497 900 Kč
 • Cena vozu od: 497 900 Kč
 • Výkon: 66 kW
 • Kombinovaná spotřeba: 5,5 - 5,8 m3/100km

Základní charakteristika modelu

ŠKODA SCALA G-TEC - S čistou stopou

Úsporný rodinný vůz. Kompaktní, prostorný a šetrný k životnímu prostředí i Vaší peněžence.

Chcete auto bez čekání?

 • Váš nový vůz bez čekání
 • Přijdete, koupíte, jedete

ŠKODA SCALA

Design karosérie

-

Vůz pro všechny

Život ve stylu G-TEC

ŠKODA SCALA G-TEC je synonymem techniky ohleduplné k životnímu prostředí. Zároveň je uzpůsobena pro pohodlný každodenní provoz. Je tak ideálním vozem pro všechny, kterým záleží na životním prostředí, ale nechtějí dělat zbytečné kompromisy.

Bohatá výbava ve stylovém balení

Model SCALA G-TEC nabízí jedinečné spojení dynamického designu, atraktivní výbavy a úsporného pohonu.

-

Design

Dokonalé proporce

SCALA G-TEC na Vás udělá dojem dokonalými proporcemi a plynulými liniemi. Vyznačuje se dynamickým designem.

Bohatá výbava ve stylovém balení

Model SCALA G-TEC nabízí jedinečné spojení dynamického designu, atraktivní výbavy a úsporného pohonu.

-

Široká nabídka kol z lehké slitiny

Vyberte si to pravé

Díky bohatému výběru různých designů kol pro vůz SCALA G-TEC si zajisté najdete ten, který bude vyhovovat Vašemu vkusu. Inovativní kola z lehké slitiny Propus Aero, která jsou k dostání v černém leštěném provedení, byla aerodynamicky optimalizována tak, aby dosahovala minimálního odporu vzduchu, a tím snižovala spotřebu.

Širokou nabídku 16" a 17" kol doplňují inovativní aerodynamická kola optimalizovaná tak, aby dosahovala minimálního odporu vzduchu.

 • 16" kola: Orion
 • 17" kola: Stratos, Volans, Propus Aero, Propus Aero Black

Design interiéru

-

Odvážný interiér

Pohodlí bez kompromisů

Interiér modelu SCALA G-TEC je prakticky totožný s běžnou verzí. Rezervní kolo bylo nahrazeno lepicí sadou a speciálně tvarovaným panelem podlahy, který uvolnil prostor pro dvojici nádrží na zemní plyn za zadní nápravou. SCALA s pohonem na zemní plyn tak nabídne objem zavazadlového prostoru 339 litrů.

Široká nabídka komfortní výbavy se postará o Vaše pohodlí při každodenních pojezdech po městě i na delších cestách, třeba na dovolenou. Najdete v ní elektricky nastavitelné sedadlo řidiče, dvouzónovou automatickou klimatizaci Climatronic, panoramatickou střechu, vyhřívané čelní sklo a volant a řadu dalších.

-

Drobnosti které zvyšují komfort

Elektricky nastavitelné sedadlo řidiče

Maximální komfort za volantem Vám zaručí funkce elektrického nastavení sedadla řidiče. Pomocí ovladačů na boku sedadla si jediným dotykem nastavíte ideální pozici za volantem.

Bezdrátové nabíjení telefonu

Schránka Phone Box slouží k ukládání mobilního telefonu ve středové konzoli a umožňuje volání i při slabém signálu. Zároveň dokáže nabíjet chytrý telefon pomocí bezdrátového standardu Qi.

Vyhřívané čelní sklo

I když je venku sníh a mráz, s modelem ŠKODA SCALA G-TEC si budete užívat pohodlí po celou zimu. Stačí aktivovat vyhřívání čelního skla a za okamžik je námraza pryč.

-

Důmyslná praktičnost

Odkládací příhrádky

Ve výplni předních dveří je umístěn držák pro lahve o objemu až 1,5 litru. Tam je lahev vždy po ruce a bezpečně uložená, aniž by jí hrozilo pomačkání. Simply Clever – malý odpadkový koš. Ten se připne na odkládací přihrádku ve dveřích na straně spolujezdce, a až ho budete chtít vysypat, snadno se zase vysune.

Jumbo Box s loketní opěrkou

Praktická odkládací schránka Jumbo Box je umístěná mezi předními sedadly a je snadno přístupná pro řidiče i spolujezdce. Její součástí je nastavitelná loketní opěrka.

-

Variabilita a praktičnost

Oboustranný koberec do zavazadlového prostoru

Z jedné strany má praktický a snadno omyvatelný povrch, z druhé strany vypadá jako elegantní textilní koberec. Ať už proto máte v ruce zašpiněné sportovní vybavení nebo oblek na večerní ples, vždy budete mít připravený zavazadlový prostor přesně na míru.

