Volkswagen Golf

-

TENTO MODEL JIŽ NENÍ V NABÍDCE, PODÍVEJTE SE NA AKTUÁLNÍ MODEL VOLKSWAGEN GOLF 8.

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
previous arrow
next arrow
Slider

 • Cena vozu od: ---
 • Výkon: 81 - 110 kW
 • Spotřeba: 3,5 - 4,8 l/100km

Základní charakteristika modelu

Neuvěřitelný, nadčasový, inovativní - to je Nový Golf 7: sedmá generace

Ano, je to právě nový VW Golf 7, který všem dokazuje, že spojení moderního designu a špičkové technologie může být přínosem i pro takovou klasiku, jakou značka VW Golf bezesporu je. 7 airbagů v základní výbavě jasně potvrzuje důraz na bezpečnost. Nabídka výkonných ale přitom maximálně úsporných motorů ukazuje následování hodný trend, kdy ekologie není překážkou zvyšování komfortu.

Design karosérie

-

Exteriér

Sportovnější, dynamičtější a výraznější než kdykoliv předtím

Sedmá generace modelu Golf vyzařuje ještě více dynamiky a preciznosti.
Charakteristická silueta s výrazným C-sloupkem zůstala nezměněna, naopak nový model disponuje delším rozvorem a kratšími převisy, které mu dodávají nadčasovou elegantní dynamiku.

Pod klikami dveří nyní prochází jasně viditelná, velmi ostrá charakterová linie. Tuto linii protínají oblouky podběhů kol, ale jinak je nepřerušovaná a stylisticky na ni navazují chromované lišty masky chladiče a světlometů a vzadu bílé boční pruhy zadních skupinových svítilen.

-

Volkswagen Golf 7: Dokonalé tvary

Nový Golf definuje svou vlastní designovou třídu. Je výraznější, sportovnější a aerodynamičtější než v minulosti. Přitom však dokázal být věrný sám sobě.

 • Zevnitř: více místa pro komfort
 • Zvenku: nadčasová elegance
 • Zepředu: světlo, díky němuž vidíte dál
-

Světla

Ekonomické svícení

Sériové halogenové světlomety s LED světly pro denní svícení Vám zajistí dobrý výhled i při špatné viditelnosti. Regulace délky osvětlené plochy, která je rovněž součástí sériové výbavy, pak zajišťuje přizpůsobení délky osvětlené plochy aktuálnímu stavu zatížení vozu.

Volitelné LED světlomety pak ještě více akcentují design nového vozu Golf. Vyznačují se nízkou spotřebou energie a díky spektrální charakteristice jimi vyzařovaného světla, která je podobná spektru světla denního, méně zatěžují zrak řidiče. Na přání mohou být doplněny také LED mlhovými světlomety, které Vám pomohou, abyste měli i při špatné viditelnosti dobrý výhled na vozovku i na ostatní účastníky silničního provozu.

Integrovaná odbočovací světla, která se dodávají na přání, pak pomáhají k tomu, abyste při projíždění zatáčkou mohli dříve rozpoznat případné překážky. K dobrému výhledu přispívají také ostřikovače světlometů, jež se dodávají také na přání a které jsou navíc doplněné varovnou kontrolkou nízkého stavu náplně v nádržce ostřikovače. K unikátním vlastnostem osvětlení patří také volitelná zadní světla s dynamickými směrovými světly. Směrová světla jsou u nich nahrazena světelným pásem, jenž se postupně rozsvěcí ve směru odbočení.

Design interiéru

-

Interiér

Výbava interiéru, která kompletuje Váš dokonalý projev

Zevnitř: Více místa pro komfort. Dopředu posunutá přední náprava zajistila ještě více místa pro cestující, a to zejména na zadních sedadlech, kde je výrazně větší prostor pro nohy.

Nově tvarovaná středová konzola je nyní lehce nakloněná směrem k řidiči a umožňuje tak optimální ovládání. Vysoce kvalitní materiály a bíle podsvícené spínače zapůsobí v prostorném interiéru jak opticky, tak také dojmem, který zanechají při dotyku.

