Volkswagen Golf GTE

-

TENTO MODEL JIŽ NENÍ V NABÍDCE, PODÍVEJTE SE NA AKTUÁLNÍ MODEL VOLKSWAGEN GOLF GTE.

Volkswagen Golf GTE
Volkswagen Golf GTE
Volkswagen Golf GTE
Volkswagen Golf GTE
Volkswagen Golf GTE
Volkswagen Golf GTE
previous arrow
next arrow
Slider

  • Cena vozu od: ---
  • Výkon: 150 kW
  • Spotřeba: 12 kWh/100km

1. Základní charakteristika modelu

Volkswagen Golf GTE - nové pojetí rychlosti

Estetické ztělesnění výkonu. Jeho hospodárný charakter na první pohled určitě nepoznáte, protože uvidíte především výrazné designové prvky, které zcela jasně vypovídají o sportovních ambicích Golfu GTE.

2. Design karosérie a interiéru

Exteriér

Radost z jízdy je již předprogramovaná: Maximální výkon vozu Golf GTE je 150 kW (204 k). Této působivé hodnoty dosahuje díky své efektivní technologii Plug-In Hybrid.

-

Exteriér

Ve voze Golf GTE zapůsobíte sportovním a elegantním dojmem.

Golf GTE je Plug-In Hybrid, který v sobě skrývá nejenom velký temperament, ale je také extrémně elegantní. Jeho dynamický charakter demonstrují ladné tahy čelní partie, stejně jako sportovní tvary zádě. Čelní partie nového vozu Golf GTE s uzavřenou mřížkou chladiče a modrou ozdobnou lištou je symbolem aerodynamiky a progresivity. Modrá linie, která má své pokračování v dynamicky tvarovaných LED světlometech, vede až k emblému Volkswagen, za kterým je integrován připojovací konektor pro nabíjení baterie. LED světla pro denní svícení v progresivním tvaru písmene "C", která jsou zakomponována v nárazníku, zaujmou jak svými komponenty tvořenými LED diodami, tak nízkou pravděpodobností poruchy a nízkou spotřebou energie. Při pohledu z boku upoutají pozornost výrazné boční prahy, které navozují dojem, jakoby Golf GTE spočíval těsně nad povrchem vozovky. Výrazná zadní partie působí samozřejmě také velmi sportovním dojmem. Zadní spoiler je lakovaný v barvě vozu a na spodní straně je lakovaný černou barvou s leštěným povrchem. Dvojité chromované koncovky výfuku jsou umístěné na levé straně pod difuzorem, který díky svému sportovnímu designu harmonicky ladí s robustním nárazníkem, s nímž tvoří dynamický celek. Tmavě červená zadní světla, která využívají LED technologii, jsou pak elegantně zakomponována v zadní partii vozu a v případě použití zazáří svým dominantním světlem. Působivý dojem vozu pak završuje logo Volkswagen s modrým lemem, které je umístěné centrálně mezi zadními světly.

-

Světla

Pro osvětlení vozovky je využita efektivní technologie.

Úspora energie je součástí koncepce vozu Golf GTE. Její součástí je také inovativní LED technologie, jež je použita ve všech světlech vozu a která se kromě nízké spotřeby energie vyznačuje rovněž vysokou svítivostí. LED dioda (Light Emitting Diode) je geniální vynález, bez kterého si moderní technologie lze jen stěží představit. V porovnání s konvenčními žárovkami, v nichž se velká část energie promění na teplo a jen malá část na světlo, jsou LED diody skutečným energetickým zázrakem. Jejich další výhodou je dlouhá životnost a nízká pravděpodobnost poruchy. Ve voze Golf GTE jsou LED diody použity mnoha různými způsoby, zejména však v předních světlometech a zadních světlech. LED světlomety vyzařují světlo, které je příjemné pro oči a jehož spektrální charakteristika je podobná spektru světla denního; současně zajišťují dobré osvětlení vozovky. Světla pro denní svícení, která jsou uspořádaná v charakteristickém tvaru písmene "C", zlepšují viditelnost vozu a nejsou tak jen pouhým designovým prvkem. To samé platí také o krásně tvarovaných zadních LED světlech.

-

Kola

Maratonec nebo sprinter? Nabídka kol Vám nabízí obojí.

