877 900 Kč
 • Cena vozu od: 877 900 Kč
 • Výkon: 180 kW
 • Spotřeba: 7,3 - 8,4 l/100km

Základní charakteristika modelu

Síla, ze které naskočí husí kůže

Rebel se vrací na silnici a znovu budí rozruch. Jeho řidičům přináší ještě větší radost z jízdy a ještě více okamžiků, při nichž naskakuje husí kůže.

Nový Golf GTI má mnoho atraktivních vlastností.

Design karosérie

-

Exteriér

Působí sportovně elegantním dojmem

Když přes čelní partii vozu probíhá červená linie a mřížka chladiče je tvořena hexagonální strukturou evokující včelí plástve, pak označení může být tvořenou pouze třemi písmeny: GTI. Subtilní LED světlomety, dynamický nárazník a rozšířené prahy dodávají tomuto legendárnímu modelu ještě výraznější vzhled. Na zádi pak určitě nesmí chybět střešní spoiler ani chromované koncovky výfuků. Vrcholem jedinečného vzhledu jsou pak LED zadní světla.

-

IQ.LIGHT

Highlight Vašeho vozu Golf GTE

Již sériová výbava vozu Golf GTI obsahuje LED světlomety, které jsou dynamickým způsobem protažené až do předních blatníků; dominantním detailem zadní partie jsou pak úzká LED zadní světla. Na přání může být Golf GTI vybaven světlomety IQ.Light LED Matrix s velkou svítivostí, které jsou vybavené dynamickou regulací dálkových světel Dynamic Light Assist. Součástí tohoto paketu jsou také dynamická směrová světla, která pomocí animovaného světelného pásu ukazují směr odbočení.

-

Kola

Stanete se centrem závistivých pohledů

Nic neumocní boční siluetu sportovního vozu tak výrazným způsobem, jako kola. Dynamická kola z lehké slitiny, která jsou součástí sériové i volitelné výbavy, působivě podtrhují sportovní charakter modelu Golf GTI.

-

Vnější ambientní osvětlení

Pozná Vás bezpečně a Vy jej najdete snadněji

Váš nový Golf GTI Vás pozdraví prostřednictvím vnějšího ambientního osvětlení: Po stisknutí tlačítka dálkového ovládání nebo po přiblížení k vozu, který je vybaven volitelným systémem Keyless Access se zabezpečením, se rozsvítí přední světlomety i zadní světla. Osvětleny jsou také prolisy pod madly dveří i modrý pás mezi světlomety. Váš Golf GTI Vás uvítá světelnou projekcí z vnějších zpětných zrcátek, která se promítá na vozovku.

-

LED mlhové světlomety

Skutečný highlight při špatném počasí

Mlha, husté sněžení nebo silný déšť? Díky LED mlhovým světlometům integrovaným v předním nárazníku nebude špatné počasí představovat žádný problém. LED mlhové světlomety jsou tvořené pěti hexagonálními buňkami. Stačí je jen rychle zapnout a Vaše vidění světa bude mnohem lepší. Váš Golf GTI bude navíc ještě výraznější.

Design interiéru

-

Interiér

Kompozice klidu

Všechny komponenty interiéru modelu GTI jsou navzájem dokonale sladěny a podtrhují jeho nezaměnitelný sportovní charakter. Počínaje pedály z ušlechtilé oceli, přes dekory a typické ozdobné švy, až po černé čalounění stropu. LED ambientní osvětlení pak zajistí světelné akcenty na těch správných místech. Na první pohled je také zřejmé, že kabina i středová konzole jsou navrženy v souladu s digitální budoucností. Dominantními prvky jsou zde displeje s vysokým rozlišením a většina funkcí, jako rádio, klimatizace nebo osvětlení se ovládá prostřednictvím dotyku a posuvníků. Stačí se jen dotknout.

-

Innovision Cockpit

Vše se Vám přizpůsobí

K sériově dodávaným digitálním budíkům Digital Cockpit Pro lze přiobjenat navigaci Discover Pro, čímž získáte komplexní přístrojovou desku Innovision Cockpit. Oba displeje s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm) a 10,25 palce (26,04 cm) pak tvoří jeden celek. Ve svém zorném poli tak v ještě přehlednější a detailnější podobě máte k dispozici kromě klasických přístrojů, jako otáčkoměr, tachometr nebo počítadlo kilometrů i další užitečná data. Na domovskou obrazovku dokonce můžete umístit Vaše oblíbené funkce, podobně jako na displej Vašeho chytrého mobilního telefonu.

