ŠKODA - HANDY CYKLO MARATON
Tým Škoda We Love Cycling

Tým Škoda We Love Cycling se i letos zúčastní Handy Cyklo Maratonu

2222 kilometrů během 111 hodin – zdraví i handicapovaní cyklisté opět poměří síly v rámci unikátního cyklistického dobrodružství.

Od 28. července do 1. srpna 2020 se uskuteční jeden z nejdelších cyklistických závodů v České republice. Oproti předchozím ročníkům bude letošní Handy Cyklo Maraton zcela výjimečný nejen pro závodní týmy svým průběhem, ale také pro fanoušky, kteří budou moci sledovat celou akci on-line. Na startu stejně jako loni nebude chybět tým We Love Cycling, který vysílá do boje společnost Škoda AUTO.

Místem zahájení i ukončení 8. ročníku cyklistického závodu Handy Cyklo Maraton bude Praha. Účastníci absolvují trasu po celém území České republiky v celkové délce 2222 kilometrů, kterou musejí zdolat bez přestávek v časovém limitu 111 hodin. Jednou z novinek letošního klání je pevně stanovená trasa vedoucí přes 14 krajů, která je podrobně zmapována a týmy si ji nemohou určit samy. Pravidelné průjezdní kontroly sportovců proběhnou na významných hradech či zámcích v jednotlivých regionech. Letošní ročník také přinese živé streamování, jež bude možné sledovat z domova, a diváci se mohou těšit mimo jiné na start, časovky a dojezd do cíle se slavnostním zakončením. Stěžejním poselstvím akce s heslem „Nikdy se nevzdávat“ je vzájemná podpora společného snažení týmů složených ze zdravých i handicapovaných, žen i mužů, juniorů i seniorů, amatérů i profesionálů.

Součástí početného startovního pole bude i sedmičlenný tým Škoda We Love Cycling, vedený paralympijským vítězem a legendou tuzemské cyklistiky Jiřím Ježkem. „Mám radost z každého, kdo je navzdory svému handicapu odhodlaný žít aktivně. Sport přináší spoustu důležitých zkušeností a zážitků, a to nejen handicapovaným. Proto jsem rád za podporu a zázemí, které našemu týmu poskytuje Škoda AUTO. Věřím, že si i letošní ročník náramně užijeme a v cíli budeme bohatší o nezapomenutelné zážitky, protože o ty jde v tomto klání především,“ říká kapitán týmu Škoda We Love Cycling Jiří Ježek. Sestavu doplňují cyklonadšenci, kteří jsou nějakým způsobem spjati s mladoboleslavskou automobilkou. Jde o cestovatele Michaela Kamermeiera známého pod pseudonymem Majk na cestách, modelku a Miss České republiky 2016 Andreu Bezděkovou a cyklonadšence, konstruktéra repliky kola Slavia Vladimíra Vidima. Již tradičně se součástí týmu stali zaměstnanci automobilky Škoda – letos jsou jimi Pavel Vobora, Marek Křepelka a Ota Řehák – a vítěz facebookové soutěže, barista a spoluzakladatel společnosti Drip It Tomáš Hodermarský.

Patronkou letošního týmu se stala Lucie Čihulová, mladá podnikatelka, která si při nešťastném pádu na lodi poranila míchu a je upoutána na invalidní vozík. Spinální šok, stav, který vzniká po naražení nebo porušení míchy, měl původně odeznít do tří týdnů, ale Lucie se s následky potýká dodnes. „Bylo mi řečeno, že šance na uzdravení je velká,“ usmívá se Lucie. „Za svým snem znovu chodit mířím na Neurorehabilitační klinice AXON, kde několikrát týdně rehabilituji a v roli ambasadorky pomáhám se získáváním financí na léčbu pro ostatní pacienty, kteří se stejně jako já, ocitnou ze dne na den na invalidním vozíku a věří, že jednou budou znovu chodit.“

Jako největší český průmyslový podnik se Škoda AUTO dlouhodobě angažuje na poli pomoci osobám s hendikepem. Program Škoda Handy je jednou z mnoha CSR aktivit, která se zaměřuje na podporu bezbariérové mobility. Škoda Handy centra pomáhají klientům při výběru vhodného vozu a jeho úpravách, ale také při jednání s úřady a další administrativou. Poradci poskytují komplexní servis a zákazníkům asistují při zpracování žádostí o státní příspěvky na zvláštní pomůcky i na mobilitu. Péče, která je klientům k dispozici v jednom ze 132 Škoda Handy center, však pořízením vozu zdaleka nekončí. Klientům je garantováno přednostní odbavení jejich automobilů při servisu nebo realizaci záručních i pozáručních oprav, přičemž se mohou spolehnout na zvýhodněné podmínky při nákupu servisních prací, náhradních dílů i příslušenství. U některých autorizovaných partnerů mají možnost po dobu provedení nezbytného servisního zásahu dokonce využít upravený vůz jako náhradní vozidlo. O dalších benefitech programu Škoda Handy se lze více dozvědět na webu www.skoda-handy.cz. Automobilka dále již třetím rokem společně s Kontem bariéry nabízí držitelům průkazu ZTP a ZTP/P podporu ve formě grantu Škoda NEŘÍDIT na absolvování řidičského kurzu a získání řidičského oprávnění. Do 15. 10. 2020 si mohou zájemci zažádat o dotaci až 15 tisíc korun.