Značka: Škoda
Model: Superb
1 104 900 Kč
 • Cena vozu od: 1 104 900 Kč
 • Výkon: 160 kW
 • Spotřeba: 1,0 - 1,5 l/100km

Základní charakteristika modelu

NOVÝ Superb iV - První plug-in iV

Manažerský vůz s výkonným pohonem šetrným k životnímu prostředí. To je Škoda Superb iV. S dojezdem v čistě elektrickém režimu až 62 km.

Chcete auto bez čekání?

 • Váš nový vůz bez čekání
 • Přijdete, koupíte, jedete

Škoda Superb

Design karosérie

-

Design vozu

Inovativní prvky

Design vozu SUPERB iV je prakticky identický s tradičním provedením. Nově upravená mřížka je téměř zcela uzavřená a pod sklápěcím krytem ukrývá nabíjecí zásuvku. Znak iV na pátých dveřích označuje speciální hnací soustavu vozu. Model dynamických tvarů má systémový výkon 160kW.

-

Nabíjecí zásuvka

Nenápadný průkopník vozu Škoda Superb iV

Design vozu Superb iV je prakticky identický s tradičním provedením. Nově upravená mřížka je téměř zcela uzavřená a pod sklápěcím krytem ukrývá nabíjecí zásuvku. Znak iV na pátých dveřích označuje speciální hnací soustavu vozu.

-

E-noise

Generátor zvuku E-noise

V přední části vozu je zabudovaný zvukový generátor E-noise, který s dostatečným předstihem upozorňuje účastníky silničního provozu, např. chodce a cyklisty, na blížící se vůz Škoda Superb iV jedoucí v elektrickém režimu.

-

Inovativní osvětlení vozu

LED světlomety

Vůz Škoda Superb iV je vybaven standardními LED světlomety obsahujícími diody pro tlumená a dálková světla, obrysová světla i denní svícení.

Top LED zadní světla s animovaným ukazatelem směru

Vůz Superb iV se standardně dodává s koncovými LED světly, v nichž jsou diody použity pro brzdová, koncová a mlhová světla.

Koncová světla v Top LED provedení obsahují všestranné diody. Mezi jejich zvláštní rysy patří pochromovaný pásek přes celou šířku pátých dveří a nápadný dynamický ukazatel směru.

-

Elektronicky ovládané páté dveře

Zavazadlový prostor vozu

Páté dveře vozu Škoda Superb iV lze volitelně ovládat stisknutím tlačítka ze sedadla řidiče, dálkovým ovládáním, stisknutím tlačítka na pátých dveřích nebo využitím virtuálního pedálu pohybem nohy pod nárazníkem.

Design interiéru

-

Interiér

Život ve stylu iV

Plug-in hybridní pohon iV dostanete ve čtyřech výbavových stupních a modelech: AMBITION, STYLE, L&K a SPORTLINE. Vyberte si ten pravý pro Vás a dostanete nejen odpovídající standardní vybavení, ale také dodatečné vlastnosti specifické pro iV a příležitost vybrat si exkluzivní doplňky.

Kvalitně provedený interiér se od tradičního modelu odlišuje v několika detailech.

-

Prostor pro vše důležité

Život ve stylu iV

Navzdory instalaci baterie před zadní nápravou zůstává vůz Škoda Superb iV i nadále působivým manažerským vozem s dostatečným prostorem pro všechny cestující a velkým zavazadlovým prostorem. Samotný prostor pro nohy u zadních sedadel má štědrých 158 mm. Objem zavazadlového prostoru 485 l nabízí vynikající praktičnost, užitek a snadný přístup.

-

Zavazadlový prostor

Síťový program

Díky chytře navrženému síťovému programu, háčkům a příčkám v zavazadlovém prostoru není nutné volit mezi flexibilitou a praktičností. Síťový program zavazadlového prostoru se zajišťovacími háčky brání pohybu drobných předmětů.

Vyjímatelný vak unibag

Vak na lyže je užitečným doplňkem pro Vaše zimní sportovní dobrodružství. Jedná se o praktické pouzdro, které ochrání Vaše lyže před poškrábáním. Po upevnění bezpečnostním pásem zůstane vak na místě i při náhlých změnách pohybu vozu.

