Volkswagen Golf GTI "Performance"

873 900 Kč

TENTO MODEL JIŽ NENÍ V NABÍDCE, PODÍVEJTE SE NA AKTUÁLNÍ MODEL VOLKSWAGEN GOLF 8 GTI.

Volkswagen Golf GTI
Volkswagen Golf GTI
Volkswagen Golf GTI
Volkswagen Golf GTI
Volkswagen Golf GTI
Volkswagen Golf GTI
Volkswagen Golf GTI
Volkswagen Golf GTI
Volkswagen Golf GTI
Volkswagen Golf GTI
previous arrow
next arrow
Slider

  • Cena vozu od: ---
  • Výkon: 169 - 180 kW
  • Spotřeba: 5,1 - 7,5 l/100km

Základní charakteristika modelu

Volkswagen Golf GTI "Performance" - síla koní, která nahání husí kůži

Rebel se vrací na silnici a znovu budí rozruch. S výkonem, který jeho řidičům zajistí ještě větší radost z jízdy a ještě více okamžiků, při nichž naskakuje husí kůže.

Design karosérie

-

Exteriér

Seznamte se s tváří legendy

Design nového vozu Golf GTI "Performance" je samozřejmě inspirován světem automobilového sportu. Jeho čelní partie s ještě užšími světlomety, typickou mřížkou chladiče s hexagonální strukturou a černými leštěnými vstupy vzduchu jej zcela neomylně identifikuje jako následovníka originálního GTI.

Klasická červená ozdobná lišta se táhne od mřížky chladiče s písmeny "GTI" až nad subtilní světlomety a umocňuje dynamický dojem vozu. Ten je dále podtržen GTI nárazníkem, jenž evokuje sílu nového vozu Golf GTI.

Sportovní dojem, kterým působí boční silueta vozu, navozují jednak rozšířené prahy, které opticky ještě více snižují již tak nízko položenou karoserii vozu Golf GTI "Performance" a přibližují ji k asfaltu vozovky, jednak loga GTI na obou předních náraznících.

Na zádi pak trvalý dojem zanechá difuzor v matné černé barvě se zvrásněnou strukturou povrchu, chromované koncovky výfuku umístěné na pravé i levé straně a zadní spoiler lakovaný v barvě vozu. Zatmavená zadní světla, v nichž je použita LED technologie, a LED osvětlení panelu poznávací značky se pak naplno projeví zejména za tmy.

-

Světla

Již při prvním pohledu budete mít jasno

LED světlomety ještě více akcentují design nového vozu Golf GTI "Performance". Vyznačují se nízkou spotřebou energie a díky spektrální charakteristice jimi vyzařovaného světla, která je podobná spektru světla denního, méně zatěžují zrak řidiče.

Pro zajištění jejich spolehlivé funkce pak slouží ostřikovače světlometů s varovnou kontrolkou nízkého stavu náplně v nádržce ostřikovače, jež se dodávají na přání. Volitelně mohou být doplněny i LED mlhovými světlomety, které Vám pomohou, abyste měli i při špatné viditelnosti dobrý výhled na vozovku i na ostatní účastníky silničního provozu.

Integrovaná odbočovací světla, která se dodávají na přání, pak pomáhají k tomu, abyste při projíždění zatáčkou mohli dříve rozpoznat případné překážky. K unikátním vlastnostem osvětlení patří také volitelná zadní světla s dynamickými směrovými světly. Směrová světla jsou u nich nahrazena světelným pásem, jenž se postupně rozsvěcí ve směru odbočení.

-

Kola

Zaručí Vám závistivé pohledy

Punc sportovního designu a centrum pozornosti okolních pohledů: Jakmile vyjedete s koly z lehké slitiny "Brooklyn" zpoza rohu, stanou se okamžitě magnetem pro okolní pohledy. Výrazná kola z lehké slitiny se širokými pneumatikami 225/45 R 17 podtrhují dynamický dojem, kterým model GTI působí, a současně jsou znakem silné osobnosti. Nezaměnitelným způsobem zvýrazňují sebevědomý vzhled boční partie vozu Golf GTI "Performance".

Na přání může být ještě sportovnější: Například s 18" koly z lehké slitiny "Milton Keynes" s černým leštěným povrchem. A pokud Vám ani ta nestačí, můžete se rozhodnout pro volitelná 19" kola z lehké slitiny "Brescia" s pěti parsky ve tvaru písmene "Y" nebo 19" kola z lehké slitiny "Santiago" s leštěnými křížnými paprsky. Oboje kovaná kola pocházejí exkluzivně od firmy Volkswagen R a i přes svou impozantní velikost, působí lehkým dojmem. Avšak bez ohledu na to, pro kterou variantu se rozhodnete, samozřejmou součástí výbavy budou vždy červené brzdové třmeny s nápisem "GTI".

