1 001 900 Kč
 • Cena vozu od: 1 001 900 Kč
 • Výkon: 110 kW
 • Výkon: 150 k
 • Palivo: Plug-in hybrid
 • Spotřeba paliva: 1,5 - 1,7 l/100km
 • Spotřeba proudu: 11,4 kWh/100km

Základní charakteristika modelu

Automobilová ikona se mění na ikonu digitální

Radost z jízdy je již předprogramovaná: Maximální výkon vozu Golf GTE je 180 kW (245 k). Této působivé hodnoty dosahuje díky své efektivní technologii Plug-In Hybrid.

Nový Golf GTE má mnoho atraktivních vlastností.

Design karosérie

-

Exteriér

Působí sportovně elegantním dojmem

Agilita a aerodynamika - Golf GTE přijal tyto vlastnosti nejenom jako součást své podstaty, ale současně je také prezentuje svým zevnějškem. Demonstruje to například modrou ozdobnou lištou, která vychází na obě strany z centrálního loga Volkswagen, táhne se přes celou přední partii a končí v dynamicky tvarovaných LED-Matrix světlometech, které jsou u toho modelu již na sérii. Koncovky výfuku jsou decentně skryty pod chromovaným difuzorem a neruší tak mimořádně výrazný vzhled celé zadní partie, který dále umocňují LED zadní světla a střešní spoiler.

-

IQ.LIGHT

Highlight Vašeho vozu Golf GTE

Sériově je Golf GTE vybaven světlomety IQ.LIGHT LED Matrix s velkou svítivostí, které jsou vybavené dynamickou regulací dálkových světel Dynamic Light Assist. Součástí tohoto paketu jsou také dynamická směrová světla, která pomocí animovaného světelného pásu ukazují směr odbočení.

-

Kola

Nabídka kol Vám nabízí vše co potřebujete

Preferujete decentní vystupování nebo se raději prezentujete ve velkém stylu? Díky nabídce kol pro Golf GTE projevíte svůj individuální vkus - vždy však přijedete ve velkém stylu.

 • 17" kola z lehké slitiny Richmond (sériová výbava)
 • 18" kola z lehké slitiny Bakersfield (volitelná výbava)
-

Vnější ambientní osvětlení

Pozná Vás bezpečně a Vy jej najdete snadněji

Váš nový Golf GTE Vás pozdraví prostřednictvím vnějšího ambientního osvětlení: Po stisknutí tlačítka dálkového ovládání nebo po přiblížení k vozu, který je vybaven volitelným systémem Keyless Advanced se zabezpečením, se rozsvítí přední světlomety i zadní světla. Osvětleny jsou také prolisy pod madly dveří i modrý pás mezi světlomety. Váš Golf GTE Vás uvítá světelnou projekcí z vnějších zpětných zrcátek, která se promítá na vozovku.

Design interiéru

-

Interiér

Ztělesnění pohodlí

Všechny komponenty interiéru modelu GTE jsou navzájem dokonale sladěny. Počínaje pedály z ušlechtilé oceli, přes dekory a typické ozdobné švy, až po černé čalounění stropu. Světelné akcenty na těch správných místech pak zajistí LED ambientní osvětlení. Na první pohled je také zřejmé, že kabina i středová konzola jsou navrženy v souladu s digitální budoucností. Dominantními prvky jsou zde displeje s vysokým rozlišením kdy většina funkcí, jako rádio, klimatizace nebo osvětlení se ovládá prostřednictvím dotyku a posuvníků. Stačí se jen dotknout.

-

Innovision Cockpit

Vše se Vám přizpůsobí

K sériově dodávaným digitálním budíkům Digital Cockpit Pro lze přiobjenat navigaci Discover Pro, čímž získáte komplexní přístrojovou desku Innovision Cockpit. Oba displeje s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm) a 10,25 palce (26,04 cm) pak tvoří jeden celek. Ve svém zorném poli tak v ještě přehlednější a detailnější podobě máte k dispozici kromě klasických přístrojů, jako otáčkoměr, tachometr nebo počítadlo kilometrů i další užitečná data. Na domovskou obrazovku dokonce můžete umístit Vaše oblíbené funkce, podobně jako na displej Vašeho chytrého mobilního telefonu.

