Vítězné návrhy vozu Enyaq Coupé iV pro Zdravotního klauna

Vítězné návrhy vzešly z hlasování veřejnosti i odborné poroty.

Dva vítězné návrhy v soutěži Auto pro Zdravotního klauna jsou vybrány! Široká veřejnost na stránce autoproklauna.skoda-auto.cz celý srpen hlasovala o nejlepším návrhu vozu Škoda Enyaq Coupé iV pro Zdravotního klauna. Ze stejného souboru finalistů vybírala také odborná porota. Cílem soutěže „Auto pro Zdravotního klauna“ bylo nejen vymyslet nápaditou a originální podobu zapůjčených vozů, ale také upozornit na důležité poslání neziskové organizace Zdravotní klaun.

Soutěžní návrhy vytvářely děti ve věku do 15 let a následně je do soutěže zasílaly buď v tištěné nebo elektronické podobě. Do kreslení se mohly pustit i děti v nemocnicích, kde byly k dispozici předtištěné omalovánky. Na internetu měli zájemci k dispozici připravenou šablonu modelu Škoda Enyaq Coupé iV včetně nástrojů pro malování návrhu auta pro Zdravotního klauna. Tvořit vlastní design vozu mohly děti i na tabletu nebo mobilním telefonu.

Celkem děti odeslaly bezmála dvě stovky návrhů, z nichž odborná porota složená ze zástupců Škoda AUTO a neziskové organizace Zdravotní klaun vybrala 20 nejzajímavějších ztvárnění. V internetovém hlasování, které probíhalo celý srpen, vybíralo nejlepší návrh několik tisíc uživatelů a hned několik návrhů získalo přes 500 hlasů.

Z hlasování veřejnosti vzešel vítězný návrh Marie Gaubové. Odborná porota vybrala návrh Anny Isabel Baslerové.

Dva vozy ŠKODA Enyaq Coupé iV, které automobilka přetvoří do podoby vítězných autorských děl, budou zapůjčeny organizaci Zdravotní klaun koncem září. Dvacet finalistů si odnese také cenu – dárkový balíček v hodnotě 1000 korun ‑ a dva finalisté, jejichž návrhy budou zdobit sponzorské vozy, získají tablet Apple iPad včetně kreslícího pera Apple Pencil.

Zdravotní klauni přinášejí radost a smích

Smyslem kreativní soutěže Auto pro Zdravotního klauna je zviditelnit důležité poslání Zdravotních klaunů, kteří od roku 2001 pomáhají dětským a geriatrickým pacientům procházet léčbou s úsměvem. Zdravotní klauni přinášejí radost, dobrou náladu a především naději do míst, kde se jich příliš nedostává. Pravidelné návštěvy dětí v nemocničních pokojích, specializovaných ambulancích, na pohotovosti, u naplánovaných operací ale i v domácnostech pečujících o těžce nemocné děti mají nenahraditelný význam pro všechny dlouhodobě nemocné pacienty a jejich nejbližší, kteří v souvislosti s léčbou často zažívají nadmíru složité životní situace.

V České republice působí 93 profesionálních Zdravotních klaunů, kteří pravidelně navštěvují 63 nemocnic, 10 domovů pro seniory a 1 hospic.

Škoda AUTO podporuje neziskovou organizaci Zdravotní klaun od roku 2002, a to jak zápůjčkami vozů, tak přímými finančními dary ‑ například v loňském roce Škoda AUTO organizaci poukázala částku 1 000 000 korun.

skoda auto pro zdravotniho klauna 01 skoda auto pro zdravotniho klauna 02