945 900 Kč
 • Cena vozu od: 945 900 Kč
 • Výkon: 147 kW
 • Spotřeba: 4,4 - 4,5 l/100km

Základní charakteristika modelu

Síla krát dráha rovná se požitek z jízdy

Ztělesnění výkonu a efektivity: Golf GTD okouzlí svým sportovním vzhledem, suverenitou a čistým designem.

Nový Golf GTD má mnoho atraktivních vlastností.

Design karosérie

-

Exteriér

Extrémně sportovní

Golf GTD nepokrytě dává najevo svou sportovní orientaci, a to nejenom díky třem písmenům GTD. Sílu, která se v něm skrývá, prozrazují markantní nárazníky i mřížka chladiče s hexagonální plástvovou strukturou. Vzrušující kontrast vytváří elegantní chromovaná ozdobná lišta, která se táhne přes celou přední partii až k výrazným LED světlometům. Celkový dynamický dojem boční siluety dále umocňuje snížená karoserie v kombinaci s rozšířenými prahy. Zadní partie GTD pak zaujme chromovanými koncovkami výfuků, střešním spoilerem a LED zadními světly.

-

Kola

Nabídka kol pro Golf GTD

Která kola se nejlépe hodí k Vašemu vozu Golf GTD, je pouze věcí Vašeho vkusu. Kola z lehké slitiny však v každém případě umocní jeho sportovní charakter.

-

IQ.LIGHT

Highlight Vašeho vozu Golf GTD

Již sériová výbava vozu Golf GTD obsahuje LED světlomety, které jsou dynamickým způsobem protažené až do předních blatníků, dominantním detailem zadní partie jsou pak úzká LED zadní světla. Na přání může být Golf GTD vybaven světlomety IQ.Light LED Matrix s velkou svítivostí, které jsou vybavené dynamickou regulací dálkových světel Dynamic Light Assist. Součástí tohoto paketu jsou také dynamická směrová světla, která pomocí animovaného světelného pásu ukazují směr odbočení.

-

LED mlhové světlomety

Skutečný highlight při špatném počasí

Mlha, husté sněžení nebo silný déšť? Díky LED mlhovým světlometům integrovaným v předním nárazníku nebude špatné počasí představovat žádný problém. LED mlhové světlomety jsou tvořené pěti hexagonálními buňkami. Stačí je jen rychle zapnout a Vaše vidění světa bude mnohem lepší. Váš Golf GTD bude navíc ještě výraznější.

-

Vnější ambientní osvětlení

Pozná Vás bezpečně a Vy jej najdete snadněji

Váš nový Golf GTD Vás pozdraví prostřednictvím vnějšího ambientního osvětlení. Po stisknutí tlačítka dálkového ovládání nebo po přiblížení k vozu, který je vybaven volitelným systémem Keyless Access se zabezpečením, se rozsvítí přední světlomety i zadní světla. Osvětleny jsou také prolisy pod madly dveří i modrý pás mezi světlomety. Váš Golf GTD Vás uvítá světelnou projekcí z vnějších zpětných zrcátek, která se promítá na vozovku.

Design interiéru

-

Interiér

Kompozice klidu

Všechny komponenty interiéru modelu GTD jsou navzájem dokonale sladěny a podtrhují jeho nezaměnitelný sportovní charakter. Počínaje pedály z ušlechtilé oceli, přes dekory a typické ozdobné švy, až po černé čalounění stropu. LED ambientní osvětlení pak zajistí světelné akcenty na těch správných místech. Na první pohled je také zřejmé, že kabina i středová konzole jsou navrženy v souladu s digitální budoucností. Dominantními prvky jsou zde displeje s vysokým rozlišením a většina funkcí, jako rádio, klimatizace nebo osvětlení se ovládá prostřednictvím dotyku a posuvníků. Stačí se jen dotknout.

-

Innovision Cockpit

Vše se Vám přizpůsobí

Přístrojová deska Innovision Cockpit se skládá z digitálních budíků Digital Cockpit Pro a volitelného navigačního systému Discover Pro. Oba displeje s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm) a 10,25 palce (26,04 cm) tak tvoří jeden celek. Ve svém zorném poli pak v ještě přehlednější a detailnější podobě máte k dispozici kromě klasických přístrojů, jako je otáčkoměr, tachometr nebo počítadlo kilometrů i další užitečná data. Na domovskou obrazovku dokonce můžete umístit Vaše oblíbené funkce, podobně jako na displej Vašeho chytrého mobilního telefonu.

