349 900 Kč
 • Cena vozu od: 349 900 Kč
 • Výkon: 59 - 110 kW
 • Spotřeba: 5,0 - 6,0 l/100 km

Základní charakteristika modelu

ŠKODA FABIA - Sebevědomá, moderní a dynamická

ŠKODA FABIA je stylová a elegantní. Potěší Vás vyváženými vlastnosti ve městě i mimo něj. Nepřehlédnutelným nápisem ŠKODA se FABIA hrdě hlásí ke své rodině. ŠKODA FABIA se také může pochlubit tradičními přednostmi vozů ŠKODA, mezi které patří přesvědčivý poměr ceny a užitné hodnoty, vysoká funkčnost a mnoho Simply Clever prvků.

Nechcete se vázat koupí auta?

 • Užijte svůj vůz na maximum
 • Stále v novém autě

ŠKODA FABIA

Chcete auto bez čekání?

 • Váš nový vůz bez čekání
 • Přijdete, koupíte, jedete

Design karosérie

-

Exteriér nového vozu FABIA

Krásná a funkční současně

LED světlomety dodávají novému modelu FABIA dynamický vzhled. Spolu s výraznou mřížkou a invenčním tvarem kapoty jsou důvodem, proč zcela ŠKODA FABIA tak úspěšně kombinuje důmyslnou eleganci s atraktivní dynamikou. Aktivní žaluzie chladiče přispívají k nejlepšímu koeficientu odporu vzduchu ve své třídě (od 0,28), což snižuje počet cest k čerpací stanici.

-

Sebejistý profil

Linie po celé straně vozu je charakteristickým znakem značky ŠKODA

Dynamický vzhled nového modelu FABIA je zdůrazněn dozadu stoupající spodní linií okna a naopak klesající linií střechy. Linie táhnoucí se po celé straně vozu, od světlometů po zadní světla, je charakteristickým prvkem značky ŠKODA. Jedná se o nadčasové detaily, které potvrzují, že v jednoduchosti je krása.

-

Osobitá zezadu

Zadní světla ve tvaru klínu protažená až na bok karoserie

Zadní části vozu dominují vysoko posazená zadní světla ve tvaru klínu, jejichž vnější části jsou protaženy na bok karoserie, a výrazný nápis ŠKODA.

-

Svět plný barev

Vyjádřete svou osobnost barvou

Vyberte si z palety barev připravené pro novou FABIA a přidejte „Color Concept “. To Vám umožní zvolit jinou barvu kol, střechy a zrcátek, a to v barvách šedá Graphite nebo černá Magic.

-

LED světla

Bi-LED světlomety

ŠKODA FABIA je standardně vybavena LED světlomety. LED technologie nabízí řadu výhod, např. delší životnost a nižší spotřebu elektrické energie.

Tyto špičkové světlomety také zajišťují všechny světelné funkce z LED zdrojů, v porovnání se standardními světlomety mají vyšší výkon a funkci přisvěcování do zatáček i při odbočování.

LED Zadní světla

ŠKODA FABIA se standardně dodává s koncovými světly v novém designu s LED diodami pro zpětná a mlhová světla.

LED světlomety jsou doplněny těmi nejlepšími zadními LED světly, která zajišťují všechny světelné funkce.

Design interiéru

-

Interiér nového vozu FABIA

Velkorysejší prostor, vyšší komfort, velké displeje

Interiér nového vozu FABIA kombinuje emocionální vzhled a ergonomické vlastnosti. V interiéru zaujme samostatně stojící obrazovka infotainmentu o velikosti až 9,2". ŠKODA FABIA nabízí moderní infotainment a k tomu poprvé i digitální přístrojový panel s 10,25" displejem k dostání na přání. Premiéru slaví také komfortní prvky známé spíše z vozů vyšší třídy jako například vyhřívané čelní sklo a vyhřívaný volant, rovněž dostupné na přání. Při uvedení na trh bude ŠKODA FABIA k dispozici ve dvou výbavových stupních.

-

Zavazadlový prostor

O Vaše zavazadla je postaráno

ŠKODA FABIA zůstává špičkou v praktičnosti a vynalézavosti. Zavazadlový prostor byl zvětšen na 380 litrů, čímž poráží své soupeře na celé čáře. Sklopením zadních sedadel zvýšíte kapacitu zavazadlového prostoru až na celých 1190 litrů. Při nakládání do zavazadlového prostoru oceníte jeho pravidelný tvar a četná Simply Clever řešení, takže náklad zůstane bezpečně na místě.

-

Panoramatické střešní okno

Příjemné prosvětlení interiéru

Volitelné velké panoramatické střešní okno příjemně prosvětluje interiér. V letních měsících odráží vícevrstvé sklo část slunečního záření, čímž přispívá k pohodlí cestujících. V zimě odráží teplo zpět do interiéru vozu, čímž zlepšuje tepelnou pohodu.

