924 900 Kč
 • Cena vozu od: 924 900 Kč
 • Výkon: 147 - 180 kW
 • Spotřeba: 1,1 - 7,1 l/100 km

Základní charakteristika modelu

ŠKODA OCTAVIA RS - Agresivní výraz a ještě dynamičtější design

Užívejte si dynamické jízdy na okreskách i dostatek místa pro celou rodinu.

Chcete auto bez čekání?

 • Váš nový vůz bez čekání
 • Přijdete, koupíte, jedete

ŠKODA OCTAVIA

Design karosérie

-

Design plný síly

Dravá a přitom ekologická

Agresivní výraz a ještě dynamičtější design s černými doplňky. To je nová OCTAVIA RS.

Standardně dodávané progresivní řízení zvyšuje radost při průjezdu zatáčkami i během parkování ve městě.

Model OCTAVIA RS můžete doplnit až 19" koly z lehké slitiny.

-

Dynamická příď

Specifický design

Standardně dodávané Matrix-LED hlavní světlomety s LED mlhovými světlomety se specifickým designem propůjčují vozu OCTAVIA RS charakteristický výraz. Dynamický vzhled přídě umocňují přední nárazník v barvě vozu a černý difuzor.

-

Maska chladiče v lesklém černém provedení

Jasné vítězství

Příď charakterizuje maska chladiče v lesklém černém provedení. Stříbrné logo RS zdobí červené písmeno „V“, které znamená slovo „vítězství“.

-

Sportovní záď

Lepší aerodynamika

Sportovní DNA modelu OCTAVIA RS je jasně patrná na zádi, které dominují černé kontrastní prvky a standardně dodávaná Top LED zadní světla s animovaným ukazatelem směru jízdy. V této barvě je vyveden také nápis ŠKODA i loga RS a iV. Dalšími specifickými prvky jsou odrazkový pás a dvě koncovky výfuku. Difuzor a spoilery na pátých dveřích a zadním nárazníku přispívají k lepšímu proudění vzduchu.

-

Radost z každé zatáčky

Sportovní charakter

Dali jsme si záležet, aby vás OCTAVIA RS bavila stejně i při průjezdu zatáčkami. Sportovní podvozek modelu RS s tužším odpružením, kratšími vinutými pružinami a specifickými tlumiči se sportovní charakteristikou má o 15 mm nižší světlou výšku (neplatí pro vůz RS iV). Standardem jsou také posílené brzdy a víceprvková zadní náprava zajišťující skvělou ovladatelnost a vysokou úroveň jízdního pohodlí.

Sevřete volant pevně v rukou a sešlápněte plyn až k podlaze. Při rozjezdu vás 245 koní zamáčkne do sedadel. Auto vás poslouchá na slovo. Nadšeně projíždíte jednu zatáčku za druhou.

-

Progresivní řízení

Bez zbytečného přehmatávání

OCTAVIA RS je vybavena progresivním řízením, které zlepšuje ovládání vozu v zatáčkách. Progresivní řízení mění poměr v závislosti na tom, jak moc volantem otáčíte. Nemusíte tedy zbytečně přehmatávat. Progresivní řízení tak ulehčuje řízení na točitých silnicích, při jízdě ve městě nebo během parkování.

Design interiéru

-

Interiér

Elegance, sportovní duch a elektrická jízda

Interiér v duchu RS kombinuje sport a luxus.

Potah Alcantara® zdobí nejen sedadla, ale i přístrojovou desku a výplně dveří.

Všechny důležité informace najdete na dvou standardně dodávaných 10" obrazovkách.

-

Interiér v závodním duchu

Elegantní a sportovní styl

Prostorný interiér kombinuje elegantní a sportovní styl. K hlavním znakům standardní výbavy patří mohutná sportovní sedadla s látkovým potahem a logem RS (na přání s potahem Alcantara®), kontrastní červené švy, LED ambientní osvětlení, černý potah stropu a přístrojová deska zdobená látkou Alcantara® a lištou v karbonovém vzhledu. Sportovní dojem interiéru dotváří sportovní pedály.

