ŠKODA FABIA
ŠKODA FABIA

Škoda Fabia vstoupí do prodeje 16. září

Výstava Auta na Náplavce se stane dějištěm světové výstavní premiéry nové generace hatchbacku Škoda Fabia.

Světovou a současně národní výstavní premiéru zcela nového modelu Škoda Fabia bude hostit výstava Auta na Náplavce v Praze. Stane se tak ve čtvrtek 26. srpna v 17 hodin. České zastoupení značky Škoda eviduje ještě před oficiálním uvedením na trh a první možností se s vozem svézt přes 2 000 zákaznických objednávek. Kromě čtvrté generace oblíbeného hatchbacku bude na stáncích automobilky Škoda vystaven průřez jejím modelovým portfoliem, představí se řada značkových služeb sdílené mobility, nebude chybět unikátní historický exponát připomínající oslavy 120 let motorsportu a návštěvníci se mohou těšit i na autogramiády známých osobností.

Hlavní hvězdou výstavy se stane nová Fabia, která se poprvé představí veřejnosti. Čtvrtá generace modelu Fabia využívá platformu MQB-A0, díky které oproti předchůdci výrazně vyrostla. Nárůst rozměrů přináší citelně větší prostor jak pro posádku, tak pro zavazadla. Navzdory tomu, že se nová Fabia stala větším a dospělejším vozem, se konstruktérům podařilo udržet její hmotnost na hodnotách předchůdce. Samozřejmostí je také široká paleta vyspělých bezpečnostních a asistenčních systémů. Nová Fabia může být vybavena až 9 airbagy a poprvé má na třech místech včetně sedadla spolujezdce úchyty ISOFIX i kotevní body pro dětské sedačky. Všechny specifikace mají standardně asistent udržování jízdního pruhu a asistent rozpoznání únavy řidiče, Front Assist, nastavitelný omezovač rychlosti, přední mlhové světlomety nebo tísňové volání eCall. Díky karoserii s vysokým podílem vysokopevnostní oceli patří Fabia čtvrté generace k nejbezpečnějším vozům své třídy. Nové motory EVO vykazují nižší spotřebu paliva i emise. Do oficiálního prodeje na českém trhu vstoupí nová Fabia 16. září za doporučené prodejní ceny od 329 900 Kč včetně DPH. Ještě před oficiálním uvedením na trh české zastoupení mladoboleslavské automobilky zaznamenalo přes 2 000 zákaznických objednávek.

Nová Škoda Fabia nebude zdaleka jediným exponátem na stáncích automobilky Škoda, který mohou návštěvníci obdivovat. Kromě ní budou vystaveny další modely: především modernizované SUV Škoda Kodiaq, ale i Škoda Octavia Combi, Škoda Superb Combi Sportline, Škoda Kamiq Scoutline nebo Škoda Scala Monte Carlo. V sekci elektromobility se prezentují elektrické SUV Škoda Enyaq iV i plug-in hybridní verze Škoda Octavia iV a Škoda Superb iV. Zájemci se dovědí spoustu zajímavostí o dobíjecích řešeních pro domácí použití nebo o službě Powerpass. Stěžejním exponátem na stánku oslav 120 let značky Škoda v motoristickém sportu bude legendární Škoda 130 RS. Tým Výzkumu dopravní bezpečnosti předvede Kodiaq v řezu, na němž názorně demonstruje bezpečnost moderních automobilů. V neděli 29. srpna pak od 13 hodin proběhne prezentace komiksu Škoda Founders. Svoji expozici bude mít na Náplavce také Škoda DigiLab se službami sdílené mobility BeRider a Citimove. Na svůj stánek, kde se uskuteční autogramiády známých osobností spojených se značkou Škoda, zve i autorizovaný prodejce Přerost a Švorc,. Účast přislíbili veslař Ondřej Synek, populární kuchař Jan Punčochář a rychlobruslařka Martina Sáblíková.