-

Chytré detaily

Elektrický dětský bezpečnostní zámek

Použití mechanického dětského zámku v zadních dveřích vyžaduje předvídavost, když jste někdy v autě s dětmi, jindy s dospělými. Zámek zadních dveří můžete aktivovat a deaktivovat elektronicky z místa řidiče, kdykoli potřebujete.

Schránka na brýle

Schránku na brýle nad zpětným zrcátkem lze použít k uložení slunečních brýlí nebo brýlí na čtení. V této vyhrazené schránce jsou chráněny před poškozením a Vy můžete být klidní, že je máte vždy po ruce.

-

Praktické detaily

Držák parkovacích lístků na A-sloupku

Nejmenší věci se vždy snadno ztratí. Například parkovací lístky. Škoda má naštěstí jednoduché řešení: držák parkovacích lístků Simply Clever, který se jednoduše připevní na okraj čelního skla a máte ho tak v dosahu.

Držák reflexní vesty

Znáte tu část nácviku bezpečnosti v letadle, kdy se hovoří o tom, že máte pod svými sedadly záchrannou vestu? Škoda vám teď nabízí něco podobného na cesty. Vesta je bezpečně uložena ve vlastní schránce ve všech dveřích, takže je přístup k ní rychlý a snadný.

Konektivita

-

On-line služby Škoda Connect

Možnost dálkového ovládání

On-line služby nové generace Škoda Connect poskytují on-line navigaci a informační služby, možnost dálkového ovládání vybraných funkcí vozidla pomocí chytrého telefonu a dálkovou komunikaci s Vámi vybraným servisním střediskem Škoda. Součástí této funkce je eCall, který automaticky kontaktuje záchranné složky v případě nehody.

-

Infotainment

Moderní infotainment

Vyberte si ze tří moderních infotainmentů nové generace se zabudovanou eSIM kartou a zůstanete vždy on-line. Standardní infotainment Bolero 8” je vybaven 2 USB porty a funkcí Bluetooth. Prvotřídní systém Columbus 9,2” má navíc 3D navigaci nebo ovládání gesty. Mezi volitelné doplňky patří Sound System Canton s 12 reproduktory.

Infotainment On-line

On-line služby infotainmentu Vám vždy pomohou dostat se bezpečně a pohodlně do cíle Vaší cesty. Prostřednictvím tohoto balíčku služeb získává systém infotainmentu informace o provozu na cestách v reálném čase, zprávy o počasí, informace o cenách benzínu a o volných parkovacích místech. Díky aplikaci Nabíjecí stanice můžete v systému infotainmentu snadno najít nejbližší nabíjecí stanici včetně jejích parametrů a aktuálních cen.

-

Inovativní prvky vozu

Přesně takový, jaký ho chcete

Vzhled a vybavení interiéru respektují Vámi vybraný model a výbavový stupeň, ať už je to pohodlný STYLE, nadstandartně vybavený L&K, nebo atletický SPORTLINE. Mezi standardní prvky interiéru vozu iV patří barevný Maxi DOT, infotainment Bolero 8" a doplňková tlačítka na nastavení režimu elektrického pohonu E-mode nebo sportovního režimu SPORT.

-

Vzdálený přístup: služby specifické pro iV

Nový způsob ovládání Vašeho vozu

Další funkce služby Škoda Connect – vzdálený přístup k vozu – představuje zcela nový způsob ovládání Vašeho vozu prostřednictvím propojení vozu a Vašeho chytrého telefonu. Superb iV má navíc k dispozici další specifické služby, např. dálkové zapnutí klimatizace před jízdou, dálkové ovládání nabíjení a zobrazení aktuálního stavu nabití.

-

Tlačítko pro případ nouze

První pomoc v případě nouze

Vybrané služby Škoda Connect se ovládají pomocí tlačítek ve stropním modulu. Červeným tlačítkem tísňového volání eCall vpravo okamžitě přivoláte pomoc, pokud se stanete účastníkem nebo svědkem nehody. Tlačítkem uprostřed můžete kontaktovat servisní středisko při poruše. Levým tlačítkem můžete požádat o více informací na infolince Škoda.

Výbavové stupně

-
Nová Škoda Superb iV

Nová Škoda Superb iV

 • Cena od: 1 104 900 Kč

Interiér Ambition

 • Interiér Ambition s látkovými potahy
 • Dvouramenný vyhřívaný koženný volant s chromovým dekorem
 • Dvouzónová klimatizace Climatronic
 • Schránka na deštník v obou předních dveřích, včetně jednoho deštníku

Základní výbava Ambition

 • Elektricky nastavitelná, sklopná a vyhřívaná venkovní zrcátka s funkcí tlumení a osvětlení nástupního prostoru
 • Kola z lehké slitiny Stratos 17“
 • LED přední a zadní světlomety
 • Nabíječka pro 230V zásuvku
 • Virtuální kokpit
-
Nová Škoda Superb iV

Nová Škoda Superb iV

 • Cena od: 1 140 900 Kč

Interiér Style

 • Infotainment Columbus 9,2" s navigací
 • Interiér Style s látkovými potahy
 • Multifunkční vyhřívaný volant
 • Elektricky nastavitelné sedadlo řidiče s paměťovou funkcí a elektricky nastavitelnou bederní opěrkou

Základní výbava Style

 • Adaptivní tempomat do 210 km/h (ACC)
 • Kessy - bezklíčové zamykání a startování
 • Parkovací senzory vpředu a vzadu
 • Vnější zpětná zrcátka s pamětí
-
Nová Škoda Superb iV

Nová Škoda Superb iV

 • Cena od: 1 264 900 Kč

Interiér L&K

 • Dekor L&K Piano Black s nápisem L&K
 • Řadící páka s nápisem L&K
 • Nástupní lišty s nápisem L&K (pískování)
 • Kožené potahy sedadel s ventilací (vpředu s raženým logem L&K/vzadu na loketní opěře)
 • Parkovací asistent

Základní výbava L&K

 • Přední MatrixLED světlomety s ostřikovači
 • Zadní LED světlomety TOP varianta
 • Panoramatický kamerový systém (Area View)
 • Kola z lehké slitiny PROPUS AERO černá leštěná (disk: 8Jx18" ET44, pneu: 235/45 R18)

Asistenční systémy

-

Asistent jízdy v koloně

Řídí jízdu Vašeho vozu podle pohybu vozů v koloně

Tento systém zajišťuje větší bezpečnost a pohodlí v dopravních zácpách a kolonách. Asistent jízdy v koloně aktivuje převodovku DSG, systémy adaptivního tempomatu a adaptivního vedení v jízdním pruhu tak, že s nimi „splývá“.

-

Systém varování před srážkou

Front assist s prediktivní ochranou chodců

Front Assist je bezpečnostní systém varování před srážkou. Při blížící se srážce aktivuje brzdy s cílem minimalizovat její následky. Současně provádí nouzové zastavení, pokud se chodec snaží nebezpečně přejít před vozidlem.

-

Asistenční systémy vozu Škoda Superb iV

Asistent změny jízdního pruhu

Díky dvěma radarovým čidlům v zadní části vozu zjišťuje Asistent změny jízdního pruhu vozidla jdoucí za vámi a vozidla v mrtvém úhlu. Informuje vás kontrolkou LED na vnitřní části krytu venkovních zrcátek. Asistent změny jízdního pruhu dokáže detekovat vozidla až do vzdálenosti 70 m, a tím vás účinně upozornit na nebezpečné situace na dálnicích a dvouproudových silnicích.

Adaptivní vedení v jízdním pruhu

Tento asistent vás dokáže udržet uprostřed jízdního pruhu. Systém pracuje ve spojení s kamerou pro rozpoznávání dopravních značek a jízdních pruhů na silnici včetně žlutých čar během prací na silnici, dopravních kuželů a dalších okrajů silnic nebo pruhů. Tato vylepšená verze nejen zabrání vozu vybočit z pruhu, ale kontinuálně se snaží vůz udržovat uprostřed a dělá tak jízdu plynulejší.