Nová měřítka komfortu pak přinášejí četné nově řešené detaily, jako například ergonomická sedadla nebo zvětšený zavazadlový prostor.

-

Klimatizace Climatronic

Regulace teploty ve dvou zónách a s antialergenním filtrem

Klimatizace "Climatronic", která je sériovou výbavou pro všechny modely, umožňuje regulaci teploty ve dvou nezávislých teplotních zónách pro řidiče a spolujezdce. Oba si tak při cestování mohou nastavit své ideální klima. Přihrádka na palubní desce s možností chlazení poskytuje místo pro občerstvení.

"Climatronic" tak zajišťuje větší pohodu pro cestující, více komfortu a bezpečnosti. Díky příjemné tepelné pohodě interiéru si totiž řidič udržuje koncentraci a schopnost rychlé reakce, jež jsou základními předpoklady bezpečné jízdy.

-

Výbava v kůži

Luxus a komfort v jednom

Čalounění v kůži "Vienna", které je součástí výbavy na přání, dodává interiéru nového vozu Golf ušlechtilý vzhled.
Díky vysoce kvalitní kůži je kontakt s volantem a řadicí pákou pohlazením pro Vaše ruce.

 • sportovně komfortní sedadla vpředu
 • středový pruh a boční části sedadel v kůži
 • hlavové opěrky z umělé kůže
 • boční čalounění a čalounění dveří v umělé kůži
 • vyhřívaná přední sedadla
-

Navigační systémy

Dva volitelné navigační systémy Vám nabízení množství inovativních funkcí a žádné přání nenechají nesplněné. Vy si tak budete moci užívat zábavu na prvotřídní úrovni a přitom pojedete jistě ke svému cíli.

Pro nový Golf můžete zvolit jeden ze dvou nabízených navigačních systémů. Systém "Discover Media" je vybaven barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 20,3 cm (8 palců), příjmem rádiového vysílání v pásmu FM, CD přehrávačem, dvěma sloty na SD karty, multimediálním rozhraním AUX-IN, USB konektory, protokolem bluetooth pro připojení mobilního telefonu a osmi reproduktory. Data navigačních map lze bezplatně aktualizovat.

Asistenční systémy a bezpečnost

-

Asistenční systémy: Inteligentní společník

Bezpečnost a komfort mají nastavena nová měřítka: v novém voze Golf se za jízdy můžete spolehnout na stálou podporu mnoha asistenčních systémů řidiče.

 • Dynamic Light Assist
 • Parkovací asistent Park Assist
 • Asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist"
 • Automatická regulace odstupu ACC
-

Park Assist

Je součástí výbavy na přání, přebírá v novém voze Golf kontrolu nad řízením při zajíždění do podélných i příčných parkovacích míst a z podélných parkovacích míst dokáže také vyjet.

-

Možnost volby jízdního pruhu

S novým vozem Golf můžete jet současně ekonomicky i dynamicky. Přejete si, aby Váš automobil byl někdy naladěn ještě sportovněji? Nebo byste chtěli jet ještě úsporněji? Díky volbě jízdního profilu, která je součástí výbavy na přání, se podle situace a Vaší aktuální potřeby můžete rozhodnout.

Prostřednictvím stisku tlačítka nebo volby na dotykové obrazovce Vašeho rádia nebo navigačního systému si vyberete profil podle Vašeho přání. Tomu jsou následně automaticky přizpůsobeny pohon, řízení, převodovka (v případě převodovky s dvojitou spojkou DSG) a dokonce i světlomety. Samozřejmě si přitom můžete užívat zcela normální komfort - stačí jen zvolit jízdní profil "Normal".

-

Systém City

Stará se o inteligentní brzdění. I při nízké rychlosti může být pouhá malá nepozornost příčinou kolize. Typickým příkladem takové situace je popojíždění v koloně v městském provozu.

Nebezpečí kolize v těchto situacích může díky plně automatické ochraně před nárazem předejít systém "City" nouzového brzdění ve městě, který je součástí výbavy za příplatek.