Design interiéru

-

Interiér

Objevte luxusní prostředí sportovního vozu

Pokud jde o kvalitu interiéru, je na prvním místě startovního pole. Již při otevření dveří řidiče Vás okouzlí červeně podsvícené nástupní prahové lišty. Multifunkční volant v kůži s přímou spodní částí se sponou s logem "GTI" a hlavice řadicí páky, která svým vzhledem evokuje golfový míček. Na přání se pak můžete rozhodnout pro sportovní sedadla "Top" čalouněná kůží "Vienna" nebo látkou "Honeycomb" v kombinaci s prodyšným mikrofleece ArtVelours.

V průběhu jízdy pak máte díky animovanému barevnému displeji kombinovaného přístroje dokonalý přehled o výkonu vozu.

Nebo si můžete užívat pohled na palubní desku s přístroji, které jsou specifické pro model GTI, resp. na středovou konzolu, která je zdobena sportovními dekory. K navození sportovních pocitů přispívají také kryty pedálů z ušlechtilé oceli s kartáčovanou úpravou povrchu, na kterých jsou přesně vyznačena místa kontaktu s nohou - detail, který je možné vidět pouze u závodních vozů.

-

Komfort sezení

I moderní sportovní kupé, jakým je Golf GTI "Performance" se váže ke své tradici. Již k sériové výbavě prvního modelu Golf GTI, který byl v nabídce od roku 1976, patřila sportovní sedadla s červeným skotským károvaným vzorem. Dnes nesou tyto látkové potahy označení "Clark". Mají rovněž károvaný vzor a jsou zdobená červenými švy.

Přední sedadla byla dále vyvinuta z výškově nastavitelných "Top" sportovních sedadel, která jsou vybavena bederními opěrkami a kapsami na zadních stranách opěradel. Máte tak jistotu, že budete sedět ve voze, který je spojením kvality a sportovního temperamentu a současně je vhodný k praktickému využití. Jedním z důkazů je asymetricky dělené a sklopné opěradlo zadního sedadla.

Výbava v kůži

Elegantní řešení: Volitelná výbava v kůži "Vienna" navozuje v interiéru vozu příjemnou atmosféru. Přírodní materiál se dodává v černé barvě s perforací a je zdoben kontrastními švy v červené barvě "Flash".

Perforovaná kůže zdobí střední plochy sportovních a komfortních předních sedadel i vnitřní plochy jejich zvýšených boků. Ta jsou kromě možnosti výškového nastavení a výškově nastavitelných bederních opěrek vybavena také vyhříváním a zajišťují jak pevné držení těla, tak i příjemný komfort sezení. Sedadlo řidiče se dodává rovněž ve variantě s elektrickým nastavením. Praktické jsou také zásuvky pod předními sedadly.

Konektivita

-

Rádio

Když chcete, můžete je využívat i pro poslech rádia

Rádio "Composition Media", které je součástí sériové výbavy, lze velmi pohodlně ovládat pomocí barevného dotykového displeje s přibližovacím senzorem a s úhlopříčkou 8 palců (20,3 cm). Součástí jeho výbavy jsou vysoce kvalitní reproduktory, slot na SD karty, USB-C konektor a protokol bluetooth pro připojení mobilního telefonu. Podporuje hudební formáty MP3 a WMA a umožňuje příjem rádiového signálu v pásmu FM. Rádio je rovněž vybaveno anténní diverzitou, která zajišťuje dobrý příjem i v místech s nízkou kvalitou signálu.

Rádio je vybavené anténní diverzitou, která zejména v oblastech s nízkou úrovní signálu přispívá k dobré kvalitě příjmu.

-

Navigační systémy

Zajistí, abyste do cíle dojeli v dobré náladě

Pro Golf GTI "Performance" můžete zvolit jeden ze dvou navigačních systémům, které se dodávají na přání. Systém "Discover Media" je vybaven barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 8 palců (20,3 cm), příjmem rádiového vysílání v pásmu FM, CD přehrávačem, dvěma sloty na SD karty, multimediálním rozhraním AUX-IN, USB portem, protokolem bluetooth pro připojení mobilního telefonu a osmi reproduktory. Data navigačních map lze bezplatně aktualizovat.