-

Prediktivní tempomat

S předstihem upravuje rychlost

Tato nová funkce systému adaptivního tempomatu umí automaticky upravovat nastavenou rychlost vozu podle omezení rychlosti na dopravním značení. Pokud například při jízdě po dálnici vjede vůz SUPERB iV do obce, zpomalí na rychlost 80 km/h, přičemž následně při vyjetí z obce opět zrychlí na dovolenou rychlost na dálnici.

-

Rozpoznávání dopravních značek

Váš maximální komfort na cestách

Asistovaná jízda 2.0 integruje několik systémů a funkcí, které uvádíme samostatně na následujících stránkách. Pokud jsou vzájemně propojeny, může vozidlo výrazně usnadnit jízdu a zvýšit komfort cestování. Po aktivaci může Asistovaná jízda 2.0 automaticky zastavit a znovu nastartovat vozidlo, udržet vůz v jízdním pruhu, sledovat další vozidla v dopravní zácpě nebo zobrazit okolní provoz na displeji před Vámi.

Asistenční systémy

-

Automatické parkování

Usnadňuje parkování na kolmá i paralerní parkovací místa

Automatické parkování Vás navede do příčného parkovacího místa (najetí předem i pozadu) a pomůže Vám zajet na podélné místo a vyjet z něj. Systém Vám pomáhá tak, že automaticky provádí optimální pohyby volantu pro zaparkování v pruzích, takže Vy pouze ovládáte plynový a brzdový pedál.

-

Snadné parkování

Parkovací kamera

Při zařazení zpětného chodu se aktivuje kamera v pátých dveřích a záběry se zobrazí na displeji infotainmentu. Dynamické pomocné linie na displeji ukazují směr, kterým by se vůz pohyboval při daném úhlu nastavení volantu, nebo Vás upozorní, kdy je třeba volantem otočit.

Panoramatický kamerový systém

Chcete přesně vědět, co se děje kolem Vašeho vozu? Panoramatický kamerový systém (Area View) zobrazuje na displeji infotainmentu několik různých pohledů kolem vozidla zachycených širokoúhlými objektivy čtyř kamer namontovaných vpředu a vzadu a na krytech zpětných zrcátek. 360 stupňový panoramatický výhled na vozidlo usnadňuje parkování nebo manévrování v úzkých uličkách.

-

Manévrovací asistent

Parkovací senzory s manévrovacím asistentem

Systém stahuje data z čidel, parkovací parametry a úhel natočení volantu a upozorňuje na případné riziko střetu s překážkami při parkování. Aby k takovým situacím nedošlo, pokud včas nezabrzdíte podle upozornění na vzdálenost, vůz SUPERB iV aktivuje manévrovací asistent, funkci, která vůz zastaví a zabrání tak střetu.

-

Trailer Assist

Asistent pro manévrování s přívěsem

Chcete si koupit nový karavan, ale představa, že s ním couváte, připomíná noční můru? Asistent pro manévrování s přívěsem (Trailer Assist) to zvládne za vás. Stačí, abyste si vybrali, do jakého prostoru chcete zacouvat, kdy se rozjet a kdy zastavit, řízení už proběhne zcela automatizovaně.

-

Inovativní osvětlení

MATRIX-LED světlomety

Prostřednictvím kamery ve zpětném zrcátku, která zjišťuje světelné zdroje z protijedoucích vozidel, Matrix-LED světlomety v blízkosti takových vozů potlačí část dálkových světel v reálném čase nezávisle přepínatelnými LED čipy v každém světlometu. Tím zajišťuje dokonale osvětlenou vozovku před vámi a vyšší bezpečnost.