-

Obklopte se nejnovější technikou

Interiér vozu ŠKODA OCTAVIA RS

Specialitou modelu OCTAVIA RS je zcela nový tříramenný multifunkční sportovní volant. Všechny důležité informace máte stále na očích díky standardně dodávanému Virtuálnímu kokpitu s úhlopříčkou 10,25" a 5 různými možnostmi zobrazení, včetně zobrazení Sport. Na přání je nabízen head-up displej promítající aktuální rychlost, pokyny navigace a další údaje na čelní sklo.

Konektivita

-

Infotainment Columbus

Vrchol nabídky

Vrchol nabídky infotainment systémů představuje volně stojící 10" systém Columbus, který můžete ovládat dotykem na displeji nebo dotykové liště pod displejem, gesty nebo hlasem. Navíc přidává navigaci, bezdrátové propojení s Vaším telefonem přes rozhraní SmartLink+ nebo online služby ŠKODA Connect. Pro přibližování na mapě nebo ovládání hlasitosti slouží dotyková lišta.

-

Online služby ŠKODA Connect

Konektivita vozu ŠKODA OCTAVIA RS plug-in hybrid iV

Online služby nové generace ŠKODA Connect poskytují online navigaci a informační služby, možnost dálkového ovládání vybraných funkcí vozidla pomocí chytrého telefonu a automatické kontaktování Vámi vybraného servisu ŠKODA. Součástí této funkce je i systém tísňového volání eCall, který v případě nehody automaticky kontaktuje složky záchranného týmu.

-

Vzdálený přístup

Propojení vozu s chytrým telefonem

Vzdálený přístup k vozu, který je také součástí online služeb ŠKODA Connect, je zcela nový způsob ovládání Vašeho vozu díky jeho propojení s chytrým telefonem. OCTAVIA iV navíc nabízí další specifické služby, například Ovládání klimatizace online, které umožňuje zapnout klimatizaci ve voze ještě před začátkem jízdy. Vzdálené nabíjení umožňuje na dálku spustit nebo ukončit nabíjení baterie. Zároveň se Vám na displeji zobrazuje aktuální stav nabití baterie.

-

Přirozené hlasové ovládání

Ovládání vozu hlasem

S digitální asistentkou Laurou vás bude váš vůz poslouchat na slovo. Strohé příkazy jsou již minulostí. Nyní můžete vůz ovládat prostřednictvím Laury, digitální asistentky, která rozumí mluvené řeči. Laura vám pomůže ovládat navigaci, média, infotainment či klimatizaci i psát zprávy, zatímco vy se budete moci lépe soustředit na řízení.

-

Online Shop s funkcemi na vyžádání

Dokupte si funkce do Vašeho vozu

Nová OCTAVIA je prvním modelem značky ŠKODA, který umožňuje online zakoupení funkcí, jež bylo dříve nutné objednat před vyrobením vozu. Prostřednictvím ŠKODA Shopu, který je dostupný přes obrazovku infotainment systému, si tak například můžete rozšířit ambientní osvětlení o dodatečnou paletu barev nebo si přikoupit další asistenční systémy či funkce infotainmentu. Kromě toho si můžete koupit také datové balíčky, stáhnout aplikace infotainmentu nebo si prodloužit platnost licence služeb ŠKODA Connect.

-

Až 5 USB-C portů

USB porty pro všechny

Vůz OCTAVIA je standardně vybaven dvěma moderními podsvícenými USB-C porty, které jsou umístěny vpředu a slouží jak k přenosu dat, tak k dobíjení. Na přání může být vybaven dalšími třemi USB-C porty pro dobíjení – jedním u vnitřního zpětného zrcátka pro nabíjení kamery a dvěma vzadu, určenými k dobíjení zařízení cestujících na zadních sedadlech.