Preferujete decentní vystupování nebo se raději prezentujete ve velkém stylu? Díky nabídce kol pro nový Golf GTE projevíte svůj individuální vkus - vždy však přijedete ve velkém stylu.Nabídka kol pro Golf GTE splní všechny nároky. Součástí sériové výbavy jsou šestnáctipalcová kola z lehké slitiny "Astana", která Vám zajistí suverénní projev při každodenních jízdách. Nabídka pro Golf GTE dále zahrnuje kola z lehké slitiny "Marseille", "Rio de Janeiro" a "Sevilla". Ať se rozhodnete pro kterákoli z nich, vždy zapůsobíte dynamickým a výrazným designem, velkým průměrem a nápadnými modrými brzdovými třmeny. Ani pro řidiče se sportovními ambicemi tak nezůstane žádné přání nesplněné.

Interiér

-

Interiér

Užijte si sportovní komfort na nejvyšší úrovni.

Interiér vozu Golf GTE zapůsobí svým sportovně elegantním designem, vysoce kvalitní výbavou a estetickými detaily se vzhledem, který je specifický pro model GTE. Atmosféra pohodlí v průběhu jízdy je již součástí sériové výbavy. Modré ozdobné švy na volantu, řadicí páce a kobercích představují elegantní akcenty nezaměnitelného sportovnímu designu interiéru vozu Golf GTE. Dynamický vzhled, jenž charakterizuje model GTE, dále umocňují ušlechtilé detaily, ke kterým patří např. hlavice řadicí páky s vzhledem hliníku s vsazenými modrými prvky a kryty pedálů z ušlechtilé oceli. Celkový obraz interiéru Vašeho vozu Golf GTE pak harmonicky podtrhuje černé čalounění stropu, se kterým esteticky ladí černé dekory s hexagonální strukturou na vnitřním obložení dveří. K velmi příjemné atmosféře v interiéru Vašeho vozu Golf GTE přispívá při nočních jízdách také modré osvětlení "Ambiente". Jeho součástí jsou decentně osvícená madla dveří, loketní opěrky a dekorační lišty předních dveří. K osvětlení prostoru pro nohy a jako zdroj světla ve čtecích lampičkách jsou použity LED diody. Intenzitu osvětlení je možné pohodlně regulovat pomocí centrálního displeje.

-

Telefonování

Vaše komunikace bude snazší.

Povídejte si, ale držte přitom, prosím, obě ruce na volantu. Ve voze Golf GTE máte na přání k dispozici dvě komfortní telefonní rozhraní. Již Vám neunikne žádný telefonní hovor a přitom se můžete plně koncentrovat na situaci v dopravě. Pro pohodlné telefonování v průběhu jízdy jsou k dispozici dvě telefonní rozhraní. Obě zajišťují prostřednictvím procesoru na zpracování řeči, vysoce kvalitnímu mikrofonu ve stropě a reproduktorům vozu mimořádně dobrou kvalitu hovoru. A díky propojení s vnější anténou vozu zajišťují optimální příjem i v místech s velmi nízkou úrovní signálu mobilní sítě. V provedení "Comfort" se Váš mobilní telefon spojuje s vnější anténou vozidla bezdrátově prostřednictvím indukční vazby v přihrádce ve střední loketní opěrce. Není tak již nutné pořizovat žádný držák mobilního telefonu. V provedení "Business" mohou být i telefonní hovory započaté mimo automobil přenesené přes protokol bluetooth na hands free sadu ve voze, zatímco Vy přitom můžete mít telefon stále ve své kapse. Systém lze ovládat i pomocí hlasových pokynů, prostřednictvím multifunkčního volantu nebo přes displej infotainment systému. Zcela jednoduše a přesně tak, jak si přejete.

-

Výbava v kůži

Interiér Vašeho vozu se promění na obývací pokoj

Vytvořte si svou vlastní komfortní zónu. Volitelná výbava ve vysoce kvalitní a jemné kůži "Vienna" zahrnuje komfortní sedadla pro řidiče i spolujezdce a v interiéru vozu vytváří prostředí na úrovni prémiové třídy.Vytvořte si svou vlastní komfortní zónu. Volitelná výbava ve vysoce kvalitní a jemné kůži "Vienna" zahrnuje komfortní sedadla pro řidiče i spolujezdce a v interiéru vozu vytváří prostředí na úrovni prémiové třídy.

-

Navigační systémy

Zajistí, abyste do cíle dojeli v dobré náladě.

