1. Základní charakteristika modelu

Nový Arteon

Aerodynamická silueta, bezrámová konstrukce bočních oken, výrazný design zadní partie – nový Arteon zaujme nejenom při prvním pohledu. Výbava R-Line pak zahrnuje další prvky na exteriéru vozu, které dále umocňují jeho dynamiku.

2. Design karosérie a interiéru

Exteriér

Přitahuje pozornost. Z kteréhokoli úhlu pohledu.

Exteriér

Protažená silueta s dlouhým rozvorem kol dodává vozu Arteon nezaměnitelný boční profil a současně zajišťuje spoustu prostoru na všech místech.

Mimořádným detailem, který na sebe poutá okolní pohledy, jsou bezrámová boční okna, jež jsou puncem vysoké kvality a elegance klasické fastback limuzíny.

Řeč tvarů, která překvapí

Plynulé vedení linií nového vozu Arteon Elegance je výzvou k tichému úžasu a zároveň důvodem k radosti. Každý detail je přitom projevem čistého designu.

Příkladem může být průběžná leštěná chromovaná lišta, která kontrastuje s kryty vnějších zpětných zrcátek s matně chromovaným povrchem. Volitelná devatenáctipalcová kola z lehké slitiny "Chennai" a nápis "Elegance" na bocích pak dokonale dotvářejí celkovou kompozici.

Design osvětlení, který se vryje do paměti

Moderní zadní světla vybavená LED technologií dodávají novému vozu Arteon výrazný vzhled a projevují jeho mimořádný temperament. Dynamická směrová světla, která se dodávají pro linie výbavy Elegance a R-Line, zajišťují obdivné pohledy okolí i bezpečnost.

Součástí sériové výbavy již jsou LED světlomety s LED světly pro denní svícení s vizuálně působivým tvarem, který připomíná konec křídla. V nabídce je mj. také dynamické osvětlení zatáček a praktické ostřikovače světlometů.

Na přání je možné osvětlení zatáček doplnit funkcí předvídavé aktivace. V kombinaci s navigačním systémem, který je rovněž součástí výbavy na přání, dochází k reakci světlometů až o dvě sekundy dříve ve srovnání se standardní funkcí dynamického osvětlení zatáček. Systém přitom využívá informace o natočení volantu a navigační data.

Volitelná dynamická regulace dálkových světel "Dynamic Light Assist" od rychlosti 60 km/h automaticky zapíná dálková světla. Prostřednictvím kamery jsou přitom rozpoznávána vpředu jedoucí i protijedoucí vozidla a oblast, ve které se nacházejí, je cíleně cloněna. Informace o ostatních účastnících silničního provozu a pouličním osvětlení jsou snímány kamerou, která je integrována v uchycení vnitřního zpětného zrcátka.

Interiér

Interiér

Komfort je u nového vozu Arteon stejně působivý, jako tento automobil sám. Každá jízda se promění na jedinečný zážitek, který okouzlí všechny Vaše smysly.

Opřete se a užívejte si vysoce kvalitní interiér s exkluzivními materiály a komfort na té nejvyšší úrovni. K tomu přispívají volitelná sedadla ergoComfort, která jsou čalouněna kůží "Nappa", která je k dispozici v kombinaci šedé "Mistral" a šedé "Raven".

Zvuk

Ponořte se do světa zvuku

Nový Arteon je sériově vybaven rádiem "Composition Media". Jeho součástí je osm reproduktorů, příjem signálu rádia v pásmu FM a CD přehrávač. Rádio podporuje hudební formáty MP3, AAC a WMA. Připojení dalších zdrojů hudby pak umožňuje slot na SD kartu, rozhraní AUX-IN a USB port. Pohodlné připojení mobilního telefonu pak zajišťuje protokol bluetooth. Přístroj je vybaven přibližovacím senzorem, který dále zjednodušuje jeho ovládání a přispívají tak k bezpečnosti.

Ve Vašem voze Arteon si na přání můžete užívat také příjem digitálního signálu DAB+. Díky tomu získáte navíc ještě aktuálnější informace o situaci v dopravě, bohatou nabídku rádiových stanic, hudbu, informace o počasí a mnoho dalšího. Získáte rovněž přístup k obrazovým materiálům, jako např. mapám měst nebo animacím.

