Volkswagen Amarok Dark Label vozí hrdinu

Zástupci značky Volkswagen Užitkové vozy předali prap. Tomáši Kocmánkovi pick-up Amarok Dark Label. Amarok bude nositeli Zlatého záchranářského kříže za rok 2018 sloužit po dobu tří týdnů. Šestiválcový Amarok Dark Label kombinuje robustnost s elegancí.

Značka Volkswagen Užitkové vozy pokračuje v podpoře Zlatého záchranářského kříže. V kategorii Záchranářský čin profesionálů jednotlivců získal za rok 2018 ocenění prap. Tomáš Kocmánek, který nyní převzal klíčky od exkluzivní edice pick-upu Volkswagen Amarok Dark Label.

"Mám velkou radost, že můžeme podporovat nositele ocenění Zlatý záchranářský kříž," říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. "Prap. Tomáš Kocmánek si za svůj loňský záchranářský výkon zaslouží nejen Zlatý záchranářský kříž, ale i velké uznání celé společnosti. Je mi proto ctí předat praporčíku Kocmánkovi jako symbolické ocenění jeho statečnosti a neohroženosti při snaze o záchranu života druhých klíčky od pick-upu Volkswagen Amarok, který je díky své robustnosti a terénním schopnostem pro záchranné akce jako stvořený."

Prap. Tomáši Kocmánkovi byl udělen Zlatý záchranářský kříž za rok 2018 v kategorii Záchranářský čin profesionálů jednotlivců za záchranu tonoucího muže z rozvodněné řeky Ostravice v červenci 2018. Odvážný záchranář bude nyní v rámci spolupráce značky Volkswagen Užitkové vozy se soutěží Zlatý záchranářský kříž po tři týdny usedat za volant vozu Volkswagen Amarok Dark Label, jehož karoserii zdobí nápis "VOZÍM HRDINU".

Amarok pro praporčíka Kocmánka je poháněn vidlicovým šestiválcem 3.0 TDI o výkonu 150 kW (204 k) ve spojení s osmistupňovou samočinnou převodovkou a trvalým pohonem všech kol 4MOTION. Pick-up s metalickým lakem v šedém odstínu Carbon Steel má exkluzivní výbavu Dark Label, která kombinuje robustní charakter Amaroku s elegantním stylem. Nad rámec rozsáhlé standardní výbavy disponuje mimo jiné tažným zařízením pro přívěsy s hmotností až 3,3 tuny, světelnou rampou LED, uzávěrkou diferenciálu zadní nápravy, spodním krytem motoru a mnoha dalšími prvky, díky nimž se Amarok Dark Label úspěšně uplatní i při záchranářských akcích v náročných podmínkách mimo zpevněné cesty.

Soutěž o nejlepší záchranářské činy roku je vyhlašována časopisem RESCUE report. V letošním jubilejním 20. ročníku soutěže se udělovaly Zlaté záchranářské kříže a čestná uznání v šesti kategoriích, a navíc byly předány čtyři ceny ve spolupráci s dlouholetými partnery soutěže. Zlatý záchranářský kříž oceňuje výjimečné, profesionálně zvládnuté zásahy hasičů, zdravotníků, vojáků, policistů a dalších složek integrovaného záchranného systému, dobrovolníků i profesionálů, neziskových organizací působících v oblasti záchranářství, ale také obětavé činy první pomoci laiků, a to jak dětí, tak dospělých. Soutěž Zlatý záchranářský kříž se tak snaží upozorňovat na nesmírný význam záchranářské profese a podporovat stavovskou čest záchranářů všech oborů.

amarok tomas kocmanek amarok tomas kocmanek

amarok tomas kocmanek amarok tomas kocmanek