KIA Connect
KIA Connect

Telematický systém Kia s novým označením "Kia Connect"

  • Vylepšená palubní konektivita i uživatelské ovládání
  • Služby a funkce aplikací v reálném čase: Vysoce přesná předpověď dopravy a on-line služby ‚Kia Connect Live Services‘, navigace na poslední kilometr, režim obsluhy, dálkové ovládání a přenos dat
  • Kia Connect je v České republice k dispozici pro všechny modely značky

Systém palubní telematiky a mobilní aplikace s novým označením Kia Connect, dříve označovaný UVO Connect, usnadňuje a zpříjemňuje cestování prostřednictvím mnoha prvků navržených ve prospěch co nejlepší palubní konektivity, funkčnosti a uživatelského ovládání.

Sestava palubních technologií Kia Connect je k dispozici prostřednictvím centrálního dotykového displeje vozidla. Nabídka funkcí zahrnuje ‚Online navigaci‘, která čerpá z historie dopravních informací a současně dopravních informací v reálném čase (prostřednictvím cloudové služby) s cílem přesněji předpovídat intenzitu dopravy, a nabízet tak zákazníkům důvěryhodné a přesné informace o době jízdy a odhadovaném času příjezdu do cíle.

Uživatelé dále mají k dispozici online sestavu služeb ‚Kia Connect Live Services‘ s využitím širšího spektra nejlepších poskytovatelů datových služeb v odvětví ve prospěch vysoké přesnosti dodávaných informací. Uvedené služby budou spojovat data mnoha poskytovatelů specializovaných např. na dopravní informace, volná parkovací místa a ceny parkování, rozmístění čerpacích stanic a ceny paliva, nabíjecí místa pro elektromobily, předpovědi počasí a online vyhledávání bodů zájmu či informace o rychlostních kamerách (údaje o rychlostních kamerách nemusejí být na některých trzích k dispozici). Služby ‚Kia Connect Live Services‘ tak nebudou limitovány pouze jedním poskytovatelem dat.

Aplikace Kia Connect prostřednictvím mobilního telefonu poskytuje vzdálený přístup k informacím o vozidle, jako jsou např. jízdní data a statistiky, poloha vozidla nebo stav uzamčení dveří. Majitelé elektromobilů mohou přes uvedenou aplikaci nastavovat klimatizaci, zobrazovat stav nabíjení vozidla, nastavovat rozvrhy chytrého nabíjení nebo kontrolovat akční rádius s ohledem na zbývající kapacitu akumulátoru. Uživatelé si dále mohou pomocí chytrého telefonu ověřit nebo změnit nastavení vozidla, jako např. volby navigace, rádia nebo připojení Bluetooth. Majitele po zapnutí zapalování automaticky uvítají předvolená nastavení, čímž ušetří čas a hned v úvodu cesty se cítí příjemněji.

Prostřednictvím aplikace Kia Connect mají uživatelé k dispozici i navigaci ‚na poslední kilometr cesty‘ a režim parkování s obsluhou. Navigace ‚na poslední kilometr cesty‘ pomáhá po zaparkování vozidla najít pomocí mobilního telefonu samotný cíl cesty s využitím Map Google nebo rozšířené reality (AR). Následně aplikace zákazníka naviguje z aktuální polohy na místo, kde předtím zaparkoval. Režim ‚parkování s obsluhou‘ přispívá k pocitu bezpečí tím, že umožňuje na dálku sledovat vozidlo, jehož řízení se chopila pověřená osoba.

Mobilní aplikace Kia Connect bude k dispozici ke stažení prostřednictvím obchodů Google Play a Apple App.