LED světla

-

Matrix-LED hlavní světlomety

Dlouhá životnost

Tyto vrcholné světlomety zajišťují všechny světelné funkce pomocí LED zdrojů. V porovnání se standardními světlomety mají vyšší výkon, funkci přisvěcování do zatáček a špičkovou funkci adaptivního osvětlení Matrix. Konstrukce světlometů s LED technikou má řadu výhod, mimo jiné delší životnost a nižší spotřebu elektrické energie.

-

Top LED zadní světla

Animované ukazatele směru jízdy

Top LED zadní světla jsou vybavena výhradně LED zdroji, které zajišťují všechny světelné funkce. Mezi jejich charakteristické prvky patří koncové světlo v obou částech svítilny a atraktivní animované ukazatele směru jízdy. Světla se navíc podílí na animované funkci Coming/Leaving Home, kdy při zamknutí nebo odemknutí vozu dojde k postupnému rozsvícení koncového osvětlení z vnější strany k vnitřní doprovázenému probliknutím směrových světel.

-

Funkce adaptivního osvětlení Matrix

Dokonalé osvětlení vozovky

Funkce adaptivního osvětlení Matrix využívá informace z kamery ve vnitřním zpětném zrcátku, která detekuje světelné zdroje z protijedoucích vozidel a na jejich základě postupně rozsvěcuje a zhasíná jednotlivé LED čipy v každém světlometu, aby tak zamezila oslnění ostatních osvětlených účastníků silničního provozu a dopravních značek. Tím zajišťuje dokonalé osvětlení vozovky před Vámi a vyšší bezpečnost.

Výbavové stupně

0 Kč
ŠKODA OCTAVIA COMBI RS

ŠKODA OCTAVIA RS

 • Cena od: 924 900 Kč

Interiér RS

 • Virtuální kokpit 10"
 • Climatronic – dvouzónová automatická klimatizace
 • Sportovní 3ramenný volant, sedadla a kryty pedálů
 • Infotainment Columbus 10" s navigací, web rádiem a digitální asistentkou Laurou

Základní výbava RS

 • Matrix-LED přední světlomety
 • Top LED zadní světla s animovaným ukazatelem směru jízdy
 • Virtuální pedál
 • 18" kola z lehké slitiny Comet, černá

Asistenční systémy

-

Asistovaná jízda 2.0

Výrazně usnadňuje řízení

Asistovaná jízda 2.0 v sobě integruje několik systémů a funkcí, které představujeme zvlášť na následujících stránkách. Jejich propojením vůz dokáže významně usnadnit řízení a zvýšit pohodlí při jízdě. Po aktivaci zvládne Asistovaná jízda 2.0 samočinně zastavit a znovu se rozjet, vést vozidlo v pruhu, následovat ostatní vozy v koloně nebo zobrazovat okolní provoz na displeji před Vámi.

-

Rozpoznání dopravních značek

Zobrazuje dopravní značky

Systém rozpoznání dopravních značek využívá multifunkční kameru a údaje z navigačního systému a na základě jejich součinnosti rozpoznává a následně řidiči zobrazuje dopravní značky. Systém zpracovává dopravní značení omezení rychlosti, zákazu předjíždění, zákazu vjezdu na jednosměrnou komunikaci a veškeré dodatečné pokyny, včetně značení konce omezení.

-

Asistent změny jízdního pruhu

Hlídá provoz za Vámi

Díky dvěma radarovým čidlům v zadní části vozu zaznamenává Asistent změny jízdního pruhu vozidla jedoucí za Vámi a vozidla nacházející se v mrtvém úhlu. O těchto vozech Vás informuje světelnou signalizací na vnitřní straně krytu zpětných zrcátek. Asistent změny jízdního pruhu je aktivní až do vzdálenosti 70 m, a dokáže Vás tak efektivně varovat před nebezpečím také na dálnicích a rychlostních silnicích.