Cargo elementy

Cargo elementy Vám pomůžou zabezpečit předměty, které by jinak klouzaly ze strany na stranu. Vaše krabice nebo nákupní tašky se tak po zajištění nebudou v zavazadlovém prostoru volně pohybovat. Pokud Cargo elementy zrovna nepoužíváte, můžete je uložit v krajích zavazadlového prostoru.

Rozmanité a široké využití zavazadlového prostoru vozu SCALA G-TEC umožňují i dva robustní háčky umístěné po obou stranách. Ty využijete k zavěšení předmětů nebo zavazadel, která by jinak byla na podlaze zavazadlového prostoru nestabilní.

-

Výbava vozu

Pohodlí bez kompromisů

Jak je pro vozy ŠKODA typické, model SCALA G-TEC je plný unikátních, důmyslných řešení Simply Clever, jejichž úkolem je usnadnit Vám život každý den. Spolehněte se například na deštník ve výplni dveří řidiče nebo integrovaný trychtýř v zásobníku kapaliny do ostřikovačů.

Háčky Toptether

Háčky Top Tether se v kombinaci se systémem ISOFIX pro snadné a spolehlivé připevnění dětské sedačky postarají o naprosté pohodlí a bezpečí dětských pasažérů. Pokud tyto úchyty pro dětské sedačky využívány nejsou, lze je přeměnit na šikovné háčky pro zadržení předmětů v zavazadlovém prostoru.

Konektivita

-

Infotainment

Moderní Infotainment

Standardně dodávaný infotainment Bolero s rozměrným displejem o velikosti 8" přináší už v základu Bluetooth, celkem 8 reproduktorů nebo rozhraní SmartLink pro propojení infotainmentu s Vašim chytrým telefonem. Na přání můžete vůz dovybavit bezdrátovým nabíjením.

-

ŠKODA Connect

Propojení chytrého telefonu a Vašeho vozu

Online služby nové generace ŠKODA Connect přinášejí možnost dálkového ovládání vybraných funkcí vozidla pomocí chytrého telefonu nebo automatické kontaktování Vámi vybraného servisu ŠKODA. Součástí této funkce je i systém tísňového volání eCall, který v případě nehody automaticky kontaktuje složky záchranného týmu.

-

Smartlink

Nejlepší přítel vašeho telefonu

Jakmile usednete do vozu, jste rázem propojeni nejen s ním, ale i s celým světem. Schránka pro mobilní telefon ve středové konzoli umožňuje volání i při slabém signálu a zároveň dokáže bezdrátově nabíjet telefon pomocí standardu Qi. Se systémem SmartLink, který podporuje rozhraní MirrorLink®, Apple CarPlay a Android Auto (Apple CarPlay a Android Auto nejsou dostupné v české verzi), lze propojit Váš chytrý telefon s infotainmentem vozu. Na přání funguje propojení pro Apple CarPlay také bezdrátově. Kabelové připojení zajišťují čtyři podsvícené USB-C porty. Dva jsou umístěny vpředu a dva vzadu.

-

USB-Porty

Až 4 USB-porty pro větší komfort

SCALA G-TEC je standardně vybavena dvěma moderními USB-C porty vpředu. Nyní si ale můžete přidat další dva USB-C porty, aby si i cestující vzadu mohli nabíjet svá zařízení.

-

Kessy

Bezklíčové zamykání a startování

Pomocí systému Kessy Váš vůz odemknete nebo zamknete, aniž byste museli do ruky brát klíč. Řídicí jednotka Kessy klíč identifikuje, a pokud vezmete za kliku dveří nebo uchopíte madlo na pátých dveřích, vůz se automaticky odemkne. Motor následně nastartujete jediným stisknutím tlačítka.

Výbavové stupně

-
ŠKODA SCALA STYLE

ŠKODA SCALA G-TEC - STYLE

 • Cena od: 497 900 Kč

Interiér STYLE

 • Kožený multifunkční volant
 • Climatronic – dvouzónová automatická klimatizace
 • Vyhřívání předních sedadel
 • Infotainment Bolero 8", 4× USB-C, 8 reproduktorů

Základní výbava STYLE

 • Bi-LED přední světlomety s přisvěcováním do zatáček a funkcí Corner
 • Top LED zadní světla s animovaným ukazatelem směru jízdy
 • Image paket (protažené sklo víka zavazadlového prostoru)
 • Kola z lehké slitiny Orion 6J×16"

Asistenční systémy

-

Adaptivní tempomat

Udržuje bezpečnou vzdálenost

Adaptivní tempomat (ACC) udržuje při zvolené rychlosti bezpečnou vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu. Zařízení reguluje výkon motoru a ovládání brzd a na základě toho vůz dle potřeby automaticky zrychluje nebo zpomaluje. Systém kombinuje funkci tempomatu s funkcí radarové kontroly vzdálenosti a pracuje při rychlosti do 210 km/h.

