ŠKODA OCTAVIA nominována na cenu „Auto roku 2021“

ŠKODA OCTAVIA MEZI FINALISTY PRO ROK 2021
ŠKODA OCTAVIA MEZI FINALISTY PRO ROK 2021

ŠKODA OCTAVIA nominována na cenu „Auto roku 2021“

Čtvrtá generace bestselleru automobilky ŠKODA mezi sedmi finalisty pro rok 2021.

Nová ŠKODA OCTAVIA se uchází o své další mezinárodní ocenění. Čtvrtá generace bestselleru automobilky ŠKODA byla nominována do užšího výběru renomovaného ocenění „Auto roku“. Z celkem 29 kvalifikovaných nových automobilů uvedených na trh během posledních dvanácti měsíců se ŠKODA OCTAVIA dostala mezi sedm finalistů, kteří se představí mezinárodní odborné porotě složené ze 60 motoristických novinářů z 23 evropských zemí. Každoročně předávané ocenění bylo poprvé uděleno v roce 1964. Cena „Auto roku 2021“ bude vyhlášena 1. března. Jen v posledním čtvrtletí roku 2020 OCTAVIA získala renomovaná ocenění na důležitých exportních trzích ve Velké Británii, Rakousku, Německu a Švýcarsku.

Titul „Auto roku“ je jedním z nejvýznamnějších ocenění evropského automobilového průmyslu, který je udělován od roku 1964. Nárok ucházet se o toto ocenění mají všechny nové modely vozidel nabízené na nejméně pěti evropských trzích během dvanácti měsíců před hlasováním. Tuto podmínku splnilo 29 různých modelů, z nichž bylo tradičně vybráno sedm finalistů. ŠKODA OCTAVIA se dostala do užšího výběru již podruhé. Poprvé byla mezi finalisty zařazena třetí generace modelu OCTAVIA v roce 2014. Organizátory ocenění je devět motoristických magazínů z devíti evropských zemí, samotná porota je složena ze 60 motoristických novinářů z 23 evropských zemí. Počet členů poroty za každou zemi odpovídá velikosti daného trhu. Německo, Francie, Velká Británie, Itálie a Španělsko tak mají v porotě po šesti členech.

S více než sedmi miliony vyrobených vozidel je ŠKODA OCTAVIA nejprodávanějším modelem české automobilky. Ve své nové, čtvrté generaci se může pochlubit tak nízkou spotřebou paliva a tak vysokou šetrností k životnímu prostředí jako nikdy předtím. ŠKODA AUTO nyní model OCTAVIA nabízí s nejširší nabídkou motorizací v historii modelové řady. Model OCTAVIA je k dispozici v provedení liftback a kombi, disponuje vyspělými zážehovými i vznětovými motory a nabízí širokou paletu alternativních pohonů, mezi něž patří verze na zemní plyn (CNG), plug-in hybridní a mild-hybridní verze. ŠKODA OCTAVIA je dostupná s pohonem předních nebo všech kol. Výkon se pohybuje v rozmezí od 81 kW (110 k) do 180 kW (245 k). Vůz se může ve srovnání se svým předchůdcem pochlubit emotivnějším a dynamičtějším designem, velkorysejším interiérem nabízejícím vynikající komfort v kombinaci s maximální aktivní a pasivní bezpečností a pokročilými funkcemi konektivity. Jako každý model ŠKODA nabízí také vynikající funkčnost, vylepšenou mnoha chytrými detaily.

OCTAVIA již v loňském roce získala řadu mezinárodních ocenění

Jen v posledním čtvrtletí roku 2020 získal nový model OCTAVIA čtyři prestižní ocenění na důležitých exportních trzích ve Velké Británii, Rakousku, Německu a Švýcarsku. Ve Velké Británii ho časopis „Auto Express“ jmenoval „Autem roku“. Kromě toho model OCTAVIA vyhrál v anketě „Auto Express New Car Awards“ kategorii „Kompaktní rodinný vůz“ a s verzí OCTAVIA COMBI kategorii „Kombi roku“. V Rakousku OCTAVIA získala „Velkou automobilovou cenu Rakouska“ udílenou rakouským motoristickým svazem ARBÖ v kategorii „Medium“ pro vozy v hodnotě od 20 001 do 50 000 eur. V anketě „Auto Trophy 2020“ německého odborného časopisu „Auto Zeitung“ OCTAVIA oslavila dvojité vítězství jako „Nejoblíbenější importované vozidlo v kompaktní třídě“ a „Nejlepší importovaný kompaktní sportovní vůz“ za model ŠKODA OCTAVIA RS. Ve Švýcarsku byl model OCTAVIA zvolen čtenáři a online uživateli několika médií, včetně „Schweizer Illustrierte“ a „Blick“ „Nejoblíbenějším autem Švýcarů roku 2021“. Již v červnu 2020 bestseller značky ŠKODA získal ocenění také v anketách německých odborných časopisů „Auto Bild Allrad“ a „AUTO Straßenverkehr“. Konkrétně model OCTAVIA získal ceny „Vůz roku s pohonem všech kol“ ve třídě osobních automobilů do 40 000 eur a „Rodinný vůz roku“ v kategorii „Nejlepší design“ mezi vozidly do 25 000 eur.