Motory

-

Na plný plyn

1,4 TSI iV 160 kW

 • 1,0 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • 14,6 kWh/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° A
 • maximální rychlost 225 km/h
 • palivo PHEV
 • zrychlení za 7,7 s na 100 km/h
 • emise CO2 22 g/km
 • Max. točivý moment 250 Nm

Technologie

-

Technologie vozu Škoda Superb iV

To nejlepší z obou světů

Díky kombinaci výhod elektromobilů i tradičních automobilů si užijete dokonalou jízdu na všech svých cestách. Na dojíždění za prací ve městě v tichosti a pohodlí použijte elektrický pohon s dojezdem až 62 km, ověřeným podle metodiky WLTP, který nevydává do ovzduší žádné emise. Na delších pracovních cestách, vyjížďkách mimo město nebo na cestě na dovolenou oceníte benzínový motor a 50l nádrž umožňující kombinovaný dojezd až 930 km.

-

Hnací soustava PLUG-IN hybridu

Pod kapotou vozu Škoda Superb iV se ukrývá moderní plug-in hybridní pohon, který využívá to nejlepší z elektricky poháněných a tradičních automobilů s cílem zajistit ekologickou a přitom dynamickou jízdu.

Dokonalá kombinace

Škoda Superb iV používá moderní plug-in hybridní technologii, která spojuje ověřený benzinový motor 1.4 TSI/115 kW s elektromotorem o výkonu 85 kW, což umožňuje jízdu v čistě elektrickém režimu i hybridní režim využívající oba motory. Třetí část systému představuje baterie o kapacitě 13 kWh, umístěná v podlaze před zadní nápravou.

-

Připraven na každou situaci

Tlačítko E-mode

Ke standardně dodávané volbě jízdního režimu přibyly tři nové dodatečné režimy, díky kterým můžete plně využít všech možností iV. Stisknutím tlačítka E-mode přepnete vůz do čistě elektrického režimu. V HYBRIDNÍM režimu elektronika automaticky reguluje interakci mezi benzinovým motorem a elektromotorem. Pokud stisknete tlačítko jízdního režimu SPORT, vůz Vám nabídne maximální výkon 160 kW.

-

Odpovědná dynamika

Mobilita šetrná k životnímu prostředí

Díky své plug-in hybridní technologii nabízí vůz SUPERB iV mobilitu šetrnou k životnímu prostředí, aniž by byla omezena pohyblivost. Hnací systém, který kombinuje benzinový motor s elektromotorem, dosahuje systémového výkonu 160 kW a točivého momentu 400 Nm. To vše při úrovni emisí CO2 méně než 40 g/km.

-

Pohodlné nabíjení

Nabíjení z běžné zásuvky

Pojem „plug-in hybrid“ vypovídá o tom, že baterii vozu SUPERB iV lze dobíjet připojením nabíjecího kabelu do elektrické sítě – doma, v práci, nebo dokonce v nákupním středisku, a to buď z běžné zásuvky, nebo z výkonné nabíjecí stanice WallBox pro rychlejší nabíjení. V nabíjecí stanici o výkonu 3,6 kW lze vybitou baterii dobít za 3 hodiny a 30 minut. Další možností je dobíjení nebo udržování hladiny nabití baterie během jízdy benzinovým motorem a rekuperací brzdné energie.

Technické údaje

-
Technické údaje Škoda Superb iV

Objednejte si testovací jízdu modelu Škoda Superb iV

Povinná položka

 

Vozy skladem

Škoda Superb 2,0 TDI 110kW Style DSG Style Extra
 • Cena s DPH 929 000 Kč
 • Cena bez DPH 767 769 Kč
 • 17 169 km
 • 110 kW / 150 k / 2,0 l
 • 11/2022
 • Automatická, 7 st.
 • Nafta
 • Černá
Škoda Superb Elegance 3,6 V6 FSI 4X4 Exclusive
 • Cena s DPH 269 900 Kč
 • Cena bez DPH 223 058 Kč
 • 175 365 km
 • 191 kW / 261 k / 3,6 l
 • 06/2010
 • Automatická, 6 st.
 • Benzín
 • Šedá
Škoda Superb 2,0 TDI 140kW SportLine 4x4 DSG
 • Cena s DPH 719 900 Kč
 • Cena bez DPH 594 959 Kč
 • 87 730 km
 • 140 kW / 191 k / 2,0 l
 • 01/2020
 • Automatická, 7 st.
 • Nafta
 • Bílá