Škoda Octavia plug-in hybrid iV

859 900 Kč

TENTO MODEL JIŽ NENÍ V NABÍDCE, PODÍVEJTE SE NA AKTUÁLNÍ MODELY Škoda Octavia.

ŠKODA OCTAVIA plug-in hybrid iV
ŠKODA OCTAVIA plug-in hybrid iV
ŠKODA OCTAVIA iV čtvrté generace
ŠKODA OCTAVIA iV čtvrté generace
ŠKODA OCTAVIA plug-in hybrid iV
ŠKODA OCTAVIA plug-in hybrid iV
previous arrow
next arrow
Slider

 • Cena vozu od: ---
 • Výkon: 150 kW
 • Spotřeba: 1,0 - 1,1 l/100km

Základní charakteristika modelu

Škoda Octavia plug-in hybrid iV - Model s dynamickým designem

Užívejte si čistě elektrickou jízdu ve městě i dlouhý dojezd na služební cesty.

Design karosérie

-

Exteriér

Ideální vůz do práce i pro rodinu

Model s dynamickým designem nabízí celkový systémový výkon 150 kW.

Čistě elektrická jízda přináší tiché bezemisní cestování po městě.

-

Užívejte si výhody e-mobility

Důvody proč zvolit vůz Octavia plug-in hybrid iV

E-mobilita je tady. Vaše rozhodnutí zakoupit elektrifikovaný vůz Škoda Vám přinese spoustu finančních a dalších výhod, mezi které patří osvobození od silniční daně a také možnost bezplatného parkování ve vybraných městských zónách. Přesvědčte se sami.

Vaše rozhodnutí zakoupit elektrifikovaný vůz Škoda Vám přinese spoustu finančních a dalších výhod pro pohodlnější život každý den. Finanční výhody pro zákazníky a společnosti zahrnují osvobození od silniční daně.

-

Výhody nabíjení z pohodlí domova

Důvody proč zvolit vůz Octavia plug-in hybrid iV

Elektrifikované vozy Škoda mají řadu provozních výhod. Pokud svůj vůz nabíjíte doma přes noc, šetříte náklady díky nižším cenám elektřiny v rámci výhodných tarifů dodavatelů elektrické energie. Používáte-li pro výrobu elektrické energie fotovoltaický systém, můžete svůj vůz nabíjet z obnovitelných zdrojů nezávisle na externích zdrojích energie.

-

Bezstarostné parkování

Důvody proč zvolit vůz OCTAVIA plug-in hybrid iV

Další výhody nabízí majitelům elektrifikovaných vozů stát a jednotlivá města. Například po získání speciální registrační značky „EL“ můžete zdarma parkovat na vybraných městských parkovacích místech. V současnosti se připravují další výhody spojené s touto registrační značkou, určenou výhradně pro elektrifikované vozy.

Design interiéru

-

Interiér

Ještě prostornější, praktičtější a bezpečnější

Moderní interiér charakterizují prakticky rozmístěné displeje, snadné ovládání a dostatek prostoru. Při delších cestách oceníte pohodlná ergonomická přední sedadla s certifikátem AGR (Hnutí za zdravá záda). 10" infotainment poskytuje všechny důležité informace o jízdě.

-

Přesně taková, jakou ji budete chtít

Standardní výbava vozu Škoda Octavia plug-in hybrid iV

Octavia iV s plug-in hybridním pohonem je dostupná ve dvou výbavových stupních: Ambition a Style. Vyberte si ten pravý pro Vás a vedle standardní výbavy získáte také dodatečné specifické prvky modelu iV, mezi které patří 10" infotainment Columbus s uvítacím logem iV a specifickými ukazateli, 10,25" Virtuální kokpit a nápis iV na pátých dveřích.

-

Prostor pro vše potřebné

Standardní výbava vozu Škoda Octavia plug-in hybrid iV

I přes zástavbu baterie před zadní nápravou zůstává Škoda Octavia iV impozantním rodinným vozem, který nabízí vynikající komfort pro všechny cestující a velký prostor pro zavazadla. Zavazadlový prostor o objemu 450 l je velmi praktický, je k němu dobrý přístup a nabízí skvělou využitelnost.