-

Asistent při jízdě v koloně

Kopíruje pohyb okolních vozů

Tento asistent usnadňuje jízdu v dopravní zácpě. Asistent při jízdě v koloně ve spolupráci s adaptivním tempomatem a Adaptivním vedením v pruhu rozjíždí, brzdí a zatáčí vůz tak, aby kopíroval pohyb okolních vozidel v dopravní zácpě.

-

Prediktivní adaptivní tempomat

Rozpoznává dopravní značky

Nový prediktivní adaptivní tempomat rozšiřuje funkce stávajícího adaptivního tempomatu. Kromě provozu před vozem zpracovává také rozpoznané dopravní značky a rychlostní limity uložené v navigaci. Díky tomu s předstihem upravuje rychlost například před zatáčkami, kruhovými objezdy, křižovatkami nebo podle rychlostních limitů.

-

Adaptivní vedení v pruhu

Udrží Vás uprostřed jízdního pruhu

Tento asistent Vás dokáže udržet uprostřed jízdního pruhu. Systém spolupracuje s kamerou a rozpoznává jízdní pruhy na vozovce. Systém zároveň také rozeznává žluté čáry při stavebních pracích, kužely a jiné hranice vozovky či jízdního pruhu. Vylepšená „adaptivní“ varianta tohoto asistentu (dostupná pouze jako součást Asistované jízdy 2.0) spočívá v tom, že systém udržuje vozidlo na zvolené pozici v jízdním pruhu a vůz „nekličkuje“.

Bezpečnostní systémy

-

Front Assist včetně asistentu pro vyhýbací manévry

Varování před překážkou

Front Assist je bezpečnostní systém varování před srážkou. Pokud je kolize nevyhnutelná, začne systém brzdit, aby minimalizoval její následky. Kromě toho také systém nouzově zastaví, pokud detekuje, že před vozem přes cestu nebezpečně přechází chodec nebo přejíždí cyklista.

V kritické situaci, kdy brzděním zasahuje Front Assist a řidič naznačí volantem vyhýbací manévr, pomůže Asistent pro vyhýbací manévry cílenými zásahy do řízení objet překážku tak, aby se s ní vůz nestřetl.

-

Proaktivní ochrana cestujících

Připraví posádku na náraz

Účelem systému Proaktivní ochrany cestujících je připravit posádku na náraz. Tento systém spolupracuje s radary systémů Front Assist a Asistentu změny jízdního pruhu, senzorem převrácení vozu a ESC a aktivuje se v případě hrozící nehody nebo pokud se vůz začne dostávat do smyku. V takové situaci přitáhne přední bezpečnostní pásy a přivře elektricky ovládaná boční okna, aby zabránil vniknutí cizích předmětů do vozidla.

-

Varování při vystupování

Chrání ostatní účastníky provozu

Tento bezpečnostní prvek je další přidruženou funkcí Asistentu změny jízdního pruhu. Varování při vystupování opticky i akusticky varuje řidiče i ostatní cestující (vpředu i vzadu) například při vystupování z podélně zaparkovaného vozu, kdy by otevření dveří hrozilo srážkou s jiným vozem, cyklistou, motocyklistou nebo elektrickou koloběžkou. Varování při vystupování využívá zadních radarů Asistentu změny jízdního pruhu a sleduje prostor za vozem a po stranách vozu až do vzdálenosti 35 m.

-

Multikolizní brzda

Zabrzdí vůz do úplného zastavení

Pokud se OCTAVIA RS stane účastníkem dopravní nehody a dojde k nafouknutí airbagů, aktivuje se také multikolizní brzda. Ta vůz zabrzdí až do úplného zastavení, čímž zabrání dalším kolizím způsobeným nekontrolovaným pohybem vozidla po nehodě.

