Závod Nižní Novgorod
Škoda Karoq se již vyrábí také v závodě v Nižním Novgorodu

Společnost Škoda AUTO reaguje na trvale vysokou poptávku po modelu Škoda Karoq: Dnes začala sériová výroba tohoto kompaktního SUV v Nižním Novgorodu. Ruský závod je po závodech v Kvasinách, Mladé Boleslavi a Ning-po dalším výrobním závodem modelu Karoq. Od podzimu 2020 se bude tato modelová řada vyrábět také v Bratislavě.

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda AUTO za oblast výroby a logistiky, zdůraznil: „Od svého uvedení na trh v říjnu 2017 jsou naši zákazníci na celém světě naším kompaktním SUV nadšeni. Poptávka výrazně převyšuje nabídku. Díky výrobní spolupráci v rámci závodů koncernu Volkswagen a spolupráci s naším výrobním partnerem GAZ v Rusku teď můžeme vyrábět model Karoq ve vyšších počtech a ještě lépe uspokojovat vysokou poptávku po tomto modelu.“

V Nižním Novgorodu se model Karoq kompletuje z CKD (Completely-Knocked-Down) dílů. Jako třetí modelová řada značky Škoda doplňuje Karoq v tomto ruském závodě vyráběné modelové řady Octavia a Kodiaq.

Ve slovenské metropoli Bratislavě se od podzimu 2020 budou montovat vozy ve stavu rozloženosti Medium-Knocked-Down (MKD). Karoserie modelu Karoq se budou i nadále vyrábět a lakovat v závodě v Kvasinách. Ve slovenské metropoli vzniká mimo jiné i plně elektrický model Škoda Citigoe iV.

Škoda Karoq – důležitý pilíř SUV strategie

Už zhruba dva roky po zahájení výroby dosáhl Karoq v polovině září 2019 hranice čtvrt milionu vyrobených kusů. V uplynulém roce dodala česká automobilka svým zákazníkům na celém světě 115 700 vozů Karoq, v roce 2019 to za prvních jedenáct měsíců bylo 137 700 vozů. Karoq je tak v současné době jedním z nejžádanějších modelů značky Škoda.