Terénní MS: Jihoafričané ovládli finále soutěže Spirit of Amarok 2019, Češi byli nejkompaktnějším týmem

VW Amarok
Terénní MS: Jihoafričané ovládli finále soutěže Spirit of Amarok 2019, Češi byli nejkompaktnějším týmem

Jižní Afrika zůstává po několika dnech prachu, bláta a mimořádného potěšení z jízdy během finále mezinárodní terénní soutěže "Spirit of Amarok", pořádané značkou Volkswagen Užitkové vozy, na vrcholu.

Oba jihoafrické týmy jednoznačně rozhodly ve svůj prospěch také individuální hodnocení. První místo patřilo dvojici Christiaan a Pikke Otto (2024 bodů), třetí skončili Ferdie Pretorius a Johan du Toit (1800 bodů). Na druhé místo se mezi ně vklínila dánská posádka Jesper a Søren Markussen (1929 bodů). Reprezentanti České republiky skončili na skvělém čtvrtém místě v hodnocení národů. V individuálním hodnocení obsadili vynikající páté a šesté místo, a stali se tak nejkompaktnějším týmem letošního mezinárodního finále soutěže "Spirit of Amarok".

České týmy se zúčastnily již podruhé světového finále soutěže "Spirit of Amarok" v Jižní Africe, do něhož se letos nominovalo 18 týmů z devíti zemí. Jejich členové museli s 18 vozy Amarok prokázat mimořádné dovednosti při jízdě terénem. O titul krále terénní jízdy s vozem Amarok bojovaly dvoučlenné amatérské týmy z Jižní Afriky, Austrálie, Ruska, Tchaj-wanu, Dánska, České republiky, Namibie a Botswany.

Hodnocení národů v soutěži "Spirit of Amarok" 2019

  • 1. Jižní Afrika - 3824 bodů
  • 2. Dánsko - 3298 bodů
  • 3. Německo - 3100 bodů
  • 4. Česká republika - 2960 bodů
  • 5. Austrálie - 2854 bodů
  • 6. Namibie - 2697 bodů
  • 7. Rusko - 1788 bodů
  • 8. Botswana - 1706 bodů
  • 9. Tchaj-wan - 1528 bodů

V roce 2019 museli všichni účastníci poprvé absolvovat různé technické a rychlostní tratě s vozy Amarok, vybavenými pravostranným a levostranným řízením. Soutěž "Spirit of Amarok" se konala ve dnech 14. až 18. srpna v Brandfortu, nedaleko Bloemfonteinu, v Jihoafrické republice. Terén byl nový pro všechny účastníky.

Od roku 2004 poměřují amatérští řidiči své dovednosti a rychlost při jízdě v terénu během vícedenního finále v Africe. Od roku 2010 jezdí všichni účastníci s pick-upy Amarok. Týmy mohou využívat pokynů a rad zakladatele soutěže "Spirit" Sarela van der Merweho, legendy jihoafrického motoristického sportu, a jeho týmu maršálů.

Dánové Jesper a Søren Markussenovi dosáhli v roce 2019 ještě jednoho úspěchu. Všemi účastníky byli totiž zvoleni nejodvážnějším týmem. Druhá dánská posádka, Casper a Rasmus Jakobsenovi, skončila v individuálním hodnocení jedenáctá (1369 bodů). České týmy obsadily v individuálním hodnocení páté (Stanislav Trnka a Jiří Hergessel; 1488 bodů) a šesté (Jaroslav Tomášek a Jiří Finek; 1472 bodů) místo a těmito výbornými výsledky si zajistily celkové čtvrté místo před Australany (sedmí a devátí v individuálním žebříčku). Reprezentace České republiky tak dosáhla, stejně jako celkově třetí Německo, svého historicky nejlepšího výsledku v soutěži "Spirit of Amarok" a stala se nejkompaktnějším týmem soutěže. Poprvé se tak hned tři evropské národy dostaly mezi prvních pět nejlepších.

Více informací o soutěži "Spirit of Amarok" naleznete na: www.spirit-of-amarok.de.

Terénní MS: Jihoafričané ovládli finále soutěže Spirit of Amarok 2019, Češi byli nejkompaktnějším týmem

Terénní MS: Jihoafričané ovládli finále soutěže Spirit of Amarok 2019, Češi byli nejkompaktnějším týmem