Digitální panel Digital Cockpit Pro je pro Golf GTD součástí sériové výbavy.

-

Multifunkční sportovní volant v kůži s dotykovým ovládáním a pádly řazení

Intuitivnější dotyk

Klasická funkční tlačítka jsou ve voze Golf GTD z velké části nahrazena dotykovými plochami. Například klimatizace Climatronic se intuitivně ovládá prostřednictvím posuvníků a tlačítek. Rovněž funkce ovládané pomocí dotykového multifunkčního sportovního volantu lze řídit pouhými dotyky prstů. V kombinaci s inteligentní navigací přes menu tak máte přístup k celé řadě funkcí. Každé zadání je pak potvrzeno zpětnou haptickou vazbou v podobě jemné vibrace.

-

Sedadla Top-Sport a výbava v kůži

Opřete se a relaxujte

Jedinečný styl modelu GTD se projevuje v každém detailu interiéru. Přední sedadla Top-Sport jsou čalouněna odolnými látkovými potahy v designu Scalepaper. Akcenty v šedé barvě Kristall typické pro model GTD najdete nejenom na volantu, ale také na barevně sladěných textilních kobercích na předních místech.

Přejete si, aby interiér vozu byl ještě elegantnější? Pak se rozhodněte pro kvalitní výbavu v kůži Vienna, jež je pohlazením pro Vaše dlaně a která vytvoří prostředí prémiové třídy. Přírodní kůže v černé barvě s perforací zdobí střední plochy předních sedadel Top-Sport i vnitřní plochy jejich zvýšených boků. Impozantní vzhled pak dále umocňují kontrastní švy v šedé barvě Kristall.

-

Head-up displej

Technologie, díky níž můžete hledět dopředu

Sledujete dění v silničním provozu a současně máte ve svém zorném poli důležité informace o automobilu. To je velká výhoda volitelného Head-up displeje ve Vašem voze GTD. Část skla čelního okna se promění na projekční plochu, na kterou jsou promítány údaje o rychlosti, upozornění asistenčních systémů a pokyny navigačního systému. Zobrazené údaje jsou dobře čitelné i v protisvětle. A jestliže údaje již nepotřebujete, lze Head-up displej kdykoli vypnout.

-

Ambientní osvětlení

Uklidňující barvy, pohodlné cestování

Interiér vozu Golf GTD se ponoří do Vaší oblíbené barvy. Nepřímé ambientní osvětlení vytvoří příjemnou atmosféru:

 • dodává se ve 30 barevných odstínech
 • palubní deska, středová konzola, přední a zadní dveře jsou vybaveny světelnou lištou
 • zvolená barva je použita také pro podsvícení digitálních ukazatelů.

Konektivita

-

We Connect

Propojený se světem

Nový Golf GTD Vám umožní přístup k digitálním službám se značkou Volkswagen: Na přání můžete mít od počátku zajištěno připojení k internetu a můžete využívat celou řadu služeb We Connect. Po jednorázové aktivaci a přihlášení pomocí Vašeho Volkswagen ID pak můžete velmi snadno a navíc bezplatně využívat inovativní služby online.

Služby We Connect zajistí, že každý den strávený za volantem pro Vás bude nejenom příjemnější, ale také komfortnější. Služby We Connect Vám umožňují přístup k celé řadě důležitých informací o vozidle a díky volání v případě poruchy, online alarmu nebo plánování termínu servisní prohlídky Vám zajistí příjemný komfort. Váš chytrý mobilní telefon navíc můžete využívat jako mobilní klíč od vozu a jeho prostřednictvím můžete Váš Golf GTD odemknout a nastartovat, aniž byste museli hledat klíč od vozu.

Aplikace We Connect pro Váš chytrý mobilní telefon Vám pak i při cestování zajistí trvalý přehled o Vašem voze Golf GTD: Můžete například zkontrolovat aktuální dojezdovou vzdálenost nebo zda jsou zavřené všechny dveře a okna.

-

We Connect Plus

Vysokorychlostní pruh na digitální dálnici

Celý svět digitálních služeb Volkswagen posouvá konektivitu vozu Golf GTD na vyšší úroveň: Volitelné služby We Connect Plus nabízejí další inteligentní technologie, jako je streamování médií, internetové rádio nebo využití Vašeho chytrého mobilního telefonu jako dálkového ovládání pro celou řadu funkcí vozu.