-

Nouzový asistent

Pomůže v případě indispozice řidiče

Nouzový asistent snižuje riziko nehody v případě zdravotní indispozice řidiče. Pokud Adaptivní vedení v pruhu rozpozná, že řidič ani po výstražném varování nemá ruce na volantu, aktivuje se Nouzový asistent. Ten převezme vedení vozu v jízdním pruhu, zapne výstražná světla a začne vůz zpomalovat až do úplného zastavení.

Snadné parkování

-

Parkovací asistent

Asistovaná jízda 2.0 ve voze ŠKODA OCTAVIA RS plug-in hybrid iV

Parkovací asistent dokáže poloautomaticky zaparkovat do příčných i podélných parkovacích míst, přičemž z podélných dokáže také vyjet. Systém za vás plně převezme ovládání volantu, vy musíte jen přidávat plyn a brzdit.

-

Asistent pro manévrování

Snadné parkování

Abyste při parkování už nikdy nenarazili do překážky před nebo za vozem, je vůz OCTAVIA iV vybaven Asistentem pro manévrování, který v případě hrozící srážky vůz zastaví.

-

Parkovací kamera vzadu

Parkování bude hračka

Když zařadíte zpátečku, aktivuje se zadní parkovací kamera v pátých dveřích a na infotainment se přenese její obraz, což přispívá k vyššímu komfortu a lepší orientaci při parkování. Do obrazu se automaticky vkládají dynamické naváděcí linie, které na základě natočení volantu a šířky vozu ukazují směr, kterým vůz pojede.

Motory

-

Dostupné motory

2,0 TSI 180 kW

 • 6,8 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A
 • maximální rychlost 250 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 6,7 s na 100 km/h
 • emise CO2 154 g/km
 • Max. točivý moment 370 Nm

2,0 TSI 180 kW

 • 6,8 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° M
 • maximální rychlost 250 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 6,8 s na 100 km/h
 • emise CO2 153 g/km
 • Max. točivý moment 370 Nm
-

Dostupné motory

1,4 TSI iV 180 kW

 • 1,1 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • 14,4 kWh/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° A
 • maximální rychlost 225 km/h
 • palivo PHEV
 • zrychlení za 7,3 s na 100 km/h
 • emise CO2 33 g/km
 • Max. točivý moment 400 Nm
-

Dostupné motory

2,0 TDI 147 kW

 • 4,9 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A
 • maximální rychlost 249 km/h
 • palivo diesel
 • zrychlení za 7,4 s na 100 km/h
 • emise CO2 129 g/km
 • Max. točivý moment 400 Nm

2,0 TDI 147 kW

 • 5,5 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A 4x4
 • maximální rychlost 243 km/h
 • palivo diesel
 • zrychlení za 6,8 s na 100 km/h
 • emise CO2 144 g/km
 • Max. točivý moment 400 Nm

Technologie

-

Vyberte si motor podle svého jízdního stylu

Důvod, proč zvolit vůz ŠKODA OCTAVIA RS plug-in hybrid iV

Na výběr máte ze tří výkonných typů pohonu. Plug-in hybridní OCTAVIA RS iV kombinuje špičkovou dynamiku a čistě elektrickou jízdu. Výkonný benzínový motor přináší maximální požitek z jízdy. Naftový motor je ideální pro rychlé přesuny na velké vzdálenosti. Která OCTAVIA RS je pro vás ta pravá?

-

S vůní benzínu

ŠKODA OCTAVIA RS plug-in hybrid iV jízda na elektřinu

Pokud jste příznivcem benzínových motorů a chcete výkonný motor, který skvěle zní, zvolte 2,0 TSI o výkonu 180 kW. Na výběr máte mezi 7stupňovou automatickou převodovkou DSG a 6stupňovou manuální převodovkou, která je tady pro opravdové fajnšmekry. Motor v kombinaci se 7stupňovou automatickou převodovkou DSG zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,8 s. Obě varianty jsou nabízeny s pohonem předních kol.

