Střední odborné učiliště ŠKODA AUTO
Střední odborné učiliště Škoda AUTO nabízí prvotřídní vzdělávací programy pro mladé talenty

Studijní obory Středního odborného učiliště strojírenského Škoda AUTO a Škoda Akademie zaujmou především vysokou kvalitou a propojením s praxí.

Škoda AUTO udává měřítka ve vzdělávání a zvyšování kvalifikace svých zaměstnanců. Podnikové střední odborné učiliště, které je od roku 2013 součástí Škoda Akademie, nabízí aktuálně 13 studijních oborů, které se vyznačují vysokou kvalitou výuky a silným propojením s praxí.

Vysoké investice do vzdělávání a zvyšování kvalifikace vlastních zaměstnanců je dlouhodobě klíčovou součástí personální strategie společnosti Škoda AUTO. Od roku 2014 investovala automobilka do rozšíření vzdělávacích programů a modernizace zařízení více než 260 milionů korun. Vedle vzdělávání přímo v provozech Škoda AUTO mají žáci učiliště možnost absolvovat zahraniční praxi také u některé z koncernových značek.

Příprava na požadavky každodenního profesního života

Žáci Středního odborného učiliště strojírenského absolvují tří- nebo čtyřleté vzdělání v technických oborech, zakončené výučním listem nebo maturitou. Počet míst a struktura výuky v nabízených oborech se stanovuje dle potřeb a požadavků odborných útvarů společnosti Škoda AUTO. Automobilka klade důraz na vynikající profesní přípravu s ohledem na technologie budoucnosti.

Po úspěšném ukončení vzdělání obdrží všichni absolventi Středního odborného učiliště strojírenského nabídku zaměstnání ve Škoda AUTO.

Vysoký standard výuky na Středním odborném učilišti strojírenském Škoda AUTO i ve Škoda Akademii prokazuje již od roku 2014 také projekt žákovského vozu Škoda. V letošním roce žáci pod vedením svých učitelů a za podpory zkušených vývojářů a zaměstnanců společnosti z oblasti výroby, technického vývoje a designu, navrhli a zkonstruovali už šestou studii žákovského vozu Škoda.

Učiliště s více než devadesátiletou tradicí

Kvalitní vzdělání a důsledná podpora talentů mají ve Škoda AUTO již více než devadesátiletou tradici: provoz učiliště v Mladé Boleslavi byl zahájen už v roce 1927, do prvního ročníku tehdy nastoupilo 58 žáků a žákyň studujících ve třech různých oborech. Dnes je ve Škoda Akademii, celkem ve 13 oborech denního a ve třech oborech nástavbového studia, zapsáno více než 900 žáků, z toho 13 procent tvoří dívky.