Komfortní prvky

-

Virtuální kokpit

Chytrost i skvělý vzhled

FABIA se pyšní nejen svým vzhledem, ale i chytrostí. Podrobné informace o vozidle Vám poskytne virtuální kokpit s úhlopříčkou 10,25“ a s pěti různými možnostmi zobrazení. Svou novou FABII si můžete vybavit multimediálním systémem s obrazovkou o úhlopříčce až 9,2 ” uprostřed palubní desky, okolním osvětlením a zvukovým systémem ŠKODA.

-

Klimatizace

Komfortní klima s dvouzónovou klimatizací Climatronic

U vozu ŠKODA FABIA je k dispozici poprvé jako volitelná výbava i dvouzónová klimatizace Climatronic. Tento systém Vám umožní užívat si komfort automaticky udržované teploty ve voze, kdy si řidič i spolujezdec mohou nastavit nezávisle teplotu, jaká jim vyhovuje. Senzor vlhkosti snižuje zamlžování čelního skla a zvyšuje klimatický komfort.

-

Prostor pro každého

Pohodlné cestování pro čtyři i pět osob

Ať už jedete ve čtyřech nebo pěti, nemusíte se bát. ŠKODA FABIA má dost prostoru pro všechny. Krajní sedadla jsou promyšleně tvarována pro pohodlné cestování. Pokud přepravujete děti v dětských sedačkách, uvítáte kotevní body Isofix a TopTether standardně na krajních zadních sedadlech a volitelně také na předním sedadle spolujezdce.

Chytré doplňky

-

Simply Clever prvky typické pro značku ŠKODA

Praktičtí pomocníci pro ulehčení každodenního používání vozu

V nabídce je pět zcela nových Simply Clever prvků a osm prvků, které tento model poprvé přebírá od větších sourozenců. V závislosti na dané výbavě nabízí ŠKODA FABIA až 43 praktických prvků, které ulehčují každodenní používání vozu – více než kdy dříve. Nabídka sahá od klasických prvků značky ŠKODA, jako například škrabky na led ve víčku palivové nádrže s měřítkem pro kontrolu výšky dezénu pneumatik, držáku parkovacích lístků na A sloupku nebo deštníku ve dveřích řidiče, až po zcela nové prvky, které s minimálním úsilím udržují pořádek v interiéru a v zavazadlovém prostoru.

-

Schránka na deštník

Deštník ve dveřích řidiče

ŠKODA FABIA má v předních dveřích na straně řidiče schránku s deštníkem, která Vás zachrání za deštivého počasí. Schránka je voděodolná, a protože je voda odváděna kanálkem mimo vůz, můžete do schránky bez obav uložit i mokrý deštník.

-

Prostor pro výstražnou vestu

Reflexní vesty uložené v příhrádce předních a zadních dveří

Znáte tu část předletového bezpečnostního školení, kdy se mluví o záchranné vestě pod Vaším sedadlem? Ve ŠKODA AUTO Vám představujeme ekvivalent z naší řady Simply Clever prvků. Vesta se sice nenafukuje, ale její reflexní prvky Vás mohou při pohybu na silnici ochránit zejména v noci. Vesty jsou uložené v odkládací přihrádce předních i zadních dveří.

-

Kapsy na mobilní telefon

Malé i velké kapsy na zadní straně předních sedadel

Velké kapsy na zadní straně opěradel předních sedadel jsou skvělé pro odkládání věcí. Pro mobilní telefony ale mohou být přeci jen až příliš velké. V modelu FABIA tak kromě velkých kapes naleznete i malé, právě pro uložení telefonů cestujících sedících vzadu.

-

Jumbo Box

Schránka umístěná pod loketní opěrkou

Jumbo Box je praktická odkládací schránka umístněná pod nastavitelnou loketní opěrkou mezi předními sedadly, takže je snadno dosažitelná pro řidiče i spolujezdce.

Konektivita

-

Vždy online s možností bezdrátového připojení

Moderní infotainment se službami ŠKODA Connect

ŠKODA FABIA nabízí moderní infotainment systémy poslední generace s úhlopříčkou až 9,2". Pomocí zabudované karty eSIM je vždy online, což umožňuje příjem internetového rádia nebo přístup k rozsáhlým mobilním online službám ŠKODA Connect nebo k novým aplikacím infotainmentu. Díky bezdrátové technologii SmartLink lze připojit chytré telefony. Nabíjecí box pro smartphone umožňuje jejich bezdrátové nabíjení. Vrcholný infotainment Amundsen lze ovládat i gesty nebo pomocí digitální asistentky Laury.