Pro ty, kteří chtějí ještě něco navíc, je pak určen navigační systém "Discover Pro", který lze inovativním způsobem ovládat pomocí gest. Jeho prostřednictvím můžete jedním pohybem ruky např. přejít z jedné radiostanice na druhou nebo změnit systémové nastavení Vašeho vozu, jako je intenzita světla vnitřního osvětlení. Systém disponuje displejem s úhlopříčkou 9,2 palce (23,4 cm), na kterém mohou být přehledně zobrazovány navigační mapy ve 3D perspektivě. K jeho další výbavě patří osm reproduktorů, příjem rádiového vysílání v pásmu FM, CD přehrávač s podporou hudebních formátů MP3, AAC a WMA, dva sloty na SD karty, USB port a protokol bluetooth pro připojení mobilního telefonu.

Oba uvedené přístroje jsou vybavené anténní diverzitou, která zejména v oblastech s nízkou úrovní signálu přispívá k dobré kvalitě příjmu.

-

Dynaudio Excite

Aby kromě Vás seděl dokonale i každý tón

Jestliže si chcete užít nejjemnější nuance, přesné basy a křišťálově čisté výšky, měli byste se rozhodnout pro audiosystém "DYNAUDIO Excite" od dánského výrobce specializujícího se na hi-fi techniku, který zajistí posluchačský zážitek na té nejvyšší úrovni. Osm reproduktorů, které jsou vyladěné na prostorové podmínky interiéru vozu, subwoofer a desetikanálový digitální zesilovač s celkovým výkonem 400 wattů Vám zprostředkují při každé jízdě dokonalou hudbu.

Díky digitálnímu signálnímu procesoru (DSP), který řídí vyzařovací charakteristiku jednotlivých reproduktorů v závislosti na jejich umístění ve voze, vždy zažijete zvuk na každém sedadle tak, jako byste seděli v optimální poslechové pozici. Ať tedy preferujete hudbu rockovou, elektronickou nebo klasickou, ať posloucháte rádi hudbu hlasitou nebo tichou, po každé jízdě budete vystupovat uvolněnější, než jste byli na jejím začátku.

-

Car-Net Guide & Inform

Mobilní služby online Car-Net Guide & Inform jsou součástí výbavy na přání a lze je využívat pouze v kombinaci s navigačním systémem "Discover Media" nebo "Discover Pro".

Umožňují Vám využívat aktuální data z internetu. V reálném čase se tak například dozvíte, zda se někde vytvořila dopravní zácpa nebo na kterém parkovišti jsou volná místa. Díky službě Vyhledávání zvláštních cílů pak můžete mimo jiné objevit zajímavé cíle, jako např. hotely, restaurace nebo čerpací stanice.

Car-Net "App Connect"

Softwarové rozhraní Car-Net App-Connect podporuje tři inovativní technologie, které umožňují paralelní zobrazení displeje Vašeho chytrého mobilního telefonu na dotykové obrazovce systému infotainment - kromě Apple CarPlay™ také Android Auto™ od společnosti Google a MirrorLink.

-

Infotainment

Usnadní Vám komunikaci

Již Vám neunikne žádný telefonní hovor a přitom se můžete plně koncentrovat na situaci v dopravě. Pro pohodlné telefonování v průběhu jízdy jsou k dispozici dvě telefonní rozhraní. Obě zajišťují prostřednictvím procesoru na zpracování řeči, vysoce kvalitnímu mikrofonu ve stropě a reproduktorům vozu mimořádně dobrou kvalitu hovoru.

V provedení "Comfort" se Váš mobilní telefon spojuje s vnější anténou vozidla bezdrátově prostřednictvím indukční vazby v přihrádce ve střední loketní opěrce. Není tak již nutné pořizovat žádný držák mobilního telefonu.

V provedení "Business" mohou být i telefonní hovory započaté mimo automobil přenesené přes protokol bluetooth na hands free sadu ve voze, zatímco Vy máte telefon stále ve své kapse. Systém lze ovládat i pomocí hlasových pokynů, prostřednictvím multifunkčního volantu nebo přes displej infotainment systému. Zcela jednoduše a přesně tak, jak si přejete.

Asistenční systémy a bezpečnost

-

Systém kontroly odstupu "Front Assist" a adaptivní tempomat ACC

I v hustém provozu můžete zůstat uvolnění

ACC měří vzdálenost a rychlost vpředu jedoucích vozidel. Při jízdě v kolonách a dopravních zácpách a v kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG systém brzdí Váš Golf GTI až do úplného zastavení a během krátké chvíle automaticky opět pokračuje v jízdě. Systém v rámci daných možností udržuje bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozu, a to až do rychlosti 210 km/h.