Dva volitelné navigační systémy Vám nabízejí množství inovativních funkcí a díky tomu nenechají žádné přání nesplněné. Vy si tak budete moci užívat zábavu na prvotřídní úrovni a přitom pojedete jistě ke svému cíli. Pro nový Golf GTE můžete zvolit jeden ze dvou nabízených navigačních systémů. Systém "Discover Media" je vybaven barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 20,3 cm (8 palců), příjmem rádiového vysílání v pásmu FM, CD přehrávačem, dvěma sloty na SD karty, multimediálním rozhraním AUX-IN, USB porty, protokolem bluetooth pro připojení mobilního telefonu a osmi reproduktory. Data navigačních map lze bezplatně aktualizovat. Pro ty, kteří chtějí ještě něco navíc, je pak určen navigační systém "Discover Pro", který lze inovativním způsobem ovládat pomocí gest. Jeho prostřednictvím můžete jedním pohybem ruky např. přejít z jedné radiostanice na druhou nebo změnit systémové nastavení Vašeho vozu, jako je intenzita světla vnitřního osvětlení. Systém disponuje displejem s úhlopříčkou 23,4 cm (9,2 palce), na kterém mohou být přehledně zobrazovány navigační mapy ve 3D perspektivě. K jeho další výbavě patří osm reproduktorů, příjem rádiového vysílání v pásmu FM, CD přehrávač s podporou hudebních formátů MP3, AAC a WMA, dva sloty na SD karty, multimediální rozhraní AUX-IN, USB porty a protokol bluetooth pro připojení mobilního telefonu. Oba přístroje jsou vybaveny anténní diverzitou, která zajišťuje dobrý příjem i v místech s nízkou kvalitou signálu.

-

GTE Sound

Váš Golf GTE je nejen zdrojem radosti. Radost vyvolá i svým zvukem.

Kdo říká, že hybridní automobil musí jezdit potichu? Stiskněte tlačítko GTE a přesvědčte se o dalším protikladu. Potěšení pro sluch. Máte-li rádi sportovní automobily, pak Vás zcela jistě potěší typický zvuk silného motoru. Golf GTE přináší na silnici výkon v ryzí podobě.A abyste jej mohli zvýraznit také akusticky, bylo speciálně pro Vás vytvořeno tlačítko GTE. Po jeho aktivaci zazní při každém dotyku plynového pedálu působivý zvuk motoru. Ať právě jedete na sotva slyšitelný elektrický pohon, nebo motor TSI vyvíjí svůj maximální výkon, zvukový doprovod Vám udělá radost v každém případě.

-

Rádio

Když chcete, můžete jej používat i pro poslech rádia.

Ve Vašem voze Golf GTE si sami určíte, co budete poslouchat. K sériové výbavě patří rádio "Composition Media" s kvalitními reproduktory, intuitivním ovládáním a mnoha možnostmi připojení.Jste připraveni na koncert na přání? Rádio "Composition Media", které je součástí sériové výbavy, má barevný dotykový displej s úhlopříčkou 20,3 cm (8 palců), který zprostředkovává reprodukci hudby ve formátech MP3 a WMA. Rádio umožňuje příjem rozhlasového vysílání v pásmu FM, dokáže číst SD karty, disponuje čtyřmi vysoce kvalitními reproduktory a multimediálním rozhraním AUX-IN pro připojení externích zdrojů hudby. Navíc je vybavené USB portem a protokolem bluetooth pro připojení mobilního telefonu. K jeho vlastnostem patří také anténní diverzita, která zajišťuje dobrý příjem i v místech s nízkou kvalitou signálu.

5. Asistenční systémy a bezpečnost

Asistenční systémy

-

Active Info Display

Vyvolejte si jen ty informace, které potřebujete.

Analogový tachometr je věcí minulosti. Na přání se místo klasických kruhových ukazatelů s vysokými lemy můžete rozhodnout pro digitální panel s vysokým rozlišením. Inovativní kombinovaný přístroj Active Info Display Vám kromě rychlosti a ukazatele stavu paliva zprostředkuje i spoustu dalších informací. Díky sériovému digitálnímu panelu Active Info Display si můžete užívat všechny výhody kombinovaného přístroje na velkém barevném TFT displeji s úhlopříčkou 31 cm (12,3 palců). Prostřednictvím různých informačních profilů můžete cíleně nastavit data s nejvyšší prioritou, která se na displeji kombinovaného přístroje zobrazí společně s klasickými ukazateli - otáčkoměrem, tachometrem a počítadlem kilometrů. Informační profily zvolíte rychlým a nekomplikovaným způsobem pomocí multifunkčního volantu v kůži. Zcela podle potřeby tak můžete vyvolat např. detailní data o jízdě nebo si můžete na displej přidat optické zobrazení informací Vašich asistenčních systémů. Aktivní plocha displeje přitom může být využita ještě efektivnějším způsobem, protože mezi kruhovými ukazateli mohou být zobrazena další data.

