Škoda Fabia a Octavia získaly cenu Firemní vůz roku 2022

Škoda Fabia získala čtvrtý titul v řadě v kategorii malých vozů.

Dva modely značky Škoda zvítězily ve čtenářské anketě Firemní vůz roku 2022 odborného časopisu Auto Bild. Škoda Fabia získala nejvíce hlasů v kategorii malých vozů a bestseller značky Škoda Octavia předstihl své konkurenty v kategorii vozů střední třídy.

Čtenáři volili v sedmi kategoriích, z nichž každá byla zastoupena až deseti modely s nejvyšším počtem nových registrací v období od ledna do července letošního roku. Zdrojem dat byla statistika Spolkového úřadu provozu motorových vozidel.

Čtvrtá cena Firemní vůz roku v řadě pro model Škoda Fabia

V kategorii malých vozů nechala Škoda Fabia za sebou čtyři importované automobily a pět modelů německých značek a jednoznačně zvítězila. Letošní úspěch ji zajistil již čtvrté ocenění Firemní vůz za sebou. Současná čtvrtá generace malého automobilu je postavena na platformě MQB A0 koncernu Volkswagen a je atraktivní svým emocionálním designem, úsporným pohonným ústrojím a pro značku Škoda typickou velkorysou nabídkou prostoru. Díky tomu je Fabia ideálním služebním vozem. Každodenní řidiči ocení i volitelnou padesátilitrovou palivovou nádrž, která zvyšuje dojezd až na 900 kilometrů.

Škoda Octavia: Čtvrtý triumf v řadě pro bestseller značky

V letošní čtenářské anketě se rovněž Škoda Octavia umístila již počtvrté na prvním místě v kategorii vozů střední třídy. Bestseller české automobilky s bohatou standardní výbavou a mnoha asistenčními systémy nabízí vysokou úroveň komfortu a stanovuje měřítka aktivní i pasivní bezpečnosti. Standardně dodávaná funkce hlasového ovládání navíc umožňuje intuitivní obsluhu. Kromě toho nabízí Octavia dostatek prostoru až pro pět osob a po sklopení sedadel pojme ve verzi sedan až 1555 litrů zavazadel. Maximální objem zavazadlového prostoru verze Škoda Octavia Combi činí až 1700 litrů.

skoda fabia firemni vuz 2022skoda octavia firemni vuz 2022