ŠKODA ENYAQ SPORTLINE iV
ŠKODA ENYAQ SPORTLINE iV

Trojnásobný úspěch pro značku ŠKODA

Čtenáři odborného časopisu „Auto Bild Allrad“ zvolili tři modely značky ŠKODA za vítěze ve svých kategoriích.

Trojnásobný úspěch pro značku ŠKODA: Čtenáři časopisu „Auto Bild Allrad“ zvolili hned tři modely značky ŠKODA jako vítěze ankety „Allradautos des Jahres“ (Automobily roku s pohonem všech kol). ENYAQ iV s pohonem všech kol hned při své první účasti v anketě zvítězil mezi importovanými vozy v kategorii „Elektromobil s pohonem všech kol“. ŠKODA OCTAVIA 4×4 zvítězila v hodnocení dovážených vozů v kategorii „Osobní vůz 4×4 do 40 000 eur“ a ŠKODA SUPERB 4×4 se dostala až na vrchol v hodnocení importovaných vozů v kategorii „Osobní vůz 4×4 nad 40 000 eur“. Pro model OCTAVIA je to již šestý titul v této čtenářské anketě, model SUPERB je vítězem dokonce již podvanácté.

ŠKODA ENYAQ iV přesvědčila čtenáře odborného časopisu hned při své první účasti v anketě: Ti zvolili toto SUV s čistě elektrickým pohonem za vítěze kategorie „Elektromobil s pohonem všech kol“. Svým prvním sériovým modelem, založeným na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen, učinila značka ŠKODA dosud největší krok v realizaci své strategie elektromobility. V obou nejvýkonnějších verzích – ENYAQ iV 80x a ENYAQ iV RS – disponuje vlajková loď české automobilky pohonem všech kol s druhým elektromotorem na přední nápravě. ŠKODA ENYAQ iV je od poloviny dubna k dostání v showroomech evropských prodejců značky ŠKODA.

ŠKODA OCTAVIA byla oceněna jako nejlepší v hodnocení importovaných vozů ve své třídě již v letech 2014, 2015, 2019 a 2020. V loňském roce si tento model navíc zajistil absolutní vítězství v kategorii „Osobní vozy 4×4 do 40 000 eur“. Letošní vítězství vozu OCTAVIA 4×4 tak bylo celkově již šesté v pořadí v rámci této ankety.

Druhá generace modelu ŠKODA SUPERB se pravidelně umísťovala ve své třídě na prvním místě v hodnocení importovaných vozů v letech 2009 až 2013 a na vítěznou sérii navázala v roce 2015 také současná generace tohoto modelu. Rovněž v letech 2016 až 2020 zvolili čtenáři ŠKODA SUPERB nejlepším importovaným vozem ve své kategorii. Díky svému letošnímu úspěchu si tento model vyšší střední třídy připsal v anketě „Allradautos des Jahres“ již dvanáctý titul.

Od 7. ledna do 21. února mohli čtenáři hlasovat online pro své favority z celkem 237 modelů v deseti kategoriích. Hlasování o vítěze ankety “Čtyřkolka roku” se letos konalo už podvacáté.

Portfolio vozů 4×4 značky ŠKODA v současnosti zahrnuje modelové řady ŠKODA KAROQ, ŠKODA KODIAQ, ŠKODA OCTAVIA a ŠKODA SUPERB. Čistě elektrické SUV ŠKODA ENYAQ iV má v závislosti na modelové variantě také pohon všech kol.