-

Front Assist a ACC

I v hustém provozu můžete zůstat uvolnění

Díky adaptivnímu tempomatu ACC můžete cestovat pohodlnějším způsobem. Systém kontroly odstupu "Front Assist", který je doplněn funkcí nouzového brzdění City a rozpoznáváním chodců, je od linie Highline součástí sériové výbavy.

V silničním provozu je uklidňující, když máte dostatečný odstup od vozidla, které jede před Vámi. Adaptivní tempomat, který je od linie Highline součástí sériové výbavy, Vám přitom pomáhá.

ACC měří vzdálenost a rychlost vpředu jedoucích vozidel. Při jízdě v kolonách a dopravních zácpách a v kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG systém brzdí Váš Golf Variant až do úplného zastavení a během krátké chvíle automaticky opět pokračuje v jízdě. Systém v rámci daných možností udržuje bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozu, a to až do rychlosti 210 km/h. Někdy nastane v silničním provozu nepředvídatelná situace, při které je nutné nouzově brzdit. V takovém případě může pomoci systém sledování odstupu, který je součástí výbavy na přání. "Front Assist" Vás varuje v případě, že v rámci daných možností rozpozná kritickou situaci, při níž dojde k poklesu vzdálenosti od překážky před vozem. V takových kritických situacích Vás systém podporuje při brzdění nebo dokonce sám automaticky vozidlo brzdí s cílem snížit rychlost, při které dojde k nárazu.

Funkce nouzového brzdění může zasáhnout při jízdě nízkou rychlostí v městském provozu, zatímco systém sledování chodců dokáže v rámci daných možností například rozpoznat chodce, kteří náhle vstoupili do jízdní dráhy. Tento asistenční systém Vás varuje a pomáhá Vám při brzdění nebo automaticky brzdí vozidlo sám - vždy v rámci možností systému. V ideálním případě může kolizi zcela zabránit nebo alespoň zmírní její následky.

-

Asistent pro jízdu v koloně a systém "Emergency Assist"

Uvádí věci do pohybu, když vše okolo stojí téměř na místě

Volitelný asistent pro jízdu v koloně Vám pomáhá při psychicky náročném popojíždění v dopravní zácpě a eliminuje riziko nehod, které jsou typické pro jízdu ve váznoucí dopravě. Volitelný systém "Emergency Assist" může rozpoznat, zda řidič již není dále schopen řídit automobil, a převezme částečnou kontrolu nad vozem.

Asistent pro jízdu v koloně, který je součástí výbavy na přání, využívá osvědčené funkce, jako např. adaptivní tempomat ACC nebo asistenta pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist", a umožňuje tak komfortní popojíždění ve váznoucí dopravě. Váš Golf Variant následuje vpředu jedoucí vozidlo a automaticky v rámci daných možností ovládá pedály plynu a brzdy. Současně přitom udržuje automobil v jízdním pruhu.

Systém "Emergency Assist", který je součástí výbavy na přání, se automaticky zapne v případě, že systém neregistruje žádnou aktivitu řidiče a ani po varování se nedostaví žádná jeho reakce. Systém se následně snaží prostřednictvím brzdného rázu, varovných tónů, varovného blikání a cyklického jemného natáčení volantu v rámci jízdního pruhu přimět řidiče k reakci a současně tím varuje spolujezdce i ostatní účastníky provozu. Jestliže se ani po všech těchto pokusech nedostaví adekvátní odezva řidiče, systém vozidlo kontrolovaným způsobem zastaví. V rámci daných možností tak lze zabránit nehodě.Asistent pro jízdu v koloně i systém "Emergency Assist" jsou součástí paketu asistenčních systémů.

-

Park Assist

Parkování může být velmi snadné.