Digitální panel Digital Cockpit Pro je pro Golf GTI součástí sériové výbavy.

-

Sedadla Top-Sport a výbava v kůži

Opřete se a relaxujte

Jedinečný styl modelu GTI se projevuje v každém detailu interiéru. Přední sedadla Top-Sport jsou čalouněna odolnými látkovými potahy v designu Scalepaper. Akcenty v modré barvě typické pro model GTI najdete nejenom na volantu, ale také na barevně sladěných textilních kobercích na předních místech.

Přejete si, aby interiér vozu byl ještě elegantnější? Pak se rozhodněte pro kvalitní výbavu v kůži Vienna, která vytvoří prostředí prémiové třídy. Perforovaná přírodní kůže v černé barvě zdobí zvýšené boky předních sedadel Top-Sport. Impozantní vzhled pak dále umocňují červené kontrastní švy typické pro model GTI.

-

Multifunkční sportovní volant v kůži s dotykovým ovládáním a pádly řazení

Intuitivnější dotyk

Klasická funkční tlačítka jsou ve voze Golf GTI z velké části nahrazena dotykovými plochami. Například klimatizace Climatronic se intuitivně ovládá prostřednictvím posuvníků a dotyku. Rovněž funkce ovládané pomocí dotykového multifunkčního sportovního volantu lze řídit pouhými dotyky prstů. V kombinaci s inteligentní navigací přes menu tak máte přístup k celé řadě funkcí. Každé zadání je pak potvrzeno zpětnou haptickou vazbou v podobě jemné vibrace.

-

Head-up displej

Technologie, díky níž můžete hledět dopředu

Sledujete dění v silničním provozu a současně máte ve svém zorném poli důležité informace o automobilu. To je velká výhoda volitelného Head-up displeje ve Vašem voze GTI. Část skla čelního okna se promění na projekční plochu, na kterou jsou promítány údaje o rychlosti, upozornění asistenčních systémů a pokyny navigačního systému. Zobrazené údaje jsou dobře čitelné i v protisvětle. A jestliže údaje již nepotřebujete, lze Head-up displej kdykoli vypnout.

-

Ambientní osvětlení

Uklidňující barvy, pohodlné cestování

Interiér vozu Golf GTI se ponoří do Vaší oblíbené barvy. Ambientní osvětlení vytvoří příjemnou atmosféru:

 • 30 barevných odstínů
 • palubní deska, středová konzola, přední a zadní dveře jsou vybaveny světelnou lištou.
 • zvolená barva je použita také pro podsvícení digitálních ukazatelů.

Konektivita

-

We Connect

Propojený se světem

Golf GTI Vám umožní přístup k digitálním službám se značkou Volkswagen: Na přání můžete mít od počátku zajištěno připojení k internetu a můžete využívat celou řadu služeb We Connect. Po jednorázové aktivaci a přihlášení pomocí Vašeho Volkswagen ID pak můžete velmi snadno a navíc bezplatně využívat inovativní služby online.

Služby We Connect zajistí, že každý den strávený za volantem pro Vás bude nejenom příjemnější, ale také komfortnější. Služby We Connect Vám umožňují přístup k celé řadě důležitých informací o vozidle a díky volání v případě poruchy, online alarmu nebo plánování termínu servisní prohlídky Vám zajistí příjemný komfort. Váš chytrý mobilní telefon navíc můžete využívat jako mobilní klíč od vozu a jeho prostřednictvím můžete Váš Golf GTI odemknout a nastartovat, aniž byste museli hledat klíč od vozu.

Aplikace We Connect pro Váš chytrý mobilní telefon Vám pak v případě, že právě nesedíte ve voze, zajistí trvalý přehled o Vašem voze Golf GTI: Můžete například zkontrolovat aktuální dojezdovou vzdálenost nebo zda jsou zavřené všechny dveře a okna.

-

We Connect Plus

Vysokorychlostní pruh na digitální dálnici

Celý svět digitálních služeb Volkswagen posouvá konektivitu vozu Golf GTI na vyšší úroveň: Volitelné služby We Connect Plus nabízejí další inteligentní technologie, jako je streamování médií, internetové rádio nebo využití Vašeho chytrého mobilního telefonu jako dálkového ovládání pro celou řadu funkcí vozu. Zajistí tak ještě větší komfort a více zábavy.

