Škoda Ice Race
Škoda představuje „Ice Race of Champions“ v Zell am See-Kaprun

Za volantem soutěžního speciálu Škoda Fabia s výkonem 290 koňských sil se na GP Ice Race v Zell am See-Kaprun (1.–2. února 2020) představí čtyři mezinárodní jezdecká esa.

Škoda na akci GP Ice Race v rakouském Zell am See-Kaprun (1.–2. února 2020) přiveze tři národní mistry a jednoho vicemistra, kteří se budou střídat za volantem vozu Škoda Fabia Rally2 evo vybaveného pohonem všech kol s výkonem 290 koňských sil a budou proti sobě soutěžit v klání nazvaném „Ice Race of Champions“. Škoda Fabia Rally2 evo je na základě změn v pravidlech mistrovství světa přejmenovaným vozem Škoda Fabia R5 evo. Čech Filip Mareš je juniorským mistrem Evropy (ERC1) z roku 2019, Martin Koči (Slovensko) a Fabian Kreim (Německo) vyhráli v témže roce mistrovství ve svých zemích. Místní hvězda Julian Wagner dokončil mistrovství Rakouska 2019 těsně za vítězem.

Jan Kopecký, který v roce 2019 s vozem Škoda Fabia vyhrál na GP Ice Race ve své kategorii, je mistrem světa kategorie WRC2 sezóny 2018 a současně drží sedm titulů mistra České republiky, bude mít v roce 2020 na GP Ice Race novou roli. Předvede své umění v rámci demonstračních jízd a zároveň bude mentorem pro mladé jezdce.

Jediným jezdcem soutěže „Ice Race of Champions“, který již má zkušenosti s pneumatikami vybavenými hřeby a ledovým povrchem tratě v Zell am See, je Julian Wagner, jenž v roce 2019 vedl po většinu sezóny mistrovství Rakouska, ale v poslední soutěži jej smůla odsunula na výsledné druhé místo. Již v loňském roce zaujal svými rychlými časy. Filip Mareš z České republiky zažil loni svoji nejúspěšnější sezónu, když se stal juniorským mistrem Evropy (ERC1). Již se nemůže dočkat, až vyrazí na trať v Zell am See-Kaprun: „Musím poděkovat Škoda Motorsport, že mi dala s vozem Škoda Fabia Rally2 evo skvělou příležitost, jak pobavit diváky populárního závodu GP Ice Race, před tím, než naplno začne nová sezóna.“

Kromě domácí hvězdy Juliana Wagnera a mistra ERC1 Filipa Mareše ale budou přítomní i dva jezdci, kteří vyhráli mistrovství ve svých zemích. Martin Koči (SK) zvítězil v mistrovství Slovenska v letech 2018 a 2019, tedy dvakrát po sobě, zatímco Fabian Kreim (D) získal tři tituly mistra Německa (2016, 2017 a 2019). Očekávané tisíce diváků se mohou těšit na vzrušující klání mladých pilotů. V závodě „Ice Race of Champions“ proti sobě budou bojovat ve shodných podmínkách – každý z nich pojede s technicky identickým vozem Škoda Fabia Rally2 evo připraveným továrním týmem.