Konektivita

-

Infotainment Columbus

Bezdrátové propojení s Vaším telefonem

Vrchol nabídky infotainment systémů představuje volně stojící 10" systém Columbus, který můžete ovládat dotykem na displeji nebo dotykové liště pod displejem, gesty nebo hlasem. Navíc přidává navigaci, bezdrátové propojení s Vaším telefonem přes rozhraní SmartLink+ nebo online služby Škoda Connect. Pro přibližování na mapě nebo ovládání hlasitosti slouží dotyková lišta.

-

Online služby Škoda Connect

Dálkové ovládání vybraných funkcí vozidla

Online služby nové generace Škoda Connect poskytují online navigaci a informační služby, možnost dálkového ovládání vybraných funkcí vozidla pomocí chytrého telefonu a automatické kontaktování Vámi vybraného servisu Škoda. Součástí této funkce je i systém tísňového volání eCall, který v případě nehody automaticky kontaktuje složky záchranného týmu.

-

Vzdálený přístup

Ovládání klimatizace online či vzdálené nabíjení

Vzdálený přístup k vozu, který je také součástí online služeb Škoda Connect, je zcela nový způsob ovládání Vašeho vozu díky jeho propojení s chytrým telefonem. Octavia iV navíc nabízí další specifické služby, například Ovládání klimatizace online, které umožňuje zapnout klimatizaci ve voze ještě před začátkem jízdy. Vzdálené nabíjení umožňuje na dálku spustit nebo ukončit nabíjení baterie. Zároveň se Vám na displeji zobrazuje aktuální stav nabití baterie.

-

Přirozené hlasové ovládání

Váš vůz rozumí mluvené řeči

S digitální asistentkou Laurou Vás bude váš vůz poslouchat na slovo. Strohé příkazy jsou již minulostí. Nyní můžete vůz ovládat prostřednictvím Laury, digitální asistentky, která rozumí mluvené řeči. Laura Vám pomůže ovládat navigaci, média, infotainment či klimatizaci i psát zprávy, zatímco Vy se budete moci lépe soustředit na řízení.

-

Online Shop s funkcemi na vyžádání

Přikupte si další asistenční systémy

Octavia iV umožňuje online zakoupení funkcí, jež bylo dříve nutné objednat před vyrobením vozu. Prostřednictvím Škoda Shopu, který je dostupný přes obrazovku infotainment systému, si tak například můžete rozšířit ambientní osvětlení o dodatečnou paletu barev nebo si přikoupit další asistenční systémy či funkce infotainmentu. Kromě toho si můžete koupit také datové balíčky, stáhnout aplikace infotainmentu nebo si prodloužit platnost licence služeb Škoda Connect.

-

USB-C porty

Až 5 USB-C portů

Vůz OCTAVIA iV je standardně vybaven dvěma moderními podsvícenými USB-C porty, které jsou umístěny vpředu a slouží jak k přenosu dat, tak k dobíjení. Na přání může být vybaven dalšími třemi USB-C porty pro dobíjení – jedním u vnitřního zpětného zrcátka pro nabíjení kamery a dvěma vzadu, určenými k dobíjení zařízení cestujících na zadních sedadlech.

LED světla

-

Matrix-LED hlavní světlomety

Špičková LED světla vozu Škoda Octavia plug-in hybrid iV

Tyto vrcholné světlomety zajišťují všechny světelné funkce pomocí LED zdrojů. V porovnání se standardními světlomety mají vyšší výkon, funkci přisvěcování do zatáček a špičkovou funkci adaptivního osvětlení Matrix. Konstrukce světlometů s LED technikou má řadu výhod, mimo jiné delší životnost a nižší spotřebu elektrické energie.

-

Funkce adaptivního osvětlení Matrix

Dokonalé osvětlení vozovky

Funkce adaptivního osvětlení Matrix využívá informace z kamery ve vnitřním zpětném zrcátku, která detekuje světelné zdroje z protijedoucích vozidel a na jejich základě postupně rozsvěcuje a zhasíná jednotlivé LED čipy v každém světlometu, aby tak zamezila oslnění ostatních osvětlených účastníků silničního provozu a dopravních značek. Tím zajišťuje dokonalé osvětlení vozovky před Vámi a vyšší bezpečnost.

