Volkswagen Golf R Variant

-

TENTO MODEL JIŽ NENÍ V NABÍDCE, PODÍVEJTE SE NA AKTUÁLNÍ MODELY VOLKSWAGEN GOLF.

Volkswagen Golf R Variant
Volkswagen Golf R Variant
Volkswagen Golf R Variant
Volkswagen Golf R Variant
Volkswagen Golf R Variant
Volkswagen Golf R Variant
Volkswagen Golf R Variant
Volkswagen Golf R Variant
Volkswagen Golf R Variant
Volkswagen Golf R Variant
previous arrow
next arrow
Slider

  • Cena vozu od: ---
  • Výkon: 221 kW
  • Spotřeba: 6,1 - 8,8l/100km

Základní charakteristika modelu

Volkswagen Golf R Variant - Více místa pro sportovní temperament.

Prostorný a dynamický. To je velmi silná kombinace.

Golf R Variant, jenž je silnější než kdykoli v minulosti, je důkazem extrémního technologického pokroku. Díky výkonu 221 kW (300 k), krouticímu momentu 400 Nm ztělesňuje spojení sofistikovaného designu a přesvědčivého výkonu.

Design karosérie

-

Exteriér

Každý detail je vidět

Golf R Variant se na silnici prezentuje zcela suverénním způsobem - od LED světlometů s černou zadní stěnou se světly pro denní svícení a dynamickým osvětlením zatáček až po přední nárazník ve stylu "Motosport" a R-specifickou mřížkou chladiče v černé barvě s leštěným povrchem. Také záď vozu zanechá jedinečný dojem - kontury zadního nárazníku, které evokují sílu vozu, difuzor v designu, který je specifický pro R-model, v černé barvě ve vysokém lesku a zatmavená zadní světla okamžitě vysvětlí, proč je nový Golf R Variant nejméně o délku vozu napřed.

Dalšími magnety pro okolní pohledy jsou rozšířené boční prahy v černé barvě ve vysokém lesku a loga "R" na bocích a dveřích zavazadlového prostoru. Završením výrazného designu jsou pak harmonicky sladěné kryty vnějších zpětných zrcátek v matném chromu, které mohou být alternativně v provedení "Carbon" nebo v leštěné černé barvě.

-

Kola z lehké slitiny

Nová generace sportovního designu. Sériová 18" kola z lehké slitiny "Cadiz" s pneumatikami šíře 225 mm zajistí vozu Golf R Variant na silnici respekt, a to nejenom za jízdy. Kola z hliníkové slitiny zanechají vynikající dojem i v případě, že jsou v klidu. Dokonalý vzhled vozu Golf R Variant však zaručí také volitelná 19" kola z lehké slitiny "Pretoria" lakovaná v černé barvě nebo v šedé metalíze, resp. 19" kola z lehké slitiny "Spielberg". Celkový sportovní projev dále umocňují černě lakované brzdové třmeny s logem "R".

Design interiéru

-

Interiér

Více prostoru pro výkon

Vysoce kvalitní výbava, která se projevuje vzhledem automobilového sportu a čisté linie designu s detaily specifickými pro model „R“, jsou určujícími vlastnostmi vozu Golf R Variant. U mnoha prvků navíc máte možnost volby mezi jejich různým provedením. Design interiéru je harmonickým pokračováním dojmů, které navozuje exteriér. Sportovní sedadla "Top", atraktivní detaily z kůže a výrazná loga "R" promění každou jízdu ve voze Golf R Variant ve zcela mimořádný zážitek. Již první pohled na do interiéru vozu Golf R Variant prozrazuje, že velký prostor a sportovní charakter mohou existovat v dokonalé harmonii. To je patrné z jednotlivých detailů, jako např. nástupních prahových lišt z ušlechtilé oceli s modrým osvětlením, dekorů "Carbon Touch" s modrým osvětlením "Ambiente" nebo krytů pedálů z ušlechtilé oceli. Všechny tyto prvky navozují dojem, že existuje pouze jeden směr - vpřed. Tuto dynamiku pak dále umocňuje černé čalounění stropu a digitální panel přístrojové desky Active Info Display s designem, který je specifický pro modely "R".

Celkový dojem vozu Golf R Variant pak ještě posiluje úvodní obrazovka s logem "R" a hlavice řadicí páky v kůži s hliníkovým dekorem a ozdobnými švy v šedé barvě "Kristall". Prostřednictvím sportovního multifunkčního volantu v kůži můžete rychle a jednoduše měnit jednotlivé převodové stupně dvouspojkové převodovky DSG, aniž byste přitom museli sundat ruce z volantu. Jízda ve voze Golf R Variant se promění na sportovní zážitek. Součástí sériové výbavy jsou sportovní sedadla "Top", která zajistí pohodlné sezení i spolehlivé boční držení těla. 

