ŠKODA - Air Care
ŠKODA - Air Care

Systém Air Care zajišťuje čistý vzduch v modelech Škoda

Systém Air Care zajišťuje čistý vzduch v modelech Škoda.

Škoda klimatizace Climatronic se systémem Air Care účinně snižují znečištění vzduchu ve vozidle částicemi, jako jsou například prach nebo pyl. Pokud senzor kvality venkovního vzduchu zaznamená snížení kvality vzduchu, systém se automaticky přepne na vnitřní cirkulaci a zabrání tak nasávání venkovního vzduchu do vozu. Integrovaný systém měření kvality vzduchu (AQS ‑ Air Quality System) s automatickou vnitřní cirkulací přispívá ke zdraví pasažérů a zvyšuje jejich pohodlí jak v městském provozu, tak na cestách. Funkce Air Care a AQS se senzorem škodlivin jsou dostupné pro modely Škoda Enyaq iV, Škoda Karoq, Škoda Kodiaq, Škoda Octavia a Škoda Superb.

Automatické klimatizace Climatronic ve vozech Škoda zvyšují komfort a bezpečnost cestujících. Ve spojení se systémem měření kvality vzduchu (AQS) se Climatronic automaticky přepne na vnitřní cirkulaci, jakmile senzory zjistí znečištění venkovního vzduchu. Vysoce účinné filtry systému Air Care v tomto případě navíc neustále čistí vzduch v interiéru vozu. Dochází díky tomu k účinnému absorbování nežádoucích částic, pylu i nepříjemných pachů.

Plně automatické klimatizace Climatronic firmy Škoda AUTO jsou k dispozici podle modelu a výbavového stupně jako dvouzónové nebo třízónové. Lze tak odděleně regulovat teplotu vzduchu pro řidiče a spolujezdce. Třetí zóna pak umožňuje pomocí ovládacích tlačítek zvolit preferovanou teplotu i cestujícím na zadních sedadlech. Zapínatelný systém Air Care automatické klimatizace Climatronic důkladně čistí vzduch v interiéru přes vícevrstvé filtry vnitřního prostoru a zpříjemňuje tak cestování nejen alergikům.

Funkce Air Care vyčistí vzduch v interiéru

Systém Air Care automatické klimatizace Climatronic využívá různé senzory a moderní kombinované filtry s aktivním uhlím k optimalizaci kvality a vlhkosti vzduchu. Za tímto účelem se sleduje nejen vnitřní a vnější teplota, ale i teplota předního skla a vlhkost vzduchu. Aby se zabránilo zamlžení předního skla, aktivuje se v případě potřeby kompresor klimatizace (pokud není venkovní teplota pod bodem mrazu). Systém se přepne do módu Defrost (vzduch proudí primárně na čelní a boční okna) a navýší se tak intenzita ventilátoru, aby se odvlhčil vnitřní prostor. Při tomto procesu je cirkulující vzduch v interiéru opakovaně veden přes vysoce účinný filtrační systém a je důkladně vyčištěn. Částicový, uhlíkový a protialergenní filtr zachycuje jemný prach, saze a pyly, absorbuje nepříjemné pachy a odstraňuje různé alergeny. Climatronic s funkcí Air Care je k dispozici pro všechny nové modely Škoda sériově nebo volitelně.

Senzor rozpozná plynné škodliviny a aktivuje vnitřní cirkulaci

V mnoha modelech značky Škoda pracuje systém AQS (automatická cirkulace) s dodatečným senzorem škodlivin, který zaznamenává plynné nečistoty, jako jsou například uhlovodíky, oxidy dusíku nebo oxid siřičitý. V případě zvýšené koncentrace těchto plynů v interiéru vozu se automaticky přeruší přívod vnějšího vzduchu a dočasně se zapne vnitřní cirkulace. Do režimu sání čistého vzduchu se pak systém vrátí automaticky. Funkce Air Care a AQS (se senzorem škodlivin) jsou k dispozici pro modely Škoda Enyaq iV, Škoda Karoq, Škoda Kodiaq, Škoda Octavia a Škoda Superb.