-

Top LED zadní světla

Animované ukazatele směru jízdy

Top LED zadní světla jsou vybavena výhradně LED zdroji, které zajišťují všechny světelné funkce. Mezi jejich charakteristické prvky patří koncové světlo v obou částech svítilny a atraktivní animované ukazatele směru jízdy. Světla se navíc podílí na animované funkci Coming/Leaving Home, kdy při zamknutí nebo odemknutí vozu dojde k postupnému rozsvícení koncového osvětlení z vnější strany k vnitřní doprovázenému probliknutím směrových světel.

Motory

-

Dostupné motory

1,4 TSI iV

 • 1,0 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • 14,0 kWh/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° A
 • maximální rychlost 220 km/h
 • palivo PHEV
 • zrychlení za 7,7 s na 100 km/h
 • emise CO2 22 g/km
 • Max. točivý moment 250 Nm

Asistenční systémy

-

Asistovaná jízda 2.0

Zvyšuje pohodlí při jízdě

Po aktivaci zvládne Asistovaná jízda 2.0 samočinně zastavit a znovu se rozjet, vést vozidlo v pruhu, následovat ostatní vozy v koloně, zaparkovat s Vaší minimální pomocí nebo zobrazovat okolní provoz na displeji před vámi.

-

Rozpoznání dopravních značek

Čte s Vámi dopravní značky

Systém rozpoznání dopravních značek využívá multifunkční kameru a údaje z navigačního systému a na základě jejich součinnosti rozpoznává a následně řidiči zobrazuje dopravní značky. Systém zpracovává dopravní značení omezení rychlosti, zákazu předjíždění, zákazu vjezdu na jednosměrnou komunikaci a veškeré dodatečné pokyny, včetně značení konce omezení.

-

Asistent změny jízdního pruhu

Sleduje provoz za Vámi

Díky dvěma radarovým čidlům v zadní části vozu zaznamenává Asistent změny jízdního pruhu vozidla jedoucí za Vámi a vozidla nacházející se v mrtvém úhlu. O těchto vozech vás informuje světelnou signalizací na vnitřní straně krytu zpětných zrcátek. Asistent změny jízdního pruhu je aktivní až do vzdálenosti 70 m, a dokáže vás tak efektivně varovat před nebezpečím také na dálnicích a rychlostních silnicích.

-

Asistent při jízdě v koloně

Kopíruje pohyb okolních vozidel

Tento asistent usnadňuje jízdu v dopravní zácpě. Asistent při jízdě v koloně ve spolupráci s adaptivním tempomatem a Adaptivním vedením v pruhu rozjíždí, brzdí a zatáčí vůz tak, aby kopíroval pohyb okolních vozidel v dopravní zácpě.

-

Prediktivní adaptivní tempomat

Sám si upravuje rychlost

Nový prediktivní adaptivní tempomat rozšiřuje funkce stávajícího adaptivního tempomatu. Kromě provozu před vozem zpracovává také rozpoznané dopravní značky a rychlostní limity uložené v navigaci. Díky tomu s předstihem upravuje rychlost například před zatáčkami, kruhovými objezdy, křižovatkami nebo podle rychlostních limitů.

-

Adaptivní vedení v pruhu

Rozpoznává jízdní pruhy

Tento asistent Vás dokáže udržet uprostřed jízdního pruhu. Systém spolupracuje s kamerou a rozpoznává jízdní pruhy na vozovce. Systém zároveň také rozeznává žluté čáry při stavebních pracích, kužely a jiné hranice vozovky či jízdního pruhu. Vylepšená „adaptivní“ varianta tohoto asistentu (dostupná pouze jako součást Asistované jízdy 2.0) spočívá v tom, že systém udržuje vozidlo na zvolené pozici v jízdním pruhu a vůz „nekličkuje“.

Bezpečnostní systémy

-

Front Assist

Varování před srážkou

Front Assist je bezpečnostní systém varování před srážkou. Pokud je kolize nevyhnutelná, začne systém brzdit, aby minimalizoval její následky. Kromě toho také systém nouzově zastaví, pokud detekuje, že před vozem přes cestu nebezpečně přechází chodec nebo přejíždí cyklista.