Někdy nastane v silničním provozu nepředvídatelná situace, při které je nutné nouzově brzdit. V takovém případě může pomoci volitelný systém sledování odstupu "Front Assist", který Vás varuje v případě, že v rámci daných možností rozpozná kritickou situaci, při níž dojde k poklesu vzdálenosti od překážky před vozem. V takových kritických situacích Vás systém podporuje při brzdění nebo dokonce sám automaticky vozidlo brzdí s cílem snížit rychlost, při které dojde k nárazu.

Funkce City Brake může zasáhnout při jízdě nízkou rychlostí v městském provozu, zatímco systém rozpoznávání chodců dokáže v rámci daných možností například rozpoznat chodce, kteří náhle vstoupili do jízdní dráhy. Tento asistenční systém Vás varuje a pomáhá Vám při brzdění nebo automaticky brzdí vozidlo sám - vždy v rámci možností systému. V ideálním případě může kolizi zcela zabránit nebo alespoň zmírní její následky.

-

Asistent pro jízdu v koloně a "Emergency Assist"

Uvádí věci do pohybu, když vše okolo stojí téměř na místě

Asistent pro jízdu v koloně, který je součástí výbavy na přání, využívá osvědčené funkce, jako např. adaptivní tempomat ACC nebo asistenta pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist", a umožňuje tak komfortní popojíždění ve váznoucí dopravě. Váš Golf GTI "Performance" následuje vpředu jedoucí vozidlo a automaticky v rámci daných možností ovládá pedály plynu a brzdy. Současně přitom udržuje automobil v jízdním pruhu.

Systém "Emergency Assist", který je součástí výbavy na přání, se automaticky zapne v případě, že systém neregistruje žádnou aktivitu řidiče a ani po varování se nedostaví žádná jeho reakce. Systém se následně snaží prostřednictvím brzdného rázu, varovných tónů, varovného blikání a cyklického jemného natáčení volantu v rámci jízdního pruhu přimět řidiče k reakci a současně tím varuje spolujezdce i ostatní účastníky provozu. Jestliže se ani po všech těchto pokusech nedostaví adekvátní odezva řidiče, systém vozidlo kontrolovaným způsobem zastaví. V rámci daných možností tak lze zabránit nehodě.

-

Dynamic Light Assist

Dokonale osvětlená vozovka i v případě, že v protisměru jedou jiná vozidla

Byli jste již někdy oslněni dálkovými světly protijedoucího vozu? Vaše schopnost vidění je pak na krátkou dobu omezena, protože oči jsou vystaveny extrémní změně mezi jasným světlem a tmou.

Vy však díky volitelné dynamické regulaci dálkových světel " Dynamic Light Assist" již nemusíte myslet na jejich přepínání. Při úplné tmě a od rychlosti 60 km/h systém nejenom automaticky aktivuje dálková světla, ale v případě, že rozpozná protijedoucí vozidlo, je také v rámci možností systému částečně cloní.

Vy tak můžete jet s trvale zapnutými dálkovými světly a vždy máte zajištěno to nejlepší možné osvětlení vozovky.

Vše zajišťuje kamera umístěná v uchycení vnitřního zpětného zrcátka, která rozpoznává světla vpředu jedoucích i protijedoucích automobilů a tyto informace předává do systému. Ten následně prostřednictvím maskovací funkce světlometů na příslušném místě cloní vyzařovaný světelný kužel.

-

Blind spot sensor

Váš Golf GTI Vám pomůže při změně jízdního pruhu i při couvání z řady stojících vozidel

V případě, že se k Vám zezadu blíží jiné vozidlo a Vy ho nevidíte ve vnějším zpětném zrcátku ani ve vnitřním zrcátku pak se nachází v tzv. "mrtvém úhlu".

Před změnou jízdního pruhu Vám v takové situaci pomůže buď staré a osvědčené ohlédnutí se přes rameno, nebo volitelný systém "Blind Spot" senzor. Ten Vás varuje již od rychlosti 15 km/h prostřednictvím světelné signalizace z LED diod ve vnějším zpětném zrcátku Vašeho vozu Golf GTI. Zapnete-li i přesto směrovku, začne LED signalizace blikat zvýšenou intenzitou světla a varuje Vás tak před vozidlem, které se nachází v tzv. "mrtvém úhlu".

V kombinaci s asistentem pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist" může systém "Blind Spot" senzor v rámci možností systému varovat řidiče před změnou jízdního pruhu dokonce i prostřednictvím protipohybu řízení.

