Trophées Argus
Trophées Argus pro značku Kia: nový XCeed

Trophées Argus pro značku Kia: nový XCeed vítězí v kategorii ‚Kompaktní a rodinná SUV‘

  • Cena Trophée Argus udělena na základě pořizovací ceny, provozních nákladů a zůstatkové hodnoty
  • Předchozí trofeje Argus získal sportovní sedan Kia Stinger GT (2018) a městský vůz Kia Picanto (2012)

Nový crossover Kia XCeed získal prestižní Trophée Argus 2020 v kategorii ‚Kompaktní a rodinná SUV‘. Ocenění, slavnostně vyhlášené minulý týden v Paříži, završuje hattrick ve sběru trofejí Argus pro značku Kia, která již úspěšně bodovala s modelem Stinger v roce 2018, resp. Picanto v roce 2012.

Cena Trophée Argus je určena těm novým modelům na francouzském trhu, které nabízejí nejlepší kombinaci obecných specifikací a provozních nákladů. U nominovaných modelů se posuzuje cena, provozní náklady a zůstatková hodnota, přičemž porotci berou v potaz obecné specifikace (kvalita, pohodlí, potěšení za volantem, výbava), resp. přínosy vozidla v rámci daného segmentu.

Porotu tvoří členové Groupe Argus, renomovaní francouzští motorističtí novináři, stejně tak jako specialisté na hodnocení tržní hodnoty a odborníci na průzkum trhu. Kia XCeed získala nejvyšší cenu v kategorii ‚Kompaktní a rodinná SUV‘, kde úspěšně čelila konkurenci ve složení Mazda CX-30, Toyota RAV4 Hybrid a Hyundai Santa Fe.

O Trophée Argus

Soutěžní klání Trophée Argus vzniklo v roce 1993 s cílem ocenit nejlepší užitková vozidla v daném roce; v roce 2008 byly do Trophée Argus začleněny kategorie osobních vozidel. V roce 2020 se na Trophée Argus kvalifikovalo 33 osobních vozů, z nichž byli do užšího výběru vybráni tři finalisté v každé ze sedmi kategorií (kompaktní SUV, městské vozy, kompaktní sedany, kompaktní a rodinná SUV, rodinné a kompaktní sedany, prémiová SUV, resp. elektromobily).