ŠKODA SLAVIA
ŠKODA SLAVIA

Škoda SLAVIA: Vysílání premiéry proběhne 18. listopadu

Škoda AUTO bude přenášet světovou premiéru nového sedanu pro indický trh živě 18. listopadu od 9:30 středoevropského času / 14:00 místního času (IST).

Připravte se na setkání s novým modelem Škoda SLAVIA: Škoda AUTO odhalí 18. listopadu nový sedan pro indický trh. Zástupci médií i příznivci značky Škoda budou moci sledovat přímý přenos na platformě Škoda Storyboard. Sedan segmentu A0, který je v Indii velmi populární, je druhým sériově vyráběným modelem značky Škoda vzniklým v rámci projektu INDIA 2.0.

Názvem kompaktního sedanu se Škoda AUTO ohlíží zpět ke svým počátkům a k prvním jízdním kolům, která v roce 1896 v Mladé Boleslavi začali prodávat zakladatelé značky Václav Laurin a Václav Klement. Exteriér nového modelu SLAVIA se vyznačuje emotivním designovým jazykem, vyváženými proporcemi a siluetou evokující kupé. Typicky prostorný interiér je charakterizován volně stojícím displejem infotainmentu, výraznými kulatými výdechy ventilace a nápisy Škoda po stranách obložení přístrojového štítu.

Škoda SLAVIA je stejně jako SUV KUSHAQ postavena na platformě MQB‑A0‑IN. Ta je variantou modulární platformy MQB koncernu Volkswagen speciálně upravené společností Škoda AUTO tak, aby splňovala požadavky indického trhu. Vývoj vozu probíhal převážně v Technologickém centru v indické Púně.

Světová premiéra začne 18. listopadu v 9:30 středoevropského času / 14:00 místního času (IST) a bude přenášena celosvětově na platformě Škoda Storyboard.