Spoléháte se při parkování pouze na své schopnosti? Volitelný parkovací asistent "Park Assist" Vás zbaví hledání vhodného parkovacího místa - pomocí ultrazvukových senzorů totiž může zjistit, zda se Váš Golf GTE vejde do parkovací mezery. Při vlastním parkování za Vás pak přebírá ovládání volantu. K tomu, aby parkovací asistent "Park Assist" navedl Váš Golf GTE do parkovací mezery, stačí, když její délka je pouze o 80 cm větší než délka vozu. To, zda parkovací místo splňuje tuto podmínku, navíc dokáže i sám zjistit - při jízdě podél řady stojících vozidel rychlostí do 40 km/h. Systém Vás však podporuje nejenom při couvání do podélných parkovacích míst, ale také při zajíždění do parkovacích míst popředu, a to jak do příčných, tak i podélných - například v podzemních garážích, kde je velmi málo místa. Vy při manévrování ovládáte pouze pedály plynu a brzdy, asistent přitom navádí Váš vůz po ideální dráze do parkovací mezery - z podélných parkovacích míst navíc dokáže také samostatně vyjet. Prostřednictvím uchopení volantu, vyřazením rychlosti nebo stisknutím tlačítka "Park Assist" pak můžete kdykoli opětovně převzít kontrolu nad vozem nebo činnost asistenta ukončit.

-

Blind spot sensor

Váš Golf Alltrack Vám pomůže při změně jízdního pruhu i při couvání z řady stojících vozidel.

Volitelný "Blind Spot" senzor s asistentem pro "vyparkování" Vás při změně jízdního pruhu varuje v rámci možností systému před automobily v tzv. "mrtvém úhlu". Při couvání z parkovacího místa sleduje prostor po stranách a za Vaším automobilem.

Technologie

-

Mód GTE

GTE mód se aktivuje pomocí stisku tlačítka. Současně se tím rozzáří úsměv na Vaší tváři.

Speciální tlačítko: Prostý stisk tlačítka GTE ve Vašem voze Golf GTE zajistí, že budete mít okamžitě k dispozici maximální výkon. A současně Vám zajistí také maximální radost z jízdy.Nikdo nemá k dispozici tlačítko, které by mu zajistilo dobrou náladu. Vy však ano. Ať pojedete na pohon čistě elektrický, nebo k pohonu vozu budete využívat kombinaci elektromotoru a spalovacího motoru, volbu režimu zajistíte prostřednictvím stisku tlačítka. Po zvolení módu GTE je kombinována síla obou motorů, což zajistí mimořádně vysoký krouticí moment. V tomto módu, pro který se používá termín "Boost", pracuje elektromotor a benzinový TSI motor s přímým vstřikováním společně - přesvědčivým důkazem toho je také typický zvuk motoru, který lze vnímat po aktivaci GTE módu. A nezřídka je také doprovázen hlasitými projevy radosti řidiče.

-

Car-Net Guide & Inform

Při svých cestách bude mít vždy aktuální informace

Díky službám Car-Net "Guide & Inform" najdete zajímavé cíle ve Vašem okolí, parkovací místa v blízkosti Vaší aktuální polohy nebo nejbližší čerpací stanice. Získáte také informace o dopravních zácpách a možnostech, jak je objet, nebo zprávy přímo z internetu. Díky systému Car-Net lze využívat výhody internetu v automobilu. Vy tak budete mít stálý přehled o aktuální situaci v dopravě, můžete využívat aplikace ve Vašem chytrém mobilním telefonu nebo můžete být ve spojení se zákaznickým centrem Volkswagen. Car-Net toho však nabízí ještě více: Služby Car-Net "Guide & Inform"1) využívají aktuální data z internetu. Vy se tak například velmi rychle dozvíte, zda se někde vytvořila dopravní zácpa nebo můžete vyhledat zvláštní cíle, jako jsou hotely, restaurace nebo čerpací stanice. Softwarové rozhraní Car-Net App-Connect umožňuje připojit Váš chytrý mobilní telefon k infotainment systému a prostřednictvím jeho dotykového displeje pak ovládat vybrané aplikace běžící na Vašem mobilu. Volitelné služby Car-Net "Security & Service" zajišťují mimo jiné službu volání v případě nehody.

-

Řízení procesu nabíjení baterie

Na jedno nabití baterie dojedete dále, než si myslíte.