-

Sedadla Top-Sport a výbava v kůži

Opřete se a relaxujte

Jedinečný styl modelu GTE se projevuje v každém detailu interiéru. Přední sedadla Top-Sport jsou čalouněna odolnými látkovými potahy v designu Scalepaper. Akcenty v modré barvě typické pro model GTE najdete nejenom na volantu, ale také na barevně sladěných textilních kobercích na předních místech. Přejete si, aby interiér vozu byl ještě elegantnější? Pak se rozhodněte pro kvalitní výbavu v kůži Vienna, která vytvoří prostředí prémiové třídy. Perforovaná přírodní kůže v černé barvě zdobí zvýšené boky předních sedadel Top-Sport. Impozantní vzhled pak dále umocňují kontrastní švy v šedé barvě Kristall.

-

Multifunkční volant

Multifunkční volant v kůži s dotykovým ovládáním a pádly řazení

Klasická funkční tlačítka jsou ve voze Golf GTE z velké části nahrazena dotykovými plochami. Například klimatizace Climatronic se intuitivně ovládá prostřednictvím posuvníků a dotyku. Rovněž funkce ovládané pomocí dotykového multifunkčního sportovního volantu lze řídit pouhými dotyky prstů. V kombinaci s inteligentní navigací přes menu tak máte přístup k celé řadě funkcí. Každé zadání je pak potvrzeno zpětnou haptickou vazbou v podobě jemné vibrace.

-

Head-up displej

Technologie, díky níž můžete hledět dopředu

Sledujete dění v silničním provozu a současně máte ve svém zorném poli důležité informace o automobilu. To je velká výhoda volitelného Head-up displeje ve Vašem voze GTE. Část skla čelního okna se promění na projekční plochu, na kterou jsou promítány údaje o rychlosti, upozornění asistenčních systémů a pokyny navigačního systému. Zobrazené údaje jsou dobře čitelné i v protisvětle. A jestliže údaje již nepotřebujete, lze Head-up displej kdykoli vypnout.

Konektivita

-

We Connect

Propojený se světem

Nový Golf GTE Vám umožní přístup k digitálním službám se značkou Volkswagen: Na přání můžete mít od počátku zajištěno připojení k internetu a můžete využívat celou řadu služeb We Connect. Po jednorázové aktivaci a přihlášení pomocí Vašeho Volkswagen ID pak můžete velmi snadno a navíc bezplatně využívat inovativní služby online.

Služby We Connect zajistí, že každý den strávený za volantem pro Vás bude nejenom příjemnější, ale také komfortnější. Služby We Connect Vám umožňují přístup k celé řadě důležitých informací o vozidle a díky volání v případě poruchy, online alarmu nebo plánování termínu servisní prohlídky Vám zajistí příjemný komfort. Váš chytrý mobilní telefon navíc můžete využívat jako mobilní klíč od vozu a jeho prostřednictvím můžete Váš Golf GTE odemknout a nastartovat, aniž byste museli hledat klíč od vozu.

Aplikace We Connect pro Váš chytrý mobilní telefon Vám pak v případě, že právě nesedíte ve voze, zajistí trvalý přehled o Vašem voze Golf GTE: Můžete například zkontrolovat aktuální dojezdovou vzdálenost nebo zda jsou zavřené všechny dveře a okna.

-

We Connect Plus

Vysokorychlostní pruh na digitální dálnici

Celý svět digitálních služeb Volkswagen posouvá konektivitu vozu Golf GTE na vyšší úroveň: Volitelné služby We Connect Plus nabízejí další inteligentní technologie, jako je streamování médií, internetové rádio nebo využití Vašeho chytrého mobilního telefonu jako dálkového ovládání pro celou řadu funkcí vozu. Zajistí tak ještě větší komfort a více zábavy.

Inteligentní navigace Vám v reálném čase zajistí aktuální informace o situaci v dopravě a aktualizuje trasu jízdy nebo Vás varuje před dopravními komplikacemi. Online výpočet trasy jízdy Vám pak umožňuje flexibilně reagovat na měnící se podmínky a vyhledá tu nejlepší možnou trasu. Aktualizace navigačních map online se postará o to, aby data navigačních map byla vždy aktuální. A díky aktualizaci dat z internetu budete mít k dispozici také nejaktuálnější informace o cenách u čerpacích stanic nebo volných parkovacích místech v parkovacích domech i na veřejných parkovištích, které Vám zajistí ještě větší komfort.