Inteligentní navigace Vám v reálném čase zajistí aktuální informace o situaci v dopravě a aktualizuje trasu jízdy nebo Vás varuje před dopravními komplikacemi. Online výpočet trasy jízdy Vám pak umožňuje flexibilně reagovat na měnící se podmínky a vyhledá tu nejlepší možnou trasu. Aktualizace navigačních map online se postará o to, aby data navigačních map byla vždy aktuální. A díky aktualizaci dat z internetu budete mít k dispozici také nejaktuálnější informace o cenách u čerpacích stanic nebo volných parkovacích místech v parkovacích domech i na veřejných parkovištích, které Vám zajistí ještě větší komfort.

-

Bezdrátové rozhraní App-Connect

Infotainment a zábava pro každou příležitost

Volitelné softwarové rozhraní App-Connect umožňuje komfortní využívání aplikací a dat z Vašeho chytrého mobilního telefonu. Vybrané aplikace a datové soubory jsou přes rozhraní App-Connect přeneseny do Vašeho zorného pole na displej infotainment systému, jehož prostřednictvím je lze pohodlně ovládat. Lze tak velmi snadno přistupovat k hudbě, zprávám, mapám nebo audioknihám.

Volkswagen přes rozhraní App-Connect podporuje tři komunikační standardy pro připojení chytrého mobilního telefonu k infotainment systému - Apple CarPlay™, Android Auto™ od společnosti Google a MirrorLink®. Využití rozhraní CarPlay™ je pak díky možnosti bezdrátového připojení velmi pohodlné. Bezdrátové připojení je možné v kombinaci s navigačními systémy Discover Media nebo Discover Pro.

-

Hlasové ovládání

Čeká na Vaše pokyny

Chcete ve Vašem voze Golf GTD poslouchat jinou rozhlasovou stanici, někomu zatelefonovat, snížit nastavenou teplotu klimatizace nebo změnit trasu jízdy? Díky volitelnému hlasovému ovládání to nyní můžete udělat velmi snadno, a to přirozeným způsobem bez použití speciálních povelů. Golf GTD Vám bude rozumět ještě lépe, když použijete hlasové ovládání online, které je součástí paketu služeb We Connect Plus: rozpoznávání přirozené řeči je v tomto případě ještě lepší a intuitivnější.

-

Sound systém Harman Kardon

Měli byste si ho poslechnout

Ten správný hudební doprovod na Vašich cestách. Volitelný sound systém Harman Kardon byl navržen odborníky na reprodukci zvuku ze stejnojmenné společnosti a byl speciálně vyladěn pro interiér vozu Golf GTD. Vy tak můžete očekávat vyvážené výšky i hloubky a k tomu navíc i precizní podání basů. Součástí výbavy sound systému je:

 • 8 reproduktorů
 • subwoofer
 • centrální reproduktor
 • 12kanálový zesilovač
 • celkový výkon 480 wattů
-

Bezdrátové nabíjení telefonu

Držte ruce na volantu a nabíjecí kabel nechte doma

Nastoupíte do vozu a svůj chytrý mobilní telefon umístíte do nabíjecí přihrádky. Jeho baterie se začne nabíjet a telefon se bezdrátově* připojí k Vašemu vozu GTD. Díky integrovanému telefonnímu rozhraní Comfort pak můžete komfortním způsobem a bez časového omezení telefonovat svým přátelům, rodině nebo řešit pracovní záležitosti.

*Platí pro mobilní telefony s podporou indukčního nabíjení.

Výbavové stupně

0 Kč
Volkswagen Golf 8 GTD

Volkswagen Golf 8 GTD

 • Cena od: 945 900 Kč
 • Výkon motoru: 147 kW
 • Výkon motoru: 200 k
 • Převodovka: Automatická
 • Palivo: Diesel
 • Spotřeba paliva: 4,4 - 4,5 l/100 km
 • Emise CO₂: 117 - 119 g/km

Sériová výbava obsahuje navíc oproti linii Style:

 • 17“ kola Richmond
 • Sportovní podvozek
 • Progresivní řízení
 • Mlhové světlomety
 • Šedá GTD linka v masce vozu
 • Sportovní zadní difuzor
 • Chromová hlavice řadicí páky a chromované pedály
 • Sportovní sedadla s nedělenou hlavovou opěrkou
 • Potahy sedadel v typickém GTD kárování s šedými detaily
 • Multifunkční sportovní GTD volant s dotykovým ovládáním a intergovaným tlačítkem pro Travel Assist