Bezpečnost

-

Typický Golf: bezpečnost

Nový Golf díky své inovativní bezpečnostní výbavě zajišťuje spolehlivým a dokonale promyšleným způsobem pocit bezpečí při každé jízdě.

 • Ochrana cestujících
 • Proaktivní systém ochrany cestujících
 • Multikolizní brzda, elektronická parkovací brzda
 • Systém City nouzové brzdění
 • Elektronický stabilizační systém
-

Proaktivní systém ochrany cestujících

Stará se o větší ochranu v případě vážných nehod. Aktivuje se v případě, kdy nehodě již není možné zabránit. Proaktivní systém ochrany cestujících reaguje sekundy před nárazem tím, že napne bezpečnostní pásy a připraví brzdy na nouzové brzdění.

Aby karoserie vozu byla co nejvíce stabilní a aby hlavové a boční airbagy měly co největší účinnost, systém automaticky zavře boční okna i střešní okno. Již tyto malé úpravy mohou v případě nehody zvýšit bezpečnost cestujících. Systém prostřednictvím palubního počítače také rozpozná, zda se má připravit na nehodu nebo zda hrozí smyk automobilu či jeho převrácení.

-

Golf ATC - aktivní management válců

Průkopnicky inovační: Jako první ve své třídě je Golf vybaven aktivním managementem válců. Tato technologie, která obzvláště snižuje spotřebu pohonných hmot a je jinak k dispozici pouze u vozidel se šesti nebo více válci, vypne v případě, kdy je potřeba jen nízký výkon, dva vnitřní válce a šetří tak pohonné hmoty. Je pozastaveno vstřikování pohonných hmot do odstavených válců a deaktivací sacích a výfukových ventilů je zamezeno ztrátám při změně rychlostního stupně. Při vypnutí válců je chod motoru velmi klidný, aniž by docházelo ke snížení jízdní dynamiky, a to jak při provozu se čtyřmi, tak i se dvěma válci.

Spotřeba pohonných hmot, l/100 km: ve městě 5,8 / mimo město 4,2 - 4,1 / kombinovaná spotřeba 4,7; emise CO2 při kombinovaném provozu, g/km: 110 - 109; třída efektivity B - A

Uvedené hodnoty byly zjištěny podle postupů pro měření předepsaných zákonem. Údaje se nevztahují k jednotlivým individuálním vozidlům a nejsou součástí nabídky, ale slouží čistě pro porovnání různých typů vozidel. Spotřeba pohonných hmot a emise CO2 u vozidla jsou závislé nejen na efektivním využití paliva, ale jsou ovlivňovány rovněž chováním vozidla a jinými netechnickými faktory (např. okolními podmínkami). Doplňkové výbavy a příslušenství (nástavbové díly, pneumatiky atd.) mohou změnit relevantní parametry vozidla, jako např. hmotnost, valivý odpor a aerodynamiku, a vedle povětrnostních vlivů a podmínek provozu ovlivňují rovněž hodnoty spotřeby a výkonu. Poznámka podle směrnice 1999/94/ES v příslušném aktuálně platném znění: Další informace k oficiální spotřebě pohonných hmot a oficiálním specifickým emisím CO2 u nových osobních automobilů je možné si vyhledat v "Příručce o spotřebě pohonných hmot, emisích CO2 a spotřebě proudu u nových osobních vozidel", kterou lze zdarma obdržet na všech prodejních místech a u DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Straße 1, D-73760 Ostfildern nebo na www.dat.dewww.dat.de.

Třídy efektivity hodnotí vozidla na základě emisí CO2, přičemž je zohledněna pohotovostní hmotnost vozidla. Vozy, které odpovídají průměru, jsou zařazeny do skupiny D. Vozidla, která jsou lepší než současný průměr, jsou zařazena do skupin A+, A, B nebo C. Vozy, které jsou horší než průměr, jsou označeny písmeny E, F nebo G.

VW Golf - Stránky WikipediaVW Golf - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv golf, wolkswagen golf, wolksvagen golf