Volitelný audiosystém "DYNAUDIO Confidence" s prostorovým zvukem Surround-Sound je přesně přizpůsobený interiéru vozu. K jeho výbavě patří dvanáct reproduktorů, včetně centrálního reproduktoru a subwooferu a jeho celkový výkon 700 wattů zajišťuje Vám i všem Vašim spolucestujícím fantastický poslechový zážitek i optimální zvuk s možností individualizace.

Navigační systémy

Navigační systém "Discover Media" Vám v novém voze Arteon pomáhá najít tu nejlepší trasu do cíle Vaší cesty. Díky integrované technologii bluetooth bude pohodlnější také telefonování v průběhu jízdy. Snadné ovládání přístroje zajišťuje dotykový displej. Pro přehrávání dat v hudebních formátech MP3 a WMA disponuje "Discover Media" CD přehrávačem, USB portem s podporou přístrojů Apple a dvěma sloty na SD karty.

V případě, že chcete ještě něco navíc, je k dispozici volitelný navigační systém "Discover Pro", který uspokojí i ty nejvyšší nároky. Je vybaven velkým dotykovým displejem s úhlopříčkou 30,3 cm, který zajišťuje přehledné zobrazení map ve 3D perspektivě a interní flash pamětí. Ovládání pomocí hlasových pokynů reaguje na vyslovení názvů míst a ulic a přístroj podle zadání následně vypočítá trasu jízdy. Po připojení Vašeho telefonu pak k vytočení volaného čísla stačí pouze vyslovit požadované jméno, které je uložené v telefonním seznamu. Obě ruce přitom můžete mít stále na volantu a plně se tak koncentrovat na dění v dopravě.

Multifunkční volant

Pomocí vyhřívaného multifunkčního volantu v kůži řídíte nejenom Váš nový Arteon, ale můžete v průběhu jízdy ovládat také všechny jeho podstatné funkce.

Na inovativním digitálním panelu s vysokým rozlišením "Active Info Display" pak máte vše ve svém zorném poli - od otáčkoměru, tachometru nebo počítadla kilometrů, až po detailní jízdní data či optické zobrazení Vašich asistenčních systémů.

Panoramatické výklopné/posuvné střešní okno

Nastupte si a udělejte radost Vašim smyslům

Elegantní panoramatické výklopné/posuvné střešní okno s osvětlením "Ambiente" je z jednoho kusu skla. Pomocí elektrického ovládání je lze vyklopit nebo odsunout.

Exteriéru vozu dodává luxusní vzhled a zajistí pohledy plné úžasu; v interiéru pak světlo procházející oknem vytváří pocit velkého prostoru.

Sedadla ergoComfort

Sedadlo řidiče můžete zcela jednoduše a snadno přizpůsobit Vašim aktuálním potřebám. Pomocí 14 nastavitelných parametrů určíte podélnou pozici, výšku sedadla, sklon sedáku i opěradla a také hloubku sedáku. Mimořádný komfort zejména při cestování na dlouhé vzdálenosti Vám pak zajistí volitelná bederní opěrka s možností elektrického nastavení ve čtyřech směrech s masážní funkcí a funkcí paměti.

Online

Dobré připojení do sítě

Internet v automobilu má pro Volkswagen synonymum Car-Net. Je to zastřešující název pro mnoho praktických služeb a aplikací. Díky připojení k internetu můžete prostřednictvím volitelného paketu služeb Car-Net "Guide & Inform" využívat ta nejaktuálnější data. Vytvoří-li se někde například dopravní zácpa, nebo naopak dojde k jejímu uvolnění, dozvíte se to online v reálném čase. Mimořádně komfortní je také to, že trasa Vaší cesty se automaticky přizpůsobí aktuální situaci. Car-Net Vám prostřednictvím služby Vyhledávání zvláštních cílů online umožní vyhledat celou řadu zajímavých restaurací. A můžete samozřejmě rychle najít také další zajímavá místa - např. hotel, čerpací stanici nebo otevřené kino.

Telefon

S oběma rukama na volantu budete telefonovat bezpečněji

Již nezmeškáte žádný hovor, a přesto se můžete plně koncentrovat na situaci na vozovce. Pohodlné telefonování v průběhu jízdy zajistí volitelná telefonní rozhraní, která díky procesoru na zpracování řeči, vysoce kvalitnímu mikrofonu v čalounění stropu a reproduktorům vozidla jsou zárukou mimořádně vysoké kvality hovoru. Optimální příjem pak zajišťuje přímé spojení s vnější anténou vozu, a to i v místech s kriticky nízkou úrovní signálu mobilní sítě.