V kritické situaci, kdy brzděním zasahuje Front Assist a řidič naznačí volantem vyhýbací manévr, pomůže Asistent pro vyhýbací manévry cílenými zásahy do řízení objet překážku tak, aby se s ní vůz nestřetl.

-

Proaktivní ochrana cestujících

Připraví posádku na náraz

Účelem systému Proaktivní ochrany cestujících je připravit posádku na náraz. Tento systém spolupracuje s radary systémů Front Assist a Asistentu změny jízdního pruhu, senzorem převrácení vozu a ESC a aktivuje se v případě hrozící nehody nebo pokud se vůz začne dostávat do smyku. V takové situaci přitáhne přední bezpečnostní pásy a přivře elektricky ovládaná boční okna, aby zabránil vniknutí cizích předmětů do vozidla.

-

Varování při vystupování

Varuje před střetem s ostatními účastníky provozu

Tento bezpečnostní prvek je další přidruženou funkcí Asistentu změny jízdního pruhu. Varování při vystupování opticky i akusticky varuje řidiče i ostatní cestující (vpředu i vzadu) například při vystupování z podélně zaparkovaného vozu, kdy by otevření dveří hrozilo srážkou s jiným vozem, cyklistou, motocyklistou nebo elektrickou koloběžkou. Varování při vystupování využívá zadních radarů Asistentu změny jízdního pruhu a sleduje prostor za vozem a po stranách vozu až do vzdálenosti 35 m.

-

Multikolizní brzda

Zabraňuje dalším kolizím

Pokud se OCTAVIA iV stane účastníkem dopravní nehody a dojde k nafouknutí airbagů, aktivuje se také multikolizní brzda. Ta vůz zabrzdí až do úplného zastavení, čímž zabrání dalším kolizím způsobeným nekontrolovaným pohybem vozidla po nehodě.

-

Nouzový asistent

V případě indispozice řidiče zastaví vozidlo

Nouzový asistent snižuje riziko nehody v případě zdravotní indispozice řidiče. Pokud Adaptivní vedení v pruhu rozpozná, že řidič ani po výstražném varování nemá ruce na volantu, aktivuje se Nouzový asistent. Ten převezme vedení vozu v jízdním pruhu, zapne výstražná světla a začne vůz zpomalovat až do úplného zastavení.

Technologie

-

Bezemisní provoz

Žádné emise v ovzduší

Lithium-iontová baterie umístěná v podlaze před zadní nápravou umožňuje čistě elektrický provoz, který vám poskytne bezemisní jízdu pro vaše každodenní cesty po městě. Pro aktivaci čistě elektrické jízdy jednoduše zvolíte elektrický režim.

Zažijte novou éru cestování po městě. Nabijte baterii a jezděte ulicemi v dokonalém tichu a pohodlí. O vše se stará elektrický pohon, který do ovzduší nevypouští žádné emise.

-

Zvolte si požadovanou úroveň nabití baterie

Vše záleží na Vás

OCTAVIA iV je připravena na každodenní situace, ve kterých plně využijete výhody plug-in hybridního pohonu. Chcete si dobít baterii během jízdy předtím, než dojedete do centra města, abyste využili čistě elektrický pohon? Jednoduše nastavte požadovanou úroveň nabití a baterie se dobije během jízdy benzínovým motorem a rekuperací brzdné energie.

-

Dojezd stovky kilometrů

Schopnosti vozu Škoda Octavia plug-in hybrid ?V

Octavia iV je vybavena spalovacím motorem, elektromotorem a výkonnou lithium-iontovou baterií, kterou lze dobíjet ze zásuvky – proto název plug-in hybrid. Vedle čistě elektrické jízdy využívá vůz po zbytek času hybridní režim, který přináší dlouhý dojezd několika set kilometrů. Další výhodou je úspornější jízda s nižší spotřebou paliva a nižšími emisemi CO₂.

-

Odpovědná dynamika

Svižná ekologická jízda

Díky plug-in hybridnímu pohonu nabízí vůz OCTAVIA iV ekologickou, a přitom dynamickou jízdu. Pohonná soustava přináší maximální systémový výkon 150 kW a točivý moment až 350 Nm.