-

Dostatek výkonu za všech okolností

Motory vozu ŠKODA OCTAVIA RS

Třetí možností je úsporný, ale výkonný naftový motor 2,0 TDI o výkonu 147 kW, který se vždy pojí se 7stupňovou automatickou převodovkou DSG. Jeho výhody oceníte při dlouhých cestách v rychlém tempu, zejména na dálnicích. Tento motor je nabízen s pohonem předních i všech kol.

-

Sportovní vůz s plug-in hybridním pohonem

Motory vozu ŠKODA OCTAVIA RS

Zvolte plug-in hybridní model RS iV s 6stupňovou automatickou převodovkou DSG a užívejte si vysoký výkon hodný sportovního vozu: Celkový systémový výkon 180 kW doplňuje maximální točivý moment 400 Nm přenášený na přední kola. Ve sportovním režimu, který umožňuje využít maximální výkon vozu, zrychluje OCTAVIA RS iV z 0 na 100 km/h za 7,3 s.;Maximální rychlost činí 225 km/h. Zároveň máte k dispozici čistě elektrický pohon pro bezemisní jízdu.

-

Bez emisí

Důvod, proč zvolit vůz ŠKODA OCTAVIA RS plug-in hybrid iV

Hlavní výhodou vozu OCTAVIA RS plug-in hybrid iV je kombinace spalovacího motoru pro dlouhý dojezd a bezemisní jízdy v elektrickém režimu. Lithium-iontová baterie umístěná v podlaze před zadní nápravou umožňuje čistě elektrický provoz, který vám poskytne bezemisní jízdu pro vaše každodenní cesty po městě. Pro aktivaci čistě elektrické jízdy jednoduše zvolíte elektrický režim.

-

Zvolte si požadovanou úroveň nabití baterie

Elektrická jízda s vozem ŠKODA OCTAVIA RS plug-in hybrid iV

OCTAVIA RS iV je připravena na každodenní situace, ve kterých plně využijete výhody plug-in hybridního pohonu. Chcete si dobít baterii během jízdy předtím, než dojedete do centra? Jednoduše nastavte požadovanou úroveň nabití a baterie se dobije během jízdy benzínovým motorem a rekuperací brzdné energie.

-

Nabíjení

Elektrická jízda s vozem ŠKODA OCTAVIA RS plug-in hybrid iV

Pojem „plug-in hybrid“ značí, že baterii vozu OCTAVIA RS iV lze dobíjet také připojením nabíjecího kabelu do elektrické sítě – doma, v práci, na parkovišti nebo třeba v nákupním centru. Baterii lze dobít doma buď z běžné zásuvky, nebo z výkonného Wallboxu pro rychlejší nabíjení.

Technické údaje

0 Kč
Technické údaje ŠKODA OCTAVIA RS

Vaše NOVÁ OCTAVIA RS s jistotou

elektromobilita station

Prověřeno zákazníky

Nová OCTAVIA je již 4. generací našeho nejprodávanějšího modelu.

elektromobilita station

Prověřeno zákazníky

Více než 6,5 milionu vozů OCTAVIA bylo od roku 1996 doručeno zákazníkům.

elektromobilita station

Prověřeno zákazníky

OCTAVIA je v současnosti nejprodávanějším modelem v několika evropských zemích.

elektromobilita station

Prověřeno zákazníky

Za celou svou kariéru získala OCTAVIA více než 50 mezinárodních ocenění.

elektromobilita station

Vaše záruky

Doživotní záruka mobility, abyste dojeli do cíle i při poruše vozu.

elektromobilita station

Vaše záruky

Dva roky záruka bezplatné opravy poškození kvůli vadě vozu.

elektromobilita station

Vaše záruky

Tři roky záruka bezplatné opravy poškození kvůli vadě laku.

elektromobilita station

Vaše záruky

12 let záruka bezplatné opravy prorezavění karoserie.

Objednejte si testovací jízdu modelu ŠKODA OCTAVIA RS

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka