Volkswagen a RunCzech
Volkswagen a RunCzech prodlužují spolupráci

Jednička mezi importéry podporuje nejprestižnější běžecký seriál v České republice se skvělým renomé po celém světě. Běhání patří i nadále mezi hlavní priority značky Volkswagen. Zákazníci se mohou těšit na nové atraktivní akční modely Maraton Edition.

Volkswagen a RunCzech prodlužují svou patnáctiletou spolupráci o další tři roky. Nově uzavřená smlouva o partnerství v letech 2019 až 2021 navazuje na velmi úspěšné angažmá značky Volkswagen ve světě vytrvalostních běhů. Jednička mezi importéry na českém trhu podporuje nejprestižnější běžecký seriál již od roku 2003.

"Značce Volkswagen nedochází dech ani po 15 letech mimořádně úspěšné spolupráce s RunCzech. Prestižních vytrvalostních běhů RunCzech po celé České republice se bude na základě nově uzavřené smlouvy o partnerství účastnit i v nadcházejících třech sezonách," říká Vratislav Strašil, jednatel společnosti Porsche Česká republika. "Běh, který patří mezi tři nejrozšířenější sporty v České republice a jehož popularita v posledních letech neustále roste, tak zůstává i nadále jednou z našich priorit."

Volkswagen prodloužil spolupráci s RunCzech až do roku 2021. Nejúspěšnější dovážená značka na českém trhu bude v nadcházejících třech sezonách titulárním partnerem Pražského maratonu a Maratonského víkendu, hlavním partnerem série běžeckých závodů RunCzech včetně dvou nejnověji přidaných závodů Pražská štafeta a Liberec Nature Run.

Volkswagen je v České republice již od roku 2003 neodlučně spjatý se světem vytrvalostního běhání jako titulární partner společnosti Prague International Marathon, závodů RunCzech a jednoho z nejkrásnějších maratonských běhů na světě, Volkswagen Maratonu Praha.

"Velmi věříme v naši dlouhodobou spolupráci, stále hledáme nové podněty pro vylepšování a těšíme se, že společně velkolepě oslavíme 25. výročí Maratonu v Praze", dodává hrdě Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech a předseda komise silničních běhů IAAF.

Volkswagen se pravidelně podílí na zajišťování profesionální organizace běžeckých závodů a skvělého zázemí jak pro samotné běžce, tak i pro diváky. Organizátoři mají k dispozici flotilu osobních a užitkových vozů Volkswagen. Vybrané modely Volkswagen kromě toho plní funkci časomíry v čele závodu.

Spolupráce s RunCzech v posledních letech podpořila úspěšné uvedení nových modelů na český trh, včetně populárních modelů Golf a T-Roc. Zákazníci se mohou i v budoucnosti těšit na atraktivní modely Maraton Edition s rozsáhlou výbavou za výhodné ceny.

Seriál závodů RunCzech si vybudoval mezi běžci nejen v České republice, ale i na celém světě, vynikající renomé. Hned sedm závodů RunCzech v letošní sezoně se mohlo pochlubit nejprestižnější známkou mezinárodní asociace atletických federací IAAF, která potvrzuje nejvyšší profesionální úroveň organizace těchto sportovních akcí. Toto výjimečné postavení potvrdil i Lord Sebastian Coe, prezident IAAF, který zavítal v květnu do Prahy, aby odstartoval 24. ročník Volkswagen Maratonu Praha.

Organizátoři běžeckých závodů RunCzech neustále pracují na zvyšování atraktivity stávajících závodů a zároveň do kalendáře přidávají nové běžecké akce. Již v neděli 7. října se dva tisíce běžců vydají v rámci prvního ročníku závodu Liberec Nature Run 2018 na 12 km nebo 22 km trasu městskými ulicemi a krásnou přírodou severočeské metropole.

Běžecké závody RunCzech nejsou však jen sportovní, ale také prestižní kulturní a společenskou událostí. Pro účastníky a diváky všech věkových kategorií je připraven bohatý doprovodný program včetně koncertů a různých dobročinných aktivit. A také tento přesah je plně v souladu s hodnotami značky Volkswagen a její strategií v oblasti společenské odpovědnosti.

"Je nám blízká filosofie RunCzech - All Runners Are Beautiful. Také vzdáváme hold každému, kdo se o sebe stará natolik, aby mu stálo za to každé ráno utáhnout tkaničky běžeckých bot, a sám sobě si slíbí, že bude zase o trochu lepší. Běhání je radost, o tom to celé je," dodává Capalbo.

vw a runczech 1Vozy Volkswagen budou jezdit v čele vytrvalostních běhů RunCzech v Praze a dalších městech České republiky i v nadcházejících třech sezonách.

vw a runczechCarlo Capalbo (druhý zleva), prezident RunCzech, a Vratislav Strašil (druhý zprava), jednatel společnosti Porsche Česká republika, podepsali smlouvu o prodloužení spolupráce mezi RunCzech a značkou Volkswagen o další tři roky.