Tisková zpráva
Společnost Auto Horejsek pokračuje ve sponzoringu Hospice sv. Štěpána

Od dubna letošního roku může Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích i nadále využívat zapůjčený vůz Škoda Citigo. Spolupráce s Auto Horejsek však započala již v roce 2018, a to bezplatným zapůjčením a servisem vozu Škoda Citigo.

Hospic sv. Štěpána z.s. existuje od r. 2001 jako neziskový poskytovatel zdravotních a sociálních služeb. Zajišťuje jak lůžkovou péči, s nepřetržitou 24hodinovou lékařskou i ošetřovatelskou péčí, tak i tzv. domácí hospicovou péči, kterou poskytuje až do vzdálenosti 30 km od Litoměřic. Hospic provozuje také poradnu s půjčovnou pomůcek, ambulanci paliativní medicíny a léčby bolesti. Nejčastějšími pacienty hospice jsou nemocní v pokročilém stádiu onkologického onemocnění, neurodegenerativních chorob, méně často pak nemocní v terminálním stádiu jiných onemocnění.

Vůz Škoda Citigo vyniká stylovým designem i využitelností vnitřního prostoru. Šetří výdaje a spotřebu s objemem motoru 1,0 l a výkonem až 55 kW. Bezpečnost zajišťuje brzdový asistent, který se automaticky aktivuje již při rychlosti 30 km/hod. a samozřejmě mimo jiné také boční airbag s funkcí ochrany hlavy řidiče i spolujezdce. Zavazadlový prostor poskytuje 251 litrů, lze ale rozšířit až na 959 litrů. Škoda Citigo není jen městským autem, Hospic sv. Štěpána jej využívá především pro dopravu zdravotnického týmu domácí hospicové péče.

Sledujte akce a aktivity Hospice sv. Štěpána:

www.hospiclitomerice.cz