Kia - Steffen Cost
Kia - Steffen Cost

Steffen Cost nově jmenovaný viceprezident společnosti Kia Europe

  • Nový viceprezident Steffen Cost od roku 2015 zastával pozici ředitele společnosti Kia Germany
  • Odcházející COO Emilio Herrera jmenován novým prezidentem a CEO společnosti Kia Iberia
  • Emilio Herrera dovedl společnost Kia Europe k historicky nejvyššímu tržnímu podílu v Evropě a dohlížel též nad nedávným restartem značky

Kia Europe jmenovala Steffena Costa novým viceprezidentem pro provozní operace (VPO). Jmenování souvisí s odchodem COO Emilia Herrery z evropského týmu, neboť se nově ujímá pozice prezidenta a CEO společnosti Kia Iberia. Cost bude působit v evropské centrále Kia ve Frankfurtu a bude odpovídat prezidentovi společnosti Jasonovi Jeongovi.

Steffen Cost bude odpovídat za zachování růstového trendu prodejů Kia Europe a též bude dohlížet na uvedení 11 nových akumulátorových elektromobilů do roku 2026; dodávky prvního z nich, kterým je crossover Kia EV6, by na evropských trzích měly být zahájeny v posledním čtvrtletí 2021. Rovněž bude bdít nad nepolevujícím zasazením značky Kia poskytovat ty nejlepší zákaznické zkušenosti.

Steffen Cost se může pochlubit více než 20 lety zkušeností v evropském automobilovém průmyslu. V minulosti zastával pozici ředitele společnosti Kia Germany (od března 2015), kdy se Kia stala jednou z nejrychleji rostoucích mainstreamových značek v Německu. Jeho úspěšná strategie obchodního rozvoje v Kia Germany přinesla obrat 1,5 mld. Eur.

Emilio Herrera byl jmenován novým prezidentem a CEO společnosti Kia Iberia, v níž bude dohlížet na provozní operace automobilky Kia na španělském trhu. Pan Herrera od dubna 2018 působil jako COO společnosti Kia Europe, kde kontroloval úspěšné období korejské značky v celém regionu. Vloni dosáhla Kia Europe historicky nejvyššího ročního podílu na trhu (nárůst ze 3,2 na 3,5 %), a to i přes negativní dopady pandemie Covid-19.

Emilio opouští společnost Kia Europe ve velmi silné pozici, kdy značka může pokračovat v transformaci a stát se lídrem v budoucím automobilovém průmyslu s jasným zaměřením na elektrifikaci vozidel a konektivitu. Jsem si jist, že jeho silné vedení bude velkým přínosem pro naše kolegy ze společnosti Kia Iberia, “ uvedl Jason Jeong a dodal: „Rád bych také využil této příležitosti a přivítal Steffena, který bude hrát pomocnou roli při zahájení naší nové generace elektromobilů, počínaje crossoverem EV6.“

Steffen Cost

  • narodil se v roce 1966 v německém Duisburgu
  • v roce 1994 absolvoval strojní fakultu Technické univerzity Darmstadt v Německu
  • hovoří německy, francouzsky a anglicky