ŠKODA - RALLYOVÝ TURNAJ V ESPORTU
Škoda vstupuje v Česku do automobilového esportu

Škoda vstupuje v Česku do automobilového esportu – startuje on-line seriál virtuálních turnajů Škoda eRally Cup

Značka Škoda rozšiřuje na českém trhu své aktivity v elektronickém sportu, po partnerství s digitálním projektem Enyaq hokejová liga přichází s vlastním rallyovým turnajem v esportu.

Pět legendárních soutěží, tři globální herní platformy, jedna Škoda Octavia RS iV pro nejlepšího hráče úvodního turnaje prvního ročníku on-line šampionátu Škoda eRally Cup: to jsou hlavní body herního projektu Octavia RS iV Trophy 2020/2021, kterým Škoda AUTO Česká republika vstupuje do světa rallyového esportu. On-line rally s virtuálním speciálem Škoda Fabia Rally2 budou v roce 2021 jednou ze součástí doprovodných aktivit spojených s oslavou výročí 120 let značky Škoda v motoristickém sportu.

Po generálním partnerství v Enyaq hokejové lize přichází Škoda na českém trhu s vlastním virtuálním seriálem rallyového esportu. „Motorsport, lední hokej a cyklistika nadále zůstávají třemi základními pilíři sportovního sponzoringu značky Škoda. V rámci marketingové aktivace každé z těchto disciplín hledáme i nové možnosti a trendy, jak tato odvětví představit co největšímu publiku ve všech věkových kategoriích,“ říká Petr Janeba, vedoucí marketingu Škoda AUTO Česká republika. „Je možné, že v budoucnu zaujme esport, který celosvětově roste ohromujícím tempem, důležitou pozici v rámci našich sponzoringových aktivit. Proto nás velmi těší, že si toto nové odvětví můžeme nyní vyzkoušet na vlastní kůži a přinést fanouškům náš vlastní on-line rally seriál. Načasování startu projektu zároveň bereme jako vánoční dárek všem fanouškům rally, kterým vedle zábavy přinášíme i šanci zahrát si o zajímavé ceny,“ doplňuje Petr Janeba.

Seriál Škoda eRally Cup je složený z několika samostatných turnajů, které se postupně představí během roku 2021. Prvním z nich je Octavia RS iV Trophy 2020/2021, jehož úvod obstará eRally Monte Carlo startující 24. prosince v 10:00 hodin. Na absolvování každé z pěti vypsaných soutěží turnaje mají všichni registrovaní účastníci k dispozici slot v podobě 7 dnů a je na každém hráči, kdy jednotlivé rychlostní zkoušky absolvuje. Například je možné odjet pouze 3 rychlostní zkoušky za den a soutěž si rozdělit do několika dnů. Mezi jednotlivými soutěžemi je týdenní přestávka, kterou mohou hráči vyplnit tréninkem na další závody. Každý, kdo dojede do cíle vybrané soutěže, bude zařazený do slosování o svezení na místě spolujezdce ve speciálu Škoda Fabia Rally2. Finále pětidílného turnaje je naplánováno na polovinu března 2021. V rámci tzv. ´Live eventu´ se proti sobě na jednom místě a v jeden čas postaví osm finalistů, kteří v komentovaném závodě usednou za volanty identických simulátorů Škoda RallySim. Vítěz finále získá zápůjčku vozu Škoda Octavia RS iV na tři měsíce.

Jednotlivé turnaje seriálu Škoda eRally Cup využívají hru DIRT Rally 2.0, pro kterou Škoda AUTO poskytuje vývojářům licenci na soutěžní speciál Škoda Fabia Rally2. Hráči mohou poměřit své síly na všech platformách, na kterých je tato hra dostupná – tedy Microsoft Xbox One, Sony PlayStation 4 a PC. Pro samotnou účast v turnaji je potřeba být zaregistrovaný na stránkách www.skoda-erallycup.cz, vlastnit legální kopii hry Dirt 2.0, mít internetové připojení a účet na stránkách výrobce hry – společnosti Codemasters (registrace a aktivace účtu je bezplatná). Pro ovládání vozu není nutné mít žádné speciální zařízení, předpokládá se ale, že místo běžného ovladače je pro soutěžní jízdu lepší využívat herní volant a pedály. Veškeré potřebné informace včetně aktualit nejen ze Škoda eRally Cupu, ale i ze světa esportu obecně, jsou k dispozici na oficiálních stránkách seriálu www.skoda-erallycup.cz.

Věděli jste, že…

…vyrovnané podmínky účastníkům turnajů zařazených do seriálu Škoda eRally Cup zajišťuje povinné identické nastavení set-upu hry, kdy mají všichni hráči nastavený stejný stupeň poškození vozu, stejný pohled z kabiny na trať a stejnou degradaci povrchu? Na dokončení soutěže má každý hráč jeden pokus.

ZAJÍMAVÉ ČÍSLO:

1

Jedna hodina čistého času je potřeba k absolvování jedné erally turnaje Octavia RS iV Trophy 2020/2021

Kalendář Škoda esport turnaje Octavia RS iV Trophy 2020/2021*:

  • Start registrace účastníků turnaje 17. 12. 2020
  • eRally Monte Carlo 24. 12.-­ 31. 12. 2020
  • eRally Austrálie 7. 1. – 14. 1. 2021
  • eRally Španělsko 21. 1. – 28. 1. 2021
  • eRally Finsko 4. 2. – 11. 2. 2021
  • eRally Řecko 18. 2. – 25. 2. 2021
  • Živé finále 13. 3. 2021

*Pořadatel si vyhrazuje právo upravit datum a čas konání jednotlivých soutěží. Živé finále se bude konat dle možností souvisejících s aktuálními vládními nařízeními spojenými s pandemií koronaviru.