Asistenční systémy a bezpečnost

-

Car2X

Dokáže rozpoznat, co by mohlo přijít

Vozidla, která spolu v silničním provozu navzájem komunikují, mohou zajistit větší bezpečnost na silnicích. Díky této komunikaci se také sníží riziko vytvoření dopravní kalamity a budou k dispozici varování před lokálními nebezpečnými místy. Díky sériovým varováním před nebezpečím bude mít řidič k dispozici užitečné informace, jako je například varování před uzavírkami na silnicích nebo informace o vozidlech pro zvláštní účely. Komunikace pracuje s technologií Car2X přes wifi (pWLAN).

Volitelný adaptivní tempomat ACC s technologií Car2X poskytuje řidiči spoustu užitečných informací a díky nepřetržité výměně dat přes wifi (pWLAN) může v rámci daných možností aktivně zasáhnout v nouzové situaci - například při příjezdu ke konci stojící kolony vozů.

-

Travel Assist

Udržuje Vás v jízdním pruhu

Volitelný Travel Assist je velmi užitečný asistenční systém, který po stisku tlačítka zajistí v monotónních a únavných situacích jízdní komfort¹ na vysoké úrovni:

 • Zejména při jízdě po dálnicích systém Travel Assist udržuje Váš vůz v jízdním pruhu, udržuje nastavenou rychlost a současně přitom bere v úvahu i odstup od vpředu jedoucích vozidel.
 • Při popojíždění ve váznoucí dopravě zajistí automatické rozjíždění i zpomalování vozu a Vy tak můžete zůstat zcela uvolnění.

 

* V rámci možností daných systémem. Řidič musí být kdykoli připraven převzít řízení a není zbaven odpovědnosti za předvídavý způsob jízdy.

Technologie

-

Motor

Efektivita, která přináší radost

Skutečný důvod nadřazenosti modelu Golf GTD se skrývá pod jeho kapotou. Moderní technologie pohonné jednotky se vyznačuje vysokou hospodárností, velkým krouticím momentem a impozantním výkonem. Jeho motor 2.0 l TDI se projevuje sytým a razantním zvukem a má působivý výkon 147 kW (200 k), který je podtržen enormním krouticím momentem 400 Nm. Představuje dokonalé řešení pro všechny, kteří za volantem tráví hodně času, a přitom chtějí mít nízkou spotřeba paliva.

-

Dvouspojková převodovka DSG

Ušetřete si řazení, ne však radost z jízdy

Nastupte si a sešlápněte plynový pedál. Dvouspojková převodovka DSG s nově vyvinutým malým voličem zajistí radost z jízdy bez přerušení přenosu hnací síly. DSG mění plynule převodové stupně, a navíc snižuje spotřebu paliva. Požadovaný převodový stupeň zvolíte jednoduchým způsobem pouhým stiskem voliče převodovky. Přenos informace do převodovky se uskutečňuje pomocí elektrického signálu (Shift-by-Wire). Mimořádně praktické je také automatické rozjíždění a brzdění v popojíždějící koloně, které v kombinaci s převodovkou DSG zajišťuje volitelný asistenční systém Travel Assist.

-

Elektronická uzávěrka diferenciálu XDS+

Jízda v zatáčkách Vám přinese ještě více radosti

Koho by napadlo, že jazykolam "uzávěrka diferenciálu přední nápravy XDS+" může vyvolat široký úsměv? U vozu Golf GTD však tomu tak je. Právě u tohoto modelu tato sériová výbava zajistí ještě lepší držení vozu ve stopě a tím větší pocit jistoty při každém průjezdu zatáčkou. Při jízdě serpentinami je přední kolo na vnitřní straně zatáčky přibrzďováno přesně dávkovaným brzdným tlakem a je tím zamezeno jeho protáčení. Jízda tak může být ještě sportovnější, rychlejší a přesnější. Není proto divu, že již zahlédnutí zatáčky je důvodem k radostnému úsměvu.

Objednejte si testovací jízdu modelu Golf 8 GTD

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka

VW Golf - Stránky WikipediaVW Golf - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv golf, wolkswagen golf, wolksvagen golf