdy nastane v silničním provozu nepředvídatelná situace, při které je nutné nouzově brzdit. V takovém případě může pomoci volitelný systém sledování odstupu "Front Assist", který Vás varuje v případě, že v rámci daných možností rozpozná kritickou situaci, při níž dojde k poklesu vzdálenosti od překážky před vozem. V takových kritických situacích Vás systém podporuje při brzdění nebo dokonce sám automaticky vozidlo brzdí s cílem snížit rychlost, při které dojde k nárazu.

Funkce nouzového brzdění City může zasáhnout při jízdě nízkou rychlostí v městském provozu, zatímco systém rozpoznávání chodců dokáže v rámci daných možností například zaregistrovat chodce, kteří náhle vstoupili do jízdní dráhy. Tento asistenční systém Vás varuje a pomáhá Vám při brzdění nebo automaticky brzdí vozidlo sám - vždy v rámci možností systému. V ideálním případě může kolizi zcela zabránit nebo alespoň zmírní její následky.

-

"Trailer Assist"

Snadnější manévrování - dokonce i s připojeným přívěsem

Manévrování s přívěsem může být pro nezkušené řidiče náročnou zkouškou z trpělivosti, protože přívěs ne vždy reaguje podle představ - často zatáčí přesně opačným směrem. Pro přesné couvání je rozhodující správné natočení volantu. Volitelný asistent pro couvání s přívěsem "Trailer Assist" za Vás při couvání s přívěsem přebírá ovládání volantu. Vy pouze zařadíte zpátečku, stisknete tlačítko parkovacího asistenta a pomocí ovladače natočení vnějších zpětných zrcátek zadáte směr, kterým by se měl přívěs pohybovat. Nový Golf Sportsvan nyní řídí automaticky, zatímco řidič je dále odpovědný za řazení, zrychlování a brzdění.

Bezpečnost

-

Rozpoznávání chodců

Lepší ochrana chodců

Volitelná funkce rozpoznávání chodců je rozšířením systému sledování odstupu "Front Assist" s funkcí nouzového brzdění City. Systém pomocí dvou senzorů v čelní partii vozu, radarem umístěným za logem Volkswagen a kamerou v uchycení vnitřního zpětného zrcátka monitoruje prostor před vozem Golf Sportsvan a registruje například chodce, kteří vstoupili do jízdní dráhy bezprostředně před automobilem. Řidič je pak okamžitě varován pomocí akustické i optické signalizace. Jestliže řidič nezačne ihned brzdit, je na kritický odstup upozorněn brzdným rázem. Současně se v brzdném systému zvýší tlak na maximální hodnotu a připraví se tak na nouzové brzdění. Jestliže řidič ani v tomto okamžiku nešlápne na brzdu, začne systém v rámci daných možností automaticky nouzově brzdit. V ideálním případě tak může zabránit potenciální kolizi nebo alespoň zmírní její následky. Systém rozpoznávání chodců je součástí sériové výbavy od linie Comfortline.

-

"Blind Spot" senzor

Vozidla uvidíte dříve, než budou příliš blízko

V případě, že se k Vám zezadu blíží jiné vozidlo a Vy ho nevidíte ve vnějším zpětném zrcátku ani ve vnitřním zrcátku pak se nachází v tzv. "mrtvém úhlu". Před změnou jízdního pruhu Vám v takové situaci pomůže buď staré a osvědčené ohlédnutí se přes rameno, nebo volitelný systém "Blind Spot" senzor. Ten Vás varuje již od rychlosti 15 km/h prostřednictvím světelné signalizace z LED diod ve vnějším zpětném zrcátku Vašeho vozu Golf Sportsvan. Zapnete-li i přesto směrovku, začne LED signalizace blikat zvýšenou intenzitou světla i frekvencí a upozorňuje Vás na vozidlo, které se nachází v tzv. "mrtvém úhlu".

V kombinaci s asistentem pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist" může systém "Blind Spot" senzor v rámci možností systému varovat řidiče před změnou jízdního pruhu dokonce i prostřednictvím protipohybu řízení.