-

Asistent pro manévrování

Snadné parkování

Abyste při parkování už nikdy nenarazili do překážky před nebo za vozem, je vůz SCALA G-TEC vybaven Asistentem pro manévrování, který v případě hrozící srážky vůz zastaví.

-

Auto Light Assist

Automatické zapínání a vypínání světel

Asistent dálkových světel (Auto Light Assist) v závislosti na aktuální dopravní situaci automaticky zapíná a vypíná dálková světla. K tomu využívá kameru zabudovanou ve zpětném zrcátku, která detekuje zdroje světla, například vozidla jedoucí před Vámi nebo v protisměru.

-

Rear Traffic Alert

Asistent vyparkování

Asistent vyparkování (Rear Traffic Alert) rozpoznává vozidla přibližující se ze stran při vyjíždění z parkovacího místa. Hrozící srážka je signalizována jak zvukově, tak vizuálně. Na displeji infotainmentu se zobrazí žluté a poté červené upozornění signalizující stranu, ze které se vůz přibližuje. Pokud je třeba, dojde i na automatické brzdění.

-

Rear View Camera

Zadní parkovací kamera

Když zařadíte zpátečku, aktivuje se zadní parkovací kamera v pátých dveřích a na infotainment se přenese její obraz, což přispívá k vyššímu komfortu a lepší orientaci při parkování. Do obrazu se automaticky vkládají naváděcí linie, které na základě natočení volantu a šířky vozu ukazují směr, kterým by se vůz pohyboval.

-

Park Assist

Poloautomatické parkování

Parkovací asistent dokáže poloautomaticky zaparkovat do příčných i podélných parkovacích míst, přičemž z podélných dokáže také vyjet. Systém za Vás plně převezme ovládání volantu, Vy musíte jen přidávat plyn a brzdit.

-

Parkovací senzory

Pomocník při parkování

SCALA G-TEC se parkuje snáze a bezpečněji díky parkovacím senzorům integrovaným v předním a zadním nárazníku, které kontrolují vzdálenost automobilu od veškerých překážek.

Bezpečnostní asistenti

-

Lane Assist

Asistent pro jízdu v jízdním pruhu

Asistent udržování jízdního pruhu (Lane Assist) Vás upozorní na neúmyslné vybočení z jízdního pruhu optickým varováním a následně pootočí volantem ve směru od vymezovací linie. Systém se aktivuje při rychlostech nad 65 km/h za předpokladu, že jsou na povrchu vozovky rozpoznatelné jízdní pruhy a před přejetím značení nebyl aktivován ukazatel směru.

-

Front Assist

Pomocník nejen do města

Front Assist je bezpečnostní systém varující před srážkou. Pokud je kolize nevyhnutelná, začne systém brzdit, aby minimalizoval její následky. Kromě toho také systém nouzově zastaví, pokud detekuje, že před vozem přes cestu nebezpečně přechází chodec nebo přejíždí cyklista.

-

Side Assist

Bezpečné přejíždění mezi pruhy

Díky dvěma radarovým čidlům v zadní části vozu zaznamenává Asistent změny jízdního pruhu (Side Assist) vozidla jedoucí za Vámi a vozidla nacházející se v mrtvém úhlu. O těchto vozech Vás informuje světelnou signalizací na vnitřní straně krytu zpětných zrcátek. Asistent změny jízdního pruhu je aktivní až do vzdálenosti 70 m, a dokáže Vás tak efektivně varovat před nebezpečím také na dálnicích a rychlostních silnicích.

-

Multikolizní brzda

Bezpečné zastavení vozu

Pokud se SCALA G-TEC stane účastníkem dopravní nehody a dojde k aktivaci airbagů, vůz by se mohl i nadále pohybovat a způsobit další škody. Proto se zároveň aktivuje také multikolizní brzda. Ta vůz zabrzdí až do úplného zastavení, čímž zabrání dalším kolizím způsobeným nekontrolovaným pohybem vozidla po nehodě.

-

Crew Protect Assist

Proaktivní ochrana cestujících

Tato funkce koordinuje činnost palubních systémů s cílem minimalizovat kritické situace v dopravě. Systém přitahuje přední bezpečnostní pásy v případě hrozícího střetu nebo při nestabilních jízdních situacích, například pokud se vůz dostane do smyku, a dále zajistí přivření bočních oken, aby se do vozu nedostaly cizí předměty.