Aby při jízdě nic neodvádělo Vaši pozornost od řízení, můžete hovory uskutečnit také pomocí hlasových pokynů; SMS zprávy si pak můžete nechat přečíst. Přes protokol bluetooth si můžete přes audiosystém vozu Arteon rovněž přehrávat hudbu, kterou máte uloženou v paměti Vašeho chytrého mobilního telefonu.

V případě telefonního rozhraní "Comfort" se Váš chytrý mobilní telefon připojuje k vnější anténě vozu prostřednictví indukční vazby v odkládací přihrádce ve střední loketní opěrce. V ní je telefon dobře uložen a není tak nutné pořizovat žádný dodatečný držák.

U telefonního rozhraní "Premium" mohou být na hands free sadu ve voze přeneseny přes protokol bluetooth i hovory, které byly započaté před nastoupením do automobilu. Podmínkou pro to je, že chytrý mobilní telefon musí podporovat protokol Bluetooth® a remote SIM Access Profile (rSAP). Ovládání telefonu se uskutečňuje pomocí hlasových pokynů, multifunkčního volantu nebo přes infotainment systém. Alternativně můžete využít také separátní SIM kartu, kterou umístíte do příslušného slotu Vašeho infotainment systému. Jejím prostřednictvím pak díky integrované funkci WLAN hotspot můžete Vy i Vaši spolujezdci přistupovat v průběhu jízdy k internetu.


4. Optimální konfigurace VW Arteon

Volkswagen Arteon 2.0 TDI 110kW

volkswagen arteon

Design pakety v ceně vozu

 • Potah sedadel: Titanově černá:0 Kč
 • Vnější lakování: Modrá metalíza "Atlantic":18 000 Kč
 • Kola z lehké slitiny Sebring 18":0 Kč

Příplatková výbava v ceně vozu

 • Easy Open bez alarmu: 28 900 Kč
 • Potahy sedadel v Alcantara/Vienna: 0 Kč
 • Vyhřívané čelní sklo reflektující infračervené záření: 10 700 Kč
 • 1 123 500 Kč s DPH 928 512 Kč bez DPH

Podívejte se na nové modely Arteon, které máme ihned k dispozici.

