Kia - UVO Connect
Technologie palubní telematiky Kia UVO Connect ‚Phase II‘
  • Nový webový portál KIA Dealer Academy vytvoří každému zaměstnanci dealerství vlastní vzdělávací cestu
  • Digitalizace snižuje náklady dealerů na vzdělávání zaměstnanců
  • Zákazníci mají jistotu, že všichni reprezentanti značky KIA budou disponovat znalostí nejnovějších technologií
  • Schopnost dealerů převést teoretické znalosti do praxe KIA testuje a rozvíjí v nejmodernějším školicím centru v Nupakách u Prahy

Společnost Kia Motors rozšiřuje svoji nabídku služeb UVO Connect pro evropské zákazníky. V příštích měsících se v mnoha modelech z evropské nabídky Kia objeví řada nových funkcí ‚Phase II‘ k vylepšení konektivity i ovládání vozidel a usnadnění života řidičů na cestách.

Funkce UVO Connect Phase II přinášejí zákazníkům několik nových výhod, jako např. přesnější určování doby jízdy, pomoc s navigací ‚na poslední kilometr cesty‘, stejně tak jako řadu funkcí ke zlepšení konektivity a praktické využitelnosti. Ty jsou dostupné prostřednictvím zdokonalené mobilní aplikace UVO nebo systému palubního infotainmentu přímo ve vozidle.

Komentuje Pablo Martinez Masip, provozní ředitel pro Kia UVO Connected: „Snažíme se zavádět takové technologie, které usnadňují život za volantem a jsou z pohledu zákazníka intuitivnější. Středobodem tohoto cíle jsou technologie UVO Connect, již dnes dostupné v mnoha našich modelech, přičemž dnes odhalené funkce ‚Phase II‘ cestování ještě více usnadní.

První evropské modely Kia vybavené funkcemi palubní konektivity UVO ‚Phase II‘ se představí v průběhu roku 2020 společně s plánovanými modernizacemi modelů Rio, Picanto a Stonic, včetně nového Sorenta čtvrté generace.

Přesnější předpovídání dopravy

Jednou z nejužitečnějších funkcí ‚Phase II‘, kterou vozidla vybavená technologií UVO Connect nabídnou, je online navigace. Tato služba čerpá z historie dopravních informací a současně dopravních informací v reálném čase (prostřednictvím cloudové služby) s cílem přesněji předpovídat intenzitu dopravy, a nabízet tak zákazníkům přesnější informace o době jízdy i odhadovaném času příjezdu do cíle.

Tímto se odlišuje od nástrojů pro předpovídání dopravy v tradičních navigačních systémech, které se při odhadování doby jízdy spoléhají pouze na plán trasy palubní jednotky s využitím dopravních informací v reálném čase.

Rozšířené funkce navigace

Nová funkce ‚navigace na poslední kilometr cesty‘ pomůže zákazníkům po zaparkování vozidla a jeho opuštění najít konečný cíl cesty. To je z pohledu uživatele ideální řešení pro navigaci ve městech, kde parkovací domy mnohdy nejsou v těsné blízkosti obchodů, kaváren a restaurací.

Pokud se konečný cíl po vypnutí zapalování nachází ve vzdálenosti od 200 metrů do 2 kilometrů, nová funkce odešle ‚push‘ oznámení do aplikace UVO na chytrém telefonu uživatele. Přes mobilní aplikaci pak uživatel snadno otevře navigaci Mapy Google a dojde do cíle pěšky. Další možností je, že uživatel použije funkci rozšířené reality (AR), zde s označením ‚AR Guidance – Pokyny v rozšířené realitě‘, která spustí fotoaparát na chytrém telefonu a spojí obraz vnějšího prostředí se směrovými šipkami rozšířené reality pro odbočování.

Přenášení profilů mezi vozidly

Zákazníci též mohou využít novou funkci aplikace UVO pro přenos uživatelského profilu. Uživatel si tak může bez ohledu na čas a místo zkontrolovat nebo změnit nastavení vozidla přímo z chytrého telefonu, a to včetně předvoleb navigace, audiosystému a připojení Bluetooth. Majitele po zapnutí zapalování automaticky uvítají předvolená nastavení, čímž ušetří čas a hned v úvodu cesty se cítí příjemněji.

Uživatelé vozů Kia dále mohou předvolby aplikace UVO pro konkrétní vozidlo zálohovat do cloudu a přenášet nastavení mezi vozidly navzájem. To je vítaným přínosem zejména pro ty uživatele, kteří často mění různá vozidla Kia vybavená technologií UVO Connect, například firemní řidiče využívající vozový park společnosti, nebo např. domácnosti, které vlastní více než jeden vůz Kia se systémem UVO Connect.

Široká nabídka funkcí na podporu konektivity a praktického využití

V současnosti probíhá vývoj dalších nových funkcí systému Kia UVO Connect ‚Phase II‘, jako např. ‚režim parkování s obsluhou‘. Zákazník zde může na dálku sledovat své vozidlo poté, co za jeho volant usedne jiný řidič, a současně zablokovat systém na ochranu osobních údajů, včetně cílů navigace. Majitel si může v mobilní aplikaci UVO zobrazit polohu vozidla, dobu jízdy, ujetou vzdálenost či nejvyšší rychlost, a zbytečně se tak neobávat o svůj vůz v době, kdy jej svěřil do péče někoho jiného.

Služby ‚Kia Live‘ v rámci systému UVO Connect ‚Phase II‘ též budou s ohledem na co nejvyšší přesnost informací využívat nejlepších poskytovatelů datových služeb v odvětví. Budou spojovat data od mnoha specializovaných poskytovatelů zaměřených např. na dopravní informace, volná parkovací místa a ceny parkování, polohu čerpacích stanic a ceny paliva, nabíjecí místa pro elektromobily, předpovědi počasí a online vyhledávání bodů zájmu či informace o rychlostních kamerách (údaje o rychlostních kamerách nemusejí být na některých trzích k dispozici). Služby ‚Kia Live‘ tak nebudou limitovány pouze jedním poskytovatelem dat.