-

Rádia

Posloucháte při řízení rádi hudbu, ale nechcete se přitom vzdát prvotřídního komfortu ani rezignovat na možnost mít ty nejaktuálnější informace? Potom Vás nepochybně potěší rádio Composition Media. K pozoruhodným vlastnostem sériového rádia "Composition Media" patří barevný dotykový displej s úhlopříčkou 20,3 cm (8 palců). K jeho výbavě patří také 8 reproduktorů, které zprostředkovávají vysílání rádia v pásmu FM, resp. hudbu ve formátu MP3 a WMA. Dále disponuje CD přehrávačem, USB konektorem a protokolem bluetooth pro připojení mobilního telefonu. Jako zdroj hudebních dat může sloužit jak SD karta, tak také externí zařízení připojené přes rozhraní AUX-IN. Rádio je vybaveno anténní diverzitou, která zajišťuje dobrý příjem signálu i v náročných podmínkách.

-

Navigační systém

Dva volitelné navigační systémy Vám nabízení množství inovativních funkcí a žádné přání nenechají nesplněné. Vy si tak budete moci užívat zábavu na prvotřídní úrovni a přitom pojedete jistě ke svému cíli. Pro nový Golf R Variant můžete zvolit jeden ze dvou nabízených navigačních systémů. Systém "Discover Media" je vybaven barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 20,3 cm (8 palců), příjmem rádiového vysílání v pásmu FM, CD přehrávačem, dvěma sloty na SD karty, multimediálním rozhraním AUX-IN, USB porty, protokolem bluetooth pro připojení mobilního telefonu a osmi reproduktory.

Data navigačních map i software lze bezplatně aktualizovat. Pro ty, kteří chtějí ještě něco navíc, je pak určen navigační systém "Discover Pro", který lze inovativním způsobem ovládat pomocí gest. Jeho prostřednictvím můžete jedním pohybem ruky např. přejít z jedné radiostanice na druhou nebo změnit systémové nastavení Vašeho vozu, jako je intenzita světla vnitřního osvětlení. Systém disponuje displejem s úhlopříčkou 23,4 cm (9,2 palce), na kterém mohou být přehledně zobrazovány navigační mapy ve 3D perspektivě. K jeho další výbavě patří 8 reproduktorů, příjem rádiového vysílání v pásmu FM, CD přehrávač s podporou hudebních formátů MP3, AAC a WMA, dva sloty na SD karty, multimediální rozhraní AUX-IN, USB porty a protokol bluetooth pro připojení mobilního telefonu. Oba přístroje jsou vybaveny anténní diverzitou, která zajišťuje dobrý příjem signálu i v náročných podmínkách.

-

Telefonování

Díky volitelnému telefonnímu rozhraní "Business" můžete pohodlně telefonovat při vysoké kvalitě hovoru. Telefonní hovory započaté mimo automobil mohou jednoduše pokračovat přes hands free sadu ve voze. Telefonní rozhraní "Business", které se dodává na přání, je kromě funkce hands free vybavené připojením k vnější anténě vozu prostřednictvím indukční vazby a přes USB port ve středové konzole umožňuje přenášet data i nabíjet připojený přístroj. Můžete tak k automobilu zcela jednoduše připojit chytrý mobilní telefon, aniž byste k tomu potřebovali dodatečný držák telefonu. Další pozoruhodnou vlastností interního telefonního modulu je vysílací a přijímací GSM/UMTS modul. Vy se tak můžete sami rozhodnout, zda pro komunikaci využijete Váš připojený mobilní telefon, nebo použijete další SIM kartu. V obou případech si můžete užívat vynikající kvalitu přijímaného signálu, protože telefonní modul je spojen přímo s vnější anténou vozu. Telefonní hovory započaté mimo automobil mohou být navíc přenesené přes protokol bluetooth na hands free sadu ve voze - podmínkou je, že Váš chytrý mobilní telefon musí podporovat protokol bluetooth a také remote SIM Access Profile (rSAP). Vše lze ovládat rovněž pomocí hlasových pokynů, prostřednictvím multifunkčního volantu nebo přes infotainment systém.

Velmi komfortní je také volitelné telefonní rozhraní "Comfort", které je kromě hands free vybavené rovněž funkcí indukčního nabíjení. Díky další indukční vazbě s vnější anténou vozu a USB portu ve středové konzole, který umožňuje jak datové přenosy, tak také nabíjení připojeného přístroje, je telefonování ve Vašem voze Golf R Variant mimořádně pohodlné. Vynikající vlastností telefonního rozhraní "Comfort" je, že díky propojení telefonu s vnější anténou vozu pomocí indukční vazby, vysoce kvalitnímu mikrofonu ve stropě a reproduktorům vozu zajišťuje mimořádně dobrou kvalitu hovoru. Žádný držák mobilního telefonu již také není potřebný. Pěkné - a pěkně praktické.