Inteligentní navigace Vám v reálném čase zajistí aktuální informace o situaci v dopravě a aktualizuje trasu jízdy nebo Vás varuje před dopravními komplikacemi. Online výpočet trasy jízdy Vám pak umožňuje flexibilně reagovat na měnící se podmínky a vyhledá tu nejlepší možnou trasu. Aktualizace navigačních map online se postará o to, aby data navigačních map byla vždy aktuální. A díky aktualizaci dat z internetu budete mít k dispozici také nejaktuálnější informace o cenách u čerpacích stanic nebo volných parkovacích místech v parkovacích domech i na veřejných parkovištích, které Vám zajistí ještě větší komfort.

-

Bezdrátové rozhraní App-Connect

Infotainment a zábava pro každou příležitost

Volitelné softwarové rozhraní App-Connect umožňuje komfortní využívání aplikací a dat z Vašeho chytrého mobilního telefonu. Vybrané aplikace a datové soubory jsou přes rozhraní App-Connect přeneseny do Vašeho zorného pole na displej infotainment systému, jehož prostřednictvím je lze pohodlně ovládat. Lze tak velmi snadno přistupovat k hudbě, zprávám, mapám nebo audioknihám. Volkswagen přes rozhraní App-Connect podporuje tři komunikační standardy pro připojení chytrého mobilního telefonu k infotainment systému - Apple CarPlay™, Android Auto™ od společnosti Google a MirrorLink®. Využití rozhraní CarPlay™ je pak díky možnosti bezdrátového připojení velmi pohodlné. Bezdrátové připojení je možné v kombinaci s navigačními systémy Discover Media nebo Discover Pro.

-

Hlasové ovládání

Čeká na Vaše pokyny

Chcete ve Vašem voze Golf GTI poslouchat jinou rozhlasovou stanici, někomu zatelefonovat, snížit nastavenou teplotu klimatizace nebo změnit trasu jízdy? Díky volitelnému hlasovému ovládání to nyní můžete udělat velmi snadno, a to přirozeným způsobem bez použití speciálních povelů. Ještě lépe pak Golf GTI porozumí, když použijete hlasové ovládání online, které je součástí paketu služeb We Connect Plus: rozpoznávání přirozené řeči je v tomto případě ještě lepší a intuitivnější.

-

Sound systém Harman Kardon

Měli byste si ho poslechnout

Ten správný hudební doprovod na Vašich cestách. Volitelný sound systém Harman Kardon byl navržen odborníky na reprodukci zvuku ze stejnojmenné společnosti a byl speciálně vyladěn pro interiér vozu Golf GTI. Vy tak můžete očekávat vyvážené výšky i hloubky a k tomu navíc i precizní podání basů. Součástí výbavy sound systému je:

 • 8 reproduktorů
 • subwoofer
 • centrální reproduktor
 • 12kanálový zesilovač
 • celkový výkon 480 wattů
-

Bezdrátové nabíjení telefonu

Držte ruce na volantu a nabíjecí kabel nechte doma

Nastoupíte do vozu a svůj chytrý mobilní telefon umístíte do nabíjecí přihrádky. Jeho baterie se začne nabíjet a telefon se bezdrátově* připojí k Vašemu vozu GTI. Díky integrovanému telefonnímu rozhraní Comfort pak můžete komfortním způsobem a bez časového omezení telefonovat svým přátelům, rodině nebo řešit pracovní záležitosti.

*Platí pro mobilní telefony s podporou indukčního nabíjení.

Výbavové stupně

0 Kč
Volkswagen Golf 8 GTI

Volkswagen Golf 8 GTI

 • Cena od: 877 900 Kč
 • Výkon motoru: 180 kW
 • Výkon motoru: 245 k
 • Převodovka: Manuální / Automatická
 • Palivo: Benzin
 • Spotřeba paliva: 7,3 - 8,4 l/100 km
 • Emise CO₂: 166 - 190 g/km

Sériová výbava obsahuje navíc oproti linii Style:

 • 17“ kola Richmond
 • Sportovní podvozek
 • Progresivní řízení
 • Mlhové světlomety
 • Červená GTI linka v masce vozu
 • Sportovní zadní difuzor
 • Chromová hlavice řadicí páky a chromované pedály
 • Sportovní sedadla s nedělenou hlavovou opěrkou
 • Potahy sedadel v typickém GTI kárování s červenými detaily
 • Multifunkční sportovní GTI volant s dotykovým ovládáním a intergovaným tlačítkem pro Travel Assist

Asistenční systémy a bezpečnost

-

Car2X

Dokáže rozpoznat, co by mohlo přijít

Vozidla, která spolu v silničním provozu navzájem komunikují, mohou zajistit větší bezpečnost na silnicích. Díky této komunikaci se také sníží riziko vytvoření dopravní kalamity a budou k dispozici varování před lokálními nebezpečnými místy. Díky sériovým varováním před nebezpečím bude mít řidič k dispozici užitečné informace, jako je například varování před uzavírkami na silnicích nebo informace o vozidlech pro zvláštní účely. Komunikace pracuje s technologií Car2X přes wifi (pWLAN).

