Kia EV6
Kia EV6

Triumfální úspěch modelu Kia EV6 v soutěži Red Dot Design Awards 2022

  • Elektrický crossover Kia EV6 dosáhl celkového vítězství v prestižní soutěži Red Dot Awards s titulem „Best of the Best - Nejlepší z nejlepších“
  • Vítěz soutěže Evropské auto roku 2022 si zároveň nárokuje ocenění Red Dot v kategorii „Inovativní produkty“
  • Od roku 2009 je Kia držitelem 27 úspěchů v soutěži na poli designu

Kia EV6 krátce po jmenování Evropským autem roku 2022 rozšířila svoji sbírku ocenění o celkové vítězství v renomované soutěži Red Dot Design Awards 2022. Více než padesátičlenná odborná porota renomované mezinárodní soutěže na poli designu udělila modelu EV6 titul „Red Dot: Best of the Best - Nejlepší z nejlepších“ za průkopnický a progresivní design. Čistě elektrický crossover se zároveň stal vítězem kategorie Red Dot: „Inovativní produkty“.

EV6 coby první vyhrazený akumulátorový elektromobil značky Kia symbolizuje nové směřování výrobce v rámci jeho proměny v předního poskytovatele řešení trvale udržitelné mobility. Průkopnický elektrický crossover vznikl v souladu s novou designovou filozofií „Spojené protiklady“ značky Kia, která staví na efektní vizuální identitě s využitím kontrastních kombinací ostrých stylistických prvků a plastických tvarů. EV6 je zároveň prvním modelem značky Kia postaveným na vyspělé podvozkové platformě E-GMP (zkr. Electric Global Modular Platform). EV6 díky pokrokové platformě nabídne jeden z nejprostornějších interiérů v dané třídě, dojezd až 528 km a 800V technologii ultra rychlého dobíjení, umožňující dobít vozidlo z 10 na 80 procent za pouhých 18 minut.

Komentuje Karim Habib, šéf návrhářského centra Kia (Kia Global Design Center): „EV6 je pro značku Kia velmi důležitým vozidlem, protože je to náš první bateriový elektromobil na vyhrazené platformě s naší nejlepší technologií pro novou éru. Máme ambici neustále posouvat hranice automobilového designu a akcentovat podstatu produktů nápaditým, odvážným a progresivním designem. Tato dvě Red Dot ocenění jsou poctou tvrdé práci našich týmů a povzbuzením, abychom i nadále směřovali k budoucnosti ekologicky odpovědné mobility pro všechny.“

EV6 navazuje na pozoruhodnou sérii úspěchů značky Kia v soutěži Red Dot Awards. Od roku 2009, kdy tuto cenu obdržel model Soul jako první zástupce automobilky, získalo prestižní ocenění Red Dot celkem 27 modelů značky Kia. EV6 je dále již šestým vozem Kia, jenž obdržel cenu Red Dot „Best of the Best – Nejlepší z nejlepších“.

Kia EV6 se od loňského uvedení na trh setkala s extrémně pozitivním přijetím. Elektrický crossover kromě ocenění Red Dot a titulu Evropské auto roku 2022 vybojoval první místo v kategorii luxusních vozů německé varianty soutěže „Auto roku 2022“, „Auto roku 2022“ v Irsku, „Auto roku 2022“ v hodnocení britského magazínu What Car?, „Crossover roku“ v soutěži TopGear.com 2021 a sdílené vítězství v úvodním ročníku soutěže „Best Cars of the Year – Nejlepší automobily roku“ 2021/2022.

Red Dot Award: Mezinárodní odborná porota hodnotí nejen estetické kvality

Red Dot Design Award je jednou z nejvýznamnějších světových soutěží na poli designu. Každoročně ji vyhlašuje instituce Design Zentrum Nordrhein-Westfalen a je rozdělena do tří kategorií: Produktový design, Komunikační design a Designová koncepce. Historie tradiční soutěže „Red Dot Award: Produktový design“ sahá až do roku 1955.

Produkty přihlášené do letošního ročníku hodnotila mezinárodní porota čítající 50 nezávislých návrhářů, lektorů designu a odborných novinářů z nejrůznějších odvětví. Kromě estetických kvalit jsou v soutěži o nejlepší produktový design důležitá i další kritéria, jako je např. funkčnost, ergonomie, kvalita a ekologické aspekty. V zastřešující kategorii „Inovativní produkty“ se pozornost zaměřuje na inovativní vlastnosti a funkce předloženého produktu.