-

Car-Net Guide & Inform

Díky službám Car-Net Guide & Inform najdete zajímavé cíle ve Vašem okolí, nejbližší parkovací místa nebo čerpací stanici. Kromě toho získáte také nejaktuálnější dopravní informace s nabídkou možností, jak se vyhnout potenciálním dopravním komplikacím, nebo aktuální zprávy přímo z internetu. Mobilní služby online Car-Net Guide & Inform jsou součástí výbavy na přání a lze je využívat pouze v kombinaci s navigačním systémem "Discover Media" nebo "Discover Pro". Umožňují Vám využívat aktuální data z internetu. V reálném čase se tak například dozvíte, zda se někde vytvořila dopravní zácpa nebo na kterém parkovišti jsou volná místa. Díky službě Vyhledávání zvláštních cílů pak můžete mimo jiné objevit zajímavé cíle, jako např. hotely, restaurace nebo čerpací stanice. A díky mobilním službám online Car-Net Guide & Inform Plus, které můžete v kombinaci s navigačním systémem "Discover Pro" bezplatně testovat po dobu tří let, bude Vaše orientace ještě snazší. K dispozici totiž máte mimo jiné přístup k satelitním snímkům a detailním obrázkům od Google Earth® a také k panoramatickému zobrazení v perspektivě 360° od Google Street View®. Volitelné softwarové rozhraní Car-Net App-Connect umožňuje pohodlné připojení Vašeho chytrého mobilního telefonu k rádiu "Composition Media" nebo navigačnímu systému "Discover Media", resp. "Discover Pro", které jsou součástí výbavy na přání. Díky tomu je možné prostřednictvím dotykového displeje infotainment systému ovládat vybrané aplikace, které běží na Vašem chytrém mobilním telefonu.

Aktuální ceníky a katalogy

 

Asistenční systémy a bezpečnost

-

Active Info Display

Analogový tachometr je věcí minulosti. Na přání se místo klasických kruhových ukazatelů s vysokými lemy můžete rozhodnout pro digitální panel s vysokým rozlišením. Inovativní kombinovaný přístroj Active Info Display Vám kromě rychlosti a ukazatele stavu paliva zprostředkuje i spoustu dalších informací.

-

Front Assist a ACC

I v hustém provozu můžete zůstat uvolnění

Díky adaptivnímu tempomatu ACC můžete cestovat pohodlnějším způsobem. Systém kontroly odstupu "Front Assist", který je doplněn funkcí nouzového brzdění City a rozpoznáváním chodců, je od linie Highline součástí sériové výbavy.

V silničním provozu je uklidňující, když máte dostatečný odstup od vozidla, které jede před Vámi. Adaptivní tempomat, který je od linie Highline součástí sériové výbavy, Vám přitom pomáhá.

ACC měří vzdálenost a rychlost vpředu jedoucích vozidel. Při jízdě v kolonách a dopravních zácpách a v kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG systém brzdí Váš Golf Variant až do úplného zastavení a během krátké chvíle automaticky opět pokračuje v jízdě. Systém v rámci daných možností udržuje bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozu, a to až do rychlosti 210 km/h. Někdy nastane v silničním provozu nepředvídatelná situace, při které je nutné nouzově brzdit. V takovém případě může pomoci systém sledování odstupu, který je součástí výbavy na přání. "Front Assist" Vás varuje v případě, že v rámci daných možností rozpozná kritickou situaci, při níž dojde k poklesu vzdálenosti od překážky před vozem. V takových kritických situacích Vás systém podporuje při brzdění nebo dokonce sám automaticky vozidlo brzdí s cílem snížit rychlost, při které dojde k nárazu.

Funkce nouzového brzdění může zasáhnout při jízdě nízkou rychlostí v městském provozu, zatímco systém sledování chodců dokáže v rámci daných možností například rozpoznat chodce, kteří náhle vstoupili do jízdní dráhy. Tento asistenční systém Vás varuje a pomáhá Vám při brzdění nebo automaticky brzdí vozidlo sám - vždy v rámci možností systému. V ideálním případě může kolizi zcela zabránit nebo alespoň zmírní její následky.

-

Blind spot sensor

Váš Golf Alltrack Vám pomůže při změně jízdního pruhu i při couvání z řady stojících vozidel

Volitelný "Blind Spot" senzor s asistentem pro "vyparkování" Vás při změně jízdního pruhu varuje v rámci možností systému před automobily v tzv. "mrtvém úhlu". Při couvání z parkovacího místa sleduje prostor po stranách a za Vaším automobilem.

-

Asistent pro jízdu v koloně a systém "Emergency Assist"

Uvádí věci do pohybu, když vše okolo stojí téměř na místě

Volitelný asistent pro jízdu v koloně Vám pomáhá při psychicky náročném popojíždění v dopravní zácpě a eliminuje riziko nehod, které jsou typické pro jízdu ve váznoucí dopravě. Volitelný systém "Emergency Assist" může rozpoznat, zda řidič již není dále schopen řídit automobil, a převezme částečnou kontrolu nad vozem.

Asistent pro jízdu v koloně, který je součástí výbavy na přání, využívá osvědčené funkce, jako např. adaptivní tempomat ACC nebo asistenta pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist", a umožňuje tak komfortní popojíždění ve váznoucí dopravě. Váš Golf Variant následuje vpředu jedoucí vozidlo a automaticky v rámci daných možností ovládá pedály plynu a brzdy. Současně přitom udržuje automobil v jízdním pruhu.

Systém "Emergency Assist", který je součástí výbavy na přání, se automaticky zapne v případě, že systém neregistruje žádnou aktivitu řidiče a ani po varování se nedostaví žádná jeho reakce. Systém se následně snaží prostřednictvím brzdného rázu, varovných tónů, varovného blikání a cyklického jemného natáčení volantu v rámci jízdního pruhu přimět řidiče k reakci a současně tím varuje spolujezdce i ostatní účastníky provozu. Jestliže se ani po všech těchto pokusech nedostaví adekvátní odezva řidiče, systém vozidlo kontrolovaným způsobem zastaví. V rámci daných možností tak lze zabránit nehodě.Asistent pro jízdu v koloně i systém "Emergency Assist" jsou součástí paketu asistenčních systémů.

Technologie

-

Sport HMI

Výkon Vašeho vozu budete mít stále pod kontrolou

Rozhraní "Sport Human Machine Interface" (HMI) Vám poskytuje detailní informace o technice a Vy tak můžete maximálně využít potenciál, který se skrývá ve Vašem voze Golf R Variant. Přímo na displeji infotainment systému ve středové konzole Vám ukazuje aktuální hodnoty týkající se motoru, jako je plnicí tlak, hodnotu aktuálního přetížení v násobcích G nebo okamžitý výkon. Na závodní dráze je pak pomocí laptimeru možné měřit dosažený čas na jedno kolo a také podélné i příčné zrychlení.

-

Launch Control

Optimalizován pro krátké, dlouhé i závodní tratě

Závodní dráha je jako stvořená pro Váš Golf R Variant. Toho si všimnete nejpozději v okamžiku, kdy zažijete dechberoucí zrychlení z klidu při "Launch-Control-Start", jaké byste očekávali pouze u sportovních vozů.

Exkluzivně u vozu Golf R Variant je možné vypnout elektronický stabilizační systém ESC. Jedete tak bez podpory elektroniky a budete tak mít nad Vaším vozem úplnou kontrolu.

-

Motor

Suverénním způsobem projevuje svou sílu na asfaltu silnice

Golf R Variant přináší na asfalt silnice ještě více koní a zapůsobí svým impozantním výkonem při startu: Z 0 na 100 km/h zrychlí za pouhých 4,9 sekundy. Jeho agregát o výkonu 221 kW (300 k), který se skrývá pod krytem s pečetí "R", přitom čeká na to, až bude moci konečně projevit celou svou sílu.

Srdcem vozu Golf R Variant je motor TSI s technologií přeplňování. Kombinace přímého vstřikování paliva a inteligentního přeplňování, stejně jako nejvyšší krouticí moment 400 Nm zajistí v každém okamžiku výjimečné jízdní zážitky. Golf R Variant tak na asfaltu silnice prezentuje suverénním způsobem svou sílu a dechberoucí výkon.

-

Adaptivní regulace podvozku DCC

Nastavte si podvozek tak, jak si přejete

Preferujete sportovní nastavení Vašeho automobilu? Volba jízdního profilu doplněná o mód "Race", který byl speciálně vyvinutý pro Golf R Variant, Vám dává možnost přizpůsobit automobil aktuálním potřebám, a to naprosto jednoduchým způsobem - prostřednictvím stisku tlačítka nebo pomocí dotykového displeje infotainment systému. Výsledek Vás naprosto ohromí: tuhý podvozek, rychlá odezva plynového pedálu a rychlejší řazení převodových stupňů zajistí autentické pocity automobilového sportu.

-

4MOTION

Vždy budete mít zajištěnu optimální trakci

Stálý pohon všech kol 4MOTION rozděluje sílu motoru TSI podle aktuální potřeby na všechna čtyři kola. Lze tak spolehlivě zabránit protáčení i zablokování kol a Váš Golf R Variant tím získá spolehlivou trakci na téměř každém povrchu. V kombinaci se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG zrychluje Golf R Variant efektivně a bez přerušení přenosu hnací síly.

VW Golf R Variant - Stránky WikipediaVW Golf R Variant - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv golf, wolkswagen golf, wolksvagen golf