-

Škoda Connect

Vzdálený přístup pro navigační a informační služby

Služba ŠKODA vzdálený přístup poskytuje online navigační a informační služby včetně online informací o dopravě a možnosti dálkového ovládání vybraných funkcí vozidla pomocí aplikace MyŠKODA.

-

Nabíjecí box pro Smartphone

Úložná schránka pro bezdrátové dobíjení a posílení mobilního signálu

Nabíjecí box pro chytrý telefon je úložná schránka, která umožňuje bezdrátové dobíjení a zesiluje mobilní signál díky propojení s vnější anténou. Nabíjecí box pro smartphone tak umožňuje telefonovat i z míst s méně kvalitním pokrytím signálem.

-

Až 5 portů USB-C

Pro snadné dobíjení a přenos dat

Nová FABIA je standardně vybavena dvěma podsvícenými porty USB-C pro dobíjení a přenos dat. Na přání může být vůz vybaven dalšími třemi USB-C porty – jedním u vnitřního zpětného zrcátka pro nabíjení kamery a dvěma vzadu pro cestující na zadních sedadlech.

-

Hlasové ovládání

Navigace, rádio, infotainment nebo klimatizace - stačí jen říct co chcete

S digitální asistentkou Laurou Vás bude Váš vůz poslouchat na slovo. Strohé příkazy jsou již minulostí. Digitální asistentka Laura rozumí mluvené řeči. Laura Vám pomůže ovládat navigaci, média, infotainment či klimatizaci i psát zprávy, zatímco Vy se budete moci lépe soustředit na řízení.

Výbavové stupně

-
ŠKODA FABIA AMBITION - ilustrační foto

ŠKODA FABIA

 • Cena od:349 900 Kč

Základní výbava AMBITION

 • LED přední světlomety s LED denním svícením
 • Infotainment Swing s 6,5" displejem
 • Klimatizace
 • 6x airbag

Interiér AMBITION

 • Chromový paket
 • Madlo ruční brzdy z plastu
 • Standardní sedadla vpředu
 • Výškově nastavitelné sedadlo řidiče a spolujezdce
 • Volant PUR
 • 2x datové USB-C vpředu
-
ŠKODA FABIA STYLE - ilustrační foto

ŠKODA FABIA

 • Cena od:399 900 Kč

Základní výbava STYLE

 • Kola z lehké slitiny Rotare AERO 5,5J x 15"
 • Infotainment Bolero s 8" displejem
 • Vyhřívaná přední sedadla
 • Parkovací senzory vzadu

Interiér STYLE

 • Chromový paket
 • Sklopná stropní madla
 • Komfortní sedadla vpředu
 • Multifunkční volant
 • Vkládané koberečky vpředu a vzadu
 • Výškově nastavitelné sedadlo řidiče a spolujezdce

Asistenční systémy

-

Nové asistenční systémy a až devět airbagů

Vyšší úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti

ŠKODA FABIA patří díky až devíti airbagům k nejbezpečnějším vozům ve své třídě. Využití modulární platformy MQB A0 přineslo ještě vyšší úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti, k čemuž přispěly také asistenční systémy, které nabízely dosud spíše vozy vyšší třídy. Poprvé disponuje ŠKODA FABIA například Asistovanou jízdu 2.0 a Automatickým parkováním.

-

Asistovaná jízda 2.0

Spojuje několik funkcí a systémů pro snažší řízení 

Asistovaná jízda 2.0 v sobě spojuje několik systémů a funkcí. Když jsou funkce vzájemně propojeny, mohou výrazně usnadnit řízení automobilu a zvýšit komfort cestování.

-

Adaptivní tempomat

Udržuje bezpečný odstup od vozidel před Vámi

Adaptivní tempomat udržuje bezpečný odstup od vozidla před Vámi při zvolené rychlosti, řídí motor a aktivuje brzdy, aby podle potřeby automaticky zrychloval a zpomaloval. Systém kombinuje tempomat s ovladačem vzdálenosti na principu radaru a je aktivní až do rychlosti 210 km/h.

-

Rozpoznání dopravních značek

Systém zpracovává dopravní značení a následně je zobrazuje řidiči

Systém rozpoznávání dopravních značek využívá multifunkční kameru a údaje z navigačního systému a na základě jejich součinnosti rozpoznává a následně řidiči zobrazuje dopravní značky. Systém zpracovává dopravní značení omezení rychlosti, zákazu předjíždění a veškeré doplňující pokyny, které pak zobrazuje řidiči.