Snadné parkování

-

Parkovací asistent

Podélné zaparkování bude hračka

Parkovací asistent dokáže poloautomaticky zaparkovat do příčných i podélných parkovacích míst, přičemž z podélných dokáže také vyjet. Systém za vás plně převezme ovládání volantu, vy musíte jen přidávat plyn a brzdit.

-

Asistent pro manévrování

Snadné parkování vozu Škoda Octavia plug-in hybrid iV

Abyste při parkování už nikdy nenarazili do překážky před nebo za vozem, je vůz Octavia iV vybaven Asistentem pro manévrování, který v případě hrozící srážky vůz zastaví.

-

Parkovací kamera vzadu

Snadné parkování vozu Škoda Octavia plug-in hybrid iV

Když zařadíte zpátečku, aktivuje se zadní parkovací kamera v pátých dveřích a na infotainment se přenese její obraz, což přispívá k vyššímu komfortu a lepší orientaci při parkování. Do obrazu se automaticky vkládají dynamické naváděcí linie, které na základě natočení volantu a šířky vozu ukazují směr, kterým vůz pojede.

Chytré detaily

-

Elektrická dětská pojistka

Děti budou v bezpečí

Použití mechanického dětského zámku v zadních dveřích vyžaduje jistou předvídavost, protože někdy jste v autě s dětmi, jindy s dospělými. S elektronickou dětskou pojistkou můžete zámek zadních dveří jednoduše aktivovat nebo deaktivovat tlačítkem z místa řidiče, kdykoliv budete potřebovat.

-

Sound System Canton

Jedinečný poslech

Model OCTAVIA nabízí na přání hi-fi Sound System CANTON s 12 reproduktory včetně subwooferu a s výkonem přes 600 wattů. Na výběr máte z několika předdefinovaných profilů (CANTON, Speech, Rock a Philharmonic). Tento sound systém promění poslech Vaší oblíbené hudby v jedinečný zážitek.

-

Bezdrátové nabíjení telefonu

Nikde nepřekáží kabely

Schránka Phone Box slouží k ukládání mobilního telefonu ve středové konzoli a umožňuje volání i při slabém signálu. Zároveň dokáže nabíjet chytrý telefon o maximálních rozměrech 160 x 80 mm pomocí bezdrátového standardu Qi.

-

2x usb-c a 230V zásuvka vzadu

USB port pro celou posádku

Dobrá zpráva! Už žádné hádky kvůli USB portům a zásuvkám. OCTAVIA jich má spoustu. 2 USB-C porty a 230V zásuvka čekají na cestující na zadních sedadlech.

-

USB-C u vnitřního zpětného zrcátka

Chytré detaily

Pokud ve svém voze využíváte autokameru pro záznam provozu před Vámi, oceníte možnost doobjednat si do vozu dodatečný USB-C konektor, umístěný u vnitřního zpětného zrcátka. Zdroj pro napájení tak budete mít hned u kamery a vyhnete se natahování dlouhých kabelů.

Technické údaje

0 Kč
Technické údaje Škoda Octavia iV čtvrté generace
 

Vaše NOVÁ Octavia plug-in hybrid iV s jistotou

elektromobilita station

Prověřeno zákazníky

Nová Octavia je již 4. generací našeho nejprodávanějšího modelu.

elektromobilita station

Prověřeno zákazníky

Více než 6,5 milionu vozů Octavia bylo od roku 1996 doručeno zákazníkům.

elektromobilita station

Prověřeno zákazníky

Octavia je v současnosti nejprodávanějším modelem v několika evropských zemích.

elektromobilita station

Prověřeno zákazníky

Za celou svou kariéru získala Octavia více než 50 mezinárodních ocenění.

elektromobilita station

Vaše záruky

Doživotní záruka mobility, abyste dojeli do cíle i při poruše vozu.

elektromobilita station

Vaše záruky

Dva roky záruka bezplatné opravy poškození kvůli vadě vozu.

elektromobilita station

Vaše záruky

Tři roky záruka bezplatné opravy poškození kvůli vadě laku.

elektromobilita station

Vaše záruky

12 let záruka bezplatné opravy prorezavění karoserie.