Uvolněné řízení

-

Uvolněné řízení

T-Roc to udělá za Vás

Monotónní jízdy, zužující se jízdní pruhy a úzké venkovské silnice - řízení vyžaduje notnou dávku koncentrace. T-Roc je naštěstí sériově vybaven asistentem pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist", který pomáhá* při předcházení nehodám způsobeným ztrátou koncentrace. Systém Vás prostřednictvím protipohybu řízení vrátí do správného směru v případě, že zaregistruje, že automobil neúmyslně opouští vyznačený jízdní pruh.

Řízení je také mnohem méně stresující, když máte k dispozici adaptivní tempomat ACC, který sleduje vpředu jedoucí automobily a udržuje od nich nastavený odstup*, a to až do rychlosti 210 km/h.

Pro motory v kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG je na přání k dispozici asistent pro jízdu v koloně, který usnadňuje jízdu ve váznoucí dopravě. T-Roc tak při rychlostech od 0 do 60 km/h následuje vpředu jedoucí vozidlo a automaticky ovládá plyn a brzdy*. Současně přitom udržuje automobil ve vyznačeném jízdním pruhu.

Díky volitelnému asistentu "Emergency Assist", jenž se dodává na přání, máte k dispozici systém, který v případě náhlého zdravotního selhání přebírá částečnou kontrolu nad řízením vozu. Systém se aktivuje v případě, že řidič nezasahuje aktivně do řízení, nebrzdí ani nezrychluje. Zaregistruje-li systém takovou situaci, varuje řidiče mimo jiné brzdným rázem nebo cyklickým natáčením řízení v rámci jízdního pruhu. Jestliže se i přes varování nedostaví žádná odezva řidiče, systém vozidlo kontrolovaným způsobem zastaví.