Asistent pro "vyparkování" podporuje řidiče v rámci daných možností při couvání z řady stojících vozidel. Systém prostřednictvím senzorů v zadním nárazníku monitoruje dopravu v příčném směru za automobilem. V případě, že se v příčném směru blíží jiné vozidlo, cyklista nebo chodec, zazní varovný signál a rozsvítí se varovné hlášení na displeji infotainment systému. Jestliže řidič na varování včas nereaguje, systém zabrzdí vozidlo a může tak zmírnit následky potenciální kolize nebo jí v optimálním případě zcela zabrání.

Technologie

-

Motory

Užívejte si vysoký výkon při nízké spotřebě paliva

Benzinové TSI motory zaujmou svým výkonem a hospodárností. Maximální krouticí moment máte k dispozici již při nízkých otáčkách. Díky kombinaci malého zdvihového objemu, přeplňování turbodmychadlem a přímému vstřikování paliva vyvíjejí tyto agregáty rovnoměrnou sílu. U TSI motorů je použita technologie tzv. downsizingu, kdy pohonná jednotka vyvíjí vysoký výkon i přes svůj malý zdvihový objem.

Naftové motory TDI využívají přeplňování turbodmychadlem a přímé vstřikování paliva technologií Common-Rail. Vyznačují se hospodárností, velkým krouticím momentem a velmi vysokým výkonem. Navíc mají velmi tichý chod a díky vysokému krouticímu momentu umožňují také sportovní způsob jízdy.

-

Adaptivní regulace podvozku DCC

Podvozek zvolí to správné nastavení

Adaptivní regulace podvozku DCC, která se dodává na přání, upravuje nastavení tlumičů podle aktuální jízdní situace a kvality povrchu vozovky. Nepřetržitě tak zajišťuje vysokou míru komfortu a radosti z jízdy. Po stisku tlačítka máte k dispozici jeden ze tří módů - sportovní, komfortní nebo normální. DCC permanentně reaguje na měnící se jízdní situace a zohledňuje přitom brzdění, natočení volantu a zrychlování. V závislosti na zvoleném jízdním módu se upraví také charakteristika řízení a Vy tak objevíte zcela nový zážitek z jízdy.

-

Volba jízdního profilu

Nový Golf Sportsvan se přizpůsobí Vašemu jízdnímu stylu

V novém voze Golf Sportsvan bude Vaše jízda dynamická, současně však budete cestovat velmi ekonomickým způsobem. Přesto byste si ale někdy přáli, aby byl Váš vůz naladěn sportovnějším způsobem? Nebo byste snad chtěli jet ještě hospodárněji? Díky systému volby jízdního profilu, jenž se dodává na přání, se podle situace a Vašich individuálních požadavků můžete sami rozhodnout. Požadovaný jízdní profil zvolíte jednoduše stiskem příslušného tlačítka na dotykovém displeji Vašeho infotainment systému. Tomu se následně automaticky přizpůsobí nastavení pohonu, řízení a řazení převodových stupňů (v případě dvouspojkové převodovky DSG).

Například jízdní profil ECO podporuje řidiče při jízdě ohleduplné k životnímu prostředí s nízkou spotřebou paliva. Po jeho volbě dojde mimo jiné k přizpůsobení výkonu motoru a aktivaci systému "Start-Stop" - v případě, že je vypnutý. Navíc je s ohledem na spotřebu paliva a energie optimalizováno nastavení klimatizace a aktivuje se systém nakládání s tepelnou energií. A je-li automobil vybaven dvouspojkovou převodovkou DSG, jsou posunuty okamžiky řazení - převodovka řadí dříve na vyšší převodové stupně a tak často, jak je to jenom možné, využívá jízdu bez zařazeného převodového stupně, při které dochází k minimální spotřebě energie.

Přirozeně si také můžete běžným způsobem užívat normální komfortní jízdu - umožňuje to nastavení jízdního profilu NORMAL. Chcete-li však jet naopak velmi sportovním způsobem nebo si chcete užít výzvy, které na Vás čekají při jízdě serpentinami, bude tou správnou volbou nastavení SPORT. Mimořádně flexibilní je pak mód INDIVIDUAL. V tomto módu můžete kombinovat individuální nastavení podle Vašich preferencí. Nastavení topení, klimatizace a světlometů si pak můžete dokonce uložit.

VW Golf Sportsvan - Stránky WikipediaVW Golf Sportsvan - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv golf, wolkswagen golf, wolksvagen golf