Volkswagen Golf 8 R Variant

Model: Golf
1 372 900 Kč

TENTO MODEL JIŽ NENÍ V NABÍDCE, PODÍVEJTE SE NA AKTUÁLNÍ MODELY VOLKSWAGEN GOLF.

Volkswagen Golf 8 R Variant
Volkswagen Golf 8 R Variant
Volkswagen Golf 8 R Variant
Volkswagen Golf 8 R Variant
Volkswagen Golf 8 R Variant
Volkswagen Golf 8 R Variant
Volkswagen Golf 8 R Variant
Volkswagen Golf 8 R Variant
Volkswagen Golf 8 R Variant
Volkswagen Golf 8 R Variant
previous arrow
next arrow
Slider

  • Cena vozu od: -
  • Výkon: 235 kW
  • Výkon: 320 k
  • Palivo: Benzin
  • Spotřeba: 7,8 - 8,4 l/100km

Základní charakteristika modelu

Více síly pro život

Ve voze Golf R Variant se posunete do nového světa - do světa nezávislosti. Tento model je vyvinutý pro všechny, kteří hledají svobodu a nenapodobitelnou radost z jízdy. Svrchovaný výkon a inteligentní inovace jsou téměř při každé jízdě příslibem pocitů štěstí, a to opakovaně, každý den.

Design exteriéru

Model: 147
-

Exteriér

Prostorný a dynamický: To je velmi silná kombinace

Nový Golf R Variant si svou identitu veze vždy s sebou. Charakteristické nárazníky a rozšířené boční prahy lakované v barvě vozu dokazují jeho originalitu. Modré lišty na mřížce chladiče a kryty vnějších zpětných zrcátek v matném chromu ve spojení s volitelným modrým lakem Lapiz specifickým pro model R umocňují jeho výjimečnost. Černý difuzor ve vysokém lesku v kombinaci se čtyřcestným sportovním výfukovým systémem se zdvojenými chromovanými koncovkami pak dotváří jedinečný obraz, který uvidí všichni, jež ho zahlédnou, když mizí směrem k horizontu.

Model: 147
-

Kola z lehké slitiny

Stylově ve směru k cílové šachovnici

Kola z lehké slitiny Vašeho vozu Golf R Variant jsou zárukou nadšení, a to jak v klidu, tak za jízdy, a dále tak umocňují sportovní vzhled automobilu.

Vašemu vozu Golf R Variant dodáte punc výjimečnosti přesně podle Vašeho vkusu: Golf R Variant je sériově vybaven 18" koly z lehké slitiny Jerez s černým leštěným povrchem. Přesto byste chtěli něco ještě exkluzivnějšího? Volitelně jsme pro Vás připravili následující kola, která mohou být na přání vybavena také sportovními pneumatikami:

  • 19" kola z lehké slitiny Adelaide lakovaná v černé barvě s leštěným povrchem
  • 19" kola z lehké slitiny Estoril lakovaná v černé barvě s broušeným povrchem
  • 19" kola z lehké slitiny Estoril lakovaná v černé barvě

Impozantní obraz modelu Golf R Variant umocňují také 18" brzdové kotouče vpředu a brzdové třmeny v modré barvě Lapiz.

Design interiéru

Model: 147
-

Interiér

Prostor pro život

Nejsilnější model Variant zaujme svým velkým vnitřní prostorem s objemem zavazadlového prostoru až 1 642 litrů. Sedadla Top-Sport s integrovanými hlavovými opěrkami s logy "R" na místech řidiče a spolujezdce zajišťují dobré držení těla i komfort. Potahová látka "R" je pak výjimečným haptickým zážitkem, který dále umocňuje radost z jízdy s mimořádným výkonem. Dekory se vzhledem karbonu jsou pak znakem atletického ducha modelu R, jež vytvářejí dokonalé pozadí pro vyhřívaný multifunkční sportovní volant. Ten je potažený kůží a je vybavený plochami dotykového ovládání, stejně jako pádly řazení, která jsou specifická pro model "R". Vítejte ve svém kokpitu závodního vozu, ve kterém je řidič v bezprostředním kontaktu s inovativními technologiemi.

Model: 147
-

Digital Cockpit Pro

Sportovní vnímání světa

Díky kombinovanému přístroji Digital Cockpit Pro můžete analogovou radost z jízdy vnímat digitálně. Všichni, kdo milují rychlost přitom pocítí čisté nadšení. Exkluzivní zobrazení R-View s horizontálním ukazatelem otáček dodává kabině řidiče charakter specifický pro R-modely. Světelné doporučení rychlostního stupně v módu manuálního řazení v jízdních profilech Special a Drift pak napovídá optimální rychlost, kterou byste měli aktuálně zařadit.

Asistenční systémy a bezpečnost

Model: 147
-

Adaptivní regulace podvozku DCC

Nastavte si podvozek tak, jak si přejete

Sami si určíte, zda chcete cestovat uvolněně nebo razantním způsobem. Díky nastavení volitelné adaptivní regulace podvozku DCC je možné přizpůsobit podvozek automobilu Vašemu individuálnímu jízdnímu stylu i charakteru povrchu vozovky.

Preferujete sportovní nastavení Vašeho automobilu? Volba jízdního profilu doplněná o mód "Race", který byl speciálně vyvinutý pro Golf R Variant, Vám dává možnost přizpůsobit automobil aktuálním potřebám, a to naprosto jednoduchým způsobem - prostřednictvím stisku tlačítka nebo pomocí dotykového displeje infotainment systému. Výsledek Vás naprosto ohromí: tuhý podvozek, rychlá odezva plynového pedálu a rychlejší řazení převodových stupňů zajistí autentické pocity automobilového sportu.

Model: 147
-

Launch Control

Optimalizován pro krátké, dlouhé i závodní tratě

Na silnici je jako doma. Golf R Variant je zde zcela ve svém živlu. Nejlépe se však cítí na závodní trati.

Závodní dráha je jako stvořená pro Váš Golf R Variant. Toho si všimnete nejpozději v okamžiku, kdy zažijete dechberoucí zrychlení z klidu při "Launch-Control-Start", jaké byste očekávali pouze u sportovních vozů.

Exkluzivně u vozu Golf R Variant je možné vypnout elektronický stabilizační systém ESC. Jedete tak bez podpory elektroniky a budete mít nad Vaším vozem úplnou kontrolu.

Model: 147
-

Paket Performance

Ještě výkonnější, ještě nekompromisnější

S volitelnými vlastnostmi Performance od společnosti Volkswagen R můžete z Vašeho vozu Golf R Variant dostat ještě více vzrušující dynamiky.

Děrované brzdové kotouče se speciálním obložením vpředu a stříbrné plakety s logy na brzdových třmenech jsou součástí brzdového systému modelu R-Performance, který se maximálně uplatní zejména při sportovním způsobu jízdy. V kombinaci s volitelnými 19" palcovými koly z lehké slitiny "Pretoria" s hmotností pouhých 9,6 kg zapůsobí velmi sportovním dojmem - zejména s pneumatikami Semi-Slicks, které se dodávají na přání.

Po deaktivaci omezovače rychlosti na limitu 250 km/h můžete s Vaším vozem Golf R Variant dosáhnout maximální rychlosti až 263 km/h.

Technologie

Model: 147
-

Motor

Suverénním způsobem projevuje svou sílu na asfaltu silnice: Golf R Variant

Golf R Variant díky výkonu 221 kW (300 k), velkému krouticímu momentu a úžasnému zrychlení ukazuje, co se v něm skrývá.

Golf R Variant přináší na asfalt silnice ještě více koní a zapůsobí svým impozantním výkonem při startu: Z 0 na 100 km/h zrychlí za pouhých 4,9 sekundy.

Srdcem vozu Golf R Variant je motor TSI s technologií přeplňování. Kombinace přímého vstřikování paliva a inteligentního přeplňování, stejně jako nejvyšší krouticí moment 400 Nm zajistí v každém okamžiku výjimečné jízdní zážitky. Golf R Variant tak na asfaltu silnice prezentuje suverénním způsobem svou sílu a dechberoucí výkon.

Model: 147
-

4 Motion

Vždy budete mít zajištěnu optimální trakci

Nechcete se vzdát vynikající trakce ani na mokrém nebo nerovném povrchu vozovky? Díky pohonu všech kol 4MOTION, který je součástí výbavy na přání, je to možné téměř všude.

Stálý pohon všech kol 4MOTION rozděluje sílu motoru TSI podle aktuální potřeby na všechna čtyři kola. Lze tak spolehlivě zabránit protáčení i zablokování kol a Váš Golf R Variant tím získá spolehlivou trakci na téměř každém povrchu. V kombinaci se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG zrychluje Golf R Variant efektivně a bez přerušení přenosu hnací síly.

Model: 147
-

Sport HMI

Výkon Vašeho vozu budete mít stále pod kontrolou

Jaký je aktuální výkon pohonné jednotky? Jak velký je plnicí tlak? Teď máte o technice dokonalý přehled. Rozhraní "Sport Human Machine Interface" (HMI) Vám poskytuje informace o výkonu Vašeho vozu Golf R Variant.

Rozhraní "Sport Human Machine Interface" (HMI) Vám poskytuje detailní informace o technice a Vy tak můžete maximálně využít potenciál, který se skrývá ve Vašem voze Golf R Variant. Přímo na displeji infotainment systému ve středové konzole Vám ukazuje aktuální hodnoty týkající se motoru, jako je plnicí tlak, hodnotu aktuálního přetížení v násobcích G nebo okamžitý výkon. Na závodní dráze je pak pomocí laptimeru možné měřit dosažený čas na jedno kolo a také podélné i příčné zrychlení.

Model: 147
-

Tlačítko „R“

Adrenalin na stisknutí tlačítka

Do závodního Race módu se můžete přepnout přímo prostřednictvím tlačítka "R" na multifunkčním sportovním volantu nebo pomocí volby jízdního profilu. Váš Golf R Variant se tím promění na dynamického atleta, u kterého je na prvním místě čistá radost z jízdy.

Model: 147
-

Volba jízdního profilu

Definuje Váš styl

Jízdní profil Special byl speciálně navržen pro závodní okruh Nürburgring-Nordschleife. Pomocí individuálních úprav, jako je volitelná adaptivní regulace podvozku DCC, speciální naladění příčné dynamiky pomocí systému nastavení jízdní dynamiky a motoru, který je připraven pro nasazení na závodních tratích, stejně jako nastavení převodovky je nový Golf R Variant dokonale přizpůsoben výzvám, které na něj čekají na legendární závodní trati.

Jízdní profil Drift pak umožňuje okázalé driftování. Upravený stabilizační systém ESC a rozdělování síly pomocí technologie R-Performance Torque Vectoring pak na uzavřených závodních tratích promění Vaše tajné sny v realitu.

Technické údaje

Model: 147
-
Volkswagen Golf 8 R Variant - Technické údaje

VW Golf - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv golf, wolkswagen golf, wolksvagen golf