-

Bezdrátové rozhraní App-Connect

Infotainment a zábava pro každou příležitost

Sériově dodávané rozhraní App-Connect umožňuje komfortní využívání aplikací a dat z Vašeho chytrého mobilního telefonu. Lze tak velmi snadno přistupovat k hudbě, zprávám, mapám nebo audioknihám. Volkswagen přes rozhraní App-Connect podporuje tři komunikační standardy pro připojení chytrého mobilního telefonu k infotainment systému - Apple CarPlay™, Android Auto™ od společnosti Google a MirrorLink®. Využití rozhraní CarPlay™ je pak díky možnosti bezdrátového připojení velmi pohodlné.

Výbavové stupně

0 Kč
Volkswagen Golf 8 GTE

Volkswagen Golf 8 GTE

 • Cena od: 1 001 900 Kč
 • Výkon motoru: 110 kW
 • Výkon motoru: 150 k
 • Převodovka: Automatická
 • Palivo: Plug-in-hybrid
 • Spotřeba paliva: 1,5 - 1,7 l/100 km
 • Emise CO₂: 34 - 38 g/km
 • Spotřeba proudu: 11,4 kWh/100km
 • Emise CO₂: 0 g/km

Sériová výbava obsahuje navíc oproti linii Style:

 • 17“ kola Richmond
 • Progresivní řízení
 • IQ.LIGHT LED Matrix světlomety
 • Modrá GTE linka v masce vozu
 • Sportovní zadní difuzor
 • Chromová hlavice řadicí páky a chromované pedály
 • Multifunkční sportovní GTE volant s dotykovým ovládáním a intergovaným tlačítkem pro Travel Assist
 • Sportovní sedadla s nedělenou hlavovou opěrkou
 • Potahy sedadel v typickém GTE kárování s modrými detaily

Asistenční systémy a bezpečnost

-

Car2X

Dokáže rozpoznat, co by mohlo přijít

Vozidla, která spolu v silničním provozu navzájem komunikují, mohou zajistit větší bezpečnost na silnicích. Díky této komunikaci se také sníží riziko vytvoření dopravní kalamity a budou k dispozici varování před lokálními nebezpečnými místy. Díky sériovým varováním před nebezpečím bude mít řidič k dispozici užitečné informace, jako je například varování před uzavírkami na silnicích nebo informace o vozidlech pro zvláštní účely. Komunikace pracuje s technologií Car2X přes wifi (pWLAN).

Volitelný adaptivní tempomat ACC s technologií Car2X poskytuje řidiči spoustu užitečných informací a díky nepřetržité výměně dat přes wifi (pWLAN) může v rámci daných možností aktivně zasáhnout v nouzové situaci - například při příjezdu ke konci stojící kolony vozů.

-

Travel Assist

Udržuje Vás v jízdním pruhu a udržuje také odstup od ostatních vozidel

Sériové dodávaný Travel Assist je velmi užitečný asistenční systém, který po stisknutí tlačítka zajistí v monotónních a únavných situacích jízdní komfort na vysoké úrovni:

 • Zejména při jízdě po dálnicích systém Travel Assist udržuje Váš vůz v jízdním pruhu, udržuje nastavenou rychlost a současně přitom bere v úvahu i odstup od vpředu jedoucích vozidel. V kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG pak systém zajistí i popojíždění vozu ve váznoucí dopravě a Vy tak můžete zůstat zcela uvolnění.
 • V kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG pak systém zajistí i popojíždění vozu ve váznoucí dopravě a Vy tak můžete zůstat zcela uvolnění.

Technologie

-

Motor

Váš Golf GTE je spojením síly a efektivity

Silný hybridní pohon modelu Golf GTE se skládá z elektromotoru s plynulým přenosem hnací síly, který pracuje téměř neslyšně, a inovativního motoru TSI s objemem 1,4 l s přímým vstřikováním a výkonem 110 kW (150 k), jež zajišťuje neuvěřitelnou dynamiku při nízké spotřebě paliva. Při spojení výkonu obou motorů zrychlí Golf GTE z 0 na 100 km/h za pouhých 6,7 sekundy a krátkodobě dosáhne maximální rychlost 225 km/h. Celkový výkon systému při spojení obou motorů je 180 kW (245 k) a krouticí moment dosahuje impozantních 400 Nm.

