Kia ECO Rally
Více než 750 elektrifikovaných koní KIA

Více než 750 elektrifikovaných koní KIA se účastní ECO energy Rally Bohemia 2020

  • Tým KIA MOTORS CZECH budou reprezentovat vozy e-Niro, e-Soul a XCeed Plug-in Hybrid
  • KIA v závodě ECO energy Rally Bohemia 2020 obhajuje loňské 2. místo v soutěži Rally pravidelnosti (Česká Trophy) a 2. místo FIA E-Rally Energy Consumption Cup
  • Na posádky bude čekat celkem jednadvacet zkoušek pravidelnosti ve čtyřech etapách a 330 měřenými kilometry

Společnost KIA MOTORS CZECH, s.r.o. se již třetím rokem v řadě účastní ECO energy Rally Bohemia pro vozy s alternativními typy pohonů, která se koná od 9. do 12. července 2020. Tým v barvách značky KIA budou v letošním ročníku ECO energy Rally Bohemia 2020 v celkové konkurenci 30 posádek reprezentovat čtyři posádky se třemi čistě bateriovými a jedním plug-in hybridními vozem o celkovém výkonu 750 elektrických koní uvedené značky. Ve třetím ročníku mezinárodního závodu absolvují závodníci více než 700 km tratí, díky čemuž se ECO energy Rally Bohemia 2020 do historie zapisuje jako nejdelší ECO rally v České republice.

Premiéru na závodní trati si odbude model XCeed Plug-in Hybrid, letos uvedený na ČR trh, jenž bude jediným zástupcem z Plug-in hybridní kategorie v týmu KIA MOTORS CZECH. Díky svému lithium-iont polymerovému bateriovému modulu o kapacitě 8,9 kWh ujede v čisté elektrickém režimu až 58 km s emisemi CO2 29 g/km a kombinovanou spotřebou 1,2 l a 10,7 kWh na 100 kilometrů (dle metodiky NEDC). Dalším želízkem v závodu jsou čistě elektrické crossovery e-Niro a e-Soul s prodlouženým dojezdem až 455 km, respektive 452 km v kombinovaném režimu na jedno nabití akumulátoru (dle WLTP).

KIA navazuje na loňské páté místo v poháru FIA E-Rally Regularity Cup, druhé a čtvrté místo v Rally pravidelnosti (Česká Trophy) a stříbrnou medaili v hodnocení FIA E-Rally Energy Consumption Cup. Nově může uspět i v Poháru pořadatele – Rally výrobců elektromobilů*, který je novinkou letošního ročníku ECO energy RALLY BOHEMIA 2020.

Značka KIA nepatří v oblasti ECO rally mezi nováčky. Kromě třech účastí na ECO energy Rally Bohemia nechyběl tým KIA MOTORS CZECH od roku 2018 na startovním roštu ani v druhé české e-rally pod záštitou FIA, českokrumlovské Czech New Energies Rallye. Kromě těchto oficiálních týmových účastí podpořila značka KIA zapůjčením svých elektrických vozů e-Niro a e-Soul i profesionální jezdce v jejich účasti na proslulé e-Rallye Monte-Carlo v roce 2018 či slovinské MAHLE Eco Rally v roce 2019.

(*) Rally výrobců elektromobilů se může zúčastnit posádka z kategorie nulové emise, kterou nominoval výrobce nebo oficiální dovozce elektromobilů. Jeden výrobce nebo dovozce může nominovat maximálně 3 posádky, které budou reprezentovat příslušnou značku.