Proč tankovat benzin, když je elektřina výhodnější? Model Plug-In Hybrid Vám dává možnost nabíjet baterii elektromotoru z externího zdroje elektrické energie. Energie uložená v lithium-ion baterii umožňuje dojezd na čistě elektrický pohon až do vzdálenosti 50 km.Ušetřete si cestu k čerpací stanici. Baterii elektromotoru můžete velmi snadno nabít doma z běžné elektrické zásuvky. Nejpozději po 3 hodinách a 45 minutách je kapalinou chlazená lithium-ion baterie nabita na plnou kapacitu. V případě, že k nabíjení využijete veřejnou nabíjecí stanici se střídavým proudem, nebo tzv. wallbox (lze získat na přání), zkrátíte dobu nabíjení dokonce až na 2 hodiny a 15 minut. Bez ohledu na to, jakým způsob nabíjení zvolíte, dojezdová vzdálenost s plně nabitou baterií je až 50 km - v závislosti na způsobu jízdy a spotřebě elektřiny palubních spotřebičů jako např. světel nebo klimatizace. V případě, že je energie použitá pro nabíjení získána 100% z obnovitelných zdrojů, budou Vaše jízdy nejenom cenově velmi výhodné, ale zejména zcela bez emisí, a to každý den.

-

Motory

Týmová práce

Model Golf GTE v sobě spojuje to nejlepší z obou světů: jeho téměř nehlučný elektromotor se úžasně doplňuje s inovativním benzínovým motorem 1.4 TSI s přímým vstřikováním a s výkonem 110 kW (150 koní), který představuje standardní BlueMotion technologii typickou svou působivou dynamikou a nízkou spotřebou paliva. Při zapojení obou motorů naráz dosáhne vůz na systémový výkon 150 kW (204 koní), přičemž se může pochlubit impozantním max. točivým momentem 350 Nm. Z 0 na 100 km/h zrychlí Golf GTE během pouhých 7,6 vteřin a může pokračovat až do maximální rychlosti 222 km/h. Že tento sportovní jízdní zážitek nemusí jít nutně na vrub životního prostředí dokazuje spotřeba paliva modelu Golf GTE, která v kombinovaném provozu činí pouhých 1,7 - 1,5 litrů a 12,4 - 11,4 kWh na 100 kilometrů. Emise CO2 dosahují při kombinovaném provozu 39 - 35 g/km. V elektrickém režimu, kdy nedochází k lokální produkci emisí, nabízí Golf GTE dojezd až 50 kilometrů. Celkový dojezd s využitím spalovacího motoru činí 939 kilometrů.

-

Výkon

Váš Golf GTE je spojením síly a efektivity.

Při jízdě ve městě využíváte pouze elektromotor, při předjíždění na silnici využijete motory oba a při cestování na dlouhé vzdálenosti zvyšuje motor TSI dojezdovou vzdálenost. Silný hybridní pohon kombinuje přeplňovaný benzinový motor s elektromotorem, který plynule zvyšuje své otáčky. Oba se přitom vyznačují dynamikou a hospodárností. Oba motory vozu Golf GTE mohou být optimálním způsobem využívány podle aktuální situace - buď každý zvlášť, nebo oba současně. Kromě tří intuitivně zřejmých provozních režimů hybridního pohonu je pro jízdu ve městě k dispozici pohon čistě elektricky - e-Mode, který umožňuje jízdu zcela bez emisí a bez rušivého hluku zejména městskými centry a obytnými čtvrtěmi s dojezdem až 50 km. Jeho elektromotor, jenž jezdí téměř neslyšitelně, doplňuje inovativní benzinový motor 1,4 l TSI s přímým vstřikováním a výkonem 110 kW (150 k), který při působivé jízdní dynamice má nízkou spotřebu paliva. Oba motory společně zrychlí Golf GTE z nuly na 100 km/h za 7,6 sekundy a krátkodobě umožňují dosažení maximální rychlosti 222 km/h. Maximální celkový výkon pohonného systému přitom dosahuje 150 kW (204 k) a krouticí moment má hodnotu impozantních 350 Nm. Dojezdová vzdálenost je pak až pozoruhodných 880 kilometrů. Potom, co se vrátíte domů, pouze jednoduše opět nabijete baterii elektromotoru z běžné domovní zásuvky. K nabití baterie na plnou kapacitu přitom potřebujete 3 hodiny a 45 minut. V případě, že k nabíjení využijete veřejnou nabíjecí stanici se střídavým proudem, nebo tzv. wallbox (lze získat na přání), zkrátíte dobu nabíjení dokonce až na 2 hodiny a 15 minut.


VW Golf GTE - Stránky WikipediaVW Golf GTE - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv golf, wolkswagen golf, wolksvagen golf