Kromě tří intuitivně zřejmých provozních režimů hybridního pohonu je pro jízdu ve městě k dispozici čistě elektrický pohon - e-Mode, který umožňuje jízdu zcela bez emisí městskými centry a obytnými čtvrtěmi s dojezdem až 62 km (NEDC). Ve městech tedy můžete jezdit na čistě elektrický pohon, při předjíždění na silnici mimo město využijete spojení výkonu obou motorů a samotný TSI motor Vám při cestování na dovolenou prodlouží dojezdovou vzdálenost. Potom, co se vrátíte domů, pouze jednoduše opět nabijete baterii elektromotoru z běžné domovní zásuvky. K nabití baterie na plnou kapacitu přitom potřebujete 5 hodin. V případě, že k nabíjení využijete veřejnou nabíjecí stanici se střídavým proudem, nebo tzv. wallbox, zkrátíte dobu nabíjení dokonce na 3 hodiny a 40 minut.

-

Nabíjení a dojezdová vzdálenost na elektrický pohon

S nabitou baterií dojede dále, než si myslíte

Proč tankovat benzin, když je elektřina levnější? Model Plug-In Hybrid Golf GTE Vám dává možnost nabíjet baterii elektromotoru zcela jednoduše doma z běžné síťové zásuvky. Kapalinou chlazená lithium-ion baterie se nabije na plnou kapacitu nejdéle za 5 hodin a v ní uložená energie zajišťuje maximální dojezdovou vzdálenost až 62 km (NEDC). Při nabíjení z volitelného wallboxu nebo z veřejné nabíjecí stanice, které jsou vybavené nabíjecím kabelem Mode 3 Typ 2 jsou pro nabití baterie na plnou kapacitu potřeba dokonce jen 3 hodiny a 40 minut.

-

Spojené síly (Boost)

Boost je synonymum pro spojený výkon

Plný výkon: Pro mód, ve kterém pracuje elektromotor a benzinový TSI motor s přímým vstřikováním společně, se používá termín Boost. Dojde přitom ke spojení síly obou agregátů a Vy máte k dispozici mimořádný krouticí moment. Pro získání maximálního výkonu tak ve Vašem GTE stačí stisknout pouhé jedno tlačítko - Hybrid/Sport.

-

Dvouspojková převodovka DSG

Ušetřete si řazení, ne však radost z jízdy

Nastupte si a sešlápněte plynový pedál. Dvouspojková převodovka DSG s nově vyvinutým malým voličem zajistí radost z jízdy bez přerušení přenosu hnací síly. DSG mění plynule převodové stupně, a navíc snižuje spotřebu paliva. Požadovaný převodový stupeň zvolíte jednoduchým způsobem pouhým stiskem voliče převodovky. Přenos informace do převodovky se uskutečňuje pomocí elektrického signálu (Shift-by-Wire). Mimořádně praktické je také automatické rozjíždění a brzdění v popojíždějící koloně, které v kombinaci s převodovkou DSG zajišťuje volitelný asistenční systém Travel Assist.

-

Elektronická uzávěrka diferenciálu XDS+

Jízda v zatáčkách Vám přinese ještě více radosti

Koho by napadlo, že jazykolam "uzávěrka diferenciálu přední nápravy XDS+" může vyvolat široký úsměv? U vozu Golf GTE však tomu tak je. Právě u tohoto modelu tato sériová výbava zajistí ještě lepší držení vozu ve stopě a tím větší pocit jistoty při každém průjezdu zatáčkou. Při jízdě serpentinami je přední kolo na vnitřní straně zatáčky přibrzďováno přesně dávkovaným brzdným tlakem a je tím zamezeno jeho protáčení. Jízda tak může být ještě sportovnější, rychlejší a přesnější. Není proto divu, že již zahlédnutí zatáčky je důvodem k radostnému úsměvu.

Objednejte si testovací jízdu modelu Golf 8 GTE

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka

VW Golf - Stránky WikipediaVW Golf - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv golf, wolkswagen golf, wolksvagen golf