Bezpečnost

-

Bezpečnost

Sázka na jistotu

Důraz na bezpečnost u vozu SCALA G-TEC byl inspirován vozy vyšší třídy. Vůz je vybaven množstvím moderních asistenčních systémů, až 9 airbagy a systémem tísňového volání eCall. Nejvyšší, 5hvězdičkové hodnocení v testech Euro NCAP dokládá špičkovou úroveň bezpečnosti tohoto modelu.

-

Airbagy

Bezpečnost pro všechny cestující

Po aktivaci chrání hlavové airbagy cestující vpředu i vzadu před zraněním hlavy.

Boční airbagy vpředu a vzadu chrání pánev a hrudník cestujících na předních a zadních sedadlech.

Kolenní airbag řidiče, umístěný pod sloupkem řízení, chrání řidičova kolena a holeně.

-

Airbag řidiče a spolujezdce

Bezpečnost vozu

Tyto airbagy chrání řidiče a jeho spolujezdce před zraněním v případě čelní kolize. Zatímco airbag řidiče je ukrytý ve volantu, airbag spolujezdce se nachází v palubní desce. V případě potřeby je možné ho deaktivovat, pokud je na předním sedadle instalována dětská sedačka.

Motory

-

Dostupné motory

1,0 TGI G-TEC 66 kW

 • 5,40m3/100km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° M
 • maximální rychlost 182 km/h
 • palivo CNG
 • 160 Nm maximální točivý moment
 • Emise CO2 96 g/km

Technologie

-

Život s CNG

Chytrá volba

Stlačený zemní plyn (CNG) obsahuje více energie než benzín nebo nafta a emise CO2 jsou ve srovnání s provozem na benzín nižší o přibližně 20 %. Navíc při provozu na CNG vzniká mnohem méně oxidů dusíku a nevznikají žádné saze. Ekologická bilance se ještě výrazně zlepší, pokud se místo CNG spaluje bioplyn vyrobený z odpadních vod, zemědělských produktů či syntetický plyn. Motory spalující zemní plyn jsou také výrazně ekonomičtější, tišší a kultivovanější.

Dojezd na CNG až 410 km

Tři ocelové nádrže na CNG mají celkovou kapacitu 13,8 kg. Díky tomu urazí SCALA G-TEC v režimu pohonu na zemní plyn přibližně až 410 kilometrů. Po vyprázdnění nádrže na CNG se SCALA G-TEC automaticky přepne do režimu spalování benzínu a díky 9litrové nádrži nabídne dodatečný dojezd navíc.

-

Provoz

Provoz na zemní plyn i benzín

Model SCALA G-TEC pohání přeplňovaný tříválcový motor o objemu 1,0 l a výkonu 66 kW. Motor primárně spaluje stlačený zemní plyn (CNG), ale může spalovat také benzín, abyste zůstali mobilní i v oblastech, kde není dostatek plnicích stanic. Nejvyšší točivý moment motoru 160 Nm přenáší 6stupňová manuální převodovka. Motory G-TEC jsou upraveny speciálně pro provoz na CNG a splňují nejnovější emisní limity.

-

Úspornost

Čím více jezdíte, tím více šetříte

Citelná výhoda vozidel na CNG je úspornost jejich provozu. CNG je jedno z nejlevnějších paliv, a provozní náklady jsou tak přibližně až o 50 % nižší ve srovnání s benzínem nebo dieselem. Spotřeba vozů na CNG uváděná v m³/100 km je skoro stejná jako v litrech benzínu. Čím více toho tedy najezdíte, tím víc ušetříte.

-

Tankování

CNG všude, kam se podíváš

V Evropě je zhruba 3 500 veřejných stanic pro čerpání CNG, v ČR je jich více než 200 a nabídka se stále rozšiřuje. Jen v roce 2019 přibylo kolem 20 nových stanic.

Snadné tankování

Návštěva čerpací stanice probíhá v případě CNG stejně, jako jste zvyklí u vozů s benzínovým nebo naftovým motorem. Hrdlo CNG je umístěno na obvyklém místě, hned vedle hrdla pro tankování benzínu. Tankování CNG je snadné, stejně rychlé a neumažete se.

-

Bezpečnost CNG

Bezpečný provoz za všech okolností

CNG je stejně bezpečné jako benzín nebo diesel. Ocelové nádrže uložené pod podlahou zavazadlového prostoru splňují přísné bezpečnostní požadavky a nařízení. V případě nehody bezpečnostní ventil uzavře zemní plyn v nádržích. V případě požáru nechá další ventil plyn bezpečně uniknout.

Objednejte si testovací jízdu modelu ŠKODA SCALA G-TEC

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka