Videa: Výroba automobilů ve Škoda AUTO v Kvasinách

Dvě videa ze závodu společnosti Škoda AUTO v Kvasinách ukazují operace ve svařovně, lakovně, na montážní lince a v logistice závodu.

Ve dvou videích umožňuje společnost Škoda AUTO obsáhle nahlédnout do procesů ve svém vysoce moderním výrobním závodě v Kvasinách. Automobilka zde vyrábí nepřetržitě šest dní v týdnu modelové řady Kodiaq, Karoq, Superb a Superb iV s plug-in hybridním pohonem. První z obou videí ukazuje výrobní proces v dynamické podobě, zatímco druhé video klade důraz na zajímavé informace ze zákulisí výroby.


Obě videa s sebou berou diváky na prohlídku závodu společnosti Škoda AUTO v Kvasinách. Nejprve zavítají do svařovny, kde se sestavuje až 1500 karoserií denně. Velkou část souvisejících svářečských prací zde vykonává celkem 893 robotů. Po nahlédnutí do vysoce moderní lakovny ukazují videa montážní linky, na nichž se za hodinu vyrobí více než 50 automobilů. Společnost Škoda AUTO tedy v kvasinském závodě vyrábí v každém ze šesti dnů týdne přibližně 1200 kusů svých modelů Kodiaq, Karoq, Superb a Superb iV s plug-in hybridním pohonem.Škoda AUTO v tomto vysoce moderním závodě důsledně automatizuje výrobu a trvale implementuje nové technologie z oblasti průmyslu 4.0. Česká automobilka tak zde od září 2019 realizuje projekt digitalizace „dProdukce“. Tento projekt poskytuje podporu při správné realizaci výrobních operací, upozorňuje na změny v procesu výroby a slouží k dokumentaci kontrol kvality. V listopadu 2019 získala společnosti Škoda AUTO za projekt „dProdukce“ ocenění Automotive Lean Production Award v kategorii „Special Award – Smart Digital Application“.