-

Adaptivní vedení v jízdním pruhu

Udržuje vůz uprostřed zvoleného jízdního pruhu

Tento asistent pozná, když neúmyslně vybočíte z jízdního pruhu. Zdokonalený „adaptivní“ systém zasahuje, aby udržel vozidlo ve zvoleném jízdním pruhu a aby „nekličkovalo“. Tento systém pracuje ve spojení s kamerou, kdy rozpoznává značení jízdních pruhů na silnici, včetně žlutých čar během silničních prací, dopravních kuželů a dalších okrajů silnic nebo jízdních pruhů.

Asistenční systémy

-

Parkovací asistent

Poloautomatické parkování na kolmá a souběžná parkovací místa

Poloautomatické parkování navádí auto na kolmá i souběžná parkovací místa. Systém automaticky provádí optimální pohyby volantu pro zaparkování v pruzích, Vy pouze ovládáte plynový a brzdový pedál.

-

Parkovací asistent vpředu a vzadu

Varuje před překážkami při parkování

Systém varuje před možným rizikem kolize s překážkami během parkování pomocí dat ze senzorů, jízdních parametrů a úhlu natočení volantu. Ve chvíli, kdy by hrozilo, že i přes upozornění parkovacích senzorů omylem nacouváte do překážky, asistent pro manévrování vůz samočinně zabrzdí.

-

Asistent vyparkování

Při couvání z parkovacího místa hlídá vozidla přijíždějící ze stran

Při couvání z parkovacího místa rozpozná asistent vyparkování vozidla, která se blíží ze stran. Vydá akustický signál, který varuje před hrozící kolizí. „Kritické místo” se nejprve zobrazí na informačním displeji žlutě a poté červeně. V případě potřeby se brzdy uvedou v činnost automaticky.

-

Asistent dálkových světel

Automatické přepínání dálkových světel podle aktuálního provozu

Asistent dálkových světel automaticky zapíná a vypíná dálková světla podle aktuální situace v provozu. K tomu využívá kameru zabudovanou v dolní části zpětného zrcátka.

Bezpečnostní systémy

-

Bezpečnost a komfort

Bezpečnost na prvním místě

Tříbodové bezpečností pásy doplňuje až 9 airbagů, které spolu s bezpečnostními opěrkami hlavy chrání řidiče i spolujezdce před zraněním. Stejně důležitý je tuhý rám vozu a široká škála asistenčních a bezpečnostních systémů. Celkově se v modelu FABIA budete cítit opravdu bezpečně.

-

Front Assist

Bezpečnostní systém s prediktivní ochranou chodců

Tento bezpečnostní systém varuje před možným střetem s chodcem. Pokud se blíží neodvratný střet, aktivuje brzdy, aby minimalizoval následky. Vůz nouzově zastaví také v případě, kdy se chodec nebo cyklista pokusí překřížit dráhu vozidla.

-

Asistent změny jízdního pruhu

Upozorňuje na vozidla přijíždějící ze zadu nebo v mrtvém úhlu

Díky dvěma radarovým senzorům v zadní části vozu detekuje asistent změny jízdního pruhu vozidla blížícího se zezadu nebo vozidla v mrtvém úhlu. O aktuální situaci je řidič informován formou LED signálu na vnitřní straně krytů zpětných zrcátek. Asistent změny jízdního pruhu dokáže detekovat vozidla až do vzdálenosti 70 m a tudíž Vás účinně varuje před nebezpečnými situacemi nejen na dálnicích a rychlostních silnicích.

Motory

-

Dostupné motory

1,0 TSI 81 kW

 • spotřeba 5,0 l/100km
 • převodovka 6° M
 • palivo benzin
 • Max rychlost 205 km/h
 • Max. točivý moment 200 Nm
 • emise CO2 114 g/km

1,0 TSI 70 kW

 • spotřeba 5,0 l/100km
 • převodovka 5° M
 • palivo benzin
 • Max rychlost 193 km/h
 • Max. točivý moment 175 Nm
 • emise CO2 114 g/km

1,0 TSI 81 kW

 • spotřeba 5,5 l/100km
 • převodovka 7° A
 • palivo benzin
 • Max rychlost 205 km/h
 • Max. točivý moment 200 Nm
 • emise CO2 125 g/km

1,5 TSI 110 kW

 • převodovka 7° A
 • palivo benzin
 • spotřeba 5,6 l/100km
 • Max rychlost 225 km/h
 • Max. točivý moment 250 Nm
 • emise CO2 128 g/km

1,0 MPI 59 kW

 • převodovka 5° M
 • palivo benzin
 • spotřeba 5,0 l/100km
 • Max rychlost 179 km/h
 • Max. točivý moment 93 Nm
 • emise CO2 114 g/km

Technické údaje

-
ŠKODA FABIA - Technické údaje

Objednejte si testovací jízdu modelu ŠKODA FABIA

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka