Volkswagen Golf R

-

TENTO MODEL JIŽ NENÍ V NABÍDCE, PODÍVEJTE SE NA AKTUÁLNÍ MODELY VOLKSWAGEN GOLF.

Volkswagen Golf R
Volkswagen Golf R
Volkswagen Golf R
Volkswagen Golf R
Volkswagen Golf R
Volkswagen Golf R
Volkswagen Golf R
Volkswagen Golf R
Volkswagen Golf R
Volkswagen Golf R
previous arrow
next arrow
Slider

  • Cena vozu od: ---
  • Výkon: 228 kW
  • Spotřeba: 5,9 - 8,8 l/100km

Základní charakteristika modelu

Technologie, která vítězí

Golf R, jenž je silnější než kdykoli v minulosti, je důkazem extrémního technologického pokroku. Díky výkonu 221 kW (300 k) a krouticímu momentu 400 Nm ztělesňuje spojení sofistikovaného designu a přesvědčivého výkonu.

Ze závodní dráhy přímo na asfalt silnice. Díky stálému pohonu všech kol 4MOTION, silnému motoru TSI s přeplňováním turbodmychadlem a přímým vstřikováním paliva si užijete mimořádné jízdní zážitky. Sedmistupňová dvouspojková převodovka DSG pak navíc zajistí velmi efektivní zrychlování bez přerušení přenosu hnací síly.

Design karosérie

-

Exteriér

Ideální linie v každém detailu

Golf R okouzlí celou řadou sportovních detailů - od LED světlometů s černou zadní stěnou se světly pro denní svícení a dynamickým osvětlením zatáček až po přední nárazník ve stylu "Motosport" a R-specifickou mřížkou chladiče v černé barvě s leštěným povrchem. Také záď vozu zanechá jedinečný dojem - kontury zadního nárazníku, které evokují sílu vozu, difuzor v designu, který je specifický pro R-model v černé barvě ve vysokém lesku a zatmavená zadní světla okamžitě vysvětlí, proč je Golf R nejméně o délku vozu napřed.

Dalšími magnety pro okolní pohledy jsou rozšířené boční prahy v černé barvě ve vysokém lesku a loga "R" na bocích a dveřích zavazadlového prostoru. Završením výrazného designu jsou pak harmonicky sladěné kryty vnějších zpětných zrcátek v matném chromu, které mohou být alternativně v provedení "Carbon" nebo v leštěné černé barvě.

-

Kola z lehké slitiny

V každé otáčce se skrývá ohromná dynamika

Nová generace sportovního designu. Sériová 18" kola z lehké slitiny "Cadiz" s pneumatikami šíře 225 mm zajistí vozu Golf R na silnici respekt, a to nejenom za jízdy. Kola z hliníkové slitiny zanechají vynikající dojem i v případě, že jsou v klidu. Dokonalý vzhled vozu Golf R však zaručí také volitelná 19" kola z lehké slitiny "Pretoria" lakovaná v černé barvě nebo v šedé metalíze, resp. 19" kola z lehké slitiny "Spielberg". Celkový sportovní projev dále umocňují černě lakované brzdové třmeny s logem "R".

Design interiéru

-

Interiér

Výkon, kterého se můžete dotknout

Poté, co nastoupíte do Vašeho vozu Golf R, nabere Váš tep ty nevyšší otáčky. Sportovní temperament i dynamika vozu se totiž odráží i ve všech detailech interiéru, jako např. v nástupních prahových lištách z ušlechtilé oceli s modrým osvětlením, v dekorech "Carbon Touch" s modrým osvětlením "Ambiente" nebo v krytech pedálů z ušlechtilé oceli. Všechny tyto prvky navozují dojem, že existuje pouze jeden směr - vpřed.

Tuto dynamiku pak dále umocňuje černé čalounění stropu a digitální panel přístrojové desky Active Info Display s designem, který je specifický pro modely "R".

Celkový dojem vozu Golf R pak ještě posiluje úvodní obrazovka s logem "R" a hlavice řadicí páky v kůži s hliníkovým dekorem a ozdobnými švy v šedé barvě "Kristall".

Prostřednictvím sportovního multifunkčního volantu v kůži, který má specifický vzhled pro model "R", můžete rychle a jednoduše měnit jednotlivé převodové stupně volitelné dvouspojkové převodovky DSG, aniž byste přitom museli sundat ruce z volantu.

Součástí sériové výbavy jsou sportovní sedadla "Top", která zajistí pohodlné sezení i spolehlivé boční držení těla. Sedadla zaujmou svým nezaměnitelným sportovním vzhledem a postarají se i o optimální bezpečnost v průběhu jízdy. Na předních místech jsou čalouněna látkovými potahy "Race", se kterými je sladěno čalounění vnitřních ploch zvýšených boků v alcantaře i ozdobné švy v šedé barvě "Kristall". Na přání mohou být sportovní sedadla "Top" čalouněna kůží. Opěrky hlavy a vnitřní plochy zvýšených boků sedadel jsou pak ve speciálním provedení se vzhledem "Carbon Style", se kterými barevně ladí vnitřní plochy v barevné kombinaci "Anhrazit" a šedé "Modern". Na opěradlech sedadel je integrováno logo "R".

-

Car-Net Guide & Inform

Na svých cestách budete mít vždy aktuální informace.

Díky službám Car-Net Guide & Inform najdete zajímavé cíle ve Vašem okolí, nejbližší parkovací místa nebo čerpací stanici. Kromě toho získáte také nejaktuálnější dopravní informace s nabídkou možností, jak se vyhnout potenciálním dopravním komplikacím, nebo aktuální zprávy přímo z internetu.

-

Rádia

K pozoruhodným vlastnostem sériového rádia "Composition Media" patří barevný dotykový displej s úhlopříčkou 20,3 cm (8 palců). K jeho výbavě patří také 8 reproduktorů, které zprostředkovávají vysílání rádia v pásmu FM, resp. hudbu ve formátu MP3 a WMA. Dále disponuje CD přehrávačem, USB konektorem a protokolem bluetooth pro připojení mobilního telefonu.

Jako zdroj hudebních dat může sloužit jak SD karta, tak také externí zařízení připojené přes rozhraní AUX-IN.

Rádio je vybaveno anténní diverzitou, která zajišťuje dobrý příjem signálu i v náročných podmínkách.

Zde si můžete stáhnout soubory a aktualizace pro rádia a navigační systémy VolkswagenZde si můžete stáhnout soubory a aktualizace pro rádia a navigační systémy Volkswagen

-

Navigační systémy

Zajistí, abyste do cíle dojeli v dobré náladě

Pro nový Golf R můžete zvolit jeden ze dvou nabízených navigačních systémů. Systém "Discover Media" je vybaven barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 20,3 cm (8 palců), příjmem rádiového vysílání v pásmu FM, CD přehrávačem, dvěma sloty na SD karty, multimediálním rozhraním AUX-IN, USB porty, protokolem bluetooth pro připojení mobilního telefonu a osmi reproduktory. Data navigačních map i software lze bezplatně aktualizovat.

Pro ty, kteří chtějí ještě něco navíc, je pak určen navigační systém "Discover Pro", který lze inovativním způsobem ovládat pomocí gest. Jeho prostřednictvím můžete jedním pohybem ruky např. přejít z jedné radiostanice na druhou nebo změnit systémové nastavení Vašeho vozu, jako je intenzita světla vnitřního osvětlení. Systém disponuje displejem s úhlopříčkou 23,4 cm (9,2 palce), na kterém mohou být přehledně zobrazovány navigační mapy ve 3D perspektivě. K jeho další výbavě patří osm reproduktorů, příjem rádiového vysílání v pásmu FM, CD přehrávač s podporou hudebních formátů MP3, AAC a WMA, dva sloty na SD karty, multimediální rozhraní AUX-IN, USB porty a protokol bluetooth pro připojení mobilního telefonu.

Oba přístroje jsou vybaveny anténní diverzitou, která zajišťuje dobrý příjem signálu i v náročných podmínkách.

-

Telefonování

Telefonní rozhraní "Business", které se dodává na přání, je kromě funkce hands free vybavené připojením k vnější anténě vozu prostřednictvím indukční vazby a přes USB port ve středové konzole umožňuje přenášet data i nabíjet připojený přístroj. Můžete tak k automobilu zcela jednoduše připojit chytrý mobilní telefon, aniž byste k tomu potřebovali dodatečný držák telefonu.

Další pozoruhodnou vlastností interního telefonního modulu je vysílací a přijímací GSM/UMTS modul. Vy se tak můžete sami rozhodnout, zda pro komunikaci využijete Váš připojený mobilní telefon, nebo použijete další SIM kartu. V obou případech si můžete užívat vynikající kvalitu přijímaného signálu, protože telefonní modul je spojen přímo s vnější anténou vozu.

Telefonní hovory započaté mimo automobil mohou být navíc přenesené přes protokol bluetooth na hands free sadu ve voze - podmínkou je, že Váš chytrý mobilní telefon musí podporovat protokol bluetooth a také remote SIM Access Profile (rSAP). Vše lze ovládat rovněž pomocí hlasových pokynů, prostřednictvím multifunkčního volantu nebo přes infotainment systém.

Asistenční systémy a bezpečnost

-

Active Info Display

Díky volitelnému digitálnímu panelu Active Info Display se vzhledem upraveným pro model R si můžete užívat všechny výhody kombinovaného přístroje na velkém barevném TFT displeji s úhlopříčkou 31 cm (12,3 palců). Jeho sportovní design umocňuje logo "R" ve stavovém řádku.

Prostřednictvím různých informačních profilů můžete cíleně nastavit data s nejvyšší prioritou, která se na displeji kombinovaného přístroje zobrazí společně s klasickými ukazateli - otáčkoměrem, tachometrem s rozsahem až do 320 km/h a počítadlem kilometrů.

Informační profily zvolíte rychlým a nekomplikovaným způsobem pomocí multifunkčního volantu. Zcela podle potřeby tak můžete vyvolat např. detailní data o jízdě nebo si můžete na displej přidat optické zobrazení informací Vašich asistenčních systémů. Aktivní plocha displeje přitom může být využita ještě efektivnějším způsobem, protože mezi kruhovými ukazateli mohou být zobrazena další data.

-

Adaptivní regulace podvozku DCC

Nastavte si podvozek přesně tak, jak chcete

Preferujete sportovní nastavení Vašeho automobilu? Volba jízdního profilu doplněná o mód "Race", který byl speciálně vyvinutý pro Golf R, Vám dává možnost přizpůsobit automobil aktuálním potřebám, a to naprosto jednoduchým způsobem - prostřednictvím stisku tlačítka nebo pomocí dotykového displeje infotainment systému.

Výsledek Vás naprosto ohromí: tuhý podvozek, rychlá odezva plynového pedálu a rychlejší řazení převodových stupňů zajistí autentické pocity automobilového sportu.

-

ACC & Front Assist

V silničním provozu je uklidňující, když máte dostatečný odstup od vozidla, které jede před Vámi. Adaptivní tempomat Vám přitom pomáhá.

ACC měří vzdálenost a rychlost vpředu jedoucích vozidel. Při jízdě v kolonách a dopravních zácpách a v kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG systém brzdí Váš Golf R až do úplného zastavení a během krátké chvíle automaticky opět pokračuje v jízdě. Systém v rámci daných možností udržuje bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozu, a to až do rychlosti 210 km/h.

Někdy nastane v silničním provozu nepředvídatelná situace, při které je nutné nouzově brzdit. V takovém případě může pomoci systém sledování odstupu, který je součástí výbavy na přání. "Front Assist" Vás varuje v případě, že v rámci daných možností rozpozná kritickou situaci, při níž dojde k poklesu vzdálenosti od překážky před vozem. V takových kritických situacích Vás systém podporuje při brzdění nebo dokonce sám automaticky vozidlo brzdí s cílem snížit rychlost, při které dojde k nárazu.

Funkce nouzového brzdění City může zasáhnout při jízdě nízkou rychlostí v městském provozu, zatímco systém sledování chodců dokáže v rámci daných možností například rozpoznat chodce, kteří náhle vstoupili do jízdní dráhy. Tento asistenční systém Vás varuje a pomáhá Vám při brzdění nebo automaticky brzdí vozidlo sám - vždy v rámci možností systému. V ideálním případě může kolizi zcela zabránit nebo alespoň zmírní její následky.

-

Blind spot sensor

V případě, že se k Vám zezadu blíží jiné vozidlo a Vy ho nevidíte ve vnějším zpětném zrcátku ani ve vnitřním zpětném zrcátku pak se nachází v tzv. "mrtvém úhlu". Před změnou jízdního pruhu Vám v takové situaci pomůže buď staré a osvědčené ohlédnutí se přes rameno, nebo volitelný systém "Blind Spot" senzor. Ten Vás varuje již od rychlosti 15 km/h prostřednictvím světelné signalizace z LED diod ve vnějším zpětném zrcátku Vašeho vozu Golf R.

Zapnete-li i přesto směrovku, začne LED signalizace blikat zvýšenou intenzitou světla a varuje Vás tak před vozidlem, které se nachází v tzv. "mrtvém úhlu".

-

Asistent pro jízdu v koloně a systém "Emergency Assist"

Systém "Emergency Assist", který je součástí výbavy na přání, se automaticky zapne v případě, že systém neregistruje žádnou aktivitu řidiče a ani po varování se nedostaví žádná jeho reakce.

Systém se následně snaží prostřednictvím brzdného rázu, varovných tónů, varovného blikání a cyklického jemného natáčení volantu v rámci jízdního pruhu přimět řidiče k reakci a současně tím varuje spolujezdce i ostatní účastníky provozu. Jestliže se ani po všech těchto pokusech nedostaví adekvátní odezva řidiče, systém vozidlo kontrolovaným způsobem zastaví. V rámci daných možností tak lze zabránit nehodě.

Technologie

-

Launch Control

Optimalizován pro krátké, dlouhé i závodní tratě

Závodní dráha je jako stvořená pro Váš Golf R. Toho si všimnete nejpozději v okamžiku, kdy zažijete dechberoucí zrychlení z klidu při "Launch-Control-Start", při kterém Vám naskočí ta pravá husí kůže.

Exkluzivně u vozu Golf R je možné vypnout elektronický stabilizační systém ESC. To Vám umožní kontrolovat vůz v mezních situacích.

-

4MOTION

Zajistěte si optimální trakci

Stálý pohon všech kol 4MOTION rozděluje sílu motoru podle aktuální potřeby na všechna čtyři kola.

Lze tak spolehlivě zabránit protáčení i zablokování kol a Váš Golf R tím získá spolehlivou trakci na téměř každém povrchu. V kombinaci se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG zrychluje nový Golf R efektivně a bez přerušení přenosu hnací síly.

-

Sport HMI

Výkon Vašeho vozu budete mít stále pod kontrolou

Rozhraní "Sport Human Machine Interface" (HMI) Vám poskytuje detailní informace o technice a Vy tak můžete maximálně využít potenciál, který se skrývá ve Vašem voze Golf R.

Přímo na displeji infotainment systému ve středové konzole Vám ukazuje aktuální hodnoty týkající se motoru, jako je plnicí tlak, hodnotu aktuálního přetížení v násobcích G nebo okamžitý výkon. Na závodní dráze je pak pomocí laptimeru možné měřit dosažený čas na jedno kolo a také podélné i příčné zrychlení.

-

Motor

Jako stvořený pro automobilový sport

Ve voze Golf R jste i na silnici na prvním místě na pomyslném startovním roštu. Agregát o výkonu 221 kW (300 k) se skrývá pod krytem s pečetí "R" a čeká na to, až bude moci projevit celou svou sílu. Nový Golf R je tak nejenom nejsilnějším vozem Golf všech dob, ale také nejrychlejším. Díky svému výkonu a dvouspojkové převodovce DSG katapultuje z 0 na 100 km/h za pouhých 4,7 sekundy.

Srdcem vozu Golf R je motor TSI s technologií přeplňování. Kombinace přímého vstřikování paliva a inteligentního přeplňování, stejně jako nejvyšší krouticí moment zajistí výjimečné jízdní zážitky. Nový Golf R tak suverénním způsobem prezentuje svou sílu a dechberoucí výkon na asfaltu silnice.

VW Golf R - Stránky WikipediaVW Golf R - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv golf, wolkswagen golf, wolksvagen golf