VW Arteon skladem

 • 12V zásuvka vpředu
 • 2x LED osvětlení na čtení vpředu a vzadu
 • Active Info Display
  • 12,3" obrazovka
  • s barevným multifunkčním ukazatelem
  • volitelné Info profily (např. Spotřeba a délka dojezdu, Navigace, Efektivita atd.)
 • Akustické a grafické upozornění nepřipnutých pásů vpředu,
  • grafické upozornění nepřipnutých zadních pásů
 • Akustický parkovací systém Parkpilot
  • zvuková signalizace dopředu i dozadu
  • zobrazení situace na displeji rádia
 • Analogové hodiny v přístrojové desce
 • Asistent rozjezdu do kopce
 • Automatická klimatizace Climatronic
  • automatická regulace
  • nastavení teploty oddělené pro řidiče a spolujezdce
  • klimatizovaná přihrádka spolujezdce
  • senzor kvality vnějšího vzduchu s automatickým přepnutím na vnitřní cirkulaci
  • 3zónová
  • BEZ ovládání vzadu
 • Automatický spínač světlometů
  • Coming home (manuální)
  • Leaving home
 • Baterie v motorovém prostoru
 • Bederní opěrky vpředu
  • u řidiče el. nastavitelná
 • Bezpečnostní šrouby proti kráděži kol
 • Boční airbagy vpředu a vzadu
  • s hlavovými airbagy vpředu
 • Boční lišty ve spodní části dveří vozu
  • chromové
 • Boční skla vzadu a zadní sklo zatmavené
  • 65% absorpce světla
 • CZ
 • Car-Net "Guide & Inform" + Security & Service
  • balíček služeb "Guide & Inform" - funkčnost 3 roky zdarma
  • pro využívání služeb je nutná registrace a aktivace (kromě funkce nouzového volání)
  • Systém Car-Net je nehmotným produktem (aplikací resp. softwarem) společnosti Volkswagen AG, 38436 Wolfsburg, Spolková republika Německo, která je jejím výhradním prodejcem/poskytovatelem. Autorizovaní prodejci značky Volkswagen prodávají výhradně hardware nezbytný pro jeho fungování a ve vztahu k prodeji softwaru společnost Volkswagen AG žádným právním způsobem nezastupují.
 • Centrální zamykání s bezpečnostní pojistkou a dálkovým ovládáním
  • 2 dálkové klíče
  • bez alarmu
 • Chromované lišty bočních oken
 • Conectivity paket
  • 1x USB
  • kompatibilní s iPhone/iPod
  • bez propojovacího kabelu
 • Dekorace interiéru "Dark Diamond Flag"
  • přístrojová deska
  • středová konzola a vykládání dveří
 • Dešťový senzor
 • Dvoutónový klakson
 • Dvě opěrky hlavy vpředu, tři vzadu
  • zásuvné
 • Dynamic Light Assist
  • dynamická regulace dálkových světlometů umožňuje trvalé použití dálkových světel bez oslňování vozu v protisměru
  • částečné clonění pomocí maskovací funkce
 • Dálkové odjištění zavazadlového prostoru
 • Elektromechanická parkovací brzda
  • s funkcí Auto Hold
  • asistent pro rozjezd do kopce
 • Elektronická uzávěrka diferenciálu XDS
 • Elektronický imobilizér
 • Elektronický stabilizační program ESP s impulsem do řízení a s komfortním brzdovým asistentem, ABS, EDS, a ASR (stabilizace přívěsu, pokud objednáno tažné zařízení)
 • Hlavice řadicí páky v kůži
 • Individuální zástavba
 • Isofix
  • příprava pro upevnění dvou dětských sedaček na zadních vnějších sedadlech
 • Koncové mlhové světlo
 • Kontrola poklesu tlaku vzduchu v pneu
  • nepřímé měření
 • Kryt zavazadlového prostoru
 • LED světlomety s dynamickým přisvětlování zatáček
  • včetně LED denního svícení
  • regulace dálkového svícení (v závislosti na rychlosti, od cca 100km/h zvýšení svítivosti)
  • dynamické přisvětlování zatáček
  • ostřikovače světlometů
 • Lane Assist
  • systém pro udržování vozu v jízdním pruhu
  • varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu zásahem do řízení
 • Loketní opěrka vpředu
  • s odkladným prostorem
  • s držákem na pití
  • s průduchy ventilace do 2.řady
 • Make-up zrcátka ve slunečních clonách
  • s osvětlením
 • Multifunkční 3ramenný volant v kůži R- line
  • ovládání automatické převodovky, palubního počítače, rádia a telefonu
  • hlavice řadicí páky v kůži
 • Navigace "Discover Media"
  • 8" barevný dotykový display
  • Bluetooth
  • USB
  • Aux-In
  • 4 reproduktory vpředu, 4 vzadu
  • 2 sloty na SD karty
  • aktualizace zdarma
  • navigační data pro Evropu na SD kartě
  • Car-Net "Guide & Inform"
  • připojení mobilního zařízení
  • Volkswagen Media Control
 • Navigační data na SD-kartě - EVROPA
 • Nekuřácké provedení
  • 12V zásuvka vpředu
 • Nárazníky v barvě vozu
 • Nástupní a varovné LED osvětlení
  • v předních dveřích
 • Nástupní lišty z ušlechtilé oceli
  • s nápisem "R-line"
 • Ochrana před natankováním špatného paliva
 • Osvětlení prostoru pro nohy vpředu
 • Palivová nádrž o objemu 66 litrů
 • Palubní literatura v češtině
 • Pedály v designu "Aluminium"
 • Podlaha zavazadlového prostoru
  • textilní
 • Pohon předních kol
 • Povinná výbava
  • Výstražný trojuhelník
  • Lékárnička (dle německé normy)
  • Reflexní vesta
 • PreCrash
  • proaktivní bezpečnostní systém
  • v případě elektronického vyhodnocení rizika nehody dojde k automatickému dovření oken, příp. panoramatického okna, natlakování brzd a přitažení bezpečnostních pásů
 • Prediktivní ACC - automatická regulace odstupu od vpředu jedoucího vozu do 210 km/h
  • s funkcí Front Assist - zkrácení brzdné dráhy a varování při nebezpečném snížení odstupu
  • funkce zastavení vozu (pouze u vozu s DSG)
  • funkce City - nouzové brzdění (do 30 km/h)
  • tempomat
  • prediktivní funkce upravuje rychlost vozu před zatáčkou v návaznosti na dopravní značení před danou zatáčkou
  • systém využívá rozpoznávání dopravních značek a mapových podkladů
  • systém NENÍ funkční v následujících zemích: BiH, BG, GR, IS, I, HR, M, MK, MD, MNE, P, RO, SRB, SLO, UA, H, CY
 • Progresivní řízení
 • Přední kotoučové brzdy 16"
 • Přídavné elektrické vzduchové topení (pouze pro TDI)
 • Přístrojová deska
  • elektronický tachometr
  • počítadlo celkových a denních kilometrů
  • otáčkoměr
 • Rezervní plnohodnotné kolo z lehkých slitin
 • Rozpoznávání dopravních značek
 • Sada nářadí a zvedák vozu
 • Start-Stop systém
  • rekuperace kinetické energie při brždění
 • Systém rozpoznání chodce s rozšířenou ochranou
  • Aktivní kapota
 • Systém sledování únavy řidiče
 • Telefonní rozhraní
  • bluetooth
 • Textilní koberečky vpředu a vzadu
  • dvojitý šev
 • Top-komfortní sedadla vpředu
 • Trysky ostřikovačů čelního skla
  • automaticky vyhřívané
 • Tísňové volání
  • tlačítko tísňového volání ve voze
  • umožňuje telefonickou hlasovou péči do chvíle, než dorazí potřebná pomoc
  • Hlasová péče je poskytována v 10ti evropských jazycích (němčina, angličtina, francouzština, italština, holandština, polština, portugalština, švédština, španělština a čeština)
 • Tříbodové bezpečnostní pásy
  • vpředu i vzadu
  • vpředu s výškovým nastavením
  • s předepínači vpředu i vzadu
 • Vnitřní zpětné zrcátko
  • s automatickou clonou
 • Vnější zpětná zrcátka el. sklopná
  • nastavitelná, vyhřívaná
  • automatická clona na straně řidiče
  • automatické sklopení zrcátka spolujezdce při zařazení zpátečky
 • Vnější zpětné zrcátko na straně spolujezdce
  • konvexní
 • Vnější zpětné zrcátko na straně řidiče
  • asférické
 • Výplň dveří a boční obložení
  • umělá kůže
 • Zadní kotoučové brzdy 16"
 • Zadní sedadla nedělená
  • opěradla asymetricky sklopná
  • s loketní opěrkou vzadu
 • Zadní světlomety s LED technologií
  • dynamické odbočovací světlomety
 • Zimní výbava 1
  • vyhřívané přední sedačky
 • Zpětná kamera
 • ergoComfort sedadlo na straně řidiče
  • elektrické nastavení opěradla na straně řidiče
  • přední sedadla výškově nastavitelná
 • Čalounění stropu v černé
 • Čelní airbag řidiče a spolujezdce
  • u spolujezdce s možností deaktivace
  • airbag kolenou na straně řidiče

Ceny všech modelů jsou v Kč včetně 21% DPH.

Veškeré údaje obsažené v tomto ceníku mají pouze informativní charakter. Od data předání do tisku nebo uveřejnění na internetu mohlo dojít k úpravám.

5. Asistenční systémy a bezpečnost

Asistenční systémy

Emergency Assist

Volitelný systém "Emergency Assist" přebírá řízení automobilu v případě náhlého zdravotního selhání řidiče. Automaticky se zapne v případě, že systém neregistruje žádnou aktivitu řidiče - který nepohybuje volantem, nezrychluje ani nebrzdí - a ani po následném varování se nedostaví žádná jeho reakce.

Systém se následně snaží prostřednictvím brzdného rázu, varovných tónů, varovného blikání a cyklického jemného natáčení volantu v rámci jízdního pruhu přimět řidiče k reakci a současně tím varuje spolujezdce i ostatní účastníky provozu. Jestliže se ani po všech těchto pokusech nedostaví adekvátní odezva řidiče, je vozidlo s pomocí asistenta pro změnu jízdního pruhu "Side Assist" navedeno do pravého jízdního pruhu a kontrolovaným způsobem zastaveno. V rámci daných možností tak lze zabránit nehodě.

Systém proaktivní ochrany cestujících dokáže v rámci daných možností rozpoznat nebezpečné situace, při kterých hrozí zvýšené riziko nehody a automaticky uskuteční preventivní opatření. Pro zajištění optimální funkce hlavových a bočních airbagů jsou okna dveří i střešní okno automaticky uzavřeny až do úrovně malé štěrbiny. Ve zlomcích sekundy také dojde k předepnutí bezpečnostních pásů na předních místech a řidič i spolujezdec jsou tak pevně zajištěni na sedadlech. V případě, že nebezpečná situace pomine, jsou bezpečnostní pásy opět uvolněny a okna dveří, stejně jako střešní okno mohou být znovu otevřeny.