Volitelný adaptivní tempomat ACC s technologií Car2X poskytuje řidiči spoustu užitečných informací a díky nepřetržité výměně dat přes wifi (pWLAN) může v rámci daných možností aktivně zasáhnout v nouzové situaci - například při příjezdu ke konci stojící kolony vozů.

-

Travel Assist

Udržuje Vás v jízdním pruhu

Sériové dodávaný Travel Assist je velmi užitečný asistenční systém, který po stisknutí tlačítka zajistí v monotónních a únavných situacích jízdní komfort* na vysoké úrovni:

 • Zejména při jízdě po dálnicích systém Travel Assist udržuje Váš vůz v jízdním pruhu, udržuje nastavenou rychlost a současně přitom bere v úvahu i odstup od vpředu jedoucích vozidel. V kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG pak systém zajistí i popojíždění vozu ve váznoucí dopravě a Vy tak můžete zůstat zcela uvolnění.
 • V kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG pak systém zajistí i popojíždění vozu ve váznoucí dopravě a Vy tak můžete zůstat zcela uvolnění.

Technologie

-

Elektronická uzávěrka diferenciálu XDS+

Jízda v zatáčkách Vám přinese ještě více radosti

Koho by napadlo, že jazykolam "uzávěrka diferenciálu přední nápravy XDS+" může vyvolat široký úsměv? U vozu Golf GTI však tomu tak je. Právě u tohoto modelu tato sériová výbava zajistí ještě lepší držení vozu ve stopě a tím větší pocit jistoty při každém průjezdu zatáčkou. Při jízdě serpentinami je přední kolo na vnitřní straně zatáčky přibrzďováno přesně dávkovaným brzdným tlakem a je tím zamezeno jeho protáčení. Jízda tak může být ještě sportovnější, rychlejší a přesnější. Není proto divu, že již zahlédnutí zatáčky je důvodem k radostnému úsměvu.

-

Dvouspojková převodovka DSG

Ušetřete si řazení, ne však radost z jízdy

Nastupte si a sešlápněte plynový pedál. Dvouspojková převodovka DSG s nově vyvinutým malým voličem zajistí radost z jízdy bez přerušení přenosu hnací síly. DSG mění plynule převodové stupně, a navíc snižuje spotřebu paliva. Požadovaný převodový stupeň zvolíte jednoduchým způsobem pouhým stiskem voliče převodovky. Přenos informace do převodovky se uskutečňuje pomocí elektrického signálu (Shift-by-Wire). Mimořádně praktické je také automatické rozjíždění a brzdění v popojíždějící koloně, které v kombinaci s převodovkou DSG zajišťuje volitelný asistenční systém Travel Assist.

-

Uzávěrka diferenciálu přední nápravy (VAQ)

Volná cesta do ostré zatáčky

Plný výkon: Pro mód, ve kterém pracuje elektromotor a benzinový TSI motor s přímým vstřikováním společně, se používá termín Boost. Dojde přitom ke spojení síly obou agregátů a Vy máte k dispozici mimořádný krouticí moment. Pro získání maximálního výkonu tak ve Vašem GTI stačí stisknout pouhé jedno tlačítko - Hybrid/Sport.

-

Motor

Výkonný, sportovní a dobře vyladěný

Golf GTI je vybaven motorem 2,0 TSI s výkonem 180 kW (245 k), který umožňuje, aby tento kompaktní atlet zrychlil z 0 na 100 km/h za pouhých 6,2 sekundy. Maximální rychlost je pak 250 k/h (limitováno omezovačem). S takovým výkonem si pak užijete spoustu radosti nejenom na dálnicích, ale také v serpentinách, kde se navíc můžete spolehnout na podporu uzávěrky diferenciálu přední nápravy (VAQ). Ta Váš Golf GTI stabilizuje v případě prokluzu kol a zajišťuje Vám, že budete mít vůz vždy bezpečně pod kontrolou. Výkon motoru tak můžete využít vždy na maximum.

Objednejte si testovací jízdu modelu Golf 8 GTI

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka

VW Golf - Stránky WikipediaVW Golf - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv golf, wolkswagen golf, wolksvagen golf