Asistent pro "vyparkování" podporuje řidiče v rámci daných možností při couvání z řady stojících vozidel. Systém prostřednictvím senzorů v zadním nárazníku monitoruje dopravu v příčném směru za automobilem. V případě, že se blíží jiné vozidlo, cyklista nebo chodec, zazní varovný signál a rozsvítí se varovné hlášení na displeji infotainment systému. Jestliže řidič na varování včas nereaguje, systém zabrzdí vozidlo a může tak zmírnit následky potenciální kolize nebo jí v optimálním případě zcela zabrání.

-

Active Info Display

Sledujte přesně ty informace, které chcete

Díky volitelnému digitálnímu panelu Active Info Display si můžete užívat všechny výhody kombinovaného přístroje na velkém barevném TFT displeji s úhlopříčkou 12,3 palců (31 cm).

Prostřednictvím různých informačních profilů můžete cíleně nastavit data s nejvyšší prioritou, která se na displeji kombinovaného přístroje zobrazí společně s klasickými ukazateli - otáčkoměrem, tachometrem a počítadlem kilometrů.

Informační profily zvolíte rychlým a nekomplikovaným způsobem pomocí multifunkčního volantu. Zcela podle potřeby tak můžete vyvolat např. detailní data o jízdě nebo si můžete na displej přidat optické zobrazení informací Vašich asistenčních systémů. Aktivní plocha displeje přitom může být využita ještě efektivnějším způsobem, protože mezi kruhovými ukazateli mohou být zobrazena další data.

V kombinaci s navigačním systémem "Discover Media" se pak můžete rozhodnout, zda chcete navigační mapu zobrazit na panelu Active Info Display nebo zda ji chcete mít klasicky na displeji přístroje. Navigační systém "Discover Pro" pak umožňuje paralelní zobrazení na obou displejích.

Technologie

-

Motor

Užijte si ještě více síly s naprostou kontrolou

Máte rádi úzké serpentiny? Pak je pro Vás Golf GTI "Performance" tou správnou volbou. Nad rámec sériové výbavy vozu Golf GTI disponuje uzávěrkou diferenciálu přední nápravy (VAQ), která při smyku Váš Golf GTI "Performance" stabilizuje. Vy si tak i při sportovním způsobu jízdy můžete užívat mimořádně dobrou kontrolu nad vozem.
A to ještě není všechno: Impozantní výkon 180 kW (245 k) umožňuje vozu Golf GTI "Performance" sprint z 0 na 100 km/h za 6,2 sekundy a jeho maximální rychlost dosahuje hodnoty 250 km/h (limitováno omezovačem). Jeho brzdy jsou dimenzovány na vysoký brzdný výkon a na předních kolech jsou vybavené brzdovými kotouči o průměru 340 mm, jejichž velikost vynikne i díky červeně lakovaným brzdovým třmenům s nápisem "GTI".

-

Sportovní podvozek

Zvolte si to nejsportovnější spojení mezi automobilem a vozovkou

K tomu, abyste si mohli užívat čistou radost z jízdy, byla karoserie vozu Golf GTI snížena o 15 mm a sportovní podvozek byl doplněn mimořádně tuhým nastavením pružin, tlumičů a stabilizátorů.

Výsledek pak pocítíte zejména při sportovním způsobu jízdy, kdy např. při jízdě v zatáčkách podstatně zlepšuje ovládání vozu a zajišťuje Vám bezprostřední pocity z jízdy. Vy díky tomu můžete maximálním způsobem využít výkon motoru a přitom si nad vozem udržet plnou kontrolu.

-

Progresivní řízená

Jízda v zatáčkách Vám přinese ještě více zábavy

Koho by napadlo, že jazykolam "uzávěrka diferenciálu přední nápravy" může vyvolat široký úsměv? U vozu Golf GTI "Performance" však tomu tak je. Přitom právě u tohoto modelu tato sériová výbava zajistí ještě větší dynamiku, lepší držení vozu ve stopě, a zejména větší pocit jistoty při každém průjezdu zatáčkou. Není tedy divu, že již zahlédnutí zatáčky je důvodem k radostnému úsměvu. Při jízdě serpentinami Vás navíc podporuje sofistikované progresivní řízení, které zajišťuje vysokou míru kontroly i komfortu. Progresivní převodový poměr řízení zvyšuje díky bezprostřední odezvě na natočení volantu jízdní dynamiku. Přínosem je i při každodenních jízdách, kdy citelně usnadňuje řízení - například při parkování.

VW Golf GTI Performance - Stránky WikipediaVW Golf GTI Performance - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv golf, wolkswagen golf, wolksvagen golf