Adaptivní regulace podvozku DCC

Díky adaptivní regulaci podvozku DCC je možné jeho vlastnosti nastavit na normální, sportovní nebo komfortní. Pomocí elektrické regulace přitom automaticky dochází k přizpůsobení tlumičů i elektromechanického posilovače řízení. DCC permanentně reaguje na různé jízdní situace a bere přitom v úvahu také stav brzd, řízení i zrychlení.

Adaptivní regulace podvozku zajistí podstatné zlepšení jízdních vlastností vozu. Řidič tak nemá k dispozici pouze jedno dané nastavení podvozku, ale může chování automobilu individuálně přizpůsobit. Volba se realizuje pohodlně prostřednictvím stisku tlačítka na středové konzole. Nastavení individuálního módu se uskutečňuje přes posuvné lišty příslušného menu a vlastnosti podvozku tak lze přizpůsobit přesně podle individuálních preferencí.

Asistenty k řízení vozu

Bez ohledu na to, zda jedete v nepřehledném městském provozu, nebo popojíždíte v koloně, Arteon Vám díky svým asistenčním systémům pomáhá vždy.

Součástí sériové výbavy je systém sledování odstupu "Front Assist" včetně funkce nouzového brzdění City s rozpoznáváním chodců, který v rámci daných možností varuje řidiče v případě, že vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla poklesne pod kritickou mez a současně přitom pomáhá zkrátit brzdnou dráhu.

Důležitou součástí systému "Front Assist" je také funkce rozpoznávání chodců, která v rámci daných možností identifikuje osoby, které bezprostředně vstoupí do vozovky před automobilem.

Řidič je na tuto skutečnost upozorněn akustickým a optickým varováním. V případě, že nezačne brzdit, je na kritický odstup upozorněn brzdným rázem. A jestliže řidič ani poté nereaguje, začne systém automobil v rámci daných možností sám nouzově brzdit.

Adaptivní tempomat ACC, který se dodává na přání, přizpůsobí v rámci možností daných systémem Vaši rychlost rychlosti vozu jedoucího před Vámi, a to až do Vámi nastaveného limitu, a udržuje od něj stanovený odstup. Systém přitom bere v úvahu také omezení rychlosti a s využitím navigačních dat také průběh zatáček. To, že jste v náročných jízdních situacích vždy o jeden krok napřed, přináší příjemný pocit.

Park Assist

Nový Arteon Vám značně usnadňuje parkování již díky systému ParkPilot, který je součástí sériové výbavy. Navíc se můžete rozhodnout pro parkovacího asistenta "Park Assist", který v rámci možností systému vypočítá, zda se Váš Arteon vejde do dané parkovací mezery. Vy při parkování ovládáte pedály plynu, spojky a brzdy, zatímco systém přebírá kontrolu nad volantem a automaticky vozidlo navádí do podélných i příčných parkovacích míst a následně z nich také dokáže vyjet.

Další možností je zpětná kamera, která Vás při couvání podporuje v rámci prostoru snímaného objektivem kamery.

Funkce "Area View", která se dodává na přání, Vám poskytuje pohled na okolí Vašeho vozu Arteon. Obraz získaný v rámci prostoru snímaného objektivy čtyř kamer je přenášen na displej infotainment systému a umožňuje pohled do míst, která jsou ze sedadla řidiče špatně viditelná. To je mimořádně pohodlné např. při parkování nebo manévrování v těsných místech.

Asistent pro "vyparkování", který se rovněž dodává na přání, monitoruje dopravu v příčném směru za vozem. Systém Vám v rámci daných možností zajišťuje lepší přehled a při couvání z řady stojících vozidel Vás varuje při blížícími se automobily. V optimálním případě pomocí zabrzdění vozidla zabrání potenciální kolizi nebo alespoň zmírní její následky.

Rear Assist

Díky zpětné kameře můžete hledět dopředu i při couvání. Na displeji Vašeho rádia, resp. navigačního systému přitom pohodlně sledujete prostor za Vaším automobilem a opatrně dojíždíte k překážkám, případně přesně najedete k oji připojovaného přívěsu.

