ŠKODA v metaverzu
ŠKODA v metaverzu

ŠKODA v metaverzu: ŠKODAverse objevuje nové technologie

Nový projekt společnosti ŠKODA Auto ve virtuálním světě metaverzu nabízí informace, zábavu a netradiční možnosti interakce se zákazníky.

ŠKODAverse představuje zcela nový způsob, jak se blíže seznámit se značkou ŠKODA. Nový projekt vznikl v rámci virtuálního světa metaverza a vlastní prostor značky pojmenovaný ŠKODAverse zde dává příznivcům a zákazníkům nové příležitosti, jak objevovat elektromobilitu snadnou a hravou formou – a to včetně virtuální testovací jízdy modelem ŠKODA Enyaq Coupé RS iV. Návštěvníkům ŠKODAverse jsou k dispozici další funkce, jako je galerie digitálních objektů ŠKODA NFT, zábavné hry či osobitá forma interakce s ostatními uživateli prostřednictvím vlastního avatara se skinem značky ŠKODA. V nejnovějším díle podcastu Simply Clever vysvětluje Diego Borgo, stratég metaverza a expert na web 3.0, vše podstatné o této nové digitální technologii.


Martin Jahn - člen představenstva společnosti ŠKODA Auto pro oblast Prodeje a marketingu.

"Výlet do virtuálního prostoru ŠKODAverse otevírá fanouškům a návštěvníkům nové možnosti, jak se o naší značce dozvědět více a vytvořit si k ní silnější pouto. Přítomností v metaverzu potvrzujeme náš aktivní vztah k novým technologiím a inovacím a současně tím zvyšujeme atraktivitu mezi mladšími zákazníky, přesně v souladu s firemní strategií Next Level – ŠKODA Strategy 2030."


Virtuální svět značky ŠKODA ve 3D

Prostředí ŠKODAverse je virtuální 3D svět založený na platformě Nemesis. U vstupu do digitálního prostoru značky ŠKODA v metaverzu mohou návštěvníci upravit skin svého avatara do barev značky ŠKODA. Součástí „ostrova“ ŠKODAverse je výstavní prostor, kde se mohou zájemci blíže seznámit s nejnovějším modelem Enyaq Coupé RS iV, absolvovat s ním zkušební jízdu a dozvědět se více o elektromobilitě značky ŠKODA. Galerie ŠKODA NFT je úžasnou virtuální přehlídkou uměleckých děl v podobě tokenů NFT. Zábava je zajištěna formou akcí a digitálních konferencí. V budoucnu je možné v tomto prostoru pořádat také prezentace pro média nebo představení nových vozů.

Diego Borgo představuje tipy a triky pro metaverzum

Diego Borgo, známý expert na metaverzum a tokeny NFT, který pomáhá předním světovým značkám se zapojením do nového webového prostředí, říká: „Díky technologii blockchain můžeme nyní doložit vlastnictví digitálních aktiv, což bylo dříve prakticky nemožné. Představte si, že můžete vlastnit a vytvářet digitální objekty stejně jako ve fyzickém světě a také s nimi obchodovat. Tím ale možnosti nekončí. Webové rozhraní nyní vstupuje do éry metaverza. Je to místo, kde se lidé mohou prostřednictvím svých digitálních dvojníků – avatarů – ponořit do virtuálních 3D světů. Jedná se o další krok vpřed v oblasti digitálního propojení lidí. Možnosti jsou zde neomezené, a to jsme teprve na začátku.“ Další tipy a triky odhaluje v nejnovější epizodě podcastu Simply Clever.

skoda v metaverzu skodaverse 01 800 skoda v metaverzu skodaverse 02 800