Škoda - Car Connectivity Award
Škoda - Car Connectivity Award

Škoda získala cenu Car Connectivity Award

Čtenáři časopisu auto motor und sport a titulu MO/OVE hlasovali pro službu Pay to Park v kategorii Nejlepší poměr ceny a užitné hodnoty.

Automobilka Škoda Auto získala ocenění Car Connectivity Award za službu Pay to Park. V anketě čtenářů renomovaného automobilového časopisu auto motor und sport a jeho sesterského titulu MO/OVE zaměřeného na komplexní řešení osobní dopravy získala tato praktická funkce první místo v kategorii Nejlepší poměr ceny a užitné hodnoty. Hlas jí dal skoro každý čtvrtý hlasující. S Pay to Park mohou řidiči vozů Škoda na dálku najít parkovací zóny, zahajovat a ukončovat parkování a platit příslušné poplatky. Službu lze využívat prostřednictvím informačního a zábavního systému ve vozidle nebo pomocí chytrého telefonu.

Pay to Park dokáže zobrazit dostupné parkovací zóny v ulicích a parkovací domy v řadě zemí Evropy. Řidiči vozů Škoda je mohou najít a rovnou zaplatit za jejich využívání, a to prostřednictvím aplikace MyŠkoda v informačním a zábavním systému ve voze anebo v mobilním telefonu. To je nejen praktické, ale rovněž tím ušetří na parkovném. Pokud uživatel potřebuje odjet dříve, jednoduše parkování ukončí. Díky tomu nepřeplácí, protože platba proběhne až po ukončení a účtuje se po minutách. Jestliže se majitel naopak na místě zdrží déle, lze dobu parkování snadno prodloužit na dálku pomocí chytrého telefonu.

Služba je k dispozici zcela zdarma pro modelové řady Škoda Fabia, Škoda Scala, Škoda Octavia, Škoda Superb, Škoda Kamiq, Škoda Karoq a Škoda Kodiaq. Aplikace funguje s infotainmenty Amundsen nebo Columbus, dalším předpokladem je registrace účtu Škoda Connect s aktivovanou službou Vzdáleného přístupu. Služba chytrého parkování bude brzy k dispozici také pro modelovou řadu Škoda Enyaq. V současné době si službu Pay to Park zaregistrovalo již více než 43 500 uživatelů vozů značky Škoda. Přibližně 40 procent z nich využívá aplikaci prostřednictvím informačního a zábavního systému vozidla.

Služba je k dispozici v Belgii, Dánsku, Finsku, Itálii, Německu, Norsku, Rakousku, Švédsku a Švýcarsku. Automobilka v současné době spouští službu také ve Francii, Maďarsku, Nizozemsku, Slovinsku a Španělsku. Vstup služby do Česka se připravuje, přičemž Škoda také neustále pracuje na rozšíření počtu dostupných parkovacích míst.