Asistent pro jízdu v koloně "Traffic jam"

Volitelný asistent pro jízdu v koloně umožňuje komfortní jízdu ve váznoucí dopravě a využívá přitom osvědčené funkce, jako adaptivní tempomat ACC a asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist".

Arteon tak při rychlostech od 0 do 60 km/h následuje vozidlo jedoucí vpředu a automaticky přitom ovládá - v rámci možností daných systémem - pedály plynu a brzdy.

Současně také udržuje vůz ve vyznačeném jízdním pruhu. Asistent pro jízdu v koloně Vás podporuje při psychicky náročném popojíždění ve váznoucí dopravě a předchází tak nehodám, které jsou pro jízdu v kolonách typické.

Head up display

"Head-up-Display" zobrazuje jízdní informace bezprostředně ve Vašem zorném poli. Rychlost jízdy, dopravní značky, aktivita asistenčních systémů, pokyny navigačního systému nebo varovná hlášení se promítají přímo na vysoce kvalitní skleněný panel před sklem čelního okna.

"Easy open"

Pohodlná jízda začíná v novém voze Arteon ještě před rozjezdem. Velkoryse dimenzovaný zavazadlový prostor této fastback limuzíny má objem 563 litrů a nabízí tak spoustu místa i pro Vaše zavazadla.

Pro otevření elektricky ovládané výklopné stěny zavazadlového prostoru pak díky funkci "Easy Open" stačí malý pohyb nohou pod zadním nárazníkem. Elektrické ovládání následně po stisku tlačítka s časovým zpožděním výklopnou stěnu zavazadlového prostoru opět zavře. Nakládání i vykládání zavazadel je díky tomu velmi pohodlné.

Technologie

Motory

Pro zajištění maximální dynamiky se pod kapotou vozu Arteon skrývá jedna z efektivních kombinací motoru a převodovky. K nejsilnějším aktuálně nabízeným naftovým agregátům, které jsou určeny pro modely Arteon Elegance nebo R-Line patří silný BiTurbo motor s výkonem 176 kW (240 k) (spotřeba paliva (l/100 km): město - 7,1; mimo město - 5,1; kombinovaný provoz - 5,9; emise CO2 (g/km): kombinovaný provoz - 152; energetická třída: B. Tento motor se sériově dodává s pohonem všech kol 4MOTION, elektronickou uzávěrkou diferenciálu XDS a adaptivní regulací podvozku DCC.

To samé platí také špičkový benzinový motor s působivým výkonem 206 kW (280 k) (spotřeba paliva (l/100 km): město - 9,2; mimo město - 6,1; kombinovaný provoz - 7,3; emise CO2 (g/km): kombinovaný provoz - 164; energetická třída: C, který je rovněž určen pro linie výbavy Arteon Elegance nebo R-Line.

V průběhu roku bude nabídka benzinových a naftových motorů kromě stávajících agregátů doplněna také o další výkonové varianty.

Nabízená paleta benzinových a naftových motorů bude zahrnovat celkem tři výkonnostní třídy.

Car-Net „Security & Service"

Chcete vědět, kdy je termín příští servisní prohlídky? Nebo kolik paliva je v nádrži? Služby online Car-Net "Security & Service" Vám nabízejí mobilní přístup k důležitým datům automobilu a také přímé spojení na kontaktní linku společnosti Volkswagen. Díky službě volání v případě nehody je o Vás v případě nouze dobře postaráno.

Car-Net App-Connect*

Díky softwarovému rozhraní Car-Net App-Connect můžete prostřednictvím displeje na středovém panelu i v průběhu jízdy pohodlně ovládat nejdůležitější funkce Vašeho chytrého mobilního telefonu, jako jsou telefonování, zprávy nebo hudba.

Softwarové rozhraní App-Connect v sobě sdružuje tři inovativní technologie, které umožňují paralelní zobrazení displeje Vašeho chytrého mobilního telefonu na dotykové obrazovce systému infotainment - kromě MirrorLink™ také Apple CarPlay™ a Android Auto™ od společnosti Google.

R-Line

Sportovní excelence. Jeho silné stránky: Dynamika, kterou lze vnímat.

Arteon

Projev suverenity. Spojení všeho, po čem smysly touží.

Elegance

Krása pro oči: Noblesní design na nejvyšší úrovni.

6. Objednejte si testovací jízdu modelu Arteon

Povinná položka


Volkswagen Arteon - Stránky Wikipedia