ŠKODA AUTO Race2Code

Škoda Octavia a Škoda Fabia jsou vítězi ‚Best Cars 2023‘

Škoda Octavia vyhrála v žebříčku importovaných vozů v kompaktní třídě a získala tak jedenáctý titul v anketě ‚Best Cars‘.

Značka Škoda slaví dvě vítězství v renomované čtenářské anketě ‚Best Cars‘. Čtenáři německého automobilového časopisu auto motor und sport zvolili model Fabia vítězem v žebříčku importovaných malých vozů a Octavia se umístila na prvním místě v žebříčku importovaných vozů v kompaktní třídě. Bestseller české automobilky tak zvítězil v anketě ‚Best Cars‘ již pojedenácté. Fabia získala ocenění čtenářů podruhé. Do 47. ročníku ankety ‚Best Cars‘ se zapojilo přes 100 000 čtenářů, kteří vybírali své favority ze 422 modelů ve třinácti kategoriích.

Klaus Zellmer - předseda představenstva společnosti Škoda Auto

„Velké díky patří všem čtenářům, kteří pro nás hlasovali. A samozřejmě všem Škodovákům, kteří na těchto skvělých vozidlech pracovali! Prestižní ocenění jsou pro nás dalším podnětem k tomu, abychom při vývoji našich modelů vždy zohledňovali zpětnou vazbu od zákazníků, protože díky tomu jsou naše automobily atraktivnější – a tím i úspěšnější!“

Klaus Zellmer převzal trofeje během udílení cen společně s Janem-Hendrikem Hülsmannem, jednatelem a mluvčím vedení společnosti Škoda Auto Deutschland.

Jedenáctý úspěch modelu Škoda Octavia v anketě ‚Best Cars‘ celkově, desátý v řadě

Škoda Octavia zvítězila ve své kategorii v konkurenci 29 automobilů a získala první místo v žebříčku importovaných kompaktních vozů. Pro bestseller značky Škoda hlasovalo celkem 13,6 % z více než 100 000 čtenářů , což vyústilo v již desáté vítězství v soutěži ‚Best Cars‘ v řadě. Od zahájení čtenářské ankety tak Octavia získala již jedenáctý titul. Jednou již soutěžila v kategorii automobilů střední třídy a zvítězila také v žebříčku importovaných modelů. Současná čtvrtá generace modelu Octavia se pyšní emocionálním designem, prostorným interiérem, vysokou úrovní aktivní a pasivní bezpečnosti, inovativními asistenčními systémy, moderní konektivitou a všestrannou nabídkou pohonů.

Škoda Fabia slaví druhé vítězství ve čtenářské anketě ‚Best Cars‘

V kategorii importovaných malých vozů přesvědčila Škoda Fabia čtenáře časopisu auto motor und sport svým atraktivním mixem vlastností, který spojuje dynamický vzhled, velkorysý prostor a úsporné motory. Získala 16,9 % hlasů, čímž předčila 19 konkurentů ve své kategorii a odnesla si vítěznou trofej již podruhé od roku 2008. V současné době je na trhu již čtvrtá generace tohoto oblíbeného modelu značky Škoda, který je postaven na modulární platformě MQB A0 koncernu Volkswagen.

Modely různých značek koncernu Volkswagen získaly v letošním ročníku čtenářské ankety